Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Skuter ELEKTRYCZNY


brylant

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Komu chodzi po głowie kupno skutera elektrycznego i chciałby przetestować taki pojazd to w przyszły weekend będzie miał dobrą okazję. Oto szczegóły:

Europejski Dzień Bez Samochodu 2013

Tankuj Energię – przejedź się skuterem pod Warszawą Powiśle!

Z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu, 22 września br. na warszawskim

Powiślu odbędzie się impreza pod hasłem „Tankuj Energię”. Każdy kto tego dnia,

od godziny 12.00 do późnego wieczora, pojawi się pod klubokawiarnią

„Warszawa Powiśle” będzie mógł za darmo przejechać się w pełni ekologicznym

skuterem, rowerem lub motocyklem elektrycznym.

Ciepła, słoneczna końcówka lata to wymarzony czas, aby doładować baterie. „Tankuj

Energię”, to hasło imprezy podczas której, poza świetną muzyką i leżakami, pod klubokawiarnią Warszawa Powiśle, pojawią się ekologiczne skutery, motocykle i rowery napędzane

energią elektryczną. Każdy zainteresowany będzie mógł spróbować swoich sił. „Na większość

modeli nie wymagane jest prawo jazdy, wystarczy ukończone osiemnaście lat, odrobina

szaleństwa i odwagi.

Impreza pod hasłem „Tankuj Energię” odbędzie się 22 września z okazji 13. Europejskiego

Dnia Bez Samochodu, główną atrakcją będzie możliwość darmowego przetestowania

ekologicznych skuterów, rowerów i motocykli elektrycznych.

1184864_10151578926791537_1254963651_n.jpg

Odnośnik do komentarza

BMW po wprowadzeniu el. samochodu i3, a w bardzo niedalekiej przyszłości el. sportowego i8 na pewno porwie się na sprzedaż elektrycznego skutera już w 2014, a najpóźniej w 2015 roku :msn-wink: .

Odnośnik do komentarza

Bardzo chacialbym mieć takiego elektryka

ale jak czytam teksty typu "Tryb Sail pozwala właśnie na odzyskiwanie energii po zamknięciu przepustnicy i skuter nie wytraca przy tym prędkości."

to zastanawiam sie jakie to szkoly konczyl pan Wojtek Grzesiak.

O sukcesie badz nie zadecyduje cena.

Odnośnik do komentarza

Przez kilka lat używałem skuterek elektryczny napędzany silniczkiem 48V 500W. Bateria na żelówkach 48V 20Ah. W ciepłe dni bez problemu można zrobić do 40km przy prędkości 25km/h. Przy 10 stopniach zasięg spadał do max 25km.

Podobnie było jak się jechało pod wiatr.

plusy:

-"tankowanie" prądu z gniazdka praktycznie nijak nie wpływa na rachunki za prąd

-nie ma problemu z jeżdżeniem po parkach i lasach, służba leśna, która mnie kontrolowała w lesie

stwierdziła, że skuterek nie ma żadnych gorących elementów i nie zagraża ściółce

-cisza za kierownicą, można się zrelaksować

minusy:

-żelowe akumulatory w zasadzie nie nadają się do pojazdów bo są wrażliwe na temperaturę

w obecnej mojej hulajnodze Trikke używam akumulatora Lifepo4, ale cena tej baterii powala

-nawet żelówki trzeba ładować z balansowaniem bo inaczej pakiet szybko się rozjedzie i padnie

-stały zasięg, dalej jak 20km od domu się nie wybierzesz

Vectrixa oglądałem na targach MTP, pierwsze wrażenie takie, że jakość plastików i montażu w porównaniu

z moim 9-cio letnim Piaggio to tak jak Trabant i Bentley.

Vectrixy klepią w montowni pod Wrocławiem, bodajże Bielany Wrocławskie czy jakoś tak.

Jakbyś koniecznie chciał elektryka to takiego, w którym na poboczu możesz szybko wymienić akumulatory

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
  • Sympatycy

Nie mój ale zasługuje na uwagę.

Skuter całkowicie zabudowany, napęd elektryczny, zasięg podobno 80 km. Ustrzelony przed chwilą na Ursynowie.

 

E5C2BECA-CB8B-4134-A330-00C6373E2294.jpeg

660DE4B4-56D8-4186-9E1C-96CC72BA2BF1.jpeg

743EF695-D32B-4E05-B136-9A20ADAB6995.jpeg

102853DB-BD76-488A-82C2-7A70A2A8A870.jpeg

84A98148-4D6A-4F5F-B3E2-E840AF0BA392.jpeg

FB5B1224-59E4-436D-B6DD-DE580FFA2C6A.jpeg

3E4DCFDF-579E-42C9-A8BB-5FE27E9EDB2F.jpeg

3E0E97E5-5CAB-415D-81FD-A13BBAE80A5B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Worlan napisał:

Nie mój ale zasługuje na uwagę.

Skuter całkowicie zabudowany, napęd elektryczny, zasięg podobno 80 km. Ustrzelony przed chwilą na Ursynowie.

Oglądałem go na targach w sobotę. Był komplet (kierowca i pasażer) na pokładzie ?

Odnośnik do komentarza

Całkowicie zabudowany ,i trzeba jeździć w kasku ? Nie rozpoznaję wielkości tablicy , motorower czy motocykl .Gdyby udało się zarejestrować jako inny ,obyło by się bez kasku .

Odnośnik do komentarza

Jeśli motorower , i mała tablica ,to prędkość również niewielka...Tym bardziej kask mnie zastanawia .

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zgodnie z Art. 40. Kodeksu drogowego
1. Kierujący motocyklem, czterokołowcem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do motocykli fabrycznie wyposażonych w pasy bezpieczeństwa. 
3. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do czterokołowców fabrycznie wyposażonych w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa.

 

Tak więc jeśli ten pojazd nie jest motocyklem ani czterokołowcem to kask jest obowiązkowy

Odnośnik do komentarza

Widziałem gdzieś na FB ofertę pracy jako dostawca a wozidełkiem ma być to cudo. Chyba już trochę tego sprzedali.

Odnośnik do komentarza

To jakiś pojazd typu "Velorex" ;) , tylko, że 50 lat młodszy i zamiast dwusuwa ma silnik elektryczny...

PS. Może ma niezależne zawieszanie, a nie sztywną oś :msn-wink: ...

PS2. Przypomina trochę bardziej rozbudowany, taki bardziej "kosmiczny" ->

gugugug.jpg

PS3. Ale ogólnie wszystko co jest inne, jest mile widziane jako odmiana !OKK .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Trochę namieszałem umieszczając post nie w tym wątku gdzie powinien się znaleźć :(. Myślałem, że skończy się na zamieszczeniu fotek ;)

Wracając do tematu, nowa konstrukcja a już coś wycieka .....

Proszę zerknąć na 3-cią fotkę, pojazd nie stał dłużej niż 15 minut jak zrobiłem zdjęcie, a tu taka „plama”. Ciekawe skąd ten wyciek ?

 

58061798-5EC9-4FC0-8FA8-8F4512AD4886.jpeg

Odnośnik do komentarza

W Świnoujściu w zeszłym sezonie jeździł biało-zielony skuter elektryczny BMW. Ponoć nadal gość go posiada. Z widzenie pzyspiesza wręcz kosmicznie, brzmi słabo, a zasięg nie przekracza 100km, mimo że producent proponuje znacznie więcej. Sprawcę zamieszania postaram się namierzyć w tym sezonie  chwilę dłużej pogadać, albo namówić na wspólny wyjazd. 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

No właśnie odnośnie klimy. Przy 25-30 stopniach w tej budce i kasku na głowie może być nieciekawie ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...