Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kampermania na Burgmanii


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo dla tych co maj? takie domki w samochodziku, albo samochodzik w domku.

Każdy ma to na co Go stać, a jak nie stać to ma ale nie swój sprzęt.

Ja też my?lałam o takim domku, bo ileż można mieszkać z uci?żliwymi s?siadami.

No cóż s?siadów to sobie można wybrać jak się ma takie cudo na 4oo, bo jak nie pasuje to zwijasz majdan i na drugi koniec Campingu, czy też parkingu.

Pozdrawiam

Maja

Brawo dla tych co maj? takie domki w samochodziku, albo samochodzik w domku.

Każdy ma to na co Go stać, a jak nie stać to ma ale nie swój sprzęt.

Ja też my?lałam o takim domku, bo ileż można mieszkać z uci?żliwymi s?siadami, którzy w każde cieplejsze popołudnie przed wej?ciem do klatek schodowych griluj? się, ogl?daj?c meczyk w wytaszczonym telewizorku, popijaj?c chmielowy trunek. W sumie to mi to mało przeszkadza, ale ma się wrażenie, że żyje się w jakim? dziwnym miejscu, gdzie wszyscy mieszkańcy wchodz? do siebie jak do własnych domów.

Czujecie klimaty...siedzisz sobie w domu na tronie(czyt. sedesie, muszli klozetowej), a tu s?siad wwala się do chałupy, bo mu się cukier skończył.

- griluj? się, a potem spotykasz na skrzynce listowej zestaw grilowy ( ketchup i musztarda) oto foto

Grilowanko

Wszystko to dzieje się na oczach biegaj?cych dzieci, trochę jak urwana ulica. :P

Cieszę się tylko, że rzadko bywamy w domu, bo bym chyba nie wytrzymała z tymi s?siadami okupuj?cymi cały teren, który de facto należy do wszystkich mieszkańców. Jedna wielka społeczno?ć rodzinna bez prywatnosci. O wywieszonym praniu z suszark? na klatce schodowej nie wspomnę.

No cóż s?siadów to sobie można wybrać jak się ma takie cudo na 4oo, bo jak nie pasuje to zwijasz majdan i na drugi koniec Campingu, czy też parkingu.

Pozdrawiam

Maja

posty ł?cze, proszę używać funkcji "edytuj"

Artix

Odnośnik do komentarza
Piszesz - nie bez racji - o zaletach przyczepy campingowej w stosunku do kampera.

Niestety przemilczałe? wady :D

Najważniejsze wg. mnie to:

1.Podróżowanie w ciasnym samochodzie osobowym wraz z dziećmi co wyklucza długie przejazdy z powodu znudzenia dzieci, braku możliwo?ci skorzystania z toalety podczas jazdy czy znalezienia sobie zajęcia innego inż gapienie się przez przedni? szybę.

2.Możliwo?ć przemieszczania się po pojeĽdzie podczas jazdy (za wyj?tkiem szofera !OKK !OKK )

3.Manewrowanie pojazdem z przyczep? campingow?;

4.Niska ładowno?ć zespołu pojazdów;

5.Za kamperem możesz holować przyczepę z dodatkowym wyposażeniem (motocykl, skuter, mała łódĽ lub skuter wodny)

6. Możliwo?ć nocowania praktycznie wszędzie - w przypadku przyczepy jest to niemożliwe;

7.Przyjemno?ć z prowadzenia kampera - jazda domem na kółkach daje wiele pozytywnych wrażeń !V

8.Brak możliwo?ci bezpiecznego wjechania do centrów miast - np. celem zwiedzenia czego?.

........

Co do aspektu cenowego - jest oczywistym że przyczepa będzie tańsza (o koszt samochodu) lecz przyznam szczerze, że w cenie mojego kampera kupiłbym pewnie o 5 lat młodsz? przyczepę o tej samej klasie - więc różnica niewielka.

A co do poziomowania - w moim jest automatyczne ;):lol:

Ad1,2. No niby muszę się z Tob? zgodzic... ale wiesz ze poruszanie się po camperze w czasie jazdy jest prawnie nie możliwe? ^^ No jak? W pasach xD? A co do rozrywek... montujesz dzieciakom DVD i "masz spokój" Z toalet? to różnie bywa, ale to chyba zawsze wszystkim robi dobrze wyj?c sobie z samochodu po X godzinach jazdy i sie kawałek przej?c.

Ad3. Manewrowanie w porównaniu z camperem owszem.

Ad4,5 No tu masz rację ładowno?c jest niższa... ale to nie jest przyczepa towarowa, a jak masz duże potrzeby to nie jeĽdzisz sedanem tylko kombi albo vanem (nawet mi się zrymowało ^^) Heh no i to jest moje niespełnione dotychczas marzenie żeby wzi?c ze sob? na wakacje skuterek...

Ad6. Tu z cał? surowo?ci? się nie zgodzę. Podaj przykład, chętnie zmienię zdanie jeżeli dobrze uargumentujesz :D

Ad7. Tu juz kombinujesz !V ale ok, Tyle samo frajdy może da przyczepka !V

Ad8. Nie wiem co rozumiesz przez wyrażenie "bezpiecznie", ale w miastach nie ma problemu, zatrzymujesz się na miejscach dla przyczep- często na parkingach w miejscowo?ciach turystycznych s? takie miejsca, często też można się zatrzymac na miejscu dla autobusów. A w miastach większy problem jest z camperem :D przecież przyczepę zostawili?my na campingu i parkujemy sobie po królewsku osobówk?

A co do poziomowania... zazdroszczę :D

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Ok, przeczytałem i tak na prawdę w mojej subiektywnej ocenie jedyn? zalet? przyczepy któr? rzeczywi?cie trudno przecenić jest możliwo?ć poruszania się samym "koniem" na krótsze wypady.

Przy dłuższych np. całodziennych to już bez większej różnicy. Lecz jad?c kamperem nasz ze sob? cały dobytek i możesz na przykład w ramach przerwy w zwiedzaniu przygotować co? do zjedzenia i skonsumpcjonizaowć przepijaj?c kawk? lub w niektórych krajach nawet piwkiem :D

Proponuje nie dzielić włosa na czworo - miałem pod rz?d 3 przyczepy campingowe a teraz mam kampera !OK i jak na razie nie dam się przegadać, że jest gorszy i mniej praktyczny od przyczepy :lol:

Odnośnik do komentarza

Ależ ja w żaden sposób nie uchybiam camperom :D

jest takie stare przysłowie- jeden lubi jak mu cyganie graj? a drugi jak mu stopy ?mierdz? !OK

Więc do zobaczenia na campingu :lol:

Sczytem marzeń byłoby takie roziwi?zanie...

gallery-33298860-500x500.jpg

Odnośnik do komentarza

Ciekawe kto kupuje maxi sqty???

Pidzam nie wiesz ? ped......:D ale my to mamy gdzie? :lol:

Z góry sorki za OT, ale słyszałem inn? odpowiedĽ:

skutery kupuj? faceci, którzy nie musz? pustki wypełniać zbiornikiem !OK

Odnośnik do komentarza

Dorzuce cos do rozwazan typu przyczepa <-> kamper ;) . Przyczepa wydaje mi sie taka "normalna", podrozowanie w samochodzie ktory znam, a ktory ciagnie jedynie przyczepe wydaje mi sie calkiem zwyczajne.

Co innego wyjazd kamperem, inne i calkiem niecodzienne doznania, byc moze poruszanie sie zaprzegiem jest bardziej rozsadne, tego nie wiem. Wiem jedynie, ze nigdy nie dalbym sie namowic na przyczepe, a na kampera tak !OK .

Jeden woli zaprzeg a drugi mobilny domek, w moim przypadku nie ma tu jakis praktycznych podtekstow, a jedynie irracjonalne zadowolenie z jazdy nietypowym samochodem z predkosciami rzedu 90- 100km/h :P .

Odnośnik do komentarza

Napewno zakup kampera nie jest zabyt racjonalny pod wzgledem ekonomicznym

ale przeciez wlasnie takie rzeczy kupuje sie dla fanu

po cos sie zarabia te pieniadze

no i pozytywne zakrecenie tez tu niejest bez " winy "

P.S. W tamtym roku znajomy kupil westwalie ( co prawda nie jest to pelny kamper ale dzieki temu mozna swobodnie poruszac sie po miescie ) , bylem z nim na 2 wyjazdach paro dniowych i przyznaje ze to fajna rzecz. Sniadanko na obroconych fotelach , lodoweczka , kuchenka. Ten znajomy byl w podrozy poslubnej 3tyg. po calej europie i przyznaje ze to ciekawe rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Wynajęcie "jakotakiego" samochodu kempingowego kosztuje w Polsce ca. 300zł netto więc łatwo policzyć, że samo wynajęcie pojazdu na dwutygodniowy wyjazd (liczę ł?cznie 16 dni) to koszt prawie 6000 zł. To się nie opłaca - nawet gdyby kupić kampera na 1 sezon i sprzedać nieco taniej i tak mamy furę pieniędzy w kieszeni.

Wynajmowanie na pocz?tek jest OK, bo można zobaczyć czy ta forma wypoczynku nam będzie pasowała, jednak ceny stanowczo nie zachęcaj?:

Elcamp- ceny netto

Hmm wlasnie mnie olsnilo czego moge szukac w zakresie Camper i cos co wjedzie w teren

Art, dla Ciebie mam co? specjalnego !V

wohnmobil.jpg

Odnośnik do komentarza

Oj Mariusz, przecież to nie pomieszczenie mieszkalne tylko taka duża skrzynka na narzędzia do tego "znanego z niezawodno?ci" pojazdu na nomen omen "N" :D;)

Arti nie daj sie wpuszczać w maliny :o

Pozdrawiam Was |limaki

RobB. !OK

Odnośnik do komentarza

Na przyczepę zachorowałem dawno temu. Każda kolejna była mniejsza. 500, 410, 390 cm. I ta ostatnia doskonale nadaje się do aktywnego podróżowania. Bardzo wazny jest jednak ci?gnik. Mój obecny ma 320 Nm i to jest to. Tak można podróżować spokojnie i bezstresowo. Kamper ma jednak tak? przewagę, że można wiecej zabrać - np. skuter. I teraz mam o czym my?leć .....

Do Dragona.

Też użytkujemy Smarta. Z jednym nie mogę się zgodzić - że jest ekonomiczny. W mie?cie pali ok. 4,5 - 4,8 oleju. Wyżej wspomniany ci?gnik w tych samych warunkach 6,8-7,2 a jest prawie dwa razy cięższy,że o innych różnicach nie wspomnę.

Pozdrawiam wszystkich skutero- , kampero- karawano- i smartomaniaków.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Mały programik o kamperach... no i kolega robił za prezentera !happybth

Dom na kółkach

Odnośnik do komentarza

O, to juz wiem kto bedzie dostarczal "roznorakie produkty" w gluszy !OKK .

W tym roku dalem ciala i pospieszylem sie z zakupem czegos bez platformy, ale za rok mam nadzieje to nadrobic :lol: ... i wstawic cos o pojemnosci 125- 250ccm.

Swietne polaczenie !happybth .

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A ja jednak w tym roku zabieram 3 rowery na tylnej platformie. Posłuchałem się Worlana i będę próbował pedałować na urlopie !happybth .

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Marcin, jestem pod wrażeniem patrz?c na Twoje cuda :blink: .

Rewelacja !happybth

Mariusz, musisz uważać na winklach, bo w rowerze nie ma centralki, która krzyczy do?ć i nie pal gumy między godz. 22 - 6 . Za to na koło możesz stawiać do woli ...

!OKK Sport to zdrowie !OKK

Moja Halka obejrzała foty Kisielowego kampera i co? mi sugeruje whist;):D:D

Rano jej przejdzie :lol: mam nadzieję whist

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
.....będę próbował pedałować na urlopie

Mariusz! Boję o Ciebie!

Cicho to wariat !happybth

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
.....będę próbował pedałować na urlopie

Mariusz! Boję o Ciebie!

Cicho to wariat !OKK

przecież napisałem wyraĽnie, że "będę próbował" !happybth

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...