Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zakup telefonu, jaki polecacie, gdzie, za ile...


OS w telefonie - Jakiego używasz?  

98 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Tak, były produkowane też w Wietnamie. Zagadka nadal nierozwiązana whist

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, RONIN napisał:

Nie jestem fanem i nie ma mnie w pracy, żeby porównać ale made in Vietnam???:surprise:

Teraz wszystko jest ze skośnookiego wschodu. Mam amerykański i japoński zegarek obydwa składane w Chinach, włoski rower składany w Kambodży a poszczególne części Malezja i Indonezja. Miałem Yamahę całość z Malezji oryginalne części zamienne również z tego kraju. Globalizacja- kolejna utopia

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mam S9 i w moim wyświetlacz jest na full od góry do dołu ....bez tych pasków ....o to chodzi ?? !zorro

EDIT : Sory Etui mi zakrywa !jump

EDIT : Pod lampą błyskową ja mam takie 3 czujniczki a tutaj widzę dwa :blink::rolleyes: ...???

Odnośnik do komentarza

Miałem już kilka naście telefonów Samsunga, żaden na obudowie nie był tak spaskudzony. Ewentualny opis znajdował się na naklejce pod baterią. Prezentowany S9+,  to podróbka, może i dobra, ale sponiewierana zbędnym opisem, którego produkty Samsunga nigdy nie miały na obudowie, a to jest flagowiec . Znak CE jest z innej bajki, ale to tylko na marginesie, gdyż w dyrektywę to nie ma sensu się w tym przypadku nawet zagłębiać, tak prezentuje się znaczek CE, którym należy oznaczać produkty na rynek "wspólnoty europejskiej" 

EDIT

i nie ma obowiązku, aby zepsuć tym znakiem dopracowaną obudowę np telefonu :baby:

800px-CE_with_grid.svg.png

Odnośnik do komentarza

Michał z całym szacunkiem ale popłynąłeś i to bardzo.

W załączeniu zdjęcie nowego telefonu Samusng J3 z napisami których Samsung wg. Ciebie nie umieszcza, dodatkowo jak poszukasz w necie opis telefonu SM-G9600 to znajdziesz trochę opisów. Skąd wiesz że ten telefon nie jest na rynek np. RPA, lub jakikolwiek inny. W załączeniu strona z której wyczytasz że ten telefon jest na rynek Chiński i Latina Ameryka. Czyli daleko od Nas.

https://www.phonemore.com/samsung-galaxy-s9-sm-g9600/specs/3891

Inked20181219_065623_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
11 godzin temu, 1912michał napisał:

Prezentowany S9+,  to podróbka

I to jest rozwiązanie zagadki !OK Natomiast sam znak CE w tym wypadku nie oznacza, że to FAKE.

Są różne podróby. Niektóre słabe a niektóre można rozpoznać dopiero po analizie w benchmarku.

Ta którą wrzuciłem jest jak widać... dobra bo nawet osoby, które siedzą w temacie nie wychwyciły tego.

Pierwsze co rzuca się w oczy i jest oczywiste to wyświetlacz. "Kopia" ma też lekko przesunięty klawisz POWER, inne (mniejsze) szło aparatu, obwolutę w koło diody doświetlającej i... np. słabej jakości pudełko. Oryginał jest chropowaty, falsyfikat ma papier gładki a samą jakość druku słabszą... ale tu trzeba mieć wprawne oko.

Widziałem już wieeeele podrób Iphone (ostatnio X), Huawei czy Sony a ostatnio nawet Xiaomi, które akurat jako jedno z niewielu wprowadziło ciekawy test autodiagnozy. Wystarczy wprowadzić odpowiedni kod na klawiaturze i już mamy dostęp do CIT Menu diagnostycznego, które szybko wykluczy "FAKE or NOT".

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
41 minut temu, MariuszBurgi napisał:

a ostatnio nawet Xiaomi.

Co się dzieje. Kopiują nawet kopie :eek:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

I mówi to ten, co niedawno nabył hulajnogę od tych co niby "kopiują kopie" :lol: (Btw, zobacz ile jest już na rynku podróbek Mijija 365)

A kto od kogo skopiował patent na telefon bezramkowy? Kto wyznaczył trend pt. ceramiczna obudowa?

Co do podrób - podrabia się to, co się najlepiej sprzedaje. To, co ma już rozpoznawalną markę.

Ostatnio bardzo głośno było o podróbkach głośników przenośnych JBL (KLIK)... i co ciekawe, najwięcej wylało się na rynek modelu "GO", produktu o wartości oryginału cirka... 100 pln.

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
17 minut temu, MariuszBurgi napisał:

I mówi to ten, co niedawno nabył hulajnogę od tych co niby "kopiują kopie" :lol: (Btw, zobacz ile jest już na rynku podróbek Mijija 365)

O, wypraszam sobie. :wink32: Xiaomi Mija 365 nie jest podróbką. To oryginał. BTW, do Xiaomi nic nie mam. Kupiłem wczoraj nawet dla chrześniaka pod choinkę Xiaomi Redmi Note 6 Pro 64GB. Cyba będzie zadowolony ? 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Pewnie chciałeś aby miał "modnego" teraz notcha a finalnie Note 5 (bez "PRO") jest nie dość że ciut tańszy to i podobno lepszy ;) 

Generalnie w tym przedziale cenowym oba są OK i oferują celujący stosunek cena vs jakość.

Ps. Zaktualizuj mu od razu do MIUI 10. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nie to, że ja chciałem. Spełniam marzenia nastolatka, a taki model był w liście do Mikołaja :newyear:

40 minut temu, MariuszBurgi napisał:

Ps. Zaktualizuj mu od razu do MIUI 10. 

Pozostawię tą przyjemność obdarowanemu ;) wszak tel zafoliowany.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MariuszBurgi napisał:

 Natomiast sam znak CE w tym wypadku nie oznacza, że to FAKE.

Znak na tych fonach, oznacza jak wieść niesie Chiński Eksport, lub wykonano w Chinach, jak zwał tak zwał, wszyscy o tym mówią, ale oficjalnie nikt nic nie wie. Zwyczajnie nie spotkałem w oficialnej dystrybucji Samsunga na naszym kontyneńcie tak oznakowanego telefonu. Podróbki i owszem.

Teraz tak, aby koledzy się nie śmiali, że żeglarz  jestem, umówmy się że mam rentgen w oczkach :D 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, 1912michał napisał:

(...)Zwyczajnie nie spotkałem w oficialnej dystrybucji Samsunga na naszym kontyneńcie tak oznakowanego telefonu(...)

 

Zgadza się, mało kto by w sklepie kupił telefon podrukowany takimi wstrętnymi kulfonami :) .

PS. O ile naklejkę można odkleić, o tyle nadruk to...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
2 godziny temu, 1912michał napisał:

Zwyczajnie nie spotkałem w oficialnej dystrybucji Samsunga na naszym kontyneńcie tak oznakowanego telefonu. Podróbki i owszem.

Jakby samo oznakowanie miało zdradzać czy coś jest ORI czy FAKE to wierz mi - z pewnością "kopia" byłaby identycznie oznakowana jak oryginał... bo akurat kilka napisów na obudowie zrobić zgodnie z oryginałem to NAJmniejszy problem. Te różnice wynikają z kraju przeznaczenia ale nie przeświadczają, że produkt jest falsyfikatem.

Tak jak pisałem... różnice są w jakości wyświetlacza, różnicach w menu (chociaż ten co zamieściłem miał nawet Bixby whist), przesunięciu klawisza POWER, diodzie doświetlającej oraz wielkości soczewki aparatu jak i samym menu obsługującym aparat. Różnice można też wyłapać w ładowarce, dołączonych słuchawkach, i kilku innych... ale najważniejsze to wydajność, którą można sprawdzić dopiero poprzez odpowiednie aplikacje.

 

Odnośnik do komentarza

Suma szczegółów, większość kupuje wzrokiem, nawet recenzje rozpoczynają się od wyglądu zewnętrznego. Może u mnie wyrobiła się również taka kwestia estetyki, że na telefonie za kilka tysiaków, taki nadruk jest zbędny, ale ja nie spotkałem Samsunga z najniższej pułki z takimi informacjami, a Imei na pokrywie baterii, to już pełen odlot. Możliwe jednak, że inne rynki to akceptują. Jak mówią co kraj to obyczaj.

20181219_141000.jpg

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, MariuszBurgi napisał:
19 godzin temu, 1912michał napisał:

Prezentowany S9+,  to podróbka

I to jest rozwiązanie zagadki !OK

Może to zabrzmi głupio albo cwaniacko ale to przyjąłem jako pewnik w tej zagadce.

Zrozumiałem zagadkę, po czym poznać, że ten telefon to fake?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Dwa posty wyżej to wyjaśniłem.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, 1912michał napisał:

Suma szczegółów, większość kupuje wzrokiem, nawet recenzje rozpoczynają się od wyglądu zewnętrznego. Może u mnie wyrobiła się również taka kwestia estetyki, że na telefonie za kilka tysiaków, taki nadruk jest zbędny, ale ja nie spotkałem Samsunga z najniższej pułki z takimi informacjami, a Imei na pokrywie baterii, to już pełen odlot. Możliwe jednak, że inne rynki to akceptują. Jak mówią co kraj to obyczaj.

20181219_141000.jpg

Nie róbmy tragedii z nr IMEI na naklejce, którą zwyczajnie się odkleja i nie ma tematu. Napisy są jak najbardziej na niektórych telefonach, akurat pokazany Galaxy J3 mam przydziałowy w firmie i to nie jest zdjęcie gdzieś z netu a telefon jest na rynek EU. Dodam, że mam też prywatnie Galaxy S6 i też są takie napisy pod szkłem z tyłu obudowy, co prawda mało widoczne ale są.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Rysiak72 napisał:

Nie róbmy tragedii z nr IMEI na naklejce, którą zwyczajnie się odkleja i nie ma tematu.

Stary już jestem i oczy mam zmęczone :D 

Rysiu nie będziemy afery z niczego robić, bo to bez sensu, telefon dzwoni, robi zdjęcie, a klapka jest wymienna. 

InkedScreenshot 2018-12-20 12-51-16_LI.jpg

Edit, Poważnie nie mam z tym problemu, że to jest na obudowie.

Tylko wyobraź sobie buty z opisem i nr na jej wierzchniej części, a nie zwyczajowo na podeszwie, a nawet od tego się dziś odchodzi.

Był taki czas gdy do garniturów metka producenta była przyszyta na rękawie i wyobraź sobie ludzie tak chodzili i nawet forsowano, że to modne, a kieszenie jak były w marynarce zaszyte od nowości tak pozostały, bo widocznie tak jest prawidłowo.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy wiecie ale iPhone XS w pl już jest na dwie karty
Oczywiście jak macie sieć ... Orange
Bo ona daje już kartę esim i wtedy w slot dajecie drugą zwykłą kartę i macie dwa nr telefonu działające jednocześnie
Jedynie transfer danych idzie tylko z jednej karty
Super jak ktoś ma nr służbowy i nr prywatny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

To nie do końca jest tak jak napisałeś druga to jest właśnie e-sim i z niej można można korzystać do samego transferu danych np w UE za odpowiednią opłatą. Usługę tą udostępniła na Polski rynek jakaś Angielska firma TRUEPHONE czy jakoś tak a stara mechaniczna karta sim może być używana zarówno do transferu danych jak i dzwonienia i posiada tą funkcję każdy z serii X.

Odnośnik do komentarza

Widzę że nie nadążasz ...
:)
Już działają dwie karty i dwa nr telefonu jednocześnie zarówno do rozmów i SMS jedynie dane komórkowe idą z jednej którą wybierzesz
I jedynie Orange daje esim w pl
Teraz trwa akcja darmowej wymiany kart sim na esim
Do tego możesz sobie przy kontaktach wybrać z jakiego nr chcesz się automatycznie łączyć z tym kontaktem
Jeżeli nie przypiszesz do kontaktu to wybiera domyślnie z ostatniego
A odbierasz z obu i jeżeli gadasz na jednym a ktoś dzwoni na drugi to jest przekierowywany na pocztę bo nie działają połączenia oczekujące
Tak to działa
Ale jedynie w iPhonie XS i chyba w XR i jedynie w Orange
Inne aparaty i inni operatorzy nie nadążyli ...
;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Godzinę temu, tomekmajesty napisał:

Nie wiem czy wiecie ale iPhone XS w pl już jest na dwie karty

To ajfon nie ma dual sim???? :o 

OMG! Nie do wiary... :D 

Dobrze, że chociaż Orange zlitował się nad userami nadgryzionego jabłka :P

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
28 minut temu, MariuszBurgi napisał:

To ajfon nie ma dual sim???? :o 

No, przecież dał. O co kaman :wink32: ?

30 minut temu, MariuszBurgi napisał:

Dobrze, że chociaż Orange zlitował się nad userami nadgryzionego jabłka :P

Wszystkie nowe XS i Max na rynek Chiński mają dwa SIM sloty. W sumie ja nie potrzebuję, ale jak by był wybór to bym wziął.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...