Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Styczeń Nowego Roku 2014...


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Urbi

    32

  • Jazz

    30

  • bilety

    19

  • ArtCho

    16

Top użytkownicy w tym temacie

  • Klubowicze

Śledziki ( mam nadzieję,że lubicie), ciasto, sałatka itp.

Bez wygłupów to ma być spotkanie a nie wyżerka. he he...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Bez wygłupów to ma być spotkanie a nie wyżerka. he he...

Marku, owszem spotkanie ale można rzec noworoczne, więc niech się wykażą możliwościami i umiejętnościami kulinarnymi... ;-)

Następne spotkanie będzie przy kawie. herbacie i paluszkach... ;-)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

O proszę .Nie lubi śledzików.To może jako przystawkę polecę Pescaccio z homara z szafranową galaretką,carpaccio z fenkuła i szparagów.

Hej Jazz, nie obrażasz nas? :blush: prawie wszystko rozumiem, ale fenkuł mnie zaskoczył. A cóż to?!

Urbi, dzięki! :clapping: Sory, że się wprosiłem.

Odnośnik do komentarza

Fenkuł- koper włoski, nieco mydlany smak- do kupienia, taka bulwa jak się upiecze to smak się poprawia, ale o carpaccio z fenkuła pierwszy raz słyszę. Fenkuł- ponoć zdrowy niesłychanie, szczególnie dla panów, aczkolwiek jakoś przez ten mydlany smak jakoś nie leży

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Rozmawiałem z Mackiem mechanikiem i prawdopodobnie też będzie na czwartkowym spotkaniu wraz z Anią... jeszcze potwierdzi, ale raczej tak.

Pozdrawiam i do zobaczenia już niebawem... :-)

P.S. Nie wiem jeszcze jakie potrawy przywiozę, ale na pewno zapewniam smaczne pieczywo, masło i jakieś napoje. Nad daniem głównym myślę... ;-)

Odnośnik do komentarza

ja sam bez narzeczonej, ale z zupą niespodzianką (ilość spora)- akurat na zimny czwartek i ze śmietaną do zupy (łyżeczka na każdą porcję musi być

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Lista uczestników po ostatniej aktualizacji:

1) Bilety

2) Zosia

3) ArtCho

4) Jazz

5) wooferai

6) qszysiek

7) minimi1

8) burgifan

9) Rzelu

10) melmacie

11) Urbi

12) Samba

13) ...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

my jesteśmy bezzzzrobotni to nam tez pasuje.

niedamy rady przepraszamy za zamieszanie.Bodzio.

Tym bardziej nam przykro, ale do następnego razu..

Odnośnik do komentarza

Zawsze, od dziecka chciałem karmić ludzi i wszystkie moje niedorobione biznesy były związane w ten czy inny sposób z gotowaniem. Chciałem iść do gastronomika i potem na morze. Będąc na morzu zrozumiałem, że nikt nie ma gorzej na statku od kucharza- jedno się kończy drugie zaczyna- inni schodzą a kucharz przy garach. Potem z kumplami zaczęliśmy otwierać wytwórnie pierogów, koncept taki- na początku lat 90-tych. Zaczęliśmy od złej strony mocy, nie wyszło. Gdzieś w międzyczasie była knajpa oparta na makaronie i różnych sosach- co tam było minęło. Mając lat..... dorobiłem się w swoim dorobku gastronomicznym kilkunastu przepisów unikalnych charakteryzujących się prostotą konstrukcji i przygotowania oraz niezłym rezultatem. Właśnie odpaliłem kuchnię. Zupę przytargam w garnku transportowym, ale do przygrzania potrzebny będzie jeszcze jeden garnek. Czy przyjść z jakąś łyżką i talerzem może? Info ważne-zupa nie jest wegetariańska- może ktoś odpadnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...