Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Nasze plany mini-wypraw


ArtCho

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Czwartek 10 lipca? :)

Artur, termin 10 lipca jest bardzo dobry... :-)

Czyli ustalamy, że nasza pierwsza mini wyprawa na Rugię odbędzie się w czwartek 10 lipca 2014r.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej wycieczki.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zaraz zaraz, nie tak szybko! Sytuacja jest dyniczna i mamy jeszcze 10 dni. Póki co celujemy w 10 lipca, ale potwierdzenie na początku przyszłego tygodnia :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wszystko na to wskazuje, że termin uda się utrzymać. Kto się dołącza?

Śledzimy pogodę: http://www.wetteronl...rtrend/sassnitz (słoneczko i chmurki :) )

Dla przypomnienia:

Chcemy wyjechać mniej więcej o ósmej rano, przelot autostradą do Stralsundu (jakieś 2 godziny) i tour dookoła Rugii. Powrót promem przez Glewitz i - w zależności od pory - autostradą, bądź nie. W domu bardzo późno. Trasa jest dość długa ;), bo prawie 600 km (z czego prawie 450, to przelot tam i z powrotem): https://www.google.p...d53.4285438!3e0

Założenia dość proste: autostradą 120-130 km/h, reszta zgodnie z przepisami. W planie mamy spokojny przejazd malowniczymi drogami Rugii (radość z jazdy), bez dłuższego zatrzymywania się, ale mimo wszystko z obejrzeniem kilku pięknych miejsc, w tym Prory (hitlerowskiego "ośrodka wypoczynkowego"), Sassnitz, Arkony, zjedzenie rybki w bułce. Czyli realnie, koło 11.00 wjeżdżamy na Rugię i mamy prawie cały dzień dla siebie.

Przewidujemy dwukrotne tankowanie w Niemczech (25l x 1,5 = 37 Euro), prom (chyba 4 E) + co nieco, daje nam z grubsza 50 Euro.

-------------------------

Uważne oko dostrzeże, że mamy jeszcze jeden prom: Vaschvitz :) Też parę Euro.

-------------------------

Trochę o trasie:

Most w Stralsundzie:

stralsund1.jpg

Trasa L29

1157782.jpg

Lauterbach - porcik

Domy-na-palach-Rugia.jpg

Putbus

Putbus.jpg

Gross Stresow

11898708.jpg

Kościół w Lancken Granitz

wandmalerei-kirche-lancken-granitz.jpg

Ośrodek wypoczynkowy Prora :)

prora_luft_01.jpg

55667172.jpg

Sassnitz

1156031761.jpg

Przylądek Arkona

1024px-Putgarten_Kap_Arkona_2011-05-21_3-Klugschnacker.jpg

Wiek

image001-757x468.jpg

Ralswiek

image-01.jpg

Bergen auf Rügen

Luftaufnahme-Bergen-auf-Ruegen-gross.jpg

Odnośnik do komentarza

Mocno się zastanawiam, chciałem przed wyjazdem w Bieszczady zmienić pas napędowy, już 3 tys.ponad normę.Jeśli termin i pogoda będzie ok.to może...Ale,ale czy pomysłodawcy biorą pod uwagę przyśpieszenie wyjazdu o godzinkę lub dwie ? Zawsze to jakiś zapas czasowy.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Termin 10 lipca wydaje się najlepszy, tym bardziej że patrząc na pogodę z linku podanego przez Artura, mamy słońce przez 15 godzin... :-)

Ponadto, widzę że frekwencja uczestników dopisze...

Zapowiada się wspaniała, lekko szalona, trochę ekstremalna, maxi skuterowa, ekstra wyprawa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Qszysiek, zgadzam się z Tobą... Dwa dni byłoby lepiej, ale w obecnej sytuacj (mojej: finansowej, zawodowej i rodzinnej) odpada. Nocleg, to dodatkowa kasa (nocleg i posiłki), ktorej nie mam :)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Qszysiek, zgadzam się z Tobą... Dwa dni byłoby lepiej, ale w obecnej sytuacj (mojej: finansowej, zawodowej i rodzinnej) odpada. Nocleg, to dodatkowa kasa (nocleg i posiłki), ktorej nie mam :)

Podzielam zdanie Artura i nadal jestem za wyprawami jednodniowymi... Nawet jeśli będą one trochę szalone i ekstremalne...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Zastanawiamy się - będę szukał kasy.

To tak jak my wszyscy... ;-)

Zapowiada sie naprawdę wyjątkowo fajna wycieczka...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Artur mnie przekonał, teraz ja muszę przekonać szefa i na 99,99% my jedziemy.

Odnośnik do komentarza

Ja nie jadę tylko dlatego, że zawsze na coś zbieram ;) Skuter już spłaciłem :), uzbierałem trochę i kupiłem kufer ;), a teraz zbieram na zamocowanie kufra wraz z płytą montażową, więc te 200 zł które trzeba wydać na wycieczkę jest dla mnie w tym sezonie bardzo ważne i wolę je wydać na coś co potrzebuję (a jest kilka rzeczy na liście). Jak będę skompletowany, to wtedy będę mógł również się cieszyć wycieczkami z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Myślę, że w związku z wcześniejszymi wypowiedziami i wstępnymi deklaracjami, możemy otworzyć listę uczestników jednodniowej wyprawy maxi skuterowej na Rugię:

1) ArtCho

2) Urbi

3) azjon - ?

4) Rzelu

5) Bilety i Zosia

6) Kowal - ?

Odnośnik do komentarza

Ja się pytam, co to są te obrzydliwe znaki zapytania ? :down: Przed chwilą dzwonił do mnie burgifan, na ulicy jest wystawiony zderzak do vectry,podobnież nowy, a ja w pracy.Biednemu zawsze wiatr w oczy... :mad2:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...