Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta kupna/sprzedaży maksiskutera jest interesująca? (Cz.1)


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

Ze zdjęć trudno coś wywnioskować, oba są wypicowane. Ale ten pierwszy to nowszy model K2 a drugi to K1. Ja bym podchodził ostrożnie to pierwszych Burgmanów, lubią pić olej :pepsi: Z reszta poczytaj sobie testy na stronie startowej oraz dział techniczny.

Odnośnik do komentarza

Kurcze, zamiast wyciskających łzy opowieści "...Sprzedaje ponieważ zmusiła mnie sytuacja życiowa a osoba która kupi bedzie zadowolona...." , a na zdjęciach widać drugiego, nowszego Burgmana, napisałby: "sprzedaję, bo kupiłem nowszego" albo "sprzedaję, bo je czasami przywożę" ... czy to tak trudno ;) ...

Odnośnik do komentarza

Robert zobacz sobie inne ogłoszenia tego użytkownika. to chyba jakiś garażowy warsztat albo handlarz.

Grodziu za te pieniądze kupisz fajna Włoszkę (Aprilia, Piaggio) z dużo lepszym i mniej awaryjnym silnikiem.

Odnośnik do komentarza

Ze zdjęć trudno coś wywnioskować, oba są wypicowane. Ale ten pierwszy to nowszy model K2 a drugi to K1. Ja bym podchodził ostrożnie to pierwszych Burgmanów, lubią pić olej :pepsi: Z reszta poczytaj sobie testy na stronie startowej oraz dział techniczny.

Może się myle ale z tego co czytałem to k1 i k2 miały identyczne silniki,mam racje ?

Jeżeli mam racje to i w k1 i w k2 może brać olej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Moja rada daj sobie na luz ze starymi Burgmanami, duże prawdopodobieństwo awarii i możesz mieć spore wydatki. Olej w tych modelach lubiał znikać w modelach K1, K2 i K3.

Ja mam K4 i olej też "znika" :( , a ostatnio miałem przyjemność poznać kierownika na K1 który wyglądał jak by wyjechał prosto z salonu :) - reguły nie ma , ostrożność wskazana.

W opisie tego K2 jest że sprzedający zgadza się na sprawdzenie dowolnym w serwisie. Jest to jakiś dodatkowy wydatek, ale może warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Od 1999 do 2006 roku to ten sam motor. Dopiero od K7 w górę przestały nadmiernie konsumować olej.

Odnośnik do komentarza

Robert zobacz sobie inne ogłoszenia tego użytkownika. to chyba jakiś garażowy warsztat albo handlarz.

Grodziu za te pieniądze kupisz fajna Włoszkę (Aprilia, Piaggio) z dużo lepszym i mniej awaryjnym silnikiem.

Fajne są ale jakies takie mniejsze ,delikatne.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam a przymierzałeś się do np. Aprilii Atlantic 500 ? Gabarytowo nie ustępuje B 400 a silnik ma o wiele lepszy. Master 500 to bardzo dobra jednostka, oczywiście ma swoje wady (termostat, pompa wody) ale generalnie bezawaryjna. Wiem co pisze bo miałem kiedyś K2 a teraz Atlantica.

Odnośnik do komentarza

Czy któryś z kolegów kojarzy ten skuter?

http://otomoto.pl/suzuki-burgman-M4210187.html

Szukam skutera dla siebie do dojazdów do pracy (chociaż okazjonalny wyjazd w trasę także brzmi fajnie), z racji minimalnego doświadczenia jazdy na dwóch kółkach i dużych gabarytów (194 cm i ponad 100 kg wagi), spoglądam w stronę Burgmanów, które gabarytowo mnie przekonują. Po przejrzeniu wielu tematów na tym forum, wiem już że Burgmany 400 od K3 do K6 biorą olej, czy wada ta występuje także w silnikach 250 cm?

Odnośnik do komentarza

Dziękuje bardzo za nakierowanie na ciekawy temat. Skuter Antona był z 1998 roku, czy silniki 250 z Burgmanów K1 i K6 (ten z ogłoszenia) to te same jednostki?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

K6 ma układ zasilania wtryskiem ale konstrukcyjnie to ta sama jednostka.

Odnośnik do komentarza

Sporo ostatnio jest na forum o Integrze, tak sobie przeglądałem ogłoszenia i znalazłem coś takiego:

http://otomoto.pl/honda-nc-nc700-750-integra-t-max-abs-nc-M4050535.html

http://otomoto.pl/honda-nc-integra-nc-700-nc700-t-max-nie-burdman-M4190907.html

i wersja dla "majsterkowicza"

http://otomoto.pl/honda-nc-honda-nc-700-d-integra-dsg-abs-vat-23-M4169566.html

Ceny prawie o połowę niższe jak za nówkę. Czy to jest możliwe, przecież handlarze też coś muszą zarobić, za ile w takim razie można kupić te sprzęty bez pośredników ? Co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Sporo ostatnio jest na forum o Integrze, tak sobie przeglądałem ogłoszenia i znalazłem coś takiego:

http://otomoto.pl/ho...c-M4050535.html

Ta jest od wiosny na ogłoszeniach.

Na początku kosztowała ponad 20 tpln.

Odnośnik do komentarza

W ogloszeniu jest blad - tym juz od wiosny, bo jest to 700tka, a nie 750.

Ten znowu dla majsterkowicza - nie wyplaci sie kupiec na wymianie plastikow - jesli tylko to jest tam do wymiany. Szukalem tez tych swiatel led i jakos nie widze:)

Ale polecam, ma skrzynie DSG - to chyba z VW ? Jakis lepszy model :P

Odnośnik do komentarza

Jasne, Panowie ci handlarze nie znają się na rzeczy i robią merytoryczne błędy. Pełna zgoda, mi chodzi o fakt że prawie nowe sprzęty są oferowane za około 50 % wartości. Gdzie tu jest haczyk ? A i ten handlarz też coś tam zarabia.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

mi chodzi o fakt że prawie nowe sprzęty są oferowane za około 50 % wartości. Gdzie tu jest haczyk ? A i ten handlarz też coś tam zarabia.

Te 50% to mocna nadinterpretacja... a to m.in dlatego, że sam importer w PL delikatnie zamieszał.

Znam osobiście osobę (zresztą jest u nas na forum), która przymierzała się do tej niebieskiej sztuki ale akurat w tym samym czasie Honda.pl zrobiła zjazd cenowy i za ok 30 tpln owa osoba kupiła ganz nową sztukę, model 750, rocznik 2014, z 2 letnią gwarancją i pełną f-vat.

Przypomnę, że w 2013 roku można było nabyć w podobnej ofercie "wyprzedażowej" nową Integrę 700 za 26 tpln!

W gruncie rzeczy wydaje mi się, że handlarze co sprowadzają sprzęty zza granicy, kupują je za bezcen ... ale ... gdy kiedyś sam chciałem znaleźć coś dla siebie za granicą, to stwiedziłem że u nas jest taniej ...

Sam sobie przeczysz.

Mi się za to "wydaje", że czasem handlarz się przeliczy lub kupi coś nie znając rynku, dokładnie popytu na dany model... bo np. musiał coś zabrać "w pakiecie".

Odnośnik do komentarza

Witam

Przymierzam się do zmiany skutera znalazłem taką ofertę, podobno był zakupiony od jednego z nas. Skuter przyjechał z Anglii. Proszę o wasze sugestie czy warto brać pod uwagę.

http://allegro.pl/su...4943519035.html

Szukam jakiegoś skutera do 10 000 zł, najlepiej aby był w miarę ekonomiczny i niezawodny.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Skuter przyjechał z Anglii.

To jest wersja US. W Europie w roku 2006 wychodziły już od roku wersje z elektryką i ABS'em. Na USA w tym roku szły wciąż wersje nie EX, czyli takie jak K3 EU.

Jeśli skuter był kiedyś w rękach kogoś z naszego forum to ustal nick i odezwij się do niego. Może dowiesz się czegoś więcej.

Ps. Może to detal ale jeśli sprzedaje ktoś moto zarejestrowane w PL z nieopłaconym obowiązkowym OC to dla mnie wygląda to dziwnie.

Odnośnik do komentarza

Kto z naszych przyznaje do tego sprzętu?

MASZYNA KUPIONA W OD PIERWSZEGO WŁAŚCICIELA, MAM NA TO PAPIERY, PÓŻNIEJ JA JĄ KUPIŁEM OD MOTOCYKLISTY PIERWSZEGO WŁAŚCICELA W POLSCE z FORUM BURGMANII

Odnośnik do komentarza

Właściciel twierdzi iż przebieg jest raczej oryginalny 16 tys mil. Może jutro go obejrzę. Trochę się obawiam iż do jazdy po Warszawie to trochę za duża maszyna, a dodatkowo nie są składane lusterka, co znacznie pogarsza przemieszczanie się między puszkami. Czy można to jakoś przerobić? To jest moja opina gdyż nigdy nie jeździłem burkiem 650. Wiem że do sprzedania Burgmana 650 ma "Maki" ale ten jest po lifcie i młodszy co skłania mnie do rozważenia oferty.

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisał Mariusz jest to wersja , która wychodziła na Stany Zjednoczone, a nie na Anglię.

Widać to nawet po bocznych odblaskach.

Skuter ze zdjęć wygląda na trochę zapuszczony.

Maki sprzedaje Burgmana w bdb stanie.

Każdy nie wiedzieć dlaczego mając do wydania określoną kwotę szuka najnowszego modelu nie do końca zwracając uwagę na jego stan techniczny.

Lusterka w starej wersji składają się ręcznie. Nie jest to jakieś mega męczące.

Burgman do przeciskania się między puszkami ???

Ma być ekonomiczny i bezawaryjny ???

Czy to dobry wybór ?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...