Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Styczeń Nowego Roku 2014...


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

To się zgadza- mnie Artur człowiekowi z Gurnego Ślunska (w połowie) -pisownia prawie poprawna nad u winny być kropeczki- jednym i drugim) o heimacie nie musisz mówić. Żyjemy na pograniczu a ludzie na pograniczach są z reguły do siebie najbardziej pokojowo nastawieni. Tym niemniej to wszystko nasze jak powiedział Pawlak do Kargula- po horyzont. Daleko stąd jest miasteczko Doberan. Ufundował je syn Warcisława Pomorskiego książę Borwin. Legendę o założeniu miasta opowiadała mi przewodniczka, Niemka - ba - mówiła po niemiecku. Ogólnie rzecz biorąc książe był na polowaniu i szukał miejsca na założenie osady. Dojechał na polanę a tam pasł się jeleń. Ten jeleń spojrzał się na księcia i powiedział "und sagte "dobre dobre")- Tłumaczyłem na polski i nie załapałem- jak przetłumaczyć dobre na polski- co to za nieznane mi niemieckie słowo dobre. No tak- nawet w niemieckiej legendzie o założeniu miasta jeleń mówił językiem słowiańskim a legenda to przekazała dalej (jeleń wskazał dobre miejsce na założenie osady). Tak więc Arturo- oczywiście Heimat, ale po horyzont nasze -:)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Urbi

    32

  • Jazz

    30

  • bilety

    19

  • ArtCho

    16

Top użytkownicy w tym temacie

o raju jaki ja gruby i łysy jestem, i stary jakiś taki, stanowczo muszę więcej biegać z endomondo i mniej żreć- tak żarcie na pół- dramat. Ale na skucie jakoś tak nie wyglądam- wiem kurtka kryje i kask na łbie odejmuje- do momentu zdjęcia kasku spokojnie 10-15 lat- dlatego kocham skutery

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jak miło jest nam gościć was wszystkich, żarełko i pogaduchy - jak zwykle SUPER. Już myślimy o następnym spotkaniu.

Odnośnik do komentarza

tak się zapytam z lekkim wstydem w głosie- nie chodzi ktoś z kijami po lasku arkońskim?- lekarz mi zalecił, córka się wypiera, więc biegam sam dookoła arkonki. Jakby ktoś miał ochotę to można wymienić się phonami i umawiać na utrzymanie kondycji

Odnośnik do komentarza

Ja 3 razy w tygodniu biegam na bieżniach i orbitrekach w Pure Jatomi i również 3 razy w tygodniu można mnie spotkać na basenach Floating Arena, wiec na Arkonkę nie mam już czasu, ale kto wie, może jak się ociepli...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Minimi - ja teoretycznie mogę (mam kijki i chadzam z koleżanką małżonką), ale robię to mało "legurarnie". Musimy się więc zdzwonić. Mój telefon jest w moim profilu (chyba).

Odnośnik do komentarza

Normalnie biegam niedaleko mia casa w Warzymicach o nocy, ale ponieważ uświadomiłem sobie, że niedaleko mojego domu rodzinnego (byłego niestety) czyli Os Zawadzkiego jest Arkonka to od tamtej strony Europejską i jej przedłużką aż do Krzekowa jest blisko czasowo. W związku z tym w sobotę i niedzielę się wybrałem, w sobotę z moją córeczką bez kija- coby jej wstydu nie robić a w niedzielę sam z kijami i stwierdziłem, że sobota i niedziela jest dobra do wyskoku w las. Normalnie, jako wyzyskiwacz mam czas dopiero po 22, czyli jak ktoś koło Warzymic i Przecławia i nie ma w nocy co robić to chętnie a jak sobota i niedziela to można w lesie- znaczy Arkonka. Telefon wrzucę do profilu. Wrzucony jako skype.

Do końca czerwca muszę zmienić mia casa na la hacienda niedaleko Europejskej i wtedy będę biegał od skrzyżowania ze Zbójnicką aż do skrzyżowania i znowu pod górkę

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A tak na marginesie, szanowne towarzystwo, Grupo Zachodniopomorska, zbliża się czwartek, może byśmy spotkali się na małej kawce i paluszkach albo krakersach...?!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

kij z czwartkiem :-),

kawka i paluszki..ew krakersy..o jezu...

nie no super :-))

ale może w piątek 7 lutego..małe co nieco w pubie??

w końcu jakaś męska 2oo impreza?

cokolwiek laski też chętnie widziane :-)

tak wiem, jestem nudny, w tym gronie starych staruszków nie ma co za dużo oczxeki8wać...:-")))

baaa... motywacją może być że pierwsze dwa browary ja stawiam....łał...

łyknęło?? :-))

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mój teść mawiał, że szkoda dla mnie otwierać piwo. Taki ze mnie piwosz :) Z wódką podobnie - no nie smakuje mi. Ale czerwone wino - a i owszem.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A ja ten tydzień pracuję do 22.

Arek napisał następny piątek, czyli bez problemu.

Ja niestety w czwartek w pracy.

Dajmy mu szansę przecież to chodzi o piątek.

P.S. przecież napisał że stawia nikt nie chce się napić za Arka kasę? A tak naprawdę to chłopina ma urodziny a tu nikt nie chce przyjść.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Szanowni koledzy i koleżanki, ja również bardzo Was przepraszam, ale niestety w tym tygodniu zmieniły mi się czwartkowe i również piątkowe plany popołudniowe i nie mogę uczestniczyć w żadnym z proponowanym spotkań... :-(

Może udało by nam się spotkać wspólnie w przyszły czwartek...?!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...