Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Badania techniczne pojazdów po nowemu...


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

A ja powiem tak... wszystko co nie polskie mi szkodzi! Wódka, dziewczyny, kuchnia... to wszystko najlepsze jest tylko w Polsce.

Badania techniczne pojazdów w Niemczech też by mi szkodziły... dlatego robię je w Polsce!

:helpsmilie:

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • dr.big

    16

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    10

  • dziadzia

    6

  • BURISMAN

    5

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja żeby rozładować atmosferę i tak w formie ciekawostki powiem wam że na przykład w Belgii nie mamy obowiązku robienia przeglądów technicznych na 2oo 0tongue.gif

Odnośnik do komentarza

Dobra ;) , w kwietniu jadę do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów... Mission impossible przyklepana :helpsmilie: .

PS. Jarku, Wy to macie fajne, a ja co dwa lata gaciami muszę trząść :D ...

Odnośnik do komentarza

A Belgia ma już rząd? ;)

Bo jakoś ostatnio chyba nie miała :helpsmilie:

To dlatego nie miał kto przepisów wprowadzić o przeglądach :D

Odnośnik do komentarza

Umieją umieją i robią to bardzo skrupulatnie,w 4oo.

A że wiocha to pikuś, byle łatwo się żyło. radosne-sloneczko.gif

Dnia 11.2.2013 o 21:36, tomekmajesty napisał:

A Belgia ma już rząd? ;)

Bo jakoś ostatnio chyba nie miała :helpsmilie:

To dlatego nie miał kto przepisów wprowadzić o przeglądach :D

To prawda. Przez ponad dwa lata ten kraj jechał na autopilocie.

No ale wszystko co dobre szybko się kończy, i teraz ciężko nadążyć za nowymi ustawami.0wacko2.gif

Tak że bardzo prawdopodobne że i o przeglądach 2oo sobie jakiś ministerek przypomni.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Kurcze a Polska miala byc 2ga Irlandia czyli mialo nie byc przegladow. Znowu mnie oszukali, politykiery wredne :helpsmilie: a tu czlowiek sie tlumaczy ze ma bieżnik z boku a po srodku to czysta fanaberia :D

Odnośnik do komentarza

Bruksela, jako siedziba rządu Unii Europejskiej zniesie we wszystkich krajach UE potrzebę robienia przeglądu w jednośladach :clapping: .

I będziemy mieli spokój.

Odnośnik do komentarza

Czyli jednak mieliście rację :dontgetit:, cytuję artykuł, w Germanii jeździ więcej pojazdów z usterkami technicznymi niż w Polsce: "Problem w tym, że według danych niemieckiej organizacji DEKRA (dane za 2010 rok) w wypadkach na niemieckich drogach uczestniczyło 19,9 proc. pojazdów z usterkami technicznymi. W 6,6 proc. uszkodzenia były istotne dla zaistnienia wypadku. Wg różnych szacunków między 8 a 12 proc. wszystkich wypadków na niemieckich drogach powodowanych jest właśnie złym stanem technicznym pojazdu. W przypadku Polski - jeśli wierzyć policyjnym raportom - w 2011 roku odsetek ten wynosił... 0,25 proc!" :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem?

U nas jak się koło urwie na dziurze to i tak wpisują policjanci formułę "niedostosowanie prędkości do panujących warunków".

Odnośnik do komentarza

Czyli jednak mieliście rację ;), cytuję artykuł, w Germanii jeździ więcej pojazdów z usterkami technicznymi niż w Polsce: "Problem w tym, że według danych niemieckiej organizacji DEKRA (dane za 2010 rok) w wypadkach na niemieckich drogach uczestniczyło 19,9 proc. pojazdów z usterkami technicznymi. W 6,6 proc. uszkodzenia były istotne dla zaistnienia wypadku. Wg różnych szacunków między 8 a 12 proc. wszystkich wypadków na niemieckich drogach powodowanych jest właśnie złym stanem technicznym pojazdu. W przypadku Polski - jeśli wierzyć policyjnym raportom - w 2011 roku odsetek ten wynosił... 0,25 proc!"

Wydaje mi się że stan techniczny a stan techniczny to są dwa zupełne inne stany techniczne.01icon_lol2.gif

I nie dlatego żebym tu faworyzował skrupulatność Niemców w sprawdzaniu aut, czy negował niedokładność pracy Polskich stacji kontroli.

Chodzi mi o biura ubezpieczeniowe które muszą wypłacić odszkodowanie po wypadkowe, a wtedy stają na uszach żeby znaleźć twoją winę, no i nie wypłacić.

I stąd ta statystyka.

Bo nie chce mi się wierzyć żeby to co jeździ w Niemczech było w gorszym stanie technicznym od tego co jeździ w Polsce.

Odnośnik do komentarza

W Polsce bada ktoś stan techniczny pojazdu po wypadku i jaki to miało wpływ na samo zdarzenie? To chyba jakaś nowość. Możliwe, że było kilka takich przypadków i stąd te statystyki. Po wypadku jakby zbadali stan techniczny to by się okazało, że dany pojazd jest w ogóle "nie techniczny" łącznie z radiowozem, który przyjechał.

Odnośnik do komentarza

Jarek, przyjmując Twój tok myślenie, chcesz mi powiedzieć, że w DE ubezpieczalnie jeszcze mocniej nie chcą wypłacać i dogłębniej szukają? No to chyba niemożliwe.

Niemożliwe jest jak już pisałem, żeby fury w Niemczech były technicznie bardziej kulawe, jak w Polsce.

Jeżeli masz jakieś inne wytłumaczenie danych statystycznych o których pisał Bigu, to chętnie posłucham.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Z racji wizyty w stacji diagnostycznej moją cejedynką odświeżę ten temat. Otóż badanie odbyło się po nowemu. No normalnie czapki z głów.

Wjeżdżam ci ja na plac przed stacją, nie ma samochodów czekających na badanie. Idę sobie do kantorka diagnostów, mówię ładnie dzień dobry, przyjechałem skuterem na przegląd i takie tam.... Pan diagnosta prosi o dowód rejestracyjny, wali pieczątkę ja płacę a drugi diagnosta komentuje: fajny skuter, bo można jeździc bez kasku. Na to ja, a skąd Pan wie, przecież Pan nie widział czym przyjechałem. Na to on pokazuje mi monitor, gdzie kamera obejmuje cały plac przed stacją. No i już.... badanie techniczne po nowemu :D

Odnośnik do komentarza

Oj Worlan, pocieszyłeś mnie, czyli nie ściągam wydechu Yoshimury i walę po przegląd jak w dym :clapping: . A w razie czego to skleję głupa, że Yamaha takie oryginały daje :blink: ... Ważne żeby nie dawać za dużo gazu ;) ...

PS. Za parę dni napiszę jaki był wynik badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No i już.... badanie techniczne po nowemu ;)

Czuć "nowe" !

Dzięki Worlan za relację z tego wielce emocjonalnego przeżycia :blink:

PS. Za parę dni napiszę jaki był wynik badania technicznego.

A jaki może być? :clapping:

Odnośnik do komentarza

No mogą mi powiedzeć STOP :clapping: . Pan nie może jeździć takim pojazdem, który nie odpowiada normom dopuszczenia do ruchu drogowego :blink: ... Ten wydech nie ma homologacji ;) .

PS. Nieee, chyba sam w to nie wierzę :D ... Zresztą słabo przyklejone naklejki "Racetrack only" odpadły ;):D ...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

A ja głupi uzupełniałem płyn do spryskiwania szyby :clapping:

Edit: Bigu, jakim cudem masz teraz przegląd ? Rocznik 2009 - pierwszy przegląd po 3 latach, następny po 2 latach. Ja t-maxem jadę za rok. Zerknij dobrze w dowód. :blink:

Odnośnik do komentarza

Hmmm, nie mam teraz dowodu pod ręką, ale z tego co pamiętam po raz pierwszy przegląd robił już Burgerman, krótko przed sprzedażą jesienią w 2011, mi nie chciało się robić jesienią 2012 i chciałem zrobić teraz...

PS. Też wydawało mi się 3-2-1-1-1-1 lat... Przynajmniej w Morphousie mi to skorygowali na przeglądzie, bo w Kielcach wystawili też na rok a miał dopiero jakoś ponad dwa lata... Widać jak się niektórzy diagności znają na podstawowych sprawach :blink: ...

Edit: Po krótkim zastanowieniu: 2009 + 3 lata = 2012 ... plus 2 lata 2014 rok... no i później co roku... Diagnostów najwidoczniej czego innego uczyli na matematyce ;) ...

Pojadę teraz, dostanę do maja 2014 i wszystko wróci do normy, a później i tak pewnie będzie w De co 2 lata :clapping: ...

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam: pierwszy przegląd po 3 latach, następny po 2 latach, później już co roku. Liczy się od dnia pierwszej rejestracji pojazdu, a więc rokiem produkcji nie ma się co sugerować. Możesz kupić fabrycznie nowy pojazd np. z 2010 roku i dziś zarejestrowac po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza

Dziś ja byłem swoim, pan bierze dowód, kazał podjechać by zbadać snop światła, płacenie i do widzenia :) przegląd trwał 3 minuty 20 sek :clapping:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...