Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Ciekawa "inicjatywa"


Gość ziutas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dzisiaj jak co rano w pracy przy kawie przegl?dałęm oferty na allegro i znalazłem ciekaw? (e) ofertę na T-maxa i Majesty 400 . Nowy T-max kosztuje 33990 brutto a Majestka 25900 . XPeka mitsui nie ma w ofercie ale za to YPke w salonie ogl?dałem w cenie 27900 więc różnica niezła . Fajnie się nazywa ta firma "Inicjatywa Handlowo - Usługowa" , czyżby faktycznie kto? znalazł pomysł na takie obniżenie marży!? Firma ta oferuje oczywi?cie wiecej nowych moto , tylko że nie za bardzo się oriętuję w cenach...chociarz Yamha XT 660 supermoto co? około 28000 a kołacze mi się po głowie że on kosztuje jakie? 33000.... zreszt? sami pogrzebcie.

...a ha żeby wam do głowy nie przyszło że to tekst reklamowy :o

pozdro

nie potrafię zrobić linku , przy okazji proszę o podpowiedĽ jak to się robi na przyszło?ć :D

http://boguslawski.otomoto.pl/

.. a jednak potrafie :D to znaczy system sam zrobił tak więc pro?ba o podpowiedĽ nie aktualna

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • dr.big

    17

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    10

  • Mario

    8

  • RobB.

    5

  • Administrator

Hehe... już pisałem o tym w innym w?tku ale zrobię kopie i tutaj bo temat jest do?ć ciekawy... a więc:

Rozmawiałem z człowiekiem tej firmy odpowiedzialnym ze sprzedaż.

Sprzedaż wygl?da w ten sposób, że wybieramy sobie model z oferty, wpłacamy 10% warto?ci i po tygodniu pojazd jest dowieziony pod nasz dom.

Po moim zapytaniu czy 10% kwoty możemy zablokować na jakim? koncie albo w depozycie i czy może być stworzona dodatkowa umowa celem zabezpieczenia moich 10% dowiedziałem się że nia ma problemu. Mogę kupić pojazd np. przez allegro i zabezpieczyć się poprzez tamtejsz? formę blokad pienieżnych. My?lę, że oferta nie jest wałkiem (choć głowy oczywi?cie za to nie dam :D ) i z drugiej strony wła?cicieli firmy też trzeba zrozumieć... w końcu też musz? mieć jak?? pewno?ć a ludzie w dzisiejszych czasach maj? duże tendencje do rezygnowania z zakupów.

Gwarancja na ich pojazdy nie jest egezekwowana w oficjanych serwisach w naszym kraju ale w wybranch serwisach w całym kraju. W końcu nie można wymagać aby Yamaha Polska chciała serwisować pojazdy, które sprowadza konkurencyjna firma odbieraj?ca im klientów którzy nie chcieli zapłacić na nowego Tmaxa 40 ty?. pln :D

Gwarancja obejmuje okres 24 miesięcy i jak ja się dowiedziałem czas oczekiwania na ?ci?gnięcie czę?ci jest porównywalny z czasem naszych serwisów.

Ogólnie firma bazuje na ofercie jakiej? firmy z Unii EUR, która sprzedaje pojazdy tylko przez internet. Nie maj? w Polsce żadnego magazyny.

Nie ma problemu ze sprzedaż? rataln? czy leasingow? co w dużym stopniu wyklucza oszustwo z ich strony.

Je?li idzie o T- maxa to po zaproponowaniu kwoty 33 ty?. pln usłyszałem, że najbardziej relana jest kwota 33. 5 ty?. pln ale w przeci?gu godziny mam mieć telefon z ostateczn? kwot? jak? bym miał zapłacić.

No cóż... tak jak pisałem... mamy wolny rynek i wolne ceny. Uważam, że takie oferty będ? się pojawiać coraz czę?ciej a klient będzie tylko na tym zyskiwał.

Ciekawa cenowo oferta nowego Tmaxa

Jakby kto? chciał now? Yp 400 to cena też jest OK

Yp 400

Odnośnik do komentarza

No to ja jeszcze raz :D :

Moment, to producent nie jest zobowiazany udzielic gwarancji na swoj produkt, niezaleznie od tego gdzie i u kogo zostal kupiony :D ?

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
No to ja jeszcze raz :) :

Moment, to producent nie jest zobowiazany udzielic gwarancji na swoj produkt, niezaleznie od tego gdzie i u kogo zostal kupiony :o ?

No jak widać nie jest. Napisałem to co usłyszałem od przedstwiciela tej firmy ale jak zadzwoni? do mnie to zapytam się jeszcze raz dokładnie jak to jest z t? gwarancj?.

Odnośnik do komentarza

Widziałem ta stronke jakis czas temu .Przy Majesty 2k to nie tak duza roznica ale przy tmaxie juz sie robi spora ,choc mysle ze jak to pewien go?ć od Kymco mówi że jak by pokręcić wora to by moze za 35-36 k Mitsui by sciagneło. Trzeba w necie ,grupach poszperac czy juz jacys ludzie kupili od nich i czy maja problemy z serwisem.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
choc mysle ze jak to pewien go?ć od Kymco mówi że jak by  pokręcić wora to by moze za 35-36 k Mitsui by sciagneło. Trzeba w necie ,grupach poszperac czy juz jacys ludzie kupili od nich i czy maja problemy z serwisem.

Więc go?ć od Kymco Ci powie, że znaj?c Mitsui to można zapomnieć o takim upu?cie. Generalnie im nie zależy na sprzedaży maxi skuterów a jak rozmawiasz o większym rabacie to maj? focha :o

My?lę, że jak uda się w Mitusi wynegocjować 5 % to wszystko co nadal daje nierealn? kwotę ok. 38 ty?. pln !

Mario... je?li idzie o szperanie na grupach to liczę na Ciebie bo ty lubisz se poszperać to tu to tam :)

Odnośnik do komentarza

Zgodzę się z Mariuszem że pojawienie się takiej konkurencji spowoduje że MY skorzystamy , czyli użytkownicy i ludzie którym marzy się zakup maxi , bo faktycznie czy będzie się komu? chciało jeĽdzic w poszukiwaniu sprzęta jak za relatywnie nieduzo większ? kase maj? nówkę .... słyszałem o firmie z Bydgoszczy która sprzedaje przez net samochody w bardzo atrakcyjnych cenach , które dodatkowo podlegaj? negocjacji...nawet mi wtedy nie przyszło do głowy że skuta będzie można tak kupić :) ...jak dla mnie cena za t-maxa w okolicach 33 tysi brutto wydaje się bardzo atrakcyjn? przez co znowu głowa pełna pomysłów :)

...swoj? drog? , Mariusz ty niezły jeste? :) , jest temat , dwonisz do goscia przesłuchanie poł?czone z perswazj? :o ... i to wszystko w słusznej sprawie :)

pozdro

Odnośnik do komentarza

Bigu nie chodzi mi o tmaxa i moje szperanie :o bo ja mojego nie sprzedaje ale ogolnie ,moze ktos kto pisuje w necie cos u nich kupil i np: na SM forum czy na preclach sie uwagami podzielił.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
...swoj? drog? , Mariusz ty niezły jeste? :)  , jest temat , dwonisz do goscia przesłuchanie poł?czone z perswazj?  :) ... i to wszystko w słusznej sprawie :)

Sprawa jest wyj?tkowo słuszna bo może być tak, że każdy z nas będzie klientem takiej firmy w przyszło?ci.

Pozatym rozmowę prowadziłem jak BARDZO zdecydowany klient, którym notabene mogę się stać je?li oferta mnie skusi... a jestem z tego znany, że jestem podatny na kusz?ce oferty :o

moze ktos kto pisuje w necie cos u nich kupil i np: na SM forum czy na preclach sie uwagami podzielił.

Mario... je?li idzie o grupe precli to coraz czę?ciej uważam, że pisuj? tam pseudo motocykli?ci i tzw. "internauci gawędziarze" a do tego coraz więcej oszołomów a na czytanie takich grup nie mam zbytnio czasu.

Odnośnik do komentarza

Jedno jest pewne że bardzo ciekawie rozwija się nasz rynek jedno?ladów , ja już podj?łęm decyzję (chociaż to bardziej moje remontowane mieszkanie j? za mnie podjeło :o ) i zakup nowego sprzęta dopiero zim? albo wczesna wiosn? ...a jak widać będzie ku mojej wielkiej rado?ci w czym przebierać :) ... a tak poważniej to Mariusz opisz wszystko czego się dowiesz o tej "inicjatywie"

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
a tak poważniej to Mariusz opisz wszystko czego się dowiesz o tej "inicjatywie"

Narazie nie oddzwonili... zobaczymy na ile im zależy na klientach. :o

Odnośnik do komentarza

Mariusz jesli jednym z głownych dyskutantów jest Andrzej Lawa , to juz wiecej o preclach nie trzeba pisać. Ja tylko sie ciesze że On podobno juz skuterem nie jeĽdzi tylko chyba choperem ?

Odnośnik do komentarza

Niedawno było gło?no o Mitsubishi ,jakis dealer sprowadzał sobie z jakiego? składu celnego w Finladi czy co? w tym rejonie , wozy nowki taniej chyba z 20% niz w normalnej sieci.

Odnośnik do komentarza

W jednym z ostatnich numerów "Życia Warszawy" był artykuł o nowej formie kupna nowych samochodów.

Polegało to mniej więcej na tym , że podajemy firmie markę, model, wyposażenie itd. a oni szukaj? najkorzystniejszej cenowo oferty w UE.

S? dwa sposoby na odbiór auta, albo z dostaw? albo jedzie się samemu po odbiór gdzie czeka na nas auto z tymczsowymi tablicami i ubezpieczeniem.

Pisano również o zaliczce lub blokadzie ?rodków na koncie. ( nie ma ryzyka utraty pieniędzy - płacimy przy odbiorze).

Niestety nie pisano nic o póĽniejszym egzekwowaniu gwarancji.

Może firma sprowadzaj?ca scooty i moto działa na podobnych zasadach?

Choć my?lę, że różnice w cenie moto s? mniejsze niż w przypadku aut i mogłoby to być nieopłacalne ...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Więc tak:

Go?ć zadzwonił do mnie i wiem już trochę więcej.

Przede wszystkim namawiał mnie na spotkanie w sobotę w Warszawie gdzie będ? dostarczane pojazdy zakupione w ich firmie bezpo?rednio wła?cicielom. Ma to być Hayabusa i WR' ka...

Sprzedawca zaoferował mi nawet, że może mi podać numery telefonów do osób, które nabyły w ich firmie motocykle i mogę z nimi pogadać. Trochę to dziwne bo osobi?cie nie miałbym ochoty żeby mój prywatny nr kto? obcy podawał komu? innemu obcemu. Z drugiej strony jestem osobom bardzo nieufn? i zadawałem wiele dziwnych pytań sprzedawcy, które wręcz mogły być dla niego nowo?ci? i może dlatego chwytał się takich sposobów żeby się uwiarygodnić.

Co do gwarancji: Pojazdy nie s? objete gwarancj? dealerów Yamahy w Europie ponieważ nie pochodz? z ich sieci. W zasadzie jest to nawet logiczne bo sk?d by się brała niższa cena????? Reklamować pojazdy o których mowa można jak narazie w Wawie (w Milanówku) i z tego co zapamiętałem w 3 mie?cie. Serwisy, które się tym zaimuj? współpracuj? z firm? o której mowa. Na czym ta współpraca polega nie do końca zrozumiałem w rozmowie.

Oczywi?cie można ich pojazdy serwisować w oficjalnym ASO danej firmy ale w razie awarii naprawy gwarancyjne nie będ? honorowane.

Co do cen: pojazd, który mnie interesował miał w pierwszej rozmowie kosztować ostatecznie nie więcej niż 33. 500 PLN jednak w ostatniej rozmowie miły pan przeprosił mnie i powiedział, że po dokładnym sprawdzeniu firma może mi dać tylko 200 PLN rabatu i ostateczna cena to 33. 800 PLN w której zawarty będzie transport do Wawy. Dowiedziałem się także, że na różne pojazdy s? różne ceny i indywidualne rabaty w stosunku do cen fabrycznych dealerskich. Jak nie trudno policzyć Yp 400 kosztuje o 2000 PLN taniej a XP 500 ok. 8000 PLN co sugeruje, że zakup pięćsetki jest bardziej opłacalny. Podobnie jest w przypadku innych modeli motocykli jakie firma oferuje do sprzedaży.

Z tego co wywnioskowałem z rozmowy, wychwyciłem z tonu rozmowy i dowiedziałem się swoimi kanałami od osoby która zna ten temat od podszewki mogę po krótce napisać na czym cała zabawa polega:

Generalnie wszystko opiera się na jednej dużej firmie w Europie, która ?ci?ga hurtowe ilo?ci motocykli a póĽniej poprzez swoje mniejsze przedstawicielstwa sprzedaje je "w detalu" w różnych krajach. Firma ta kupuje od producenta motocykle bez gwarancji i sama udzielaj?c gwarancji (bior?c w ten sposób odpowiedzialno?ć ewentualnych awarii na siebie) negocjuje bardzo duże rabaty mog?c w ten sposób zaoferować klientom niższe ceny niż autoryzowane firmy dealerskie danego producenta... Tak w małym skrócie wygl?da od podszewki polityka firmy o której mowa.

Po bardzo długiej debacie wymusiłem od sprzdaj?cego (nie wiem czemu tak bardzo to chciał ukryć w rozmowie ze mn?) gdzie mie?ci się główny skład motocykli i sk?d do nich trafiaj?. J?dro firmy, które jest zarazem składem pojazdów mie?ci się................... w Niemczech. Osobi?cie stawiałem na Włochy ale jak widać błędnie.

Ostatnio na ebay' u pojawiała się duża ilo?ć Silver Wingów 600. Cena jednostkowa była bardzo atrakcyjna (poniżej 30.000 PLN) ale warunkiem nabycia był zakup cało?ci czyli 20 lub 30 sztuk... nie pamiętam teraz dokładnie.

Na 99% aukcje wystawiała ta sama firma z Niemiec w której zaopatruje się firma z Polski o której tutaj rozmawiamy.

Podejrzewam, ze Silvery okazały się zupełnie niechodliwe a że zakupiono ich w dużej ilo?ci firma chciała odblokować kase dlatego wrzuciła je na ebay.de.

Oto tak po krótce przedstawiłem Wam zasade działania firmy, która sprzedaje w/ w pojazdy po dużo niższych cenach niż autozyowane punkty sprzedaży.

Osobi?cie uważam taki zakup za mimo wszystko bezpieczny jednak mam obawy jak to będzie wygl?dało z egzekowawniem praw i napraw gwarancyjnych.

Ps. Firma o której rozmawiamy mie?ci się w Słupsku i o ile będzie to możliwe zostałem tam zaproszony aby porozmawiać w realu i poznać jeszcze więcej szczegółów. My?lę, że będzie to możliwe ponieważ podczas zlotu w Stegnie i tak chcemy polecieć z Maximusem do jakiej? wyszukanej przez niego knajpki w Łebie :o na obiad więc do Słupska będzie kawałek.

Odnośnik do komentarza

no to jestem content takim rozpoznaniem tematu (wielkie dzięki Mariusz) jak dla mnie wszystko wygl?da ok tylko faktycznie można mieć problem gdy sprzęt będzie miał jak?? fabryczn? wadę ktora byłby np: bardzo droga , a podejrzewam że serwisy z którymi maj? podpisane umowy nie s? dealerami konkretnych marek :Dale serwisowaniem bym się nie przejmował , w wawie jaest przecierz gadimex a i unas jest gdzie bezpiecznie serwisować ...mimo to nadal dla mnie ta oferta jest atrakcyjna i być może skorzystam w przyszło?ci

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi sie ze wiem o co chodzi... od lat oglasza sie w "Motorradzie" dosyc duza firma z okolic Hamburga, ktora sprzedaje motocykle ok. 20-25% taniej. " Dwoch znajomych kupilo tam moto i z tego co pamietam, nigdy nie narzekali ze cos nie tak. Jesli jest to wlasnie to, ale forma bardzo podobna...

Odnośnik do komentarza

no to pięknie.

Już zacieram łapki że jamaha polska obudzi się z ręk? w nocniku.

Jutro dzwonie do kumpla żeby nawi?zał umowy serwisowe z t? Firm?, będę może w końcu miał warsztat na miejscu :o

A mam takie pytanie: czy nie biora przypadkiem w rozliczeniu innych maszyn?

no i czy maj? w ofercie Kimco - pomimo tego że nie widać ich na stronie www.

Odnośnik do komentarza

a tak z ciekawo?ci ...czy ten koleżka nie wspomniał gdzie ten serwis w 3m sie mie?ci ...

bo niestety u nas jest wiele serwisów - min... które sprawiaj? dobre wrażenie a w rzeczywisto?ci szkoda im roweru oddac ...

Odnośnik do komentarza

dwa klocki szkoda ryzykowac , ale 8 to na poł silnika nowego w razie czego moze byc

Dziwna w sumie to jest polityka firmy , gdyz utrudniaja zycie wlasnej sieci dealerskiej, odbierajac im klientow , zrozumialbym to gdyby to bylo np do krajow w ktorych nie ma rozwinietej wlasnej sieci jak Czeczenia,Kazachstan itd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...