Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zimowa wersja Burgmana 650


Rekomendowane odpowiedzi

Pewna epoka się kończy ;) ... Smart zaczął sprzedawać nowe modele, o których już dyskutowaliśmy... Lipa panie, lipa ;) ...

Początki 1998 rok... A teraz Smart- Renault wkracza ;) ...

Też tak myślałem, dopóki nie wsiadłem do niego. W moim odczuciu smart wciąż zostaje smartem. Fakt, że jest wciąż większy i większy, ale jeszcze w normie. Środek, bagażnik, napęd, wygoda parkowania - wszystko to jest jak w 1998.. :-) Lada dzień będą dostępne dwusprzęgłowe przekładnie; wtedy największa wada smartów F2 WRESZCIE zniknie i nie będzie można się już o nic czepiać. No, może poza brzydkm przodem. Ale i do tego się szybko przyzwyczaiłem.

Uważam, że nowy F2 z "DSG" to świetne rozwiązanie.

PS - panel sterujący ma też język polski!

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wyszedł nowy Smart. Kolejna wersja. Niektórzy mieli, niektórzy mają, co sądzicie o nim? Czy cena jest adekwatna do marki (jakości)? Który z nich się wam podoba? Czy kupilibyście go czy nie? Może jakieś swoje uwagi i przemyślenia?

Jakiś czas temu było smartbum na Burgmanii. Teraz jest zmiana na jednoślady – dominują BMW i Hondy

1024px-Smart_Fortwo_passion_front%2B%28Small%29.jpg

Odnośnik do komentarza

Michale, łączę tematy smarta :) ... Celem wyjaśnienia dla "fanów smarta ForTwo" ;) , na zdjęciach brakuje minimum czterech wersji, pomiędzy pierwszą a drugą fotką były jeszcze trzy modele i po białym był jeszcze jeden...

A "nowy" to już inna historia i nie dla mnie (chociażby ze względu na manualną skrzynię- ale kto wie, może jeszcze dołożą automat)...

Tu trochę więcej- nie wszystko i jest wiele nieścisłości oraz niedomówień :D -> http://www.google.de...ved=0CCkQrQMwAw

Odnośnik do komentarza

witam

czasem mykam smartem Fortwo od żonki - jazda super - moc jak w bolidzie f1 ale na naszych Polskich drogach nieco twardy. Skrzynia biegów działa znakomicie na automacie jak i ręcznym sterowaniu - pali dość dużo. Autko wymaga dbania, mam tu na myśli konserwację i najlepiej parkować w ciepłym garażu, bardzo wygodne - wielkie drzwi i miejsca jest naprawdę dość! co do minusów to brak wspomagania kierownicy. Jazda z pazurem po mieście to jest frajda - natomiast na trasę nie. Polecam jako dodatkowe auto.

Odnośnik do komentarza

Właściwie masz rację :) 450 i 451 czyli tylko dwa smarty.

Mi się po prostu "pomyliło", bo za wyjątkiem najstarszego i najmłodszego modelu miałem (lub mam) wszystkie :) . Od 2007 roku nieprzerwanie zawsze jakiś CDI jest i dla mnie to każdy jest już "innym" modelem :Jumpy: ...

Odnośnik do komentarza

(...)Uważam, że nowy F2 z "DSG" to świetne rozwiązanie.(...)

DSG to chyba w snach :) ... Pytałem się w smart Center i nic nie wiedzą na ten temat... Zwykła wajha i 5 stopniowa manualna skrzynia biegów to wszystko co mają do zaoferowania w tym temacie. A, i co chwilę młóckę reklamą w TV :D .

PS. A ja akurat preferuję jazdę na A (to 99% zrobionych kilometrów).

Smart passion z paroma "bajerami" to jakieś 15 tysi euro... Proxy jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wszystkie modele FT C453 oraz FF W453 wyprodukowane lipiec-październik 2014 posiadają wadliwe oprogramowanie (nie spełnia wymogów producenta?!) i wracają "do bazy".

Właściwe oprogramowanie ma się pojawić 24 listopada.

W związku z powyższym oficjalne prezentacje i jazdy próbne zostały wstrzymane... ale niektóre znaki na niebie pozwalają domniemać, że 6 grudnia (pierwotnie miało być 22 listopada) odbędzie się prezentacja i jazdy próbne FT C453 z >właściwym softem<.

Jak ktoś złośliwy powiedział: Zepsuł się na etapie produkcji ;)

Odnośnik do komentarza

Ostatnio jeździłem nowym Chevroletem Sparkiem z litrowym, benzynowym silnikiem i z 68 KM...

Powiem tak... Smart CDI z 54 KM to w porównaniu z nim ... rakieta :D . Naprawdę.

 

IMGP9202.JPG

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu dostępna jest skrzynia o nazwie "twinamic"... Nazwa sugeruje dusprzęgłówkę... Próbował ktoś?

PS. Konfiguracja ceny aktualnego smarta "napawa mnie smutkiem" :D ...

Edit: Ok, już wiem, w wielkim skrócie "dwie skrzynie" dzielą się jednym sprzęgłem... dlatego ten "twin" w nazwie...

Odnośnik do komentarza

No to przybył nam na forum następny Smart CDI :) ... Tytuł tego tematu ma co prawda związek z zimą, ale jest to Smart ForTwo Cabrio :) ... Zresztą sam właściciel pewnie coś sam skrobnie :) ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Co tu skrobać :)

FT bez dachu to prozac na 4oo grin.gif

W połączeniu z napędem CDI = mega banan happy0005.gif

Całkiem niedawno można było spotkać więcej "wykolejeńców" o podobnych upodobaniach... i to tuż za miedzą. Mowa o 15'stym Zlocie Smart times 2015 w Budapeszcie.

Ponad 1200 aut, możliwość pościgania się na Hungaroringu (do odcinki!), wspólna parada ulicami Pesztu, wymiana doświadczeń, możliwość doprogramowania podczas zlotu softu ECU, kuchnia węgierska, scena, występy, gadżety i wiele innych. Zlot jedyny w swoim rodzaju :)

3971c58a511a1626gen.jpg

189e01d69a29c96bgen.jpg

ed8844bb1d145abf.jpg

d7d7a0d2a714e9b8.jpg

e37afba62a0c2131.jpg

5ac7688b0c933bb5.jpg

f2fb87731f696d91gen.jpg

3eb5ae23de27b30a.jpg

212094a33b5ea47b.jpg

d7fa119615e41eba.jpg

3b24c817ebe1984f.jpg

f39d05ece83a5427.jpg

bc2f8a84501f8657.jpg

5295b2c69fcb3cc6.jpg

257f5164bb16b29e.jpg

58a1ce61a58498bcgen.jpg

6a597337623c7922.jpg

3d3fc8f911396850gen.jpg

b9fe1b65af48d6dbgen.jpg

W dzisiejszym tygodniku MOTOR jest wzmianka o imprezie

7f8d9a6f48acfaa31bedb2f771cffecb.jpg

Za rok równie blisko... Hamburg grin.gif

Ps. Nasz cukiernik Morwa też się zaszczepił Smartomanią ;)

af2c4393d6843456.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Toyota IQ stała się outsiderem rynku ale wcale nie wykluczone, że za chwile Smartowi nie przybędzie kolejna konkurencja w postaci......... Yamahy :)

Yamaha-Motive.jpg

Yamaha-Motive-4.jpg-nggid045866-ngg0dyn-0x0x100-00f0w010c010r110f110r010t010.jpg

Yamaha-Motive-6.jpg-nggid045868-ngg0dyn-0x0x100-00f0w010c010r110f110r010t010.jpg

Odnośnik do komentarza

Fajna ta Yamaszka :) ... Na razie moja "ewolucja" zatrzymuje się na 451 CDI z ostatniego roku produkcji... Nowe Smarty może i wyglądają atrakcyjniej w środku i na zewnątrz, ale to, w porównaniu do sprawdzonego CDI technicznie kupa niebywała...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No i mamy w naszym otoczeniu kolejnego ForTwo CDI...... czarny, z beżowym wnętrzem + ładne koło :) Szkoda, że nie cabrio ale poza tym... petarda! grin.gif

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

He, he no jest następny Smarciol, może nie będzie tak do końca mój ale z pewnością będę z nim spędzał wiele czasu ;)

Jeszcze takich akcji nie miałem przy kupnie samochodu ale wszystko skończyło się dobrze.

Dzięki Mariusz za pomoc, fachowe oględziny i wsparcie :)

Tradycyjnie kilka fotek, coś ten czarny kolor mnie prześladuje ;)

Smart passion 2007r CDi

5737493873.jpg

5737493873_5.jpg

WP_20151019_22_04_13_Pro__highres.jpg

Odnośnik do komentarza

I to wersja rzadka - antracytowy tridion w Passion. Gratki :) .

PS. No i rzadki kolor tapicerki, na kilku Smartach 451 przez lata już "zawieszałem oko" ;) , ale taką konfigurację widzę po raz pierwszy :clapping: .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...