Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy oferta kupna/sprzedaży maksiskutera jest interesująca? (Cz.1)


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

To jak najbardziej mogła być wywrotka parkingowa, tyle że nie skuter się przewrócił na stojaku tylko np. ktoś go wyprowadzał z garażu i w pewnym momencie go przeważyło i się przewrócił przy prędkości rzędu 3 km/h, wystarczy żeby tak to wyglądało... Niestety wiem z autopsji:(

Odnośnik do komentarza

Witam, jutro jadę obejrzeć skuter - http://olx.pl/oferta...ml#b5fc479d0d

po rozmowie tel. dowiedziałem się ,że na liczniku ma 21 tyś. km. z czego obecny właściciel ,, zrobił,, 5 tyś przez ostatnie 4 lata .Mam pytanie - na ile silniki w tych skuterach są wytrzymałe na przebiegi?

Wyczytałem w internecie,że Piaggio zastosowało w nich panewki zamiast zwykłych łożysk kulkowych i przy takim rozwiązaniu w wypadku luzu na łożyskowaniu wału nie ma możliwości naprawy i silnik idzie na złom - czy to prawda? .Proszę o opinie - może Ktoś zobaczy coś niepokojącego na zdjęciu.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że na ostatnim zdjęciu widać iż przednie koło nie jest symetrycznie względem osi pojazdu. Kierownica na zdjęciach wygląda na ustawioną prosto więc albo krzywo spasowany przód (plastiki) albo krzywa główka ramy albo lagi albo półka......ale może się mylę bo to tylko zdjęcia. 11 letni sprzęt z Włoch ....troszkę mało realne. Wyjątkowa czujność moim zdaniem wskazana przy oględzinach.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że na ostatnim zdjęciu widać iż przednie koło nie jest symetrycznie względem osi pojazdu. Kierownica na zdjęciach wygląda na ustawioną prosto więc albo krzywo spasowany przód (plastiki) albo krzywa główka ramy albo lagi albo półka......ale może się mylę bo to tylko zdjęcia. 11 letni sprzęt z Włoch ....troszkę mało realne. Wyjątkowa czujność moim zdaniem wskazana przy oględzinach.

Miałeś rację :

Byłem obejrzałem- skuter wyglądał nieźle ,ale przebieg tak na oko około 50tyś , niestety podczas jazdy kierownica skręcona w prawo o około 15 stopni ( przy jeździe na wprost),szukam dalej.

Dziękuję za opinie.

Odnośnik do komentarza

małe światło na temat ściąganych sprzętów z życia wzięte:

kilka dni temu dzwoni do mnie szwagier (zupełnie nieskuterowy i tez z uk) z pytaniem:

ile można dostać za yamaszke skuter 125cc (dokładnie który to model nie jestem pewien wiec nie strzelam) niespełna 3 letni z 27tyś mil na liczniku, czyli około 31300 km serwisowany wyłącznie w yamaszce, bez żadnego dzwonka, nowe opony, stan bardzo dobry???

od niechcenia wlazłem na autotrader a później allegro:

w uk sprawa się komplikuje bo przebieg odstrasza, owszem jest kilka ogłoszeń ale wiszą bo przebijają je oferty z połowe mniejszym przebiegiem. szybka kalkulacja i okazuje się, że to co w uk jest ciężkostrawne można łatwo sprzedać w pl.

transport to około 500pln cofniecie licznika ?? niedużo zapewne a po odmłodzeniu które mało kto może udowodnić można śmiało wystawiać sprzęt za 5000pln jako okazja!

okazało się ze właściciel znany mi młody chłopak wziął skuter na raty jako środek transportu do pierwszej w swoim życiu pracy i w momencie kiedy nadchodził pierwszy przegląd techniczny, kolejny podatek drogowy do wykupienia oraz kolejny rok ubezpieczenia zdecydował się ominąć te koszta i zafundować sobie coś nowego.

salon zaproponował mu jakaś kwotę w zamian za stary ale nie zdecydował się go oddać za to po znajomości szukał kupca wśród współpracowników i miedzy innymi mojemu szwagrowi zaproponował go za 1000pln no ewentualnie za 750pln

na koniec przekazu pytanie retoryczne:

co ty byś zrobił gdyby trafiła ci się taka okazja?

a) kupił do własnych potrzeb? (szwagier jest anty 200)?

B) odmówił oferty?

c) kupił i sprzedał w pl z małym zyskiem, lub ryzykiem wyjścia na "0" lub "-"?

d) doinwestował kilka pln w cofniecie licznika i sprzedał szybko i z zyskiem?

ps) morał przemaglowany już tu wieeele razy - nie ma super ofert ściąganych sprzętów!!!!!!!!!!!!

ps) skuter trafił do innego kolegi i został w uk za podobnie śmieszne pieniądze

Odnośnik do komentarza

Miałeś rację :

Byłem obejrzałem- skuter wyglądał nieźle ,ale przebieg tak na oko około 50tyś , niestety podczas jazdy kierownica skręcona w prawo o około 15 stopni ( przy jeździe na wprost),szukam dalej.

Dziękuję za opinie.

A jednak skrzywiony.

Ciekaw jestem co sprzedawca powiedział na miejscu już przy Twoich oględzinach. Bo rozumiem podczas rozmowy telefonicznej nic na ten temat nie wspomniał?!

Odnośnik do komentarza

Sprzedawca oczom nie wierzył,ponoć wszystko było ok., chciałem gościa zmieszać z błotem,ale żal mi się zrobiło dziadka (schorowany) ) ale jego syn stwierdził ,że to nic wielkiego i można naprawić.Nie skomentowałem tego, szkoda nerwów,dobrze ,że przy okazji odwiedziłem rodzinę ,więc wyjazd był choć trochę usprawiedliwiony.Od teraz będę bardzo nie miły dla wszelkiej maści fantastów skuterowych.To 6 sztuka którą oglądałem -wszystkie nie powinny się poruszać po drodze.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Sprzedawca oczom nie wierzył,ponoć wszystko było ok., chciałem gościa zmieszać z błotem,ale żal mi się zrobiło dziadka (schorowany) ) ale jego syn stwierdził ,że to nic wielkiego i można naprawić.Nie skomentowałem tego, szkoda nerwów,dobrze ,że przy okazji odwiedziłem rodzinę ,więc wyjazd był choć trochę usprawiedliwiony.Od teraz będę bardzo nie miły dla wszelkiej maści fantastów skuterowych.To 6 sztuka którą oglądałem -wszystkie nie powinny się poruszać po drodze.

Może spróbuj tutaj : http://www.italmoto.otomoto.pl/malaguti-inny-madison-250-M3932679.html

kilka sprzętów ma, opinie ma dość pochlebne, no i na miejscu co najmniej kilka do wyboru :).

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

SW-T 600 jest cały czas produkowana i jest w ofercie Honda Europe.

Tylko oddział w Polsce nie ma jej w swojej sprzedaży.

Ale jak jest ktoś chętny to ściągną.

Odnośnik do komentarza

Ta Honda SW-T600 to chyba jakiś biały, pardon czarny, kruk.

http://otomoto.pl/ho...a-M4169505.html

2014? Dalej jest produkowana?

Ja bym zadzwonił i zapytał czy aby na pewno jest to rok produkcji 2014 bo to może różnie być interpretowane. Wydaje mi się że cena jest trochę mało atrakcyjna w porównaniu z Integrą.

Odnośnik do komentarza

No bo co by jednak nie mówić, integra to nie jest do końca skuter (chociaż b. mi się podoba i sam się nad nią zastanawiam jako nad następnym sprzętem, chodź nie ukrywam, że wolałbym ją z pasem zamiast łańcucha, ciutke większym przekrokiem i schowkiem ruchomym jak w c600 sport - gdyby taka byłą brałbym w ciemno:)

Odnośnik do komentarza

Jak po zakupie Integry , nie odczuwam że jest łańcuch . Teraz to raczej warto poczekać na wiosnę . Oferta zakupu za 34 999 , myślę że pewnie za 32900 do kupienia . Ale świadomość że kupujesz teraz i od razu idzie do garażu to raczej kiepska oferta .

Ale sprzęt sprawdzony tylko brać !!!

Odnośnik do komentarza

34 999 PLN Cena brutto do negocjacji. Poza tym, jeśli SW jest dalej produkowana to znaczy, że nawet Honda ma mieszane uczucia co do stopnia "skuterowatości" Integry.

Mi chodziło bardziej o fakt że nowość jest w lepszej cenie od sprzętu który na rynku jest od kilu ładnych sezonów, szczegółowe porównywanie tych sprzętów nie ma większego sensu.

Jak ktoś jest zainteresowany to radzę zadzwonić i dokładnie wypytać o tą ofertę z tym różnie bywa. To co piszą w ogłoszeniach internetowych często jest tylko zachętą do kontaktu. Zawsze sprzedawcy zabezpieczają się zapisem że nie sjest to oferta w rozumienu prawa handlowego.

Odnośnik do komentarza

Już nie jedna osoba próbowała na forum wymieniać wady i zalety na poczet Integry czy też SW-T 400/600( ogólnie skuterów tych "prawdziwych" cokolwiek to znaczy) .Ogólnie stawiam na pierwszym miejscu Integrę ale są chwilę że tęsknie za moim Silver Wingiem Skubaniec był naprawdę porządny, praktyczny i mega wygodny!!!!. Integra daje mi lepsze doznania z jazdy, lepiej się prowadzi , brzmi,....... można by gadać godzinami.... najlepiej przy 0,7 . :clapping: ....na głowę a koniec byłby marny :chair: .

Odnośnik do komentarza

Panie, Panowie. Czas jesienno-zimowy to czas przemyśleń o sprzętach. Ten rok był pod znakiem K2 400. Przyszły chciałbym rozpocząć z co najmniej rocznikiem 2005.

Na naszych giełdach rzuciło mi się takie coś w oczęta: http://otomoto.pl/suzuki-burgman-an650-doinwestowany-M4174324.html

Ma ktoś wiedzę czy długo stoi? Może już go ktoś oglądał? W zasięgu moich finansów jak sprzedam K2 :D

Odnośnik do komentarza

Skuter z UK, a to oznacza podwyższone ryzyko rdzewienia. Koniecznie trzeba zajrzeć pod plastiki.

Nie jestem pewien, ale w motocyklach z UK na ogół konieczna jest wymiana lampy. Nie każdemu też pasuje licznik wyskalowany w milach, choć to w jeździe nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Na naszych giełdach rzuciło mi się takie coś w oczęta: http://otomoto.pl/su...y-M4174324.html

Ma ktoś wiedzę czy długo stoi? Może już go ktoś oglądał? W zasięgu moich finansów jak sprzedam K2 :D

Sformułowanie "w dobrym stanie technicznym" w PL raczej nie wróży nic dobrego.

Opis żaden, zdjęcia słabe ale... przedni błotnik lakierowany. Lewy plastik pod-kanapowy także.

Lewy amorek wymieniany, "z innej parafii", niespójny z prawym... a to dobrze o użytkowniku raczej nie świadczy.

Pod prawą płozą, przy łączeniu z czaszą nierówna szczelina

Brak odblasków w kufrze...ale to już detal.

Moc podana w ogłoszeniu- błędna. Rocznik też zawyżony, jest to K4 (2004r). Pierwsza rejestracja 2005- możliwe.

W 10 letnim AN650 zasadniczą kwestią jest przebieg... a co za tym idzie- aktualny stan CVT.

Odnośnik do komentarza

mefisto, dziś byłem w Armedzie oglądałem Tmaxa na Puławskiej i gadałem z mechanikiem, stoi AN 650 w podobnych pieniądzach po świeżo zrobionej CVT na patencie Mirka. Jak będziesz w Wawie to podjedź , nie znam szczegółów odnośnie tego skuta ale może warto.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...