Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Gilera GP 800 - niedoceniana królowa skuterów


RONIN

Rekomendowane odpowiedzi

świetnym skuterem jest też BMW K1600 GT. Jest skuterem bo spełnia większość warunków : pozycja kierowcy i pasażera jest wygodna, ma duże możliwości załadunkowe oraz ma dużą regulowaną szybe.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się czemu GP 800 budzi tak skrajne emocje?

Po przeczytaniu wszystkich postów,a szczególnie Lucka zastanawiam się czy mój An650 jest skuterem?

-przeniesienie napędu?-może być wał kardana? o bezstopinowej skrzyni nie wsponę

-przekrok-żyjemy w 21 wieku i oczekujmy od producenta maxi że zostanie ze swoją stylistyką w latach 50-tych?(Bigu masz racje-stylistyka i nowoczesny dizain skuta)

-płozy-charakerystyczne dla skutera+czacha z szybą

-i wszyscy zapominają o rozmiarach kół!!!-bo to wg mnie jest bardzo charakterystyczne dla skutera,nie ważne że ma łąńcuch lub inne mało spotykane rozwiązania.

Każdy który uda się na spotkanie motocyklowe(oczywiście w środowisku motocyklowym tzw)i powie:fajny motocykl sobie kupiłem to mniemam że większość powie chyba raczej skuter?

Może nie wszyscy podzielają moją opinię,ale właśnie tak myślę.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Po pierwsze primo - gratuluję zkupu, uważam że Ta Królowa jest warta Króla

Po drugie primo :) - uważam dyskusje nt. skuter / motocykl za conajmniej jałowe, żeby nie powiedzieć dosadniej.

Przypomina mi to oszołomów, którzy uważają że skutery to kible, a tylko szlifierki to prawdziwe "motocykle".

Jaki ma sens udawadnianie "wyższości świąt Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem".

A'propos porównania zdjęcia starego skuterka z GP

Tak przez mniej więcej 50 lat przyjęło się że wygląda skuter, na tej podstawie przyjęto definicje tego typu pojazdów"

...

a tak wygląda GP 800

...

Poproszę o znalezienie wspólnych elementów :)

to można też pokazać Burgmana 650 (chyba nikt nie ma wątpliwości, że to skuter) i nijak się on ma do małego skuterka sprzed lat.

PS. Tak sobie myślę, że takie skutery jak Gilera GP 800 i Honda Integra powstały, żeby zadowolić tych co szukali zalet skutera i klasycznego motocykla (np. duże koła i automat). Poza wszystkim to podstawowym argumentem do zakupu takiego sprzętu może być żona ;) , która mówi: "możesz mieć tylko skuter, bo na motorze to się zabijesz i ci nie pozwalam", no i kupujesz sobie taki "tylko skuterek" :)

Odnośnik do komentarza

MORO BMW K1600 GT nie jest wygodne ( mam na myśli dość mocne zgięcie nóg w kolanach ), nie ma przekroku, jak dla mnie wsiadanie na moto w moich spodniach z podpinką jest męczące, nigdy nie nazwę go wygodnym. Nie ma schowka pod siedzeniem i manualną skrzynię. Podsumowując Moro co Ty pie....sz?

Odnośnik do komentarza

No fakt. Moja Osa też nie jest skuterem bo ma manualną skrzynie biegów i nie ma schowka pod siedzeniem !

Ale przekrok ma :)

To może tylko przekrok ma świadczyć o tym czy to skuter czy motocykl (myślę że wysokość przekroku powinna tu być kluczowa.

Odnośnik do komentarza

Poddaję się. Gilera GP 800 to motocykl udający skuter. Tym oto wnioskiem kończymy rozważania na ten temat. Chyba trzeba mnie usunąć z forum skuterowego, ale zanim to nastąpi pozwólcie, że będę tu opisywać swoje wrażenia i spostrzeżenia. Rzeczowe pytania i komentarze oczywiście mile widziane.

To teraz może pytanie do posiadaczy GP i Integry: jak często smarujecie łańcuch?

Odnośnik do komentarza
Poza wszystkim to podstawowym argumentem do zakupu takiego sprzętu może być żona :) , która mówi: "możesz mieć tylko skuter, bo na motorze to się zabijesz i ci nie pozwalam", no i kupujesz sobie taki "tylko skuterek" :)

To jest w ogóle ciekawa kwestia. Jakim cudem skuter ma być bezpieczniejszy niż motocykl ? Moja żona też takie argumenty wysuwała ("robiłeś prawo jazdy, żeby kupić duży skuter, a teraz chcesz kupić motocykl, a na nim to się zabijesz"). Wytłumaczyłem jej, że to głupi argument, bo różnica pomiędzy skuterem a motocyklem to tak jak pomiędzy samochodem z nadwoziem kombi a sedanem - nie ma wpływu na bezpieczeństwo. Ale skąd im to do głowy przychodzi ? Chyba każdy skuter kojarzy im się z powolną 50-ką.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Gratulacje z zakupu Maciek.A tak żeby się dostosować do poziomu tej duskusji czy koła powyżej 15" nie dyskwalifikują jeżdzideł w kategorii SKUTER?

Odnośnik do komentarza

Maciek widzę Twój nowy sprzęt na innych fotkach, niż w wątku łódzkim - raz jeszcze GRATULUJĘ - mnie GP podoba się, jak pomacam ją na żywo to pewnie zachwycę się jeszcze bardziej :-)

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Witam Roni na wstępie gratki z zakupu i życze mnóstwa km i winkielków pokonanych sprzętem :) GP800, Aprilia SRV 850 to moje marzenia..lecz życie swoje scenariusze pisze..:/. Tak pod dyskusję skuter VS moto czyli co jest co i jak powinno wyglądać wsadzę kij w mrowisko czyli Aprilia 850 MANA i co My tu mamy napęd jak żyw wyjęty ze sqta, zamiast baku.... schowek :). Może uściślijmy co jest jest skuterem a co już nie, czyli ma mieć płozy, bezstopniową przekładnię( tu chyba król się już nie "łapie"), schowek pod siedzeniem, osłony kolan/nóg, szybę ochraniającą kierownika, sposób przeniesienia napędu(T-MAX pasek, GP800,Integra łańcuch a większość pasek klinowy zębaty) itp. Przepraszam za OT jestem świadomy swej wypowiedzi i świadomie przyjmuję na klatę ewentualny op....ol od adminów. Pozdro

Ps tak jakoś mnie sprowokowały wypowiedzi poprzednich userów

Odnośnik do komentarza

I tak jak Ronin napisał- "KRÓLOWA" - a nie można królowej porównywać do reszty bab w królestwie. Królowa musi mieć jaja i tym się m.in. rożni od tego tałatajstwa mknącego 45->90->120 czy też 180 km/h. Chyba identyczną oglądałem we Wrocku jakieś 2 msc temu. Ten kolor, ten wariator plus jeszcze jakieś tuningi.

No i będziesz teraz outsiderem. No chyba, ze brać chopperowa Ciebie przygarnie, bo w konfrontacji z ich pojazdami nikt nie będzie się głowił czy to jest skuter czy tylko motocykl.

Życzę wiele radości z posuwania królową/wej. :)

PS.

A Piaggio APE jest skuterem? A może trajką?

800x600mAUTOcWHITE.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Właśnie przebrnąłem przez cały temat jeszcze raz. :) Całą ta dyskusja z ciekawie zapowiadającego się wątku nt. bardzo fajnego moto przerodziła się w jakieś absurdalne bicie piany. :)

Czy ma jakieś wielkie znaczenie czy zaliczymy GP800 do grupy klasycznych motocykli czy do skuterów? I proszę nie mówić, że jest to forum o Maxiskuterach dlatego musimy to ustalić!

Użytkownicy GP800 są na tym forum i niech tak zostanie.

Najważniejsza jest frajda z jazdy i posiadania 2oo!!

Konkludując: proponuję zaprzestać wszelkich dywagacji nt. klasyfikacji tego 2oo i wrócić do sedna sprawy.

Odnośnik do komentarza

Campto: odnioslem identyczne wrazenie.

A najwiecej do powiedzenia maja ludzie, ktorzy GP800 na oczy nie widzieli :P

Fajnie ze Maciek w koncu ma "motór" ktory nadazy za nami

Co do wygody plecaczka to o oczywiscie beda achy i ochy

bo Eliza nie siedziala na burgmanie :)

Ale jak nadazy sie okazja to wyprowadzimy ja z bledu :D

Odnośnik do komentarza

Panowie, przecież Maciek zatytułował ten wątek "GP 800 niedoceniana królowa skuterów". Ja uważam że to jest świetna maszyna o doskonałych osiągach i świetnych parametrach. Również gratulowałem i gratuluje ponownie szczęśliwemu nabywcy tak wspaniałego pojazdu.

A dlaczego jest niedoceniana ? a no może dlatego że po prostu kojarzy się bardziej jako motocykl o zacięciu sportowym jak ze skuterem. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenia jak zobaczyłem/pomacałem pierwszy raz na żywo ten pojazd podczas naszego zlotu w Warce. Z resztą w na zlocie w Żywcu po możliwości przymiarki do Integry również odniosłem wrażenie że to bardziej jest motocykl. Oczywiście nie jest moją intencją jakieś głupie wytykanie czy obrażanie, tworzenia jakiś podziałów na posiadaczy takich czy innych pojazdów, po prostu tak mi się te pojazdy kojarzą i tyle.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Nie wieżę aż trzy strony bicia piany.

Ludzie, co to za różnica na czym się wyłożysz ?

A wszystkim którzy mają problem z klasyfikacją swojego sprzętu proponuję zajrzeć do dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza

Yhmm z tą mocą, masą i bezstopniową przekładnią nie jest to na pewno motocykl o sportowym zacięciu. W podgrupie skutery jest super szybkim, ale wg. niektórych nie do końca skuterem. W podgrupie "prawdziwe" motocykle jest niezbyt mocną panią z lekką nadwagą, zbyt małymi kółkami i pierdylionem hektarów plastiku. Pewnie dlatego doceniają ją głównie - wielbiciele Gilery GP800 :D. Wg. mnie osobiście, to bardzo fajny sprzęt. Drugi na liście po T-maxie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Fajna dyskusja :) Zresztą było takich już dużo na przestrzeni 10 lat naszego forum...

Skuter to z założenia jednoślad mający przekrok, specyficzne umocowanie silnika w ramie oraz, co bardzo ważne- płozy (długie podesty).

Wszystko inne to pojęcie względne.

W/g mnie GP800 spełnia wszelkie kryteria aby sklasyfikować go jako maxi - skuter... a to, że mocy ma dużo? Widać ktoś stwierdził, że jest na to klient. Tak samo jak pojawiły się 4oo typu Porsche Cayenne SUV, MB CLS, Passat CC, czy Jaguar combi.

Każdy z nas ma inne wyobrażenie o tym jaki jest skuter dla niego "idealny". Dla jednego liczy się głównie ekonomia i sprawność w mieście, dla innego wygoda w trasie podczas jazdy z pasażerem a dla jeszcze innego kluczową sprawą będzie moc.

Co do samego GP i moich wrażeń z jazdy (choć pewnie już gdzieś o tym pisałem). Uważam, że przy tej mocy i osiągach gepek ma za słabe hamulce, dokładniej chodzi o podatność na utratę przyczepności tylnego koła. Brak opcji ABS pogłębia skalę problemu.

Poza tym mi osobiście nie pasuje wrażliwość manetki. Trudno GP ruszyć płynnie... ale może takie było założenie producenta.

Co poza tym... jeśli ktoś nie lubi wydawać zbyt wiele na serwisy, oczekuje niskiego spalania i nie lubi gdy pojazd sporo traci na wartości (kupno nowego) to..... niech lepiej wybierze inny model :D

Pomijając kwestie o których wspomniałem GP jest z pewnością ciekawym skuterem. Jeśli ktoś czuje, że T-max "nie jedzie" GP800 raczej spełni jego oczekiwania. :Jumpy:

Gratuluje zakupu i niech wozi Cię bezawaryjnie :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...