Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zimowa wersja Burgmana 650


Rekomendowane odpowiedzi

No i dla całego Renault- smarta :lol: ...

Edit: Smart- Mercedes skończył się w 2013 roku :( ... Wszystko potem, to tylko Twingo udające smarta ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Właśnie podano... Smart times 2018 odbędzie się w Hambach FR, tam gdzie mieści się fabryka Smartville !tut

Odnośnik do komentarza

Swojego czasu zastanawiałem się bardzo poważnie nad Crossblade'em, ale niepraktyczność oraz niewielka moc powiedziały mi szybko stop :) .

PS. Ale te wyprodukowane zaledwie 2 tys. sztuk kusi ;) ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

UU,, żeby Crossblade okleić reklamą... to McD musiał mocno napłacić :)

Ps. Jednak Spikeline robią robotę na Małym....

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MariuszBurgi napisał:

UU,, żeby Crossblade okleić reklamą... to McD musiał mocno napłacić :)

Ps. Jednak Spikeline robią robotę na Małym....

Stać ich :)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wygląda na to że i Grupa PSA pracuje nad projektem typowego miejskiego wehikułu. Przeniesienie napędu będzie szczepem ze skutera.

Zasilanie 48V baterią opracowaną przez Samsunga. Ładowanie przez hamowanie regeneracyjne! podczas jazdy z prędkością od 70 do 130 km/h,
Serce - jednocylindrowy silnik Peugeota. Zasięg do 300 km

1.jpg

2.jpg

Takim skutem to można przez okrągły rok pomykać :)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ciekawy projekt B)

Napęd hybrydowy. 1 motor spalinowy 31 kW + dwa elektryczne umieszczone w tylnych kołach.

Elektryczne pochodzą od Elaphe i Brembo zasilane baterią Samsunga SDI o napięciu 48 V 

Można nim poruszać się po mieście korzystając z napędu elektrycznego do prędkości 70 km/h, bez emitowania spalin; silnik spalinowy zapewni mu prędkość od 70 do 130 km/h w terenie otwartym.

Pojazd ma mieć zasięg 300 km, długość 2,4 m i szerokość 85 cm, co pozwala zabierać 2 osoby (One by One), podobnie jak na motocyklu. Może być używany bez ograniczeń na każdej drodze, wymagane jest PJ B lub A (w zależności od regionu). Niewymagany jest kask bo pojazd ma pasy bezpieczeństwa.

PSA zablokowało sobie w związku z tym pojazdem 13 patentów. Głównie chodzi tu o zawieszenie.

KE przyznała mu budżet 6,7 mln euro na wdrożenie do produkcji... Pożyjemy zobaczymy !OK

Ps. Na animacji widać, że tam gdzie Smart F2 nie wjechał tam ten pojazd, co zrozumiałe - owszem :)

Odnośnik do komentarza

No niestety jak dla mnie OK. lubię takie futurystyczne pojazdy, wpadł mi oko, zastanawia mnie tylko czy będzie uwzględniona przy produkcji tego pojazdu klimatyzacja? nie wyobrażam sobie jazdy w miejskiej dżungli latem w tej szklarni! Ale myślę że konstruktorzy chyba to uwzględnili, jak dla mnie fajne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, dziadzia napisał:

... zastanawia mnie tylko czy będzie uwzględniona przy produkcji tego pojazdu klimatyzacja? nie wyobrażam sobie jazdy w miejskiej dżungli latem w tej szklarni! ...

Ważniejsze czy będzie miał ogrzewanie, bo latem to do jazdy zostanie "standardowy" skuter, a na zimne i zimowe dni takie rozwiązanie byłoby idealne.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

PSA czasami lub pozytywnie zaskoczyć. Myśle, że w dobie wprowadzania opłat za wjazd do centrów dużych miast taki pojazd miałby u mnie szansę. Oczywiście jak skalkulują cenę na normalnym poziomie.


Pozdrawiam Piootr

Odnośnik do komentarza

Nic się w temacie smartów nie dzieje: ostatnio, przy odkurzaniu, poruszyłem spinką przewodów airbagu bocznego pod fotelem (bolączka tych modeli)... Krótki brak połączenia. Efekt- paląca się za każdym razem kontrolka airbagu- do wykasowania ;) ... 

Odnośnik do komentarza

Robert to wytnij tą kostkę, polutuj przewody na stałe i będzie z tym spokój na zawsze :msn-wink2:

39 minut temu, dr.big napisał:

Nic się w temacie smartów nie dzieje...

Bo to bez awaryjne autka :)

A tak szczerze to jeden (wrak od handlarza) mi już stoi od 2 tygodnie bo poprzednie "palce grzebalce" naprawiały tylko alternator , ładowania dalej nie ma, za to usterek tyle narobili  że laweta go przywiozła :(

Odnośnik do komentarza

Właśnie wcześniej czytałem na forum smarta o takim rozwiązaniu, ale przez parę lat zdażyło mi się to po raz pierwszy... Na razie kupiłem iCarsoft i980 i wykasowałem błąd sam. Przy okazji sprawdziłem pamięć. Czysta :) . Jak to w smarcie ;) ...

Odnośnik do komentarza

Pytanie do użytkowników Smarta drugiej generacji, wersja mhd z automatem. Jak to jest z tym automatem, bo wszędzie czytam, że to nie jest stricte automatyczna skrzynia. Czy można włączyć drive i biegi będą same się zmieniały gdy przyspieszamy i zwalniamy? Bez żadnego przełączania plus minus.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Można, jeśli to wersja z funkcją "automatu". Najtańsze (Pure) miały tylko "pół automat". Natomiast ta skrzynia nie jest w ogóle stricte automatem tylko zrobotyzowanym manualem. Biegi zmienia sama ale szybkością działania nie powala. Jeśli jeździsz łagodnie to idzie ją nawet polubić.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, wychodzi, że muszę jednak się przejechać, do tej pory jeździłem głównie automatami BMW i tu nie miałem się do czego przyczepić ale to jednak inny poziom.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tak, 453 ma już opcjonalny automat "DCT".

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mistrz 👌

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...