Skocz do zawartości
Forum Burgmania

?mierć motocyklisty


Gość omegajurek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SzCzApA™

zostaw wezwany do zatrzymania , niezatrzymal sie ,,, final znany , jak by sie zatrzymal to by zyl. The end

po czesci masz racje ale nie sadzisz ze policjant troszke przesadzil z reakcja

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • szorstki

    8

  • yorick

    5

  • jagroski

    4

  • Artix

    3

Top użytkownicy w tym temacie

  • Sympatycy

A ja nadal twierdzę, że czasem za szybko łapi? za broń... 10 strzałów z broni krótkiej w małym miasteczku blisko skrzyżowania, to i tak dobrze że nikt więcej (mam nadzieję) nie oberwał.

A co do zatrzymywania. Czasem jest tak, jak było z tymi małolatami chyba z pod Poznania. Zatrzymali się na ?wiatłach kiedy z kilku stron zostali bez ostrzeżenia ostrzelani przez

policję. Zaczęli uciekać kiedy policja otworzyła ogień. Jeden trup drugi kaleka do

końca życia (siakie? odszkodowanie dostał...). Bo komu? się co? pomyliło a innych "łapy ?wierzbiły" (albo co? jeszcze...) !YES .

Policjant jest po to szkolony (je?li jest) żeby mu nerwy nie puszczały i nie wyci?gał

broni w każdej sytuacji. Wiele częstsze jest niezatrzymanie się do kontroli kierowców samochodów. Tyle, że bardzo rzadko zdarza się użycie broni w takich

przypadkach, a i ew. strzały kierowane s? poniżej linii szyb.

BTW:

Kto? tu już napisał sensownie, że zatrzymywanie jedno?ladu strzałami (w koła czy korpus - wszystko jedno) czy też za pomoc? kolczatki, powoduje zagrożenie.

To zagrożenie zi?ciło się w dyskutowanym tu przypadku. W szpitalu leży w cięzkim

stanie rowerzystka, na szczę?cie tylko jedna...

Nie chodzi mi o przes?dzanie o winie. Twierdzę jedynie, że zatrzymywanie jedno?ladu metodami zatrzymywania 2 ?ladów jest bezsensowne.

Dla mnie to EOT !YES

pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość SzCzApA™
A ja nadal twierdzę, że czasem za szybko łapi? za broń... 10 strzałów z broni krótkiej w małym miasteczku blisko skrzyżowania, to i tak dobrze że nikt więcej (mam nadzieję) nie oberwał.

Kto? tu już napisał sensownie, że zatrzymywanie jedno?ladu strzałami (w koła czy korpus - wszystko jedno) czy też za pomoc? kolczatki, powoduje zagrożenie.

To zagrożenie zi?ciło się w dyskutowanym tu przypadku. W szpitalu leży w cięzkim

stanie rowerzystka, na szczę?cie tylko jedna...

zgadzam sie z toba w 100% sedno sprawy policjant powinien odpowiedziec za to a znajac historie podobnych akcji zostanie przeniesiony do innego komisariatu za biureczko i wszystko jest oki a w telewizji powiedza ze zostal ukarany dyscyplinarnie <ja bym dal 25 lat w pasiaku> !YES

Odnośnik do komentarza
zgadzam sie z toba w 100% sedno sprawy policjant powinien odpowiedziec za to [ciach]... <ja bym dal 25 lat w pasiaku> !YES

Ukarany? Tak.

Ale 25 lat spowoduje że w przypadku ucieczki przestępcy żaden policjant już nigdy nie kiwnie nawet palcem bo w razie jakiego? wypadku pójdzie do pierdla. Okradn? Cie to nikt sie nie ruszy... będziesz miał wtedy do nich o to pretensje?

Odnośnik do komentarza
Policjant jest po to szkolony (je?li jest) żeby mu nerwy nie puszczały i nie wyci?gał

broni w każdej sytuacji.

Fajnie. ale z drugiej strony patrzac jakby nie wyciagnal broni, to moze by dalej uciekal i zabilby jeszcze kogos. Albo i nie....

Jestem po stronie policji w tej sprawie. nie zatrzymal sie do kontroli, mieli powody podejrzewac go o to, ze jest przestepca i zatrzymali go, aby nie stwarzal wiecej zagrozenia dla innych osob

Odnośnik do komentarza
Gość SzCzApA™
zgadzam sie z toba w 100% sedno sprawy policjant powinien odpowiedziec za to [ciach]... <ja bym dal 25 lat w pasiaku> !YES

Ukarany? Tak.

Ale 25 lat spowoduje że w przypadku ucieczki przestępcy żaden policjant już nigdy nie kiwnie nawet palcem bo w razie jakiego? wypadku pójdzie do pierdla. Okradn? Cie to nikt sie nie ruszy... będziesz miał wtedy do nich o to pretensje?

trzeba sobie jasno powiedziec ze chlopak niebyl bandyta policjant niemial prawa strzelac do niego i powinien odpowiadac jak bandyta przed sadem za smierc motocyklisty i poturbowanie przypatkowej osoby niewiadomo jeszcze jak bardzo zostala ta kobitka uszkodzona

policjant ma bron poto aby bronic siebie i innych ludzi ale nie w takiej sytuacji lekka przesada <a sprawa skonczy sie tak ze wszystko przycichnie i nic sie nie stalo> !YES

ale oczywiscie masz po czesci racje w swej wypowiedzi

Odnośnik do komentarza

do przetępcy uciekaj?cego złapanego na goro?cym uczynku mog? walić nawet z czołgu, tylko nie mog?, powodowac dodatkowego zagrożenia , gorzej jak sie nie wie czy to ten.., a jad?cy motocykl to swego rodzaju rakieta zdalnie sterowana, lepiej jej nie wybijać z kursu, i tak wcze?niej czy pozniej sama spadnie

Powinien odpowiedzieć za spowodowanie zagrożenia publicznego i spowodowanie smierci motocyklisty.Tamten też za powodowoanie zagrożenia, niestety już nie odpowie.

dla Policji polecam kanały Reality z po?cigami z USA czy brytyjski Bravo, tam nie takie po?cigi s? i nie tacy wariaci uciekaj? .

Odnośnik do komentarza

Normalnie ręce opadaj?...

Od ogl?dania po?cigów w telewizji nikomu jeszcze nie przybyło umięjętno?ci praktycznych, a bior?c pod uwagę zupełnie odmienne warunki techniczne i prawne nie należy tych spraw raczej porównywać.

Tym kto i za co odpowie, czy doszło do przekroczenia uprawnień itp., niech zajmie sie prokurator i biegli.

SzCzApA nie rozumiem, dlaczego tak się upierasz przy obronie motocyklisty. Nie twierdzę, że policjant zachował się dobrze [nie znam regulaminu/nie zabieram głosu] Ale zgodnie z tym co napisał Pavulon - jakby się zatrzymał, to by żył.

I niech to będzie PRZESTROGA DLA WSZYSTKICH - to co się stanie zależy również od nas...

Odnośnik do komentarza
trzeba sobie jasno powiedziec ze chlopak niebyl bandyta

Tak, tylko że o tym że nie był bandyt? dowiedzieli?my się po fakcie zatrzymania się pojazdu. Policjant też nie wiedział z kim ma doczynienia. No halo… jest blokada drogowa, szukaj? motocyklisty, pojawia się motor a kierowca zaczyna uciekać - to dla policji jest sygnał że dana osoba ma co? na sumieniu i nie chce wpa?ć w ręce organów ?cigania. Wtedy delikwent staje się podejrzanym. Policja ma obowi?zek go zatrzymać. Blokady s? po to by złapać podejrzanego a nie dać mandat za przysłowiowe przekroczenie prędko?ci. No sorry ale chłopak nie miał karteczki na plecach np "Uciekam bo nie mam prawka", "To nie ja zrobiłem napad", "Jestem iXiński i jade do dziewczyny" to policjant sk?d miał wiedzieć że nie jest bandyt?.

Nie zatrzymał się i uciekał... wybrali najgorszy sposób zatrzymania jaki mogli.

Z reszt? Twojego postu się zgadzam. Prawdopodobnie sprawa zostanie rozmyta.

Odnośnik do komentarza
Gość omegajurek

Policjant strzelał z karabinka maszynowego i prawdopodobnie oddał serię strzałów.

blokada była ustawiona na mini rondzie które można pokonac na motorze z max.predkoscia 20km/h ,mało prawdopodobne jest rozjechanie człowieka przy tej predko?ci..Strzały zostały oddane po przejechaniu ronda przez motocyklistę.Wg.?wiadków rowerzystka mogła zostać postrzelona.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Gdybanie teraz nie zmieni juz nic. Chlopak nie zyje bo nie zatrzymal sie do kontroli jego blad ktory kosztowal go najwiecej ile cos moze kosztowac bo zycie. Policjant tez czlowiek i nie chcialbym zyc z takim pietnem do konca zycia. Jego kariera jest raczej zakonczona w policji bo nie wierze ze kiedykolwiek byl by zdolny do siegniecia po bron. Do tego przez cale zycie wyrzuty sumienia. Poprostu banalny zbieg okolicznosci ktory zrujnowal zycie jednemu a drugiemu zakonczyl zywot.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No, ręce opadaj?, Estelle...

Bo samo niezatrzymanie się na wezwanie nie może za sob? nie?ć użycia broni przez policjanta. Dopiero kiedy potwierdziłoby się, że zabity stworzył zagrożenie życia dla policjanta (próbował go rozjechać) możliwe by było użycie broni.

Pomijam tu kwestie techniczn?, sens i ew. skutki uboczne próby zatrzymania pędz?cego motocykla seri?

z broni automatycznej... !YES

Bijemy się tutaj w piersi, apelujemy o rozwagę, twierdzimy że "to co się stanie zależy również od nas". Tyle że jeste?my zwykłymi obywatelami, którzy popełniaj?

błędy. Policjanci jednak maj? znacznie większ? odpowiedzialno?ć - nosz? broń,

któr? zobowi?zani s? posługiwać się tak aby zminimalizować możliwo?ć ?mierci (wyj?tkowe przypadki). A ten i wiele innych sytuacji pokazuje dziwn? beztroskę

w używaniu tego ?rodka. Przy okazji jak pokazuje przyp. poznański, niekoniecznie Art, takie "wpadki" kończ? się "końcem kariery"...

W tym przypadku wygl?da, że strzelano aby zabić a nie

"zatrzymać" jak to się wielokrotnie powtarza. Przy okazji poszkodowana jest postronna osoba !!! I to jest sedno wg mnie.

pzdr

Odnośnik do komentarza

w radiu (PR3)wła?nie podali że policjant strzelał z czego? automatycznego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/PM-84_Glauberyt

Wszystkie Ľrodła podaj?, ze motocyklista jechał prosto na niego. Jesli chłopak widział przed sob? policjanta z takim sprzetem w rękach albo nawet przy boku to naprawdę szczyt bezmy?lnosci uciekać.

o własnie podali ze chłopak zmarł od postrzału...[`]

współczucie dla policjanta...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Witam

Moim zdaniem tego "motocyklisty" tam nie powinno być. Nie miał dokumentów, ani zarejestrowanego motocykla, więc jakim prawem wyjechał na ulicę?? !guns

A do tego naogl?dał się za dużo filmów sensacyjnych i uciekał przed policj? - suuuper poprostu bohater narodowy! Gdyby się zatrzymał, napewno by żył. Skoro zachował się debilnie to ma za swoje. Nie dziwię się reakcji policjanta - za 1000zł też nie chce narażać swojego życia skoro ten motocyklista mógł być uzbrojonym przestępc? - przecież nie poddał się kontroli.

Może chociaż parę osób się zastanowi zanim będzie uciekać przed policj?. Bo co lepsze po?więcić życie czy dostać mandat???

Odnośnik do komentarza

Szorstki, proszę grzecznie o doczytanie mojego posta... Nigdzie nie napisałam, że pochwalam użycie broni i że uważam to za zasadne. Mój komentarz dotyczył wyraĽnie ogl?dania po?cigów - co jest w poscie zaznaczone - i na co zwracam uwagę.

PS. Czmu twierdzisz, że nie było zagrożenia? Przecież Ľródła informuj? o próbie przejechania policjanta...

Odnośnik do komentarza

jak sie nie ma prawka i jest wizja odroczenia to nie ma innego wyjscia, ?wiat sie wali, taki.. instynkt i nikt nic na to nie poradzi.Tak naprawde koles nawet mogł mieć prawko, nie wiadomo, ci na scigaczach my?l? że dadz? rade.

W normalnych krajach wiedz?, żę nie mozna strzelac ani prowokowac motocyklisty, bo on i tak będzie uciekał jak juz zacz?ł , a jest kwesti? czasu gdzie sie wyłoży, gosciowi sie odpuszcza chwilowo, a przez radio ustawia następn? blokade

Nie byłem tam, ale Policjant mogłby strzelać gdyby kole? walił prosto w niego, ewentualnie gdyby jechal i strzelał pierwszy do policjanta

My?l?cy człowiek wie, że postzrelony motocyklista czy z przebit? opon? w co? walnie, niestety policja nie mysli dlatego musz? ogl?dać tv.

Odnośnik do komentarza

SzCzApA Czy tak trudno wpa?ć na to, że drugi strzał mógł pa?ć już po minięciu policjanta? Byłe? tam? Widziałe?, że tak gło?no krzyczysz?

Nie wiesz, jak to wygl?dało, więc zostaw ocenę tym, którzy faktycznie maj? co? do powiedzenia...

Ale co tam, już wydałe? wyrok...

Odnośnik do komentarza

szczapa - i inni co tak żałuj? motocyklisty...

polecam ustawę o policji, przypadki uzycia broni i jak zrozumiecie,

to nie bedziecie mieć w?tpliwo?ci ... użycie broni to nie widzimisię policjanta...

go?ć sie nie zatrzymał na blokadzie!!! a nie zwykła kontrola drogowa ! - mało??

był za nim po?cig bezpo?redni !!! mało??

próba rozjechania policjanta !!! mało ??

chcecie skutecznej obrony od policji przed bandytami ?

cieszcie sie, ze jeszcze jest komu chodzić w mundurach... policjant zachował sie tak jak należało... wina jest po stronie motocyklisty...olał policję... i szkoda tylko ze przypłacił to życiem...

może to innych nauczy, że to nie zabawa

Odnośnik do komentarza

Mam zdanie podobne do Studi'ego. Podj?ł tak? a nie inn? decyzję, i przypłacił za to życiem, szkoda tylko że nie ma już możliwo?ci przemy?lenia swojej decyzji. Nie ma co ganić policjanta, zrobił tak jak powinien.

Tak trochę odstępuj?c od tematu. Za jazde beż prawka na moto dostajesz 500 i 5 latek bez możliwo?ci zdawania, maj?c kat. B tylko 500. A jak to się ma do osób ponizej 18 ?? Napewno 500 ale co z tymi 5 latami ??

Odnośnik do komentarza

zginol czlowiek i to jest ogromny dramat ale jezeli chcemy zyc w normalnym kraju to szanujmy sie nawzajem i bedzie napewno mniej dramatow a w stanach gwoli przypomnienia nie zatrzymujesz sie do kontroli lub robisz jakies"glupie"ruchy to bum bum moze nastapic wczesniej niz myslisz.

Odnośnik do komentarza
Gość SzCzApA™
SzCzApA Czy tak trudno wpa?ć na to, że drugi strzał mógł pa?ć już po minięciu policjanta? Byłe? tam? Widziałe?, że tak gło?no krzyczysz?

Nie wiesz, jak to wygl?dało, więc zostaw ocenę tym, którzy faktycznie maj? co? do powiedzenia...

Ale co tam, już wydałe? wyrok...

ja tylko dziele sie z wami swojimi prywatnymi opiniami mam do tego prawo takie jest moje zdanie i nie zmienie go nierozumiem czemu mnie tak ostro atakujesz za moje wypowiedzi

to fakt niebylo mnie tam i nie widzialem tego na wlasne oczy zreszta jak my wszyscy wiemy tylko to co sie pojawia w mediach a to niedokonca musi sie zgadzac z prawda tak czy inaczej jest to tragedia

plynie z tego nauka trzeba wyciagnac wnioski z calej sprawy i jesli policjant dzialal w swojej obronie to fakt mial do tego prawo poto ma bron i przyznaje ze dlaniego to tez jest tragedia ma czlowieka na sumieniu

i mam nadzieje ze nigdy cos takiego nie spotka nikogo z nas ani zadnej z bliskich nam osob

jesli kogos urazilem czymkolwiek to przepraszam ale tak jak juz powiedzialem to tylko moje zdanie i mam do niego prawo

calkiem prawdopodobne ze jestem w bledzie mimotego nie cofam niczego co tu powiedzialem o ityle !guns

Estelle widze ze masz mnie za jakiegos tepaka <ale na tym polega dyskusja ze kilka osob ma inne zdanie i wymienia sie swojimi pogladami a co do wyroku to tylko sad ma prawo go wydac zyjemy w swiecie praw i norm (bez urazy)>

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...