Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zimowa wersja Burgmana 650


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

PS. Ale się napracowali, do wersji 451 dokleili garbaty przód i już jest nowy smart ;) ...

No nie tak do końca.

Ponoć prawdziwa rewolucja tkwi we wnętrzu :) Nowe, lepsze materiały, zupełnie odmienna stylizacja no i nowe extrasy typu asystent pasa ruchu, czujniki odległości od pojazdu poprzedzającego i inne rodem z typowych aut z gwiazdą na masce ;)

Ps. Dobrze, że Włosi w ankietach mocno naciskali aby nie wydłużano Smarta bo gdyby nie oni to pewnie wizjonerzy z MB zrobili by z FT ala combi :msn-cry: Pomijam tą wersję

Smart-forfour-Seitenansicht-Illustration-560x373-d65519279dda9791.jpg

Odnośnik do komentarza

A niech sobie z niego zrobią nawet amfibię ;) . Po mieście mi akurat potrzebne asystent pasa i czujniki odległości :msn-cry: . Ten samochód ma być miejski i potrzebować jak najmniej miejsca parkingowego...

A ten czterodrzwiowy, to wygląda jak karton po butach z lampami od Renault ;) .

Odnośnik do komentarza

Wątpię, tam (w 451) nie ma miejsca na silnik i skrzynię nawet po podniesieniu maski. Zresztą wloty powietrza z tyłu raczej nie są atrapami...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A ten czterodrzwiowy, to wygląda jak karton po butach z lampami od Renault ;) .

Nie masz litości dla inżynierów z Merco-Renaulta :msn-cry:

Odnośnik do komentarza

No nie tak do końca.

Ponoć prawdziwa rewolucja tkwi we wnętrzu ;) Nowe, lepsze materiały, zupełnie odmienna stylizacja no i nowe extrasy typu asystent pasa ruchu, czujniki odległości od pojazdu poprzedzającego i inne rodem z typowych aut z gwiazdą na masce ;)

Ps. Dobrze, że Włosi w ankietach mocno naciskali aby nie wydłużano Smarta bo gdyby nie oni to pewnie wizjonerzy z MB zrobili by z FT ala combi :msn-cry: Pomijam tą wersję

Smart-forfour-Seitenansicht-Illustration-560x373-d65519279dda9791.jpg

Nie wiem ale chyba nastała moda na takie "pudełka", byłem w salonie i oglądałem tego fiata, co by nie powiedzieć to w środku naprawdę bardzo przestronny i wygodny. Zapewne to zasługa właśnie takiego "pudełka". Ergonomia i praktyczność na pierwszym miejscu.

Fiat-500L-Trekking-2014-40.jpg

car_photo_219350_7.jpg

nissan_cube.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Akurat CUBE, nie wiem czemu- podoba mi się ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nieraz dyskutowaliśmy, że Smart ogólnie fajne auto, małe, zwinne, ekonomiczne i ogólnie takie inne :)

Fakt jest też taki, że często nie ma poszanowania na drodze... oczywiście mówie o drogach w PL :)

Pewien użytkownik Smarta, Yuri Drabent, opisuje swoje przeżycia na drodze i zamieszcza je w sieci.

a26570_1_838569a9.jpg

Oto wybrane "doświadczenia:

Jechałem Smartem za Pruszków, więc wyskoczyłem sobie autrostradką, bo tak było szybciej. Smart na piątce jedzie co prawda 120 km/h na maksa, mniej niż zdeterminowany gepard, ale na czwórce już 155 km/h, a to już jest prędkość. Jadę sobie, rozpędzony taki, szczęśliwy, Smartem miota, ja się cieszę, aż tu nagle z prawej strony wyskakuje mi pan policjant z radarem, macha lizakiem i każe stawać.

Staję. Pan podchodzi, patrzy na uśmiechniętego mnie, spojrzeniem balansującym na granicy pogardy i rozbawienia taksuje sprzęt, po czym ma miejsce taki dialog:

-“ Panie kierowco -“ tu pokazuje mi radar. Na radarze 147 km/h. -“ co pan czuje przekraczając prędkość na autostradzie o limicie 130 km/h takim czymś?

-“ Szczerze? To może trochę głupio zabrzmi, ale chyba dumę, panie władzo.

-“ No. A ja niedowierzanie i chyba nawet jakiś dziwny szacunek... Nic, jedź pan już tym kurwa. I uważaj pan na siebie.

Po czym machnął ręką i mnie puścił.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Znów zatrzymuje mnie policja. Staję, otwieram okno, podchodzi pan -“ zadowolony, uśmiechnięty, legitymuje się i wszystko wyjaśnia:

- Weekendowa kontrola trzeźwości, panie kierowco. Zatrzymałem pana, bo pan śmiesznie wyglądał. Tu jest alkomat, proszę dmuchnąć. -“ podając urządzenie, pan taksuje mnie wzrokiem. -“ Panie kierowco, szczerze, pite było coś wczoraj?

- nie, proszę pana, spokojny weekend, pracujący. Dmuchamy.

Dmuch dmuch dmuch dmuch dmuch piiiiiiik, zielone światło, zero.

Pan policjant kiwa głową z uznaniowspółczuciem, po czym nachyla się, uśmiecha szelmowsko, konfidencjonalnie zniża ton głosu i pyta:

- A dymane coś chociaż było?

To by było na tyle, jeżeli chodzi o powagę sytuacji. Odpowiedziałem, pan kiwnął głową i puścił.

-------------------------------------------------------------------------

"Hahaha, co? A po co? Może Pan jeszcze w rowerze będziesz wymieniał? My tu samochodom opony wymieniamy, daj Pan spokój."

Odpowiedź, jaką uzyskałem w punkcie wymiany opon na pytanie, czy możemy wymienić na zimowe w moim Smarcie.

Odnośnik do komentarza

Już kiedyś to pisałem, parę lat temu smarta ciężko było spotkać, a użytkownicy wręcz sobie machali tak jak robią to kierowcy 2oo... Dzisiaj na każdym skrzyżowaniu w Berlinie stoi na czerwonym smart... albo dwa, albo nawet i trzy... Narobiło się tego...

Czy w PL będzie podobnie? Raczej nie. A na razie fakt, jak jestem w Szczecinie smartem na stacji serwisowej, to zawsze są jakieś żarty mechaników, pomimo tego, że od lat tam przejeżdżam już którymś smartem z kolei...

Policja jeszcze mnie nim nie zatrzymywała, chociaż akurat laser miałby co mierzyć, smarta nie ma co niedoceniać :) ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A na razie fakt, jak jestem w Szczecinie smartem na stacji serwisowej, to zawsze są jakieś żarty mechaników, pomimo tego, że od lat przejeżdżam tam już którymś smartem z kolei...

Wyśmiewcy Smarta robią co mogą :)

Śmieszne, głupie... oceńcie sami >>> https://joemonster.org/art/24806/Jak_internauci_pastwia_sie_nad_Smartem

Odnośnik do komentarza

Największym błędem "przeciwników" i dyletantów robiących takie grafiki jest fakt, że biorą smarta za samochód oszczędny i tani...

Up!, Polo, ba nawet Golf jest jednym i drugim :D ...

Ale nie smart, nawet w wersji CDI :D ...

PS. Po miescie pali co prawda 5,5 litra ON i to z 0,8 litra pojemności :D, ale zawsze w mieście znajdę miejsce do zaparkowania... Ja szukam go czasami 2 minuty, a normalnym samochodem w tej samej sytuacji 500- 700 metrów dalej i to po 15 minutach na płatnym :) ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Katalogowo, ceny nowych:

Najtańszy Golf ~ 60 tpln

Najtańszy Smart FT ~ 40 tpln

... więc inne bajki.

Z Up! można go w pełni porównywać... głównie pod kątem rozmiarów... tyle, że Up! ma 4 miejsca i kosztuje 33 tpln.

Motory benzynowe podobne, moce też, spalanie pewnie też.

FT CDI, ok, pali mało... ale w mieście ~5 l ON to już dziś nie jakiś mega wyczyn... konkurencja segmentu A z dieslami pod maską pali w zasadzie tyle samo.

Największą zaletą Smarta są jego rozmiary... i tutaj faktycznie konkurencję klasy A bije na łopatki... jednak znów należy wspomnieć- konkurencja ma 4 miejsca w środku więc coś za coś :)

Mimo wszystko... Smart (450/451) jest cool :) ... szkoda tylko, że nowy model będzie wyglądał... bardzo tak sobie :helpsmilie: ...

Smart-Fortwo-2014.jpg

... i niestety będzie "zalatywał" mocno Twingo (ta sama płyta podłogowa) :confused: . Nie to, żebym miał coś do Renówki ale niestety, przez ten mariaż Smart traci swoją całą oryginalność i to coś czym się do tej pory wyróżniał w segmencie A. :pinch:

2014-Smart-ForTwo-2-274949.jpg

Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o to, że większość "zwyczajnych" ludzi oczekuje zasady: pół samochodu - pół ceny :D ... Nie raz spotkałem się przez lata z zapytaniem: "Czym jeździsz?" Odp: "smartem" ... i tu następował u rozmówcy / rozmówczyni uśmieszek politowania... Dotyczyło to De i PL, z tym że PL trochę intensywniej...

Dlatego moje porównanie, większość tak myślących oczekuje, że jednak Up! będzie droższy... a Golf to już wogóle ze dwa razy :D ...

Nieświadomość tematu...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Moje odczucia z krótkiego okresu użytkowania Smarta są różne. Wiele zalet takich jak parkowanie w mieście, samo prowadzenie tego malucha - bajka, ale to co wyprawiali współużytkownicy dróg to dramat. Co chwilę ktoś mi chciał udowodnić, że nie powinno być mnie w tym miejscu gdzie akurat byłem. Kiedyś, kiedy grzecznie czekałem w kolejce do myjni jakiś "kark" mnie nie zauważył i wjechał przede mną. Innym razem bus zepchnął mnie do rowu, bo ruszyłem przed nim mając pierwszeństwo. Ogólna ignorancja i olanie. :(

Odnośnik do komentarza

Często o tym pisałem. Zgadza się, jako że jeżdżę smartem w obu krajach, to jednak jest przepaść pomiędzy użytkowaniem w De lub w PL :) .

Edit: A dokładniej mówiąc w postrzeganiu tego samochodu przez większość kierowców...

Odnośnik do komentarza

Kiedyś miałem zamiar kupić na zimę sobie Smarta, ale Kolega „Zagraniczny” wytłumaczył mi żebym dał sobie spokój gdyż w miejscu, w którym mieszkam zimą miałbym spore problemy z dojazdem.

Myślałem i wymyśliłem sobie takie maleńkie autko.20130120339.jpg

Lupo 1.7 SDI. Autko jest Super, pomimo że bez turbiny jest dynamiczne spalanie nie przekracza 5.0l

Jedyny błąd, jaki popełniłem to, że dopiero 2-a lata temu go kupiłem.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ja jakoś nie maiłem takich odczuć jak Worlan. Wyciskałem ze smarka wszystkie poty, zdjęty ogranicznik pozwalał na osiągnięcie GPS max. 160 km/h w cedeiku. Wynik rewelacyjny. Niestety koszty serwisowania przerastały użyteczność tego pojazdu. Gdyby nie to, że czułem się wyjątkowo (inaczej) to pewnie długo bym smartem nie pojeździł a tak był w rodzinie prawie 2,5 roku. Sprzedałem tylko ze względu na praktyczność, brakowało mi w nim jednego fotela. Smarkiem zwiedziłem całą Polskę i muszę przyznać, że nawet na trasie jeździło się zajefajnie. Kiedyś jeszcze sobie kupię takie wozidełko.

Odnośnik do komentarza

Seba, bo jazda Mercedesem kosztuje ;) ...

PS. Reno bedzie pewnie tańsze... Tylko, że będzie się częściej psuło ;) ...

Edit: Jeszcze coś, o ile można oczywiście jeździć w trasę smartem (sam robiłem po 1300 km w jedeń dzień), to jednak smart najlepszy jest w dużym mieście i tam dopiero pokazuje swoje prawdziwe możliwości :) .

Odnośnik do komentarza

Dołożę jeszcze info o udziale procentowym sprzedaży na rynku w Niemczech:

Rok Liczba szt. Udział rynku w %

2012 28.053 0,90 %

2011 29.470 0,90 %

2010 29.069 1,00 %

2009 33.980 0,89 %

2008 33.805 1,09 %

2007 31.974 1,02 %

2006 30.286 0,87 %

2005 42.556 1,27 %

2004 50.174 1,54 %

2003 43.856 1,35 %

2002 44.800 1,38 %

2001 46.364 1,39 %

Aż dziwne, że smart dopiero po spadku sprzedaży, czyli po ok. 10 latch sprzedaży zaczął przynosić zyski. Wcześniej przez 10 lat koncern Mercedesa dokładał do wypromowania marki... 2001 rok 46 tysięcy sprzedanych smartów, do 28 tysi w roku 2012...

Do czerwca 2013 wyprodukowano 1,5 miliona smarta ForTwo :)

Odnośnik do komentarza

(...)

Lupo 1.7 SDI. Autko jest Super (...)

Mareczku, a to zdjęcie robiłeś słoikiem po ogórkach kiszonych, czy jak ;) ?

PS. I żeby nie było OT... Smart jeździ bezproblemowo i bezawaryjnie...

Odnośnik do komentarza

Pewna epoka się kończy ;) ... Smart zaczął sprzedawać nowe modele, o których już dyskutowaliśmy... Lipa panie, lipa ;) ...

07-2014-Smart-Fortwo-articleTitle-92fa1c54-793474.jpg

Początki 1998 rok... A teraz Smart- Renault wkracza ;) ...

Odnośnik do komentarza

Sam miałem ochotę na Smarta w dieslu bo ponoć spalają śmieszne ilości paliwa. Dość mocno o nim do niedawna myślałem ale skutecznie się wyleczyłem.

Jedyna przewaga jaką ma nad resztą samochodów to ilość miejsca jakie potrzebuje do parkowania. W korku stoi dokładnie tak samo jak reszta.

Jednak skuter górą na zapchane miasta :D

A co jak spadnie śnieg? Jeśli będzie taka zima jak w zeszłym roku to przez miesiąc mogę jeździć autobusem, a potem znowu skut :)

Odnośnik do komentarza

Smiesznych wcale na tą wielkość, wagę i pojemność nie spalają :) . Pamiętam, że kiedyś Golf 4 Tdi (105 KM) spalał mi podobne ilości, a to jednak trochę inna klasa i waga samochodu była ... Tak więc z A2, A3, Polo, Foxem czy innym Upem! będzie podobnie, a może nawet mniej...

PS. Smarta CDI nie kupuje się ze względu na niskie zużycie paliwa...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...