Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Maxi do turystyki 2-osobowej za niewielkie pieniądze


rstyle

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

SW/ SW-T to klocek ale przy turystyce i jeździe z dwiema osobami na pokładzie to nie jest wada. Większy schowek pod kanapą, serwis olejowy do 10 tkm... Bierz Silvera/SW-T.

SW ma przegląd olejowy co 12 tkm.

Co do ciężaru to jak pojeździsz trochę SW i siądziesz na majkę 250 to stwierdzisz, że majka to takie maleństwo. Ja tak miałem.

Bierz zatem SW. Sprzęt bezawaryjny (aż nudny) i wygodny dla dwóch osób.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • rstyle

    19

  • RONIN

    10

  • kk73

    9

  • arturo-bb

    7

Top użytkownicy w tym temacie

Uch, ale poruszenie.

Dobra, ufam Wam. W przyszłym tygodniu, jak wrócę do Polski, zaczynam poszukiwania.

Mam nadzieję, że do marca pojawi się coś sensownego w przyzwoitej cenie.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza

cześć, jeżeli zły dział to proszę o przeniesienie ;)

planuję kupić maxi skutera głównie na dojazdy do pracy (50km w jedną stronę, trasą) ale i też na pośmiganie sobie w weekendy z plecaczkiem. Kompletnie nie znam się na jakie skutery mam zwracać uwagę a jakie z góry odrzucać np. ze względu na awaryjność. Budżet jaki mam to około 6 tys zł i chciałbym żeby za bardzo nie przekraczać, no chyba że można dołożyć jakąś kwotę kilkaset złotych i mieć coś lepszego..Czy w tej kwocie coś kupie sensownego?

Na jaką pojemność zwracać uwagę żeby było jak najbardziej ekonomicznie, ale i też żeby skuterek dał chociaż radę te 100-110 pojechać :)

Z takim budżetem to pewnie sprzęt będzie miał z 12-15lat? na co zwracać uwagę w proponowanych przez Was skuterach?

I ostatnie pytanie takie ogólne, jakie są mniej więcej koszty utrzymania ? klocki, oleje , opony itp :)

z góry dzięki za odpowiedzi!!!

pozdro

Nie zakładaj proszę kolejnego tematu, użyj wyszukiwarki. Temat wałkowany na tym forum wielokrotnie. Połączyłem z najbliższym pasującym. Lucjan

Odnośnik do komentarza

Nie powiedziałeś tylko czy masz kat A bo to determinuje ewentualną pojemność ;) W przypadku np 125, trochę jeździłem na trasach z moją lubą i nie jest to zbyt bezpieczne mimo prędkości podróżnej koło 100km/h. My utknęliśmy na 60 km pomiędzy dwoma tirami i jedyne co można było zrobić to stanąć i je puścić przodem. Niestety taka trasa, że zaraz byliśmy między kolejnymi i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza

dzięki za propozycje

ile taka 400 wypije paliwa na trasie? jakie koszty serwisowania ?

sorki za te pytania ale chce jak najwięcej dowiedzieć się przed kupnem :D

Odnośnik do komentarza

Ja polecam Atlantic 500, super niezawodny sprzęt, jeżdżę trzeci sezon i nic w nim się nie dzieje, spalanie 4literki, olej co 6tyś. bez dolewek. Tydzień temu nasz kolega Bobsson sprzedał z 2004r za 5300zł w idealnym stanie, miał trochę za mało postów żeby go zarekomendować na forum i niestety nie został w rodzinie. Ale jak dobrze poszukasz to za przyzwoite pieniążki coś kupisz.

Odnośnik do komentarza

Julo, dzięki za propozycje, bardzo fajny ten Atlantic 500, wizualnie mi się podoba, chyba jest strasznie duży?

ile Cię kosztuje np wymiana amortyzatorów, opon?

Odnośnik do komentarza

Z tymi amorkami to trafiłeś, bo rok temu je regenerowałem - koszt spory 500zł, ale będą służyć. Oponka na tył 190zł po negocjacjach. Pakowność jak w dużym koszyku z Lidla :)

Odnośnik do komentarza

Kolego podjedź sobie na jakiś spot najbliższy i usiądź sobie na kilku maszynach, może się przejedziesz na którymś i wyjdzie Ci z tego co Ci pasuje najbardziej. W niskich kosztach zostaje Ci niewiele maszyn. Sam jeżdżę AA500 od 2012 roku i żeby mieć spokój na drodze musiałem kilka spraw doprowadzić do porządku, ale nie były to wyniki awarii, tylko zwyczajne wymiany eksploatacyjne. Na forum znajdziesz co tam się wymienia najczęściej w poszczególnych modelach. Jak to przeliczysz na swój budżet będziesz miał jasność co wybrać, żeby się cieszyć bezawaryjną bezpieczną jazdą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...