Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Chińskie skutery


Slavequs

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • dr.big

    15

  • ERMI

    11

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    10

  • Slavequs

    9

Nie miałem dostępu do internetu raptem tydzień, a tu rozgorzała taka dyskusja... !guns

Niektóre fakty, jak te o samodzielnym składaniu czę?ci, czy Kuby o serwisowaniu, daj? dużo do my?lenia. Każdemu kto poważnie my?li o kupnie "chińczyka" od dzi? pokazywać będę ten w?tek. !bicz

Podał kto? w końcu linki do Yuki?

http://www.yukimoto.pl/

i bohater -> http://www.yukimoto.pl/v3.htm

Tak się jednak zastanawiam, czy wszystkie chińskie skutery można wrzucić do jednego worka. Czy wszystkie ich produkty stoj? na tym samym, czyli niskim, poziomie?

Wydaje mi się, że taki Keeway jest trochę bardziej dopracowany i jak napisał Scottie jego jako?ć systematycznie się poprawia. Czy więc to oznacza, że Chińczyków jednak będzie stać na zrobienie dobrych skuterów?

Odnośnik do komentarza

tak, a ich cena pojdzie w gore, konkurencyjnosc spadnie, popyt spdanie cena pojdzie w dół, jako?c pojdzie w dól, popyt wzrosnie .. i tak w kółko ... !bicz

Odnośnik do komentarza

!guns super!

cytata z podanej przez Slavequsa strony:

"Posiada duże, przednie i tylne, tarczowe hamulce..."

i druga z opisu pod obrazkiem tego jak go nazwano ponadczasowego motoru:

"Hamulec przód / tył: tarcza / bęben."

i jeszcze jeden kwiatuszek:

"... naprawdę dynamiczny, dwucylindrowy silnik V o pojemno?ci 250 ccm"

i poniżej na tej samej stronie:

"typ silnika: Chłodzony powietrzem jednocylindrowy 4-suw"

bez komentarza !bicz

pozdro!

ultras

a jeszcze jedno,

wiecie, że moja pralka ma motor i też jest ponad czasowa - tworzywa z jakich j? zrobiono nie nadaj? się do wtórnego przerobienia s? ponadczasowe!

Może lepiej zmienić slogan Juki - nie czytaj, nie my?l!

Odnośnik do komentarza

Ultras, co Ty sie czepiasz :o . Wazne, ze "standardy wyprzedza zintegrowany system audio" -> umcy- umcy ... !guns i "Silnik umieszczony na podwoziu".

Ten "motor" jest po prostu caly ponadczasowy, no i posiada nawet homologacje :Dwhist . Ponadczasowa :o ?

PS. A wracajac do Chinczakow. Kradna wszystko i kopiuja gdzie i jak sie da. Zamowili np. odcinek niemieckiego Transrapida(pociag magnetyczny), aby go skopiowac i odpowiednio rozbudowac, oczywiscie juz pod swoja "zmodyfikowana" marka. I jeszcze sie tlumacza mentalnoscia konfucjuszowska, uwazajaca za zaszczyt i obowiazek kopiowanie lepszych. W Europie to sie nazywa zlodziejstwem !bicz .

PS. Widzialem juz Sachsa MadAss skopiowanego w Chinach. Chinski "producent" w duzym stopniu korzystal z oryginalnych czesci odrzuconych przez kontrole jakosci. Co ciekawsze, Sachs natknal sie na chinskie kopie wlasnie w Polsce :) .

Odnośnik do komentarza
Z tym złodziejstwem bez przesady jak Kymco kradnie to  jest ok a jak chinole to be.

Mario, problem w tym, ze jesli Kymco cos skopiuje lub zastosuje zastrzezone rozwiazania techniczne, to mozna ich dosyc latwo sklonic do wyplaty odszkodowan lub tantiemow.

W przypadku chinszczyzny jest to prawie niemozliwe... A oni kopiuja wszystko...

PS. Druga strona medalu jest oczywiscie legalna produkcja przenoszona do ChRL. Chcial Sachs produkowac tanio w Chinach? No to dopadla go "specyfika" tego kraju !bicz ...

PS2. Nie wiem jak to sie ten handel odbywa, ale wprowadzanie(importowanie) podrobek na rynek UE jest nielegalne. Skoro sa w stanie kontrolowac na granicy prywatne osoby i konfiskowac znalezione towary, to jak robia to "pseudoimporterzy" takiego skopiowanego produktu?

Odnośnik do komentarza

bigu to proste.

jak się przewozi sztange fajek więcej (50 zł)to takiego delikwenta można skuć, zrobić mu sprawę i oczernić jako przestępcę a jak kto? kradnie miliony to zazwyczaj wi?że się to z większ? grup? interesów, często politycznych i choć jest to proceder nielegalny to nikt go nie tyka i każdy się boi (chodzi o organy władzy)

bo cholera wie kogo można przy okazji posadzić. - Taki kraj - ciało komuny opatulone płaszczem demokracji - pseudo demokracji. i pseudo prawa

Odnośnik do komentarza

Wracaj?c do linka, w którym widziałem podrobionego Helixa. To, że to kitajce zrobili to na pewno nie w porz?dku. Ale jeżeli podróbkę zrobili w miarę dokładnie to jest to jakie? wyj?cie np. dla tych, którzy posiadaj? Helixy. Można te podróbki potraktować jako tani? bazę czę?ci zamiennych. Nie mam na my?li czę?ci silnikowych czy elektronicznych, ale np. plastiki. W razie stłuczki można nie kleić a po prostu kupić now? obudowę za tanie pieni?dze. A dla przykładu, jakie s? ceny czę?ci do Helixa w Polsce i w Niemczech:

- przedni widelec - w Polsce 1.480,00 zł a w Niemczech ( już po przeliczeniu z eurusów i z podatkiem ) niecałe 1.100,00 zł

- przedni amortyzator - w Polsce 433,00 zł a w Niemczech wychodzi ok. 290,00 zł. Niemiaszki nawet przy?l? potrzebne czę?ci.

Oczywi?cie wszystko oryginalne. Mamy tutaj przykład, jak Polak kroi Polaka. Tak więc, wracaj?c do tematu i maj?c na my?li np. plastki można wykorzystać "chinoli" i tanim kosztem wymienić co? zużytego. Jasne, że nie będzie to już oryginał, ale kasa też się liczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Gonzo sprawdze jak wyglade sprawa czesci do chinoli.

W ofercie Yukimoto zobaczylem skuter ludzaco podobny do mojego Pantheona,nawet jest w Gdansku dealer Yukituki,wpadne do nich i zamowie sobie szybe. O efektach poinformuje na forum.

Odnośnik do komentarza

Niezle wyposazenie multimedia full, ciekawe jak z reszta !happybth , bo skuter powinien byc w sumie do jazdy !happybth .

Wyposażenie:

- wy?wietlacz LCD

- odtwarzacz DVD

- nawigacja satelitarna GPS

- TV/FM

Odnośnik do komentarza
Niezle wyposazenie multimedia full, ciekawe jak z reszta !tut , bo skuter powinien byc w sumie do jazdy !happybth .

Wyposażenie:

- wy?wietlacz LCD

- odtwarzacz DVD

- nawigacja satelitarna GPS

- TV/FM

Bigu, to wszystko przyda się podczas oczekiwania na pomoc drogow? !happybth

Znalazłem jeszcze co? ciekawego, choć to już nie skuter. Chińczycy grubo przesadzaj? !happybth

http://www.moto.allegro.pl/show_item.php?item=88894828

Odnośnik do komentarza
Gość klanger

Co? dorzucę od siebie...

kilka lat temu byłem w Chinach i widziałem na własne oczy setki tysięcy (a napewno bardzo dużo) małych i większych skuterków na chińskich ulicach kilku największych tamtejszych miast i wiosek !happybth

I powiem wam co? w zaufaniu... te skutery tam jeĽdziły, że aż furczało!

Na poboczach ulic, kolesie w kucki w specjalnych "pit stopach" naprawiali rowery i skutery od ręki na miejscu!!! nic nie stanowiło problemu !happybth

Tam też widziałem pierwszy raz w życiu (na własne oczy!!!) !happybth skuter na LPG! i to na promie, gdzie o ile dobrze wiem na prom nie zbyt chętnie w UE wpuszczaj? auta na gaz....

Wracaj?c do "chińczyków" jak w chinach te jedno?lady zdaj? egazmin to czemu u nas nie? Inna strefa kilmatyczna?

A co do ceny... to w ChRL minej więcej wszystko jest o 50% tańsze, czyli najtańszy nowy skuter może kosztować 1500pln!

Tylko te miniaturowe chińskie wielko?ci tych maszyn mog? byc dla nas europejczyków problemem!

Ja po pobycie tam, mam pewno?ć, że chińczycy nas totalnie zdominuja we wszystkich dziedzinach życia, wł?czaj?c w to motoryzację - jedno?lady etc!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Na poboczach ulic, kolesie w kucki w specjalnych "pit stopach" naprawiali rowery i skutery od ręki na miejscu!!! nic nie stanowiło problemu !happybth

Tak nie stanowi problemu jak masz wiadra czę?ci zamiennych za grosze i jeĽdzisz tylko w ruchu lokalnym. Poczekaj pojeĽdzisz z nami w trasy dalsze i bliższe to zobaczysz specyfikę tej społeczno?ci i wtedy pewne zrozumiesz po co nam bezawaryjne maszyny !happybth

Odnośnik do komentarza

Kto? wspomniał o tym, że niedługo Chińczycy wezm? się za produkcję ?cigaczy i chyba miał rację, bo oto pocz?tki.

Na razie pojemno?ć 250 ccm, ale kto wie, co będzie póĽniej, może klasa 600 ccm i magiczne 200 km/h przy tylnym bębnowym hamulcu... :lol:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Kto? wspomniał o tym, że niedługo Chińczycy wezm? się za produkcję ?cigaczy i chyba miał rację,

O ile dobrze pamiętam to ja wspominałem a informacje mam wła?nie z tego Ľródła jakie teraz wystawia to cudo na allegro... Znam osobi?cie wła?ciciela firmy Kingway i to wła?nie on mi zasugerował, że lada moment będ? w Polsce Chińskie motocykle typu sport.

Tylny hamulec bębnowy jest cacy... podobnie jak centralka, która wisi tuż na asfaltem :lol: . Zreszt? kto byłby tak odważny, żeby wykładać się takim "sportowcem" w winkle??? !V

Malowanie też jest zajebiste whist

Ps. Czy na boku nie widnieje przypadkiem naklejka 150?

Odnośnik do komentarza
Gość maciek_dm
Ale na wsi wszystkie córy bambrów twoje :D:D:D

Ta centralka zwisa jak w Ogarze :D

nie wiem, czy juz padla ta magiczna liczba ile jednosladów produkuj? rocznie Chiny - w artykule we wloskiej prasie sprzed 2 - 3 lat pisali o 13 milionach sztuk rocznie, z czego lwia czę?ć trafia na eksport. spox, nie?

Odnośnik do komentarza

chyba trochę przesadzili bo jakby produkowali 13 mln. rocznie to europe zarzuciliby w przeci?gu 5 lat t? kup? złomu. Może raczej chodziło tu o 1.300 ty?. co i tak jest liczb? stawiaj?c? oczy w słup.

Odnośnik do komentarza
Gość maciek_dm
chyba trochę przesadzili bo jakby produkowali 13 mln. rocznie to europe zarzuciliby w przeci?gu 5 lat t? kup? złomu. Może raczej chodziło tu o 1.300 ty?. co i tak jest liczb? stawiaj?c? oczy w słup.

nie, wyraznie mowa byla o 13 milionach. mysle ze to prawdopodobna wersja. przeciez oni maja ogromny rynek wewnetrzny, a Europa to nie jedyny odbiorca.

pozdro

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wracajac do chińskich skuterów...

Wła?nie jestem po lekturze SM gdzie pojawił się test skutera Yuki o dĽwięcznej nazwie Boss 150 (sk?d oni te nazwy wymy?laj?? whist ) Pojazd z założenia bazuje na Hondzie Pantheon 125 z lat 1998- 2003 ale poza pododobnym wygl?dem nie wiele ma z nim wspólnego :D

Oto co najbardziej utkwiło mi w pamięci czytaj?c test:

Pierwszy testuj?cy miał z chińczykiem poważne problemy podczas uruchamiania. Kolejny podczas której? z rzędu próby odpalenia zauważył, że zawór ssania odpadł od gaĽnika. Klejenie, kombinacje... Cały pojazd trzeba było kilka razy reanimować i skręcać. Często zdarzało się że gasł przy dojazdach do ?wiateł i żadne regulacje gaĽnika nie pomagały. Plastiki trzeszcz?, opony fabryczne s? poniżej krytyki, wył?cznik zapłonu nie działał od pocz?tku, wibracje przenosz? się z silnika na ramę w stopniu ogromnym. Przekłamuj?cy mocno w dół licznik i prędko?ciomierz. Poranne uruchomienie silnika to walka o życie... Było tego jeszcze wiele ale wychwyciłem te najważniejsze.

Plusy: Niskie zużycie paliwa, do?ć żwawy silnik, dobre hamulce, niska cena zakupu...

Najbardziej podobało mi się jedno stwierdzenie testuj?cego, cytuje:

"[...]Boss jak wielu szefów nie lubi widocznie, gdy jego ludzie maj? za dobrze. Wredniak jeden potrafił podczas dojazdu do ?wiateł gasn?ć i nie pomagały żadne regulacje. Może gruntowne czyszczenie gaĽnika by pomogło, ale w końcu to jest test pojazdu a nie test umiejętno?ci mechanika u testuj?cego ! Miałem szczerze do?ć grzebania pod kanap? przy ?rubce wolnych obrotów, wolałem jeĽdzić.[...]"

!TAZ !NOT !NOT

Szczerze powiem, że zaczynaj?c czytać ten test spodziwałem się takich wyników...

No i jak tu przychylnym okiem patrzeć na chinole? ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...