Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Skuter ELEKTRYCZNY


brylant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy!

Zainteresowany jestem zakupem skutera z napedem elektrycznym.

Czy ma ktos z Was jakies doswiadczenia z tym zwiazane?

Jak taki skuter sie sprawuje, jak jest z jego moca, awayjnoscia, obsluga i zywotnoscia?

Gdzie wogole taki skuter kupic?

O ile dobrze sie orientuje poki co takie sprzety produkuja tylko chinczycy....

Pozdrawiam i dziekuje za opinie

Odnośnik do komentarza
a znasz jakis inny poważny model ??

Na dojazdy do pracy i na ryby wcale nie musi być to Vectrix może wystarczy co? z tego asortymentu:

Skuterów elektrycznych

Obok mnie s? działki pracownicze i przynajmniej 2 osoby jeżdż? na takich rowerach elektrycznych.

Widziałem też pana na skuterku, zdziwiłem się, że jedzie bez kasku, ale ponieważ de facto nie jest to pojazd silnikowy to można (jak kto zdrowia nie szanuje) jechać z rozwianymi włosami.

Jak widać sprawdzaj? się takie wynalazki o ile nie sa za bardzo eksploatowane.

Oczywi?cie wymagaja pewnego zachodu z akumulatorem i ewent. jego wymiany po 2-3 latach.

Pozdrawiam

RobB. !scooter

Odnośnik do komentarza

Tylko, że - czytaj?c krótkie opisy tych elektrycznych "potforów" w dużej czę?ci przypadków mamy do dyspozycji no?no?ć 70-75kg. Znaczy, że ja już na niego nie wsi?dę, bo ważę 83 !placz1

No?no?ć zaprojektowania raczej na chińskiego użytkownika :ph34r:

Generalnie napęd elektryczny w jedno?ladzie chyba cały czas jest jeszcze na mocno wstępnym etapie. A jeden vectrix wiosny niestety nie czyni...

pozdrawiam

bartosinski

Odnośnik do komentarza

No cóż grubasku, zostaje tylko odchudzanie lub ryzyk fizyk się nie złamie :lol: !TAZ

My?lę, ze ci działkowcy których widziałem tez maja sporo powyżej 75 kg :ph34r:

Słuchaj za niewiele ponad 1000 zł(za 1200 stał w Łodzi ten rowerowo podobny), można zaryzykować !placz1

Pozdrawiam

RobB. whist

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Kolego, daj sobie spokój - nie warto. Jak czytać między wierszami w danych technicznych:

Gwarancja producenta na 250 ładowań /rozładowań

tzn. 125 naładowań + 125 rozładowań = 250

Bezpo?rednio napędzaj?cy tylne koło + Hamulec tylny -bębnowy

Co? mi tu nie pasuje :D

Zasięg na jednym ładowaniu-70km

nie podano z jak? prędko?ci? ja z do?wiadczenia obstawiam 10 - 15 km/h

Prędko?ć maksymalna –41km/h

a po 50 ładowaniach baterii żelowej Vmax - 25 km/h ?

Produkt opakowany w model znany pod róznymi chińskimi markami.

Jak faktycznie interesuje Cię to "cudo" zadzwoń do importera i się dowiedz o cenę nowej baterii....

To tyle na szybkiego....

Odnośnik do komentarza
Kolego, daj sobie spokój - nie warto. Jak czytać między wierszami w danych technicznych:

Gwarancja producenta na 250 ładowań /rozładowań

tzn. 125 naładowań + 125 rozładowań = 250

Bezpo?rednio napędzaj?cy tylne koło + Hamulec tylny -bębnowy

Co? mi tu nie pasuje !OKK

Zasięg na jednym ładowaniu-70km

nie podano z jak? prędko?ci? ja z do?wiadczenia obstawiam 10 - 15 km/h

Prędko?ć maksymalna –41km/h

a po 50 ładowaniach baterii żelowej Vmax - 25 km/h ?

Produkt opakowany w model znany pod róznymi chińskimi markami.

Jak faktycznie interesuje Cię to "cudo" zadzwoń do importera i się dowiedz o cenę nowej baterii....

To tyle na szybkiego....

oj poeto, poeto nieładnie tak naginać fakty !

jak jest napisane 250 cyklów rozładowanie/naładowanie to nie jest to 125 ładowań i 125 rozładowań!!!

przyjmuj?c nawet 50 km z jednego naładowania to daje to 12500 km gwarantowanego przebiegu dla jednego zestawu akumulatora.

koszt nowego to w zalezno?ci od marki 350 -800 zł.

najtanszy x 4 masz tutaj: http://www.allegro.pl/item402892029_akumul...aktura_vat.html

Owszem zasięg realnie bedzie mniejszy niż 70 km, ale we wszystkich elektrykach tak jest i dotyczy to też Vectrixa.

Polski na tym nie objedziesz, ale powtarzam, na działkę i do pracy da się całkiem sprawnie dojechać.

W końcu te 800W to moc jaka miały niegdysiejsze komarki!

Pozdrawiam

RobB. :D

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
oj poeto, poeto nieładnie tak naginać fakty !

Robercie, nie będę się sprzeczał :) (swoje wiem :D )

Podchodze z ogromnym dystansem do podawanych danych techn. produktów z Chin - pamiętasz ten w?tek na forum o silniczkach na licencji hondy w chińskich 50-tkach?

Odnośnik do komentarza

E tam sprzeczać, do sprzeczek to my fraszki mamy :P

Przecie i ja nie twierdzę, że tanie chińskie wyroby s? super, ale jak używasz czego? niezbyt intensywnie to da się i na chińczyku pojechać.

Pozdrawiam Cię miło?niku poezji i C1-kowych kufrów :P

RobB. :P

Odnośnik do komentarza

A przy okazji, M@rkiz. Czy mogłby? napisać jak to jest w Vectrix-sie?

Wiadomo że 100 km przejedzie się z V=45 km/h.

A jak to jest kiedy bateria jest już prawie na wyładowaniu? Czy dalej ma się pełn? moc do dyspozycji czy silnik "kuca"?

Rozumiem, że pojemno?ć baterii w Vectrix-sie jest w miarę "stała".

Swoja droga dlaczego zastosowali Niklowo-kadmowe, a nie np. Li-pol albo Li-on ?

Czy wiadomo już czy/kiedy będzie Vectrix oficjalnie sprzedawany w PL?

Ciekawy jestem ile kosztowało by mnie przywiezienie go z USA (drog? morsk?)?

Z ciekawostek: ostatnio byli?my z żon? na pokazach lotniczych w Oshkosh (USA) - już s? zaawansowane prototypy samolotów z silnikiem elektrycznym (2-osobowe).

Pozdrowka z USA

Maciek

Odnośnik do komentarza
Swoja droga dlaczego zastosowali Niklowo-kadmowe, a nie np. Li-pol albo Li-on ?

To akurat jet proste. Jedynie akumulatory Ni-Cd potrafi? dać tyle pr?du, że każde inne kucaj? przy nich. Mówmy oczywi?cie o ilo?ci amperów. Pottrafi? pracowa i się nie zniszczyć przy pr?dzie bliskim zwarcia.

Pozrówka

Odnośnik do komentarza

Smiem się nie zgodzić !

Przez dlugi okres mialem stycznosc z najrozniejszymi bateriami. Obecne Li-pol'e maja wydajnosc pradowa tak wysoka, ze z malenkiego pakietu do modelu (pojemnosc 1500 mA, 11,2V) chlopaki odpalili samochod - bo akumulator padl.

Standardem sa Li-pol o wydajnosci 15C a wiec - pakiet o pojemnosci 1500 mA, 11,2 V potrafi oddac spokojnie 35A-45A.

Widzialem juz pakiety Li-pol 4500mA o wydajnosci blisko 100A !!!

Moze jak projektowali Vectrixa to Li-pole jeszcze nie byly na tym poziomie.

No nic. Pozyjem zobaczym.

Pozdrowka.

Odnośnik do komentarza
Czy wiadomo już czy/kiedy będzie Vectrix oficjalnie sprzedawany w PL?

już jest sprzedawany..

oficjalnym dystrybutorem jest PoloniaCup

Tarnowskie Góry, ul. Łowiecka 121, tel. 032 7683230

www.poloniacup.com.pl - ale stronkę to aktualizowali chyba jakie? 10 lat temu...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

No cóż, upłynęło parę lat a skutery elektryczne cały czas z oporem próbują się przebić na rynku pojazdów z napędem tradycyjnym.

Ostatnio obserwując ulice Barcelony i przemierzając główne arterie tego miasta znalazłem w gąszczu setek/ tysięcy maxi skuterów 1 sztukę (słownie: jedną) Vectrixa.

0iqw.jpg

Jako, że lubimy wyzwania :clapping: wrzuciliśmy właśnie na warsztat skuter z napędem elektrycznym... KLIK TEST

Odnośnik do komentarza

Trochę miałbym obawy o bezpieczeńswo jeżdżąc bezgłośnym skuterem, szczególnie po osiedlowych drogach a oznajmianie o swoim istnieniu kierunkowskazem - trochę uciążliwe i dziwaczne...

Odnośnik do komentarza

Ten skuter jedzie z predk. rozwijana przez kurierow rowerowych w W-Wie.

Moj kolega byl jakis czas temu w Hong Kongu, mowi, ze widzial jak babka wpadla pod skuter, wlasnie dlatego, ze nic nie slyszala...

On tez malo co nie wpadl tam. Ale jak sam mowi - ruch ogromny - masa zarowno jednosladow (duzo elektrycznych) jak i pieszych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...