Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wyprawa letnia... Chorwacja 2004


dr.big

Rekomendowane odpowiedzi

Temat przeniesiony ze skutery.net

Termin: 17.07 - 01.08.2004, ok. 2 tygodnie, TROCHE zwiedzania, a pozatym byczenie sie na plazach i popijanie pysznego winka :) .

Uczestnicy to:

MariuszBurgi An650

RobB T-Max

Mario T-Max

dr.big T-Max

Artix YP 250

Kefir YP Malossi(?)

Bogumilek YP 250

CittO Silverwing

(gdybym o kims zapomnial lub wpisal niewlasciwie to prosze o skorygowanie moich informacji- po prostu nie bylo w planie przenoszenia tematu).

PS. Ostatnio dyskutowalismy o narzedziach( zeby nie dublowac sprzetu ktory zabieramy) oraz systemach kuchenek i lamp gazowych( ja osobiscie zabieram obydwa zestawy a mam Campingaza).

Ostatni post RobaB brzmial:

"No to nam zostaja tylko ?piwory namioty i klucz do konserw.

Ale bez żartów bo to poważna sprawa, jak kto? ma jakie? wyspecjalizowane narzędzia do wymiany paska czy naprawy wariatora to niech o nim nie zapomni.

Ja wożę pompkę teleskopow? od roweru/motoroweru, do niej nie zabraknie gazu, a nie zajmuje dużo miejsca.

Też wezmę nieco narzędzi i nieodzowny kłębek drutu, parę nakrętek i podkładek, ta?mę izolacyjn? i klej?c?, bloker do ?rub itd. (no to już wiecie po co mi były w Lęborku boczne kufry.

Ze sprzętu kampingowego wezmę kuchenkę na naboje gazowe(ile wzi?Ľć naboi 270 lub 470), zestaw menażek, kubek.

Bigu ty masz praktykę wyprawow?, doradĽ co jeszcze warto brać, jakie? konserwy , zupki z papierka, dżemy ? Na pewno sól i pieprz....

A Ty z Mariuszem weĽcie też spadochrony zwalniaj?ce bo nie nad?żę za Wami, ach te kaszubskie winkielki.

Pozdrawiam

RobB."

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • dr.big

    26

  • Mario

    25

  • Artix

    13

  • bogumilek

    12

Top użytkownicy w tym temacie

Ha trafiłem do WAS, jaka fajna stronka :angry: , gratuluję Burgi :( .

Ale wracajac do tematu..

Ja też mam kuchenkę Campingas-u na naboje z zaworem, o ile ta lampka w Lęborku była Dziku twoja, to takie same i ja używam. Ty miałe? nabój 470 G, a ja mam już kupione dwa 270G (pytanie czy wystarcz?, jak nie to bedziemy r?bać lasy :) ).

Pozdrawiam

RobB. :(

Odnośnik do komentarza

Tak, to byla wlasnie moja lampa. Mam kilka duzych i malych naboi, ile wezme bedzie zalezalo od pakownosci skuta :D . 2 lampy starcza w zupelnosci co do kuchenek to nie wiem bo ja lubie sobie od czasu do czasu podgrzac jakas zupke, to takie fajne uczucie- cos dla siebie ugotowac ;) . Z kupnem naboi nie powinno byc na poludniu problemow.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Faktycznie dzis zdalem sobie sprawe ze do wyjazdu zostal miesiac. Narzedzia oczywiscie zawsze zabieram, ale wolal bym wiedziec jakie konkretnie kto potrzebuje, to oczywiscie zabiore. Mam calkiem przyzwoity zestwik ale calego nie dam rady zapakowac bo i wiekszosc nie byla by kluczy potrzebna. Skoro Bigu zabiera kuchenke na campigas to chyba starczy, w takim razie ja jej nie biore ewentualnie naboje. Bo tez wlasciwie po co tachac naboje skoro mozna je praktycznie wszedzie kupic. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No wlasnie sie zastanawiam akurat lampy i kuchenki to sliska sprawa. Na zewnatrz spokojnie starcza 2 lampy, ale co bedzie np. w pojedynczych namiotach?

Jedna kuchenka to moim zdaniem tez stanowczo za malo, bedac samemu w drodze i przygotowywujac prawie gotowe potrawy mialem juz problem bo strasznie dlugo to trwalo. Co do narzedzi to jasne, nie ma co brac podwojnie, ja biore komplet plasko- oczkowych (dopisze dokladne przedzial rozmiarow) i komplet imbusow(to samo).

PS. Same szczegoly to chyba lepiej uzgodnic na czacie lub gg, bo nie bedziemy zasmiecali watku takimi drobiazgami :D .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Je?li mam być szczery to niezastanawiałem się co mam ze sob? zabrać.Trzeba będzie zrobić jak?? listę potrzebnych rzeczy bo w końcu nie jedziemy na weekend.

Powoli trzeba będzie się konkretyzować.

Ps.RobB>>>>obiecuje jechać "normalnym" tępem.Nikt nie będzie się scigał bo trasa jest zbyt długa i nie zawsze pewnie będziemy jechali wypoczęci.

My?lę,że wszyscy powinni jechać wspołnym tępem...tzn takim abysmy nie byli zawoalidrogami :D

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Rozwiazalem dzis problem na czym bede spal. Jako ze karimaty sa malo wymiarowe i ciezko je gdzies upchnac zakupilem 2 materace ktore mozna tez zamienic na fotel dzieki temu ze maja 3 komory i paski dzieki ktorym jest tez wygodne siedzonko. Po zlozeniu, materace zajmuja wyjatkowo malo miejsca, sa wielkosci kartki A5 i grubosci kolo 10 cm. Cena tez jest wyjatkowo dobra bo jest to koszt 27 zl a jakosciowo sa calkiem przyzwoite i moge je polecic. Maja jeden minus na opakowaniu bylo napisane ze dlugosc ich wynosi 180 cm wg tych wyliczen ja mam kolo 190 cm :D i troche mi wystaja nogi ale w sumie i tak nie spi sie plackiem wyciagniety. Jako ze nie sa strasznie grube napompowanie ich zajmuje kolo 5 minut oczywiscie jesli ktos nie ma gruzlicy :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No i jeszcze trzeba dodac że jak kto? nie moze jechac na 2 tyg. to niech jedzie na 1 . Kilka odób wraca wła?nie po 1 tygodniu.

ps. Bigu zgadali?cie sie w leborku gdzie sie z tob? stykamy ?

Odnośnik do komentarza

Juz wczesniej uzgodnilismy ze spotykamy sie w Pradze i tam robimy male powitanko :D . Oczywiscie nocujemy i pozniej gonimy(spokojnie) nad Balaton. Nie wiem czy chcemy tam nocowac czy nie, ale w sumie dla mnie jest to bez roznicy.

Ustalilismy ze bierzemy namioty jak i inne "sprzety" campingowe. No i oczywiscie istnieje opcja wczesniejszego powrotu. Prosze ta grupe(Mario?, Kefir?) o ujawnienie swoich planow. Glowny trzon grupy(zapalony :D ) ma zamiar wyjechac na 2 tygodnie lub cos kolo tego. Mamy zamiar pokrecic sie po Chorwacji i byc moze zahaczyc o Slowenie lub(i) Italie. Po prostu zobaczymy gdzie nas poniesie i jak demokratycznie :D to ustalimy.

PS. Krytyka lub dyskusja na temat trasy jest dopuszczalna :D .

PS2. Wpadlo mi wlasnie do glowy, ze w miare mozliwosci, wyskocze na krotki wypad do Italii, a chodzi mi dokladnej o zorientowanie sie we wloskich cenach czesci firmy Malossi. Chodzi mi tu o jakas rurke WILD LION lub tarcze WHOOP DISC i klocki do niej, ktorych nigdzie nie mozna zakupic. Ale chodzi tu nie tylko o Malossiego, interesuje mnie ogolnie kilka rzeczy ktorych na rynku niemieckim po prostu nie ma...

Odnośnik do komentarza

Mala zmiana planu bagazowego. Jak wiecie, do HR pojade chyba T-Maxem i z tego powodu nie bede bral narzedzi( zmniejszyla mi sie niebezpiecznie przestrzen bagazowa, no i sprzet jest troche mlodszy :) ). Mam teraz dylemat, bo nie wiem jak sie zapakuje w te "ogromne" schowki, a kufry boczne nie wchodza u mnie w rachube. Myslimy z Mariem o duzych "tankbagach" na tylne siodlo.

PS. Jeszcze raz aktualizacja grupy:

MariuszBurgi An650

RobB T-max

Mario T-Max

DR.BIG T-Max

Artix YP 250

Kefir YP Malossi

Bogumilek YP 250

Zmienione :) .

Kto jeszcze???

Odnośnik do komentarza
PS. Jeszcze raz aktualizacja grupy:

MariuszBurgi An650

RobB T-max

Mario T-Max

DR.BIG T-Max

Artix YP 250

Kefir YP Malossi

Bogumilek YP 250 (?)

Kto jeszcze???

bigu! co to za znak zapytania przy mnie? :) jade na 100%

Odnośnik do komentarza

No wła?nie Bigu wła?nie kupiłem torbę Oxforda na tylne siedzenie ,jest zółta i zajebista. A co ważne tańsza niż w Germani i do tego nie z przemytu, choć w sumie po po 1 maja nie ma już przemytu :)

Proponuję zacz?ć dyskusję na temat

1) o której Wawa wyjeĽdza

2) Rob gdzie sie spotykamy i o której ? ( proponuje moze tego MC Donald jest chyba taki jak sie twoja autostrada ł?czy z Katowick? drog? )

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wiec tak proponuje godzine wyjazdu 9 rano z pod Roud 66. Jestesmy juz w sumie na wylotowce, ewentualnie gdzies w Jankach np na stacji Neste bo to juz dokladnie wylotowka stacja miesci sie obok Praktikera i Ikea i mysle ze to miejsce bylo by idealne godzina bez zmian czyli 9 rano. Do Prahy mamy okolo 600 km wiec pojawili bysmy sie na miejscu okolo godziny 18 najdalej. Proponowana trasa przejazdu:

Optimal route

Location Road Follow direction Distance

Janki (WA) (PL) 8;E67 0,0

1-8 8;E67 -> A1;8;E67;E75 122,0

Piotrkow Trybunalski A1;8;E67;E75 -> 8;E67 125,4

Wielun (PL) 8;E67 -> 45;8;E67 206,9

45;8;E67 -> 8;E67 207,7

8;E67 -> 249,7

Kepno (KL) (PL) -> 43 252,3

43 -> 252,7

-> 8;E67 254,9

8;E67 -> 5;8;E67;E26 332,7

Wroclaw 5;8;E67;E261 -> A4;E4 335,3

Nowa Wies Legnicka A4;E40 -> 3;E65 396,2

Jakuszyce >< 3;E65 -> E65 483,0

Harrachov >< E65 -> 5;E65 483,1

5;E65 -> 10;14;E65 489,9

Tanvald (CZ) 10;14;E65 -> 10;E65 499,5

Turnov (CZ) 10;E65 -> 10;35;E65;E442 524,7

10;35;E65;E442 -> 10;E65528,1

10;E65 -> 585,5

-> 10;E65 588,8

10;E65 -> 8;E55 603,7

8;E55 -> 604,6

Praha-1 (CZ) -> 8 611,9

Praha (CZ) 613,1

Spotkanie z RobBem proponuje w Piotrkowie Trybunalskim zeby nie jechac specjalnie do Lodzi. Natomiast trzeba by pomyslec tez nad miejscem gdzie spotkamy sie z Bigiem w Pradze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, ale za nic nie dam sobie odebrac przejechania w sloneczny dzien trasa Zinnwald(przejscie graniczne) - Teplice :) . I to dodatkowo na skucie :) . Takich "skumulowanych" widokow nie ma sie na co dzien :) .

Odnośnik do komentarza
Gość Jurek Burgmann

Witam "Grupę HR". |ledz?c Wasz? trasę przejazdu do przej?cia granicznego w Jakuszycach, pozwólcie mi zaprosić Was na kawę do Legnicy, a przy okazji może przydadz? się rady dotycz?ce przejazdu przez Dolny |l?sk. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Odpisywałem wcze?niej lecz co? się chyba popitoliło na stronie i posta wcięło, mam nadzieję że ten przejdzie.

Mario dzięki za radę, sprawdziłem tuż za poł?czeniem drogi z W-wy i Łodzi jest MC Donald i stacja benzynowa, jest to na 400 km. Tam będę czekał.

Skoro startujecie o 8:00 z Janek to bedzie Wam potrzeba jakie? miń. 2h aby dojechać do tegoż MC Donalda.

Ja będę tam warował od 9:30 zwarty i gotowy.

Co do spekulacji na temat gotowania i wyżywienia, swoj? jednopalnikow? kuchnię zabieram (to by były już przynajmniej dwie) biorę tez zestaw kampingowy dwa naczynia i pokrywka (talerz) z aluminium.

Jeżeli uważacie że należy prowadzić wspólna garkuchnię dla nas wszystkich to trzeba by wzi?Ľć przynajmniej 3 ltr. garnek i spor? patelnię.

Wypowiedzcie się proszę, ja mam trochę luzu w kufrach to mogę zabrać, choć jak nagrzać 3 ltr. tym małym palnikiem to nie wiem :)

Zabieram też trochę ryżu i kaszy w saszetkach w poł?czeniu z konserwami i kupionymi na miejscu warzywami da się chyba przeżyć, a może macie inne do?wiadczenia w tej kwestii ???

Czy macie jakie? namiary na nocleg w Pradze ?

Jaki? namiar czy może rezerwację ?

Od 18:00 nie jest wiele czasu na szukanie, abstrachuj?c od czysto wyliczeniowego czasu przyjazdu, dodaj?c tankowania po drodze my?lę że jak na 20:00 dojedziemy

to bedzie dobrze :)

Pozdrawiam

RobB. :)

już niedługo...już niedługo (urlop) :):):)

Odnośnik do komentarza

ja tez kupilem mala kuchenke Campingas i pomysle o jakiejs malej patelni... (jajecznica w plenerze :) )

pytanko do yp-maniakow: macie zapasowe paski, moga byc zurzyte? bo w megabecie to teraz sprowadza mi na koniec lipca... o mitsui nie wspomne...

mam jeszcze drobna uwage odnosnie naszej trasy przejazdu... czy ta praga jest konieczna?

Odnośnik do komentarza

Artix ma pasek zapasowy, co prawda przebujane na nim jest 12 tys, ale od nowosci, wiec pasek jak ze sklepu :) . Ja biore zestaw imbusow i kluczy plaskich-oczkowych+ narzedzia orginalne. Dodatkowo, jesli bede mial miejsce wezme motocyklowy 2 litrowy kanister na paliwo. Co do naczyn to jeszcze nie wiem na ile pozwoli mi miejsce, ale bede sie staral brac zestaw. Biore tylko zupki w proszku, herbate, przyprawy no i jeszcze jakies drobnostki. Raczej nie zamierzam tam wielce gotowac, chodzi o to zeby mozna bylo cos zjesc w razie napadu glodu :) . Biore pletwy i to(dlugosc) przysposabia mi najwiecej klopotu, musze zapiac role 50 litrowa na siedzenie. Moze wezme wedke, zobaczymy, w przyszlym tygodniu robie probne "pakowanie" i wtedy wszystko sie okaze. Na pewno nie biore plandeki na skuter :) , po prostu nie mam na takie pierdoly miejsca :) . Caly czas zastanawiam sie nad torba w przekrok, i tu mam pytanie do Roba, nie rysuje ona lakierowanych plastikow po bokach?

PS. Dzisiaj, korzystajac z pogody rozlozylem sobie dla przypomnienia namiot, hehe, ja juz chce jechac :) ...

Odnośnik do komentarza

Bigu na razie nie zauważyłem, ale jeżdżę na czystym skucie, jakby podeszło trochę brudu to może porysować, prawdopodobnie okleję te niby chromy przezroczyst? foli?.

Też jest do?ć ciasno tę torbę upchać w przekroku mimo jej stosunkowo niewielkich rozmiarów.

Bogumiłek fakt faktem kierunek Praga nieco koliduje z kierunkiem Balaton,ale "wst?pił do piekieł po drodze mu było" Pragi też nie widziałem więc z chęci? bym obejrzał choć kilka z jej interesuj?cych miejsc, choć się nie upieram, byczenie się w Chorwacji też będzie przyjemne.

MArtwię się tylko noclegiem patrz?c na atlas nie zauważyłem znaczków z kampingami w okolicy Pragi, a na trawniku chyba nam nie zezwol? na rozbicie namiotów. :)

Mario rozumiem że moje wyliczenia co do czasu dojazdu i miejsca spotkania z Wami s? zaakceptowane :), i moze jeszcze głupie pytanie ale wyjazd mamy w sobotę 17 lipca "azaliż wżdy" :) ?

Czy dalsz? trasę z Pragi nad Balaton ma kto? już też rozpisan? ?

Czy wykupujecie jakie? dodatkowe ubezpieczenia ?

Czy bieżemy za?wiadczenia z Funduszu zdrowia na leczenie w Chorwacji, czy pozostajemy w zdrowiu :) (czego Wam i sobie życzę) ?

Pozdrawiam

RobB. :)

Zapytam czy w Łodzi nie maj? tego paska, co nowy to nowy :)

Odnośnik do komentarza

Witka

Widze ze w końcu troche postów się pojawiło. Rob co do wyjazdu , to jutro na spotkaniu czwarkowym przyklepiemygodzine wyjazdu. Co do Pragi to pomyslimy jutro i ponegocjujemy z Bigiem czy nie spotkać sie gdzies w Polsce np.Opolu. Tak żebysmy i my i BIg drogi nie nadrabiali.Praga to ok 400 km dodatkowej drogii. Na pewno warto ale jak wyjedziemy o 8 rano to mysle ze nie bedziemy wcze?niej niz 20.00 Zanim znajdziemy pole i sie rozbijemy bedzie 22. Jak chcemy zobaczyć Prage trzeba by zostać na 2 dzień. Wiele tez zależy od pogody bo jak na razie patrzę na prognozy tu i w Chorwacji to optymistycznie nie jest.

Odnośnik do komentarza

Bogumiłek,

pasek jest do kupienia w Łódzkiej MOTOMANII za 275 zł. leży na półce i czeka do jutra na decyzję, jak chcesz to mogę kupić dla Ciebie daj znać.

Mario,

pogod? w Chorwacji bym się nie przejmował raczej bedzie gwarantowana, poprzednio jak byłem, to w Polsce lało, Austrii lało na Słowenii lało, a po minięciu granicy Chorwackiej przestało.

Nawet jak ten rok jest najzimniejszy, to dla nas i tak tam będzie za ciepło :( .

A deszcze nad brzegiem nie s? ci?głe bo wraz ze ?witem bryza znad morza przegania je wgł?b l?du (i tak ma być i już :unsure: )

Pozdrawiam

RobB. :lol:

Odnośnik do komentarza

Mario, hihi Opole... Jesli jest Wam Praga nie na reke to mozemy sie spotkac gdzies po drodze, nie widze problemu. Moze to byc Brno, Bratyslawa, Wieden, Budapeszt, Graz, Zagrzeb, Rijeka a nawet Durownik :unsure: . Po prostu nie bede nikogo naklanial do nadrabiania kilometrow :lol: . Powiedzcie tylko gdzie, bo jak bedzie to daleko to wyjade sobie w piatek i zrobie jakis postoj po drodze...

Moga to byc tez jakies mniejsze miejscowosci, musze wiedziec tylko gdzie i kiedy... ja bede :D .

Odnośnik do komentarza

ObraĽ się jeszcze :unsure: niech bedzie Praga, jak cos sie zmieni jutro po spotkaniu to napiszemy. Chodzi o to, że i tak nic nie zobaczymy ,ty masz po drodze a my musimy nadrobić 400 km.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...