Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Malaguti Spidermax gt 500


Bobas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Aaaa, to widzisz, nie wiedziałem, że aż tyle ich było :D ... No nic, zareklamowałem w takim razie drugą generację :P

Odnośnik do komentarza

Drugiego mam ja, od wczoraj. Super maszyna. Muszę się tylko odzwyczaić od sprzęgła i przyzwyczaić do szerokiego tyłka :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Szymon, gratulacje z nowego zakupu. Niech Arturowy Malagut służy Ci wiernie oraz wozi Cię wygodnie, a przede wszystkim bezpiecznie i bezawaryjnie.

 

Odnośnik do komentarza

No i niestety .... :(

Pierwsza podróż Malagutem i się zepsuł :angry:

Zgasł podczas jazdy i już nie odpalił...... kręcił, kręcił ale bez żadnego efektu.

Teraz stoi gdzieś w serwisie i czeka na diagnozę.

Nie tak to sobie wyobrażałem :(

Odnośnik do komentarza

I co to było? Moduł czy coś z wtryskiem? Napisz, jeśli możesz, aby i potomni wiedzieli co się okazało i jak sprawa się zakończyła.

Ja miałem problem ze stabilnością w zakrętach. Strasznie przód myszkował na boki, zero trzymania, śmierć w oczach. O dziwo wystarczyła wymiana oleum na świeże i zmiana 5W na 10W, i wlanie ciut więcej niż podaje serwisówka. Trochę twardy przód się teraz zrobił, taki bardziej sportowy;), ale trzyma w zakrętach przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza

Na szczęście awaria okazała się niegroźna.

Pęknięty wężyk od pompy paliwa.

Szkoda tylko że unieruchomił mnie na trasie.

Ale wszystko ogarnięte i Pajączek śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Dnia 21.04.2017 o 21:45, kowalik napisał:

Na szczęście awaria okazała się niegroźna.

Pęknięty wężyk od pompy paliwa.

Szkoda tylko że unieruchomił mnie na trasie.

Ale wszystko ogarnięte i Pajączek śmiga aż miło.

Teraz mnie dopadło. Strasznie śmierdzi paliwem w czasie jazdy, a dzisiaj jak wszedłem do garażu to normalnie rafineria. Niby wycieków nie ma, spalanie w normie, ale w czasie jazdy momentami, na ułamek sekundy, jakby się dławił czy przygasał. W ogóle jakby trochę słabawy się zrobił, ale pewności nie mam, może to ja już trochę przyzwyczaiłem się do jego przyspieszeń. I kontrolka wtrysku czasem się świeci, ale nie w momentach tego zadławienia. Były u Ciebie podobne objawy? Nie wiem od czego zacząć i co porozkręcać, żeby dostać się do silnika, wtrysku i całego układu paliwowego.

Odnośnik do komentarza
Dnia 30.04.2017 o 15:23, NooSzymoN napisał:

Teraz mnie dopadło. Strasznie śmierdzi paliwem w czasie jazdy, a dzisiaj jak wszedłem do garażu to normalnie rafineria. Niby wycieków nie ma, spalanie w normie, ale w czasie jazdy momentami, na ułamek sekundy, jakby się dławił czy przygasał. W ogóle jakby trochę słabawy się zrobił, ale pewności nie mam, może to ja już trochę przyzwyczaiłem się do jego przyspieszeń. I kontrolka wtrysku czasem się świeci, ale nie w momentach tego zadławienia. Były u Ciebie podobne objawy? Nie wiem od czego zacząć i co porozkręcać, żeby dostać się do silnika, wtrysku i całego układu paliwowego.

A wystarczyło do mnie tylko zadzwonić :) Musisz rozbebeszyć całą kanapę wyjąć skrzynkę z przekaźnikami i masz wtrysk i górę silnika na wierzchu jeśli chcesz mieć więcej miejsca musisz też wyjąć aku i skrzynkę. Jak już to będziesz miał rozebrane można przy okazji sprawdzić luzy zaworowe. Po co rozbierać dwa razy :)

Odnośnik do komentarza

Mam dylemat, sypną mi się regler i rozwalił akumulator. Zaproponowano mi trochę inny akumulator(ciut mocniejszy 16Ah i 210 prąd rozruchu) niż np.do Atlantica czy Piaggio, mianowicie YUASA YB16AL-A2, taki typ był wskazany w "przewodniku po akumulatorach" (zapomniałem jak to się nazywa) jako właściwy dla mojego Pająka. Brać go czy jednak standardową 14?

Odnośnik do komentarza

Witam koledzy :)

Na samym początku chciałem się przywitać :)

W tamtym roku udalo mi sie kupić Yamaha Yp 250 1997  rok która jest świetna do miasta i wycieczki wokól komina :) Przez przypadek przejechałem się kolegi malaguti spidermax gt 500 z wariatorem costa ( może coś źle napsialem to przepraszam) i mowie ho ho jaki ten skuter jest szalony/

Wiec odrazu wziąłem się za czytanie waszych wpisów na forum i dwa dni temu zdecydowałem że go kupie  Spidermaxa gt 500 z 2005.

Mam go kilka dni i tylko same plusy widze :) w jeden dzien zrobiłem nim 450 kilometrów i obleciał na dwóch zbiornikach. Jazda autostradowa 120-140 

Chciałbym tutaj poznać osoby i wymieniać się z nimi informacjami o tych maxi skuterach.

pozdrawiam i do usłyszenia:)

 

Odnośnik do komentarza

Gratuluję zakupu i życzę zadowolenia. Miałem dwa Spidermaxy i cały czas siedzi mi w głowie trzeci egzemplarz :D.

Odnośnik do komentarza

O to kilka ich miałeś :) powiem ci bobas że ejstem mega zadowolony że kupilem spidera:) zrobilem juz nim ponad 1000 tys km i smiga super:) Trasa rewelka zakrety rewelka. Przyspieszenie na Coscie super. Jednym słowem super Maxi skuter:)

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś się może orientuje czy idzie gdzieś dostać jakiś fajny nieseryjny wydech do Spidermaxa?

Ostatnio miałem okazję jechać koło TMaxa z wydechem Akrapovica no i ......

...... zachorowałem na takie coś :)

Czy np od Piaggio 500 albo  innego skuta z tym samym silnikiem będzie pasować? 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Od Piaggio X9 500 i Piaggio X10 500 ,będzie to samo ,myślę,że nawet kwestia mocowania pozostanie bez zmian.....Pomyśl może nad jakimś innym producentem ,w Piaggio ten Akrapovic to mega wielka lufa ,średnio to wygląda.....

Odnośnik do komentarza

witam kolegów

chciałbym zapytać o jazdę malagą,spalanie na razie niemierzone, przejechałem jak dotąd 100km, jezdzi się fajnie,ale zastanawia mnie czy normalne jest,że do predkości powiedzmy 50kmh podczas przyspieszania skuter drży? może napęd się konczy? ostatnim skuterem jakim jezdziłem z tym silnikiem było beverly z 2003 i jakoś chyba było mniej wibracji..

może to zużycie materiału ,bo mój egzemplarz podejrzewam ,że manalotu ponad 100tys, ale silnik pracuje idealnie, nie dymi,nie cieknie, przyspiesza super. choć może ktoś go kiedyś remontował,tego nie wie nikt prócz włocha ?

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, blaz napisał:

witam kolegów

chciałbym zapytać o jazdę malagą,spalanie na razie niemierzone, przejechałem jak dotąd 100km, jezdzi się fajnie,ale zastanawia mnie czy normalne jest,że do predkości powiedzmy 50kmh podczas przyspieszania skuter drży? może napęd się konczy? ostatnim skuterem jakim jezdziłem z tym silnikiem było beverly z 2003 i jakoś chyba było mniej wibracji..

może to zużycie materiału ,bo mój egzemplarz podejrzewam ,że manalotu ponad 100tys, ale silnik pracuje idealnie, nie dymi,nie cieknie, przyspiesza super. choć może ktoś go kiedyś remontował,tego nie wie nikt prócz włocha ?

Na fabrycznych rolkach występują bardziej odczuwalne drgania przy małych prędkościach. Lepsza kultura pracy napędu jest na Pulleyach, a na wario j. Costa bajka. Ciągnie równo z każdej prędkości. Zaglądałeś, tak wogóle, do napędu? Po zakupie to podstawa: obejrzeć i pomierzyć pasek, ocenić stan rolek, czy rdzenie nie są luźne, czy nie są jakoś mocno przytarte.

Odnośnik do komentarza

bede zaglądał może jutro/pojutrze, na razie chciałem sprawdzić jak się jezdzi:) sprzet bardzo zwraca uwagę,nie wiem czemu,ale nastolatki machają na pasach a dzieciary chca robić fotki ?

jeszcze jedno pytanko zwiazane chyba raczej właśnie ze zużyciem paska, vmax 150, waże ponad 90kg ale do tych 150idzie bez oporu, przy 150 ma 8tys obr i odcinkę.. coś nie tak?

Odnośnik do komentarza

Mój licznikowo idzie 161, z kufrem i średnio ustawionym deflektorem, mam 194 wzrostu, waga ok.100. Od 150 to trzeba się nogami odpychać. Odcinka w sensie dosłownym u mnie nie występuje, po prostu przestaje się dalej rozpędzać. Pasek to jedna, a rolki to druga sprawa. Waga, ilość i rodzaj. 

Odnośnik do komentarza

to u mnie 150z 8tys i zaczyna przerywac, na dniach rozbieram napęd,nie moge sie zebrać bo ta maszyna jest tak niesamowita że przedkładam zdrowie na jazde, codzien, 5-7st a ja jezdze,już gripexy łykam:/ i te spojrzenia ludzi, skuterek wygląda dziwnie,ale juz kilka razy na światłach mi fotki robili, czuje sie jakbym jakim ferari jeździł ?

Odnośnik do komentarza

Hejka Wszystkim ? 

Nie zakładam nowego tematu, ponieważ znalazłem ten o Malaguti Spidermaxie. Śmigam obecnie na Kymco Grand Dink 150 ? Wiem, wiem, słabe to wolne, chociaż, jak się rozpędzi, to już jedzie. Kupiłem jesienią zeszłego roku, ponieważ był w dobrym stanie ogólnym i był tani i mieściłem się na nim (mam 198 cm wzrostu). Niestety apetyt rośnie w miarę jeżdżenia, zresztą Wam nie muszę chyba mówić ? Grand Dink ma u mnie emeryturę, ponieważ zainwestowałem w niego kasę w nowe hamulce i opony, podwajając prawie jego wartość ? a dodatkowo świetnie mi się nim jeździ - jest bardzo dobrze wyważony, chociaż mam porównanie tylko do dużych, ciężkich motocykli. 

Tyle wstępu, wracając do meritum. Myślę nad czymś mocniejszym, ale nie mam możliwości przymiarki do Spidermaxa nigdzie w okolicy, najbliższy do obejrzenia jest 300 km od mnie ? Czy jest szansa, że zmieszczę się ze swoimi długim nogami na tym maxi? Biorę pod uwagę jeszcze Kymco modele Downtown 300 lub XcitingMacie jakieś porównanie, jeździł ktoś z Was na jednym i drugim? Na stronie http://cycle-ergo.com/ nie ma niestety firmy Malaguti, w przeciwieństwie do Kymco. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...