Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zużycie paliwa przez skutery


PC800

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie przegladalem test "zuzycie paliwa przez skutery do 125ccm i powyzej 125ccm" zamieszczony na francuskiej www:

http://maxitest.moto-station.com/scooter/page-consos.html

Wynika z niego, ze FJS w wersji ABS to niezly "pijak" - ponad 7l/100km!

BMW najlepsze w?ród marek, ale łatwo osi?gn?ć taki wynik przedstawiaj?c tylko jeden model i to 200ccm. Najoszczedniejsza wsrod faktycznych maxi jest jednak Aprilia Atlantic 500 - tylko 4,7l/100km.

A jak kształtuje się zuzycie "wachy" przez Wasze maszyny?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 476
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    13

  • zdun13m

    10

  • arturo-bb

    7

  • antek771

    7

  • Administrator

C1 125 pali jak w loterii, teraz dochodze nawet do 4 litrow, latem nie przekraczam 3,2 po miescie, w trasie C1 pali 2,6 !sciana

An400 K4 po miescie 4,3 do 4,7, bez znaczenia na temperature, w trasie 4,2 przy ostrej jezdzie 4,5. Minimalnie spalil 2,9 w trasie ale to bylo przy lajtowej jezdzie w trasie i sporo zjazdow z gor.

FJS600 na razie wiem ile, po miescie 6 litrow ale to tylko jedno tankowanie i to przy niskich temperaturach.

YP250 w zasadzie spalanie identyczne jak AN400 K4, w trasie przy identycznej jezdzie ramach tuning 300 polini pali tyle samo co jednej dziesiatej tyle co AN400 K4

YP400 okolo 0,2 litra wiecej w kazdych warunkach wiecej od AN400 K4

Kymco Agility 125 spalanie w miescie 3,3 - 3,5, w trasie miedzy 3 a 3,8

Dealim S2 250, miasto cos okolo 3,7 trasa 3,3

To tyle jesli chodzi o spalanie skuterow.

Miasto to u mnie oczywiscie maksymalne korki, jazda glownie miedzy autami, duzo swiatel.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Najoszczedniejsza wsrod faktycznych maxi jest jednak Aprilia Atlantic 500

Mogę prosić o dokładniejsze wytłumaczenie okre?lenia "faktyczne maxi" bo pierwsze słyszę o czym? takim !sciana :angry::angry:

Co do linku...

Sporo z tej listy mogę potwierdzić jednak nie wszystko.

Z tego co kojarzę:

1. Honda Helix 250: 3.5- 4.4 (najczę?ciej 3.9)

2. Honda Silver Wing 600: 5.4- 6.2 (najczę?ciej 5.6)

3. Honda Spacy 125: 3.5

4. Suzuki Burgman K1: (gaĽnik) 4.5- 5.2 (najczę?ciej 4.8)

5. Suzuki Burgman 650: 3.9- 6 (najczę?ciej 5.5)

6. Yamaha Majesty 250 I: 3.3- 4.2 (najczę?ciej 3.7)

7. Yamaha Majesty 250 II: 3.6- 4.4 (najczę?ciej 4)

8. Yamaha T- Max 500: (wtrysk) 4.5- 5.5 (najczę?ciej 5)

9. Yamaha X-Max 250: 4- 4.4 (najczęsciej 4.2)

10. BMW C1 125: 3.4- 3.7 (najczę?ciej 3.6)

11. Kymco Xciting 500: 5-6 (najczę?ciej 5.6)

12. Gilera Nexus 500: 5.5- 6.2 (najczę?ciej 5.9)

13. Peugeot Elyseo 150: 3.6

Oczywi?cie wszystko zależy od stylu jazdy, pory roku, ci?nienia w oponach, trasa- miasto, obci?zenia skutera, wiatr od czoła itp :D

Ciekawostk? jest Peugeot Jet Force 125 Compresor- 6. 2 na 100 km :D:D:D

Odnośnik do komentarza

hmm jak na pierwsze testy mojego Burgmana 400 K2 w okresie zimowym wychodziło do 5l/100km , jazda głownie w mie?cie na rozkręconej manetce !sciana , dużo ?wiateł , jazda w korkach w stolicy :angry:

Odnośnik do komentarza

Yamaha YP Majesty 125 - czyli MiniMaxi - z wariatorem Malossi 2000 i paskiem Malossi Kevlar po nabiciu 22,780km połyka 2,8 l/100km. I co ciekawe, niezależnie czy pędzę z bagażem w trasie ponad 90km/h, czy też spacerowo po mie?cie 70km/h. Ostatnie obliczenia to 2,78.

Co mi tam, wacha może drożeć !sciana

Odnośnik do komentarza
Co mi tam, wacha może drożeć 

No to ja sie pochwale: moja popierdółka 50-tka-1,5-1,7 zależnie od humoru i pogody.Foresight raczej stała w uczuciach-3,6 bez względu na styl jazdy.Daje rade :angry:

Odnośnik do komentarza

Hela w obecnych warunkach spaliła mi ok.3.5l/100km z tym, że ja mam lekk? nogę ups rękę. :angry: Tak więc jestem zadowolony tymbardziej, że dzisiaj na stacji zobaczyłem 4.2 zl/l i się przeraziłem.

Chyba kto? tu zgłupiał z tymi cenami ciekawe jak teraz będ? tłumaczone podwyżki.

Odnośnik do komentarza
Moj SW tez pali tyle ile w baku :angry:

A tak na powaznie to ehh ... 6-7 l /100 km

Kurcze, to albo Ty jeĽdzisz bardzo ostro albo ja jeżdżę jak dupa, bo mi silver jak na razie najwięcej spalił 5,5 litra przy przelocie w trasie (autostrada) tak ok 140km/h, a najmniej 4,2 litra przy spacerowej-lightowej jeĽdzie...

:angry:

Odnośnik do komentarza

moja, już sprzedana majesty 125 zawsze zadowalała się 2,5 l :D

teraz wsiadam na excitinga 500 i zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza

U mnie spalanie jest różne :D, raczej nie zależy od warunków atmosferycznych tylko od stylu jazdy .Wach się tak od 3 do 4 litrów co jest jak najbardziej zadowalaj?cym wynikiem.

Odnośnik do komentarza

Moja Helka ostatnio potrzebowała 3,6l/100km przy stylu jazdy raczej mało oszczędnym :D .

Zoomer wci?gał tylko 2,0l/100km, ale prędko?ci były nikczemne :D .

Odnośnik do komentarza

Mój "były" Xciting palił ile mu wlałem :D ... ale póĽniej się obraził albo mu waha nie smakowała bo zszedł do warto?ci 5,5 po mie?cie i to na krótkich traskach.

Bet&Win 125 spala ?rednio w mie?cie 2,7 do max 3 litrów raz zaskoczył chyba sam siebie w trasie spalił 1,7 litra czyli prawie nic .....

Odnośnik do komentarza

Moje Kymco X. w mie?cie pali ok. 5,7 l. na szczę?cie w trasie jad?c w granicach 100 do 120km/h już trochę lepiej bo ok. 4,5 l. :D

P.s Ale i tak duże spalanie nie zniechęci mnie do ?migania :D:D

Odnośnik do komentarza

W buty z wynikami tego testu :D , MBK Kilibre w czołówce spożycia z wynikiem 3,88, a Yamaha Vesity 300, która jest de facto tym samym skuterem dobre 6 pozycji dalej i 4,17 ltr.

Mnie na trasie przy wskazaniach licznika pomiędzy 120 -150 km/h spaliła Versitka 3,33 ltr/100 km, przejechałem 330 km, a zostało ok. 1 ltr w 12 ltr zbiorniku.

Żeby spalić 4,17 ltr/100 km to by chyba w niej trzeba wymienić wariator i rolki na lżejsze, co zreszt? większo?ć użytkowników robi, poprawiaj?c w niej przy?pieszenie.

A ten skuter ma specjalnie powiększon? pojemno?ć cylindra i moment obr. aby nie był kręcony na dużych obr. i mało spalał.

Odno?nie Tmaxa to wynik jest do?ć prawidłowy, pod jedn? osob? palił 4,7-5 ltr/100 km, raz spalił 7, ale to na malossi z lżejszymi rolkami, kuframi bocznymi i podczas przelotu z prędko?ciami rzędu 140-150 km/h.

Pozdrawiam

RobB. :D

Odnośnik do komentarza
Moj SW  tez pali tyle ile w baku :D

A tak na powaznie to ehh ... 6-7 l /100 km

Kurcze, to albo Ty jeĽdzisz bardzo ostro albo ja jeżdżę jak dupa, bo mi silver jak na razie najwięcej spalił 5,5 litra przy przelocie w trasie (autostrada) tak ok 140km/h, a najmniej 4,2 litra przy spacerowej-lightowej jeĽdzie...

:D

Heh Pawko ja przewaznie smigam po miescie i lubie byc pierwszy startujac spod swiatel :D:)

Pozdroo

Kacza

Odnośnik do komentarza

Dzis pobilem sam siebie !piwko

5l / 100 km !scooter i to przy jezdzie do 120 km/h !piwko na trasie

jestem b.zadowolony !piwko myslalem ze Silver Wingiem to nie mozliwe !wchair

Pozdroo

Kacza

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...