Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Majowy weekend, czyli 3700km w siodle.


zdun13m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Już od trzech lat prawie w nie zmienionym składzie trzynastu śmiałków wyrusza na podbój Europy.

Tym razem to kraje byłej Jugosławi.

Wyjazd 27.04.13 z Cieszyna o godz 8.00 w kierunku Senj w Chorwacji. Żebyśmy to przelecieli w jak najkrótszym czasie jedziemy autostradami przez Żlinę, Bratysławę,Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb,Karlować. Mamy w ten dzień do przejechania 830km.

Dzień drugi 28.04.13 to już spacerek krajową magistralą Adriatycką nr.8, jedziemy spokojnie upajając się widokami aż do Splitu. Ten dzień podróży to 280 km i nocleg.

Trzeci dzień wycieczki, 29.04.13 Split-Budva, dalej przemieszczamy się wzdłuż wybrzeża, ta droga to 326km. Tego dnia będziemy przejeżdżać przez Dubrownik, jest on w połowie trasy do Budvy więc myślę że parę godzin możemy poświęcić na zwiedzanie Perły Adriatyku.

W Budvie robimy odpoczynek, mamy dla siebie cały dzień 30 kwietnia . Co będziemy robić w ten dzień to sprawa do ustalenia. Osobiście chciałbym się przyjrzeć zatoce Kotorskiej i wyspie św. Stefana. http://goo.gl/maps/jvRmp

01.05.13 start z samego rana. Przed nami wodospady Krka, jadąc w tamtym kierunku po 140 km mamy do zwiedzenia Medziugorie lub Monastyr (do uzgodnienia) a po następnych 250 są już wodospady. Jedziemy teraz drogami szybkimi więc uważam że damy radę przejechać ca. 400km.w jeden dzień.

Planuję w dzień przyjazdu zobaczyć te wodospady. A jeżeli pozwoli pogoda to nawet kąpiel w czyściutkiej wodzie. I spanko.

02.05.13 startujemy na Plitwickie mamy do przejechania ca.200km, jeżeli szybko uda nam się przejechać tą odległość a przypominam że śmigamy autobanem, to po zalogowaniu się na jakiejś kwaterze już około południa możemy zwiedzać Plitwice.

03.05.13 startujemy do Budapesztu przed nami 470km szybkiej drogi. Tutaj zostajemy jeszcze jeden dzień a będzie to 04.05.13.

Cały czwarty kwietnia to zwiedzanie Budapesztu, dzień spokojny, spędzony przy kawce i Tokaju. 05.05.13 to koniec wycieczki. Każdy podejmuje decyzję, czy wraca do domu bez, czy też, z noclegiem. Do centrum Polski mamy ca.800km

Jeszcze tylko pogoda.

Plan możemy zrealizować przy dobrej pogodzie, w Chorwacji przy opadach deszczu asfalt jest strasznie ślizgi i nasze plany nie będą mogły być zrealizowane, ze względu na czas przejazdu który na pewno się wydłuży. Dlatego wierzę że na miejscu będziemy mogli modyfikować naszą wycieczkę dostosowując ją do naszych możliwości i warunków pogodowych.

To na dzisiaj tyle. Będziemy starali się na bieżąco wklejać ciekawe fotki i informację.

W wycieczce udział biorą: zdun13m, paw-kor, resenok, paździoch, gumis i jego kolega, xmarcinx, Miętus, Jack, marcin62, krzys-68, Mirek z Hajnówki z kolegą

Nasza traska: http://goo.gl/maps/ddNMj

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • zdun13m

    14

  • krzysiu

    9

  • pazdzioch

    7

  • Jack

    7

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Sympatycy

Mam zaprzyjażnionego " Szamana" - speca od pogody ;) stosowne czary odprawione,

będziemy mieli słoneczną pogodę !OK czego sobie i współtowarzyszom podróży życzę :)

Odnośnik do komentarza

Powodzenia chłopaki. Szerokiej drogi i pięknej pogody.

PS

Nie chcę Was zniechęcać do Medziugorie. Myślę, że wizyta tam może mieć jedynie wymiar duchowy, bo miejscowość bardzo rozczarowuje (nie ma to nic wspólnego choćby z Częstochową, gdzie można też ucieszyć oczy architekturą). Jeżeli braknie czasu to nie powinniście czuć się zawiedzeni że odpuściliście.

Wyspa Świętego Stefana jest piękna, ale raczej zamknięta dla zwiedzających (dwa lata temu nie można było wejść poza sezonem). Można za to zrobić piękne zdjęcia z plaży i z głównej drogi.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Piotrek, a gdzie ten kanion o którym opowiadałeś na obiedzie?

Maciek to kanion rzeki Tara. Szukaj parku narodowego Durmitor. Albo z drugiej strony od malutkiej miejscowość Mojkovac

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

SZczęśliwa 13 a miała być 14,po siedem skutów podobno lepiej się jedzie.Zresztą dla mnie wszystko jedno

i tak zawsze zamykam stawkę.

Odnośnik do komentarza

SZczęśliwa 13 a miała być 14,po siedem skutów podobno lepiej się jedzie.Zresztą dla mnie wszystko jedno

i tak zawsze zamykam stawkę.

W sumie to Ty nie masz ani skutera ani moto więc....i tak jadę ostatni ;)

Odnośnik do komentarza

Noo... ambitnie. Bardzo fajny plan, pogoda dopisze-to wiadomo. Życzę samych pozytywnych wrażeń i miłych przygód. Czekam, jak reszta, na relacje-po powrocie.

PS . Małe pytanko do Zduna13m - byłem w Chorwacji kiedyś autem, czy mogę zamieścić tu parę moich zdjęć...

(DLA ŚCISŁOŚCI - jest to pytanie retoryczne-Żarcik taki...)

SZEROKOŚCI!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Szerokości panowie.

Uważajcie w Chorwacji na drogi zwłaszcza po deszczu robi się bardzo ślisko, a winkle kuszą aby się "mocniej złożyć". Policja też śmiga na moto i można się oszukać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...