Skocz do zawartości
Forum Burgmania

?mierć motocyklisty


Gość omegajurek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • szorstki

    8

  • yorick

    5

  • jagroski

    4

  • Artix

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Szczapa nie mam Cię za tępaka, jak to okre?liłe?, natomiast Twój post wręcz mnie zbulwrsował. Ja rozumiem, że możesz mieć własne zdanie i masz prawo je wypowiedzieć w dyskusji, natomiast w tym wszystkim należy zachować umiar i zdrowy rozs?dek, zamiast wy?miewać i krytykować sprawę, o której de facto nie ma się zbyt dużego pojęcia.

Posty typu "hahaha, pewnie miał kule bumerangi" uważam za bezmy?lne, tym bardziej, że opieraj? się tylko i wył?cznie na emocjach i frustracji. Dlatego też uznałam za stosowne uczulić Cię na pewne fakty...

Polecam też lekturę artykułu TUTAJ , również czę?ć o tym, jak to się robi w Ameryce...

Odnośnik do komentarza

Sorki, ze sie wtracam w dyskusje, ale generalnie to jakos nie widze sensu kontynuowania tego tematu, szczegolnie na takim forum jak to!!

Nie mowie, ze to nie nasza sprawa, ale dla mnie, to ten chlopak nawet nie byl motocyklista!!

Odnośnik do komentarza

Ta sprawa bardzo mnie poruszyła i ja mam mieszane uczucia z jednej strony widzę ?mierć 'niewinnego' człowieka ale z drugiej strony cieszę się - to jest złe słowo w tej sytuacji ale go uzyję - za zdecydowanie policji.

Zawsze jest dylemat, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Inaczej będzie widziała sprawę dziewczyna chłopaka i matka, no co nie miał prawa jazdy i został zastrzelony, a inaczej będzie to widział policjant.

Szkoda chłopaka, ale jak powiedziłam uczycia mam mieszane.

Smutno mi. !piwko

Odnośnik do komentarza
.......

- nie miał prawka (a nie prowadził jawki tylko sportowego ?cigacza) !piwko

- nie zatrzymał się na blokadzie (pewnie ze względu na prawko) !piwko

- cięzko zranił rowerzystkę (na razie jeszcze jest ranna) !piwko

chłopak zrobił wszystko, żeby sprowokować tak? reakcję Policji.

...............

Potr?cił rowerzystkę po tym jak został postrzelony....wtedy stracił już panowanie nad pojazdem więc nie zwalał bym całej winy na niego a na policjanta który strzelał maj? swiadomosc ze przecież motocyklista nie stanie w miejscu tylko się wywróci stwarzaj? bardzo realne zagrożenie dla otoczenia (w końcu nawet potr?cił kobietę na rowerze) ......... co do tego co zeznaje policja .... kurcze przeciez wy tez jezdzicie na motocyklach nie uważacie ze nasze jedno?lady to nie czołgi zeby moc przejechac czy potr?cic na nich człowieka......przecież wszyscy dobrze wiemy że dla nas stanowi zagrożenie większy kamień, czy większa dziura na drodze nie wspomne juz o zwierzetach wiec kto chcial by "przejezdzac" policjanta motocyklem a ten chłopak nie wygl?dał mi na samobójce ...... moim zdaniem trzeba brać poprawke na to co zeznaje policja w końcu to normalne ze bronia kolege (sam zrobil bym to samo) tym bardziej ze yemu policjantowi tez napewno nie jest łatwo ....... moim zdaniem zawiniły obie strony z t? róznic? że funkcjonariusz może teraz wyci?gnac wnioski ze swojego błędu ( lub "ów") a Marcin (bo tak miał na imię kieruj?cy motocyklem) nie .....

Ale wszystko co powyżej to TYLKO I WYŁACZNIE MOJE ZDANIE którym chciałem się z wami podzielić a wy nie musicie się z nim zgadzac ....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
szczapa - i inni co tak żałuj? motocyklisty...

polecam ustawę o policji, przypadki uzycia broni i jak zrozumiecie,

to nie bedziecie mieć w?tpliwo?ci ... użycie broni to nie widzimisię policjanta...

go?ć sie nie zatrzymał na blokadzie!!! a nie zwykła kontrola drogowa ! - mało??

był za nim po?cig bezpo?redni !!! mało??

próba rozjechania policjanta !!! mało ??

chcecie skutecznej obrony od policji przed bandytami ?

cieszcie sie, ze jeszcze jest komu chodzić w mundurach... policjant zachował sie tak jak należało... wina jest po stronie motocyklisty...olał policję... i szkoda tylko ze przypłacił to życiem...

może to innych nauczy, że to nie zabawa

I masz racje, tylko znam policjanta który twierdzi, że przy tej predkosci któr?

rozwijał ten gosć dało by się go zatrzymać inaczej niż waln?c z automatu (szybko nie jechał i nie był katamaranem)...

Nie wiem, za dużo emocji....

pzdr

Odnośnik do komentarza

Do rozkazywania funkcjonariuszom różnistych służb zabrali się teraz ludzie cywilni, którym się zdaje, że się znaj?. Znaj?cych się wywalaj?, bo urodzili się za wcze?nie chodzili nie do tych szkół co powinni. Jakby wówczas były inne! Efektem tego jest, że niedouczki nauczaj? postępowania młodych przyszłych funkcjonariuszy. Młodzi, widać za dużo się naogl?dali głupkowatych filmów USA i bawi? się w kowboji. Pajac jeżdż?cy bez prawka nie przewiduje zatrzymania się do kontroli i wierzy, że ucieknie. To, że była obława nie ogłaszano, więc ów nieodpowiedzialny małolat chciał zwiać. Miał pecha, bo trafił na nadgorliwego "szeryfa", który najwyraĽniej bezmy?lnie przej?ł się misj? naprawiania ?wiata poprzez używanie broni, o którym tak gło?no prawili partyjni populi?ci. Uwierzył im, że mu wolno strzelać wszędzie!!! A to, że opis spraców napadu zupełnie się nie pokrywał z póĽniejszym denatem pokazuje wysoki "profesjonalizm" obecnych młodych niedouczonych funkcjonariuszy. Przykre to, ale wszystko zmierza ku zdurnieniu tych co maj? prawo egzekwować, bo o ustanawiaj?cych to już lepiej nie wspominać. !piwko

Odnośnik do komentarza

Niestety jeden idiota spotkał w niewla?ciwym momencie drugiego idiotę. Finał znamy, a wystarczyło żeby jeden i drugi ochłon?ł i zastanowił się nad konsekwencjami.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
Szorstki, proszę grzecznie o doczytanie mojego posta... Nigdzie nie napisałam, że pochwalam użycie broni i że uważam to za zasadne. Mój komentarz dotyczył wyraĽnie ogl?dania po?cigów - co jest w poscie zaznaczone - i na co zwracam uwagę.

PS. Czemu twierdzisz, że nie było zagrożenia? Przecież Ľródła informuj? o próbie przejechania policjanta...

Estelle. proszę również grzecznie o przeczytanie mego posta (jak i poprzednich). !OKK

Gdzie JA "TWIERDZĘ" ??? |miejemy się z innych bo maj? info jedynie z mediów a sama podkre?lasz że przecież "media informuj?"...

Miałem nadzieję, że moja "twórczo?ć" w tym temacie, nie "ustawi" mnie

w pozycji obrońcy czy sędziego którejkolwiek ze stron. My?lę że jest tutaj wiele

postów, znacznie bardziej spolaryzowanych od moich. S?dziłem, że pisz?c w tym temacie, staram się nie oceniać jednoznacznie którejkolwiek ze stron...

Ale widzę, że tu wymaga się, aby stan?ć wyraĽnie i stanowczo po której? stronie (jedynej wła?ciwej).

Studi, ja nie jestem obrońcom motocyklisty, chciałem jedynie zwrócić uwagę na fakt, że "zatrzymanie" go spowodowało ofiarę w postaci rowerzystki. A o ryzyku

zwi?zanym z tego typu "zatrzymaniem" raczej nikt nie mówi. I tyle

pzdr i no offence... :D

Odnośnik do komentarza

Cze?ć!

A moim zdaniem jest tak:

Wiadomo, że nie powinno się uciekać przed policj? - więc bł?d Marcina, ale wiadomo też, że policja próbuj?c zatrymać/?cigać powinna brać pod uwagę bezpieczeństwo postronnych osób. I tutaj: oddanie 10 strałów w kierunku ulicy, na której byli ludzie (rowerzystka) tudzież zabudowań - to przykład daleko id?cej lekkomy?lno?ci funcjonariusza, który jest szkolony w obchodzeniu się z broni?, wie jaka jest jej skuteczno?ć, zdolno?ć penetracji, zasięg i zna zasady jej użycia.

Do osób, które chwal? postawę policjanta - wyobraĽcie sobie, że wybrali?cie się na spacer np. ze swoj? mił? - jedna chwila i jaka? zbł?kana kula kończy wasze plany. Czasami lepiej pomy?leć zanim co? się napisze.

pozdrawiam

J23

Odnośnik do komentarza

W jakim? szmatławcu przedstawiono tegoż policjanta jako nawiedzonego rewolwerowca i szeryfa. W każdej plotce i informacji w prasie brukowej bywaj? pewne ziarna prawdy, więc może i ów obrońca uci?nionych również nie do końca nadaje się by być glin?. To, że strzelał nie było obron? konieczn?, gdyż wystarczył krok w tył, aby unikn?ć wypadku, a to całe jego tłumaczenie to tylko ?ciema gdy się drastycznie przesadziło. Ofiary oczywi?cie nie bronię i należała mu się stosowna kara, ale NIE KARA |MIERCI zafundowana przez "obrońcę prawa". !piwko !holiday

Odnośnik do komentarza
Gość SzCzApA™
. To, że strzelał nie było obron? konieczn?, gdyż wystarczył krok w tył, aby unikn?ć wypadku, a to całe jego tłumaczenie to tylko ?ciema gdy się drastycznie przesadziło. Ofiary oczywi?cie nie bronię i należała mu się stosowna kara, ale NIE KARA |MIERCI zafundowana przez "obrońcę prawa". !tut !holiday

Zgadzam sie z toba widzialem wywiad z tym policjantem

no powiem ze nie wygladal na dumnego z siebie co jednak niezmienia faktu ze przesadzil z reakcja

!piwko

Odnośnik do komentarza

Niepotrzebna ?mierć. !scooter

A adrenalina zrobiła swoje po jednej jak i po drugiej stronie.

Nie zrozumcie mie Ľle, ale jak to kto? powiedział 'on nie był motocyklist?' miał motocykl ale motocyklist? nie był. Zgadzam się też z opini?, że użyte ?rodki nie były adekwatne do czynu i nawet na filmach ze zgniłego zachodu widać, że jeżeli s? ludzie w okolicy to żaden filmowy policjan nie strzela. A tu 'motocyklista' nie posiadał broni przynajmniej nie było widać więc użyte żrodki uważam za zbyt duże.

Jeszcze raz powiem NIEPOTRZEBNA |MIERC !holiday.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie sprawa jest jasna. Człowiek, który zabił nie powinien być policjantem!.

1. uciekaj?cy chciał rozjechać policjanta - bzdura! ciekaw jestem kto by się tego podj?ł - chyba agent 007 bo w innym wypadku gleba murowana i brak jakiego kolwiek sensu!

2. go?ć był podejrzany o udział w napadzie gdzie zrabowano pieni?dze i nikomu nie zrobiono krzywdy - policjant oddaj?c strzały powinien wiedzieć, że może wymierzyć najwyższ? karę, która w takim przypadku jest nie do przyjecia! - czy kto? z was będ?c stróżem prawa zastrzeliłby kogo? za 15000pln ?!

3. jak człowiek który ma broń przy sobie oddaje tylko 3 celne strzały na 10 i dodatkowo nie potrafi przewidzieć skutków trafienia (ciężko ranna kobieta to również efekt działania tego "stróża"..)

Strasznie żal tego młodego człowieka i żal policji, że daje kolejny przykład złego działania...

Odnośnik do komentarza

sorki, że się wtr?cę, jestetm tutaj nowy ale trochę mnie ten temat wkurzył

większo?ć z Was zgadza się z tym, że kolega motocyklista post?pił głupio uciekaj?c przed policjantami, ok. Ale jako? "zwolennicy reakcji policjanta" pod uwagę, że policjant, który go zastrzelił nie nadaje się na policjanta. Zreszt? z własnego do?wiadczenia wiem, że wielu się nie nadaje, niestety...

Dla mnie policjant, który strzela do kogokolwiek t takiej sytuacji to debil, który powinien przebywać w odosobnionym miejscu. Ciekawe kto spowodował większe zagrożenie dla osób postronnych: policjant strzelaj?cy na o?lep czy motocyklista jakich na drogach wielu? Policjant swoim zachowaniem dał tylko ?wiadectwo tego, że do policji trafiaj? ludzie przypadkowi. Czy tak trudno odszukać takiego motocyklistę po całej sprawie? Dla tego policjanta jedynym wyj?ciem było zabić więc jeszcze raz powtarzam, że to debil i tyle. Może to nie bardzo ma zwi?zek ze spraw? ale je?li jest tutaj kto? kto miał do czynienia z pismami "tworzonymi" przez policjantów to wie, że słowo "debil" nie jest tutaj ani trochę przesadzone.

dziękuję jednemu koledze za uwagi, zmieniłem tre?ć swoich wypocin :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
sorki, że się wtr?cę, jestetm tutaj nowy ale trochę mnie ten temat wkurzył

większo?ć z Was zgadza się z tym, że kolega motocyklista post?pił głupio uciekaj?c przed policjantami, ok. Ale jako? "zwolennicy reakcji policjanta" pod uwagę, że policjant, który go zastrzelił nie nadaje się na policjanta. Zreszt? z własnego do?wiadczenia wiem, że wielu się nie nadaje, niestety...

Dla mnie policjant, który strzela do kogokolwiek t takiej sytuacji to debil, który powinien przebywać w odosobnionym miejscu. Ciekawe kto spowodował większe zagrożenie dla osób postronnych: policjant strzelaj?cy na o?lep czy motocyklista jakich na drogach wielu? Policjant swoim zachowaniem dał tylko ?wiadectwo tego, że do policji trafiaj? ludzie przypadkowi. Czy tak trudno odszukać takiego motocyklistę po całej sprawie? Dla tego policjanta jedynym wyj?ciem było zabić więc jeszcze raz powtarzam, że to debil i tyle. Może to nie bardzo ma zwi?zek ze spraw? ale je?li jest tutaj kto? kto miał do czynienia z pismami "tworzonymi" przez policjantów to wie, że słowo "debil" nie jest tutaj ani trochę przesadzone.

dziękuję jednemu koledze za uwagi, zmieniłem tre?ć swoich wypocin  !sciana

strzalka

zastanawiales sie dlaczego on strzelal? !guns

on nie wiedzial ze chlopak jest niewinny! B) bylo przeciez podejzenie o przestepstwo i posiadanie broni! chlopak niestety wedlug opisu prasy nie zachowywal sie jak niewinna osoba

szkoda chlopaka, rowerzystki i policjanta, to byl nieszczesliwy zbieg okolicznosci,tez nieudolnosc policji !sciana ale zaplonem byl chlopak :rolleyes:

pa

arek

Odnośnik do komentarza
Nie zgadzam się z Tob? tylko w punkcie "3", to cud, że trafił! Tylko po co? !sciana

Jaki tam cud?? Przecież oni s? szkoleni w strzelaniu z broni palnej, nie widze problemu trafić do "celu" (sory za okre?lenie) uciekaj?cego na wprost mnie, co innego bdyby uciekał w bok.

Odnośnik do komentarza

Starałem się przeczytać Wasze opinie... dla mnie smutne jest to, że broni?c motocyklisty skazujecie na winę kogo? kto ma dbać o nasze bezpieczeństwo. Czy normalne jest to, że kto? nie zatrzymuje się na wezwanie do zatrzymania wydane przez policjanta???? :rolleyes: Skoro się nie zatrzymał to znaczy, że ma co? na sumieniu... A co by?cie napisali (szanowni obrońcy) gdyby motocyklista po ominięciu blokady, pędz?c na "złamanie karku", uciekaj?c przed policj?, wjechał by w wycieczkę składaj?c? się z samych dzieci???? B) Czy wtedy były by komentarze, że miał broń i mógł jej użyć???? - zatrzymać "go" za "wszelk? cenę"???? !sciana Trudno jest przewidzieć co by było gdyby było... Poza tym, komentarze broni?ce zachowania motocyklisty utwierdz? w przekonaniu innych takich "młodych gniewnych", że mog? liczyć na społeczne poparcie... Czy o to Wam chodzi???? - bo ja osobi?cie jest stanowczo na NIE!!!! Prawo...???? Jakie prawo... i tak mi nic nie zrobi? bo... !sciana

W mojej ocenie, nie policjant jest winny... gdyby motocyklista zatrzymał się do kontroli nie było by sprawy... PRAWDA????

I jeszcze jedna uwaga. Nie wiem czy wła?ciwym jest nazywanie tego człowieka motocyklist?... Czy on naprawdę był motocyklist? czy motocykl miał mu służyć wył?cznie do podnoszenia sobie adrenaliny???? !guns

Sam jeżdżę bardzo dużo zarówno motorem jak i samochodem i nie miałem takiej sytuacji abym nie zatrzymał się do kontroli drogowej... wiecie dlaczego?? - wła?nie dlatego, żeby nie sprowokować żadnej takiej bezsensownej sytuacji. Przekroczyłem prędko?ć - dostanę najwyżej mandat a ewentualny po?cig może skończyć się inaczej... nie mam przy sobie dokumentów - dostanę najwyżej mandat a ewentualny po?cig może skończyć się inaczej... itd...

Faktem jest to, że szkoda tak młodego człowieka...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

I znowu to samo. Nie zgadzam się z Tob? do końca Dragon...

Bo my?lę, że większo?ć komentarzy które jasno nie mówi?

że to wina chłopaka (parafrazuj?c, Ty i inni nazywacie to obron? nieodpowiedzialnego/głupiego zachowania kierowcy),

ma na celu uzmysłowienie, że reakcja policjanta nie była adekwatna do zaistniałej sytuacji a nie obronę zabitego. Mówi? o tym również (nieoficjalnie) sami policjanci.

W całej sprawie wła?nie o to chodzi (w moim mniemaniu), że ta reakcja spowodowała przypadkow? ofiarę (rowerzystkę), o któr? nietrudno jak się strzela z broni automatycznej w takim miejscu jak miejsce tej tragedi.

Nie wiem czemu tak mało jest głosów, że przecież policja która ma chronić przed bandytami, jest szkolona wła?nie po to aby tego typu tragedi nie było (chodzi mi o osoby postronne).

Ważne !: Nie bronię głupoty w postaci niezatrzymania się do kontroli ! Nie o to mi,

i chyba wielu innym w tym w?tku chodzi.

pzdr

BTW:

Jaks mała socjotechnika uprawiana jest chyba w mediach. Pomimo, że okazało się iż kierowca zgin?ł od kuli, powtarza się, że został postrzelony a nie zastrzelony...

"FAKT: to taka informacja, powtarzana na tyle długo i często, że może zostać uznana za prawdę..." !sciana

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No bo zostal postrzelony ze skutkiem smiertelnym. Gadanie ze policja to debile strasznie mnie drazni. To taki stereotyp motocyklisty bandyty. Choc w tym przypadku policja miala wszelkie przeslanki zeby tak a nie inaczej zareagowac. Bo prawo jest po to zeby je przestrzegac a nie lamac, inaczej mielibysmy anarchie. Ja tez lamie czasem przepisy o ruchu drogowym ale jak zobacze lizak to wole sie zatrzymac bo tak jest i taniej bo moze uda mi sie nie dostac mandatu i bezpieczniej dla mnie bo nikt nie bedzie mnie gonic. Zginac za 500 zl czyli za brak kategorii to jest wlasnie debilizm.

Polak cwaniak jest cool a policja to wrog - kiedy to sie wreszcie zmieni w tym narodzie.

Odnośnik do komentarza
I znowu to samo. Nie zgadzam się z Tob? do końca Dragon...

Bo my?lę, że większo?ć komentarzy które jasno nie mówi?

że to wina chłopaka (parafrazuj?c, Ty i inni nazywacie to obron? nieodpowiedzialnego/głupiego zachowania kierowcy),

ma na celu uzmysłowienie, że reakcja policjanta nie była adekwatna do zaistniałej sytuacji a nie obronę zabitego. Mówi? o tym również (nieoficjalnie) sami policjanci.

W całej sprawie wła?nie o to chodzi (w moim mniemaniu), że ta reakcja spowodowała przypadkow? ofiarę (rowerzystkę), o któr? nietrudno jak się strzela z broni automatycznej w takim miejscu jak miejsce tej tragedi.

Nie wiem czemu tak mało jest głosów, że przecież policja która ma chronić przed bandytami, jest szkolona wła?nie po to aby tego typu tragedi nie było (chodzi mi o osoby postronne).

Ważne !: Nie bronię głupoty w postaci niezatrzymania się do kontroli ! Nie o to mi,

i chyba wielu innym w tym w?tku chodzi.

pzdr

BTW:

Jaks mała socjotechnika uprawiana jest chyba w mediach. Pomimo, że okazało się iż kierowca zgin?ł od kuli, powtarza się, że został postrzelony a nie zastrzelony...

"FAKT: to taka informacja, powtarzana na tyle długo i często, że może zostać uznana za prawdę..." :P

Szorstki.

Napisz bardzo Cię proszę kiedy według Ciebie policjant powinien i może skorzystać z broni???? :D Nurtuje mnie to co napisałe? chociaż Artix na to już trochę odpisał... Przecież (zacytuję kogo? i zastosuję porównanie) to chłopak był "zapalnikiem"... Żadna bomba bez zapalnika nie wybuchnie...

Generelanie cała ta sytacja to niesamowity zbieg pop...lonych okoliczno?ci... Pamiętaj, że wcze?niej był napad a przestępca poruszał się na motocyklu!!!! :D Co miał zrobić policjant który na podjęcie decyzji ma milisekundy działaj?c w niesamowitym stresie. My pisz?c o tym, możemy przeanalizować wszystko na spokojnie, siedzimy sobie w domku w pifku lub kafce lub przy czym? innym a on...a on ma przej...ne!!!!

I teraz kolejne pytanie. A co by było gdyby to wła?nie ten motocyklista był tym który zrobił napad??? :P - a za dwa dni powtórzył by go w innym mie?cie tylko, że tam zabił by już trzy osoby w tym jednego policjanta :( ...miał broń maszynow? - tak mówi? ?wiadkowie... Pytali by?my wtedy CO ROBI POLICJA, PRZECIEŻ MIELI GO NA BLOKADZIE!!!! DLACZEGO NIE "WYRWALI" CHWASTA????!!!!! :P:D Już widzę nagłówki w gazetach: To policja dopu?ciła do masakry... nieudolny policjant nie zatrzymał przestępcy na motorze...kolejne ofiary przez policję...!!!!!!!!!! Pytacie dlaczego "wypakował" cały magazynek???? - zastanówcie się jak działacie pod wpływem bardzo silnych emocji i buzuj?cej adrenaliny... :P czy pamiętacie wszystko co wtedy zrobili?cie????!!!!! NAPEWNO NIE. Mimo tego, że s? to osoby szkolone to mimo wszystko s? to tylko LUDZIE tacy jak ja i Ty...Wy... :)

Zastanówcie sie jak czuj? się policjanci którzy czytaj? nasze posty a szczególnie te obronne postrzelonego ze skutkiem ?miertelnym chłopca... zapewne siedz? i się zastanawiaj?, że to co robi? to jest złe :angry: skoro próba walki z przestępc? jest tak krytykowana przez tych których maj? "bronić"...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...