Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Kampermania na Burgmanii


𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Ja nie chcę nic mówić ale pojawiła się nowa choroba (w sumie pokrewna ze !OKK ;) ) w?ród coraz większej grupy maxi maniaków Burgmanii :D.

Oto kolejny mobilny klubowy domek, który doł?czy jako trzeci do wakacyjnego wyjazdu Los Tratwos Kefiros 2008 ;) .

Fotka z wczorajszej podróży zał?czona za zgod? wła?ciciela pojazdu :)

zdjcie032rf9.jpg

zdjcie047sl5.jpg

Odnośnik do komentarza

Ale jeste?cie !OKK :D

Kamperek to jest moje odwieczne marzenie, ale jeszcze dużo rzeczy jest do załatwienia i do zrobienia i niestety dużo pieniędzy na te sprawy jest do wydania ;) , zanim będę mógł sobie co? takiego sprawić. Ale kiedy?, na staro?ć, jak dzieci odchowam :)

Mam znajomych, którzy w ten sposób objechali już "pół ?wiata" . Super sprawa.

Gratuluję i pozytywnie zazdroszczę nabywcy !!! ;)

Odnośnik do komentarza

Parę lat temu gdy jechałem z żonk? do Włoch gdzie? na parkingu po trasie spotkali?my starsze małżeństwo Niemców wła?nie z dużym kamperem który miał podobn? platformę z tyłu, a na niej miał KTM Adventure !OKK Opowiadali że jak przyjeżdżaj? na docelowy kamping to przemieszczaj? się na miejscu wła?nie tym motocyklem.

Super sprawa na emeryturę :D

Odnośnik do komentarza
Parę lat temu gdy jechałem z żonk? do Włoch gdzie? na parkingu po trasie spotkali?my starsze małżeństwo Niemców wła?nie z dużym kamperem który miał podobn? platformę z tyłu, a na niej miał KTM Adventure !OKK Opowiadali że jak przyjeżdżaj? na docelowy kamping to przemieszczaj? się na miejscu wła?nie tym motocyklem.

Super sprawa na emeryturę ;)

dsc00361vj0.th.jpg

takie cos? ;)

Odnośnik do komentarza

Swojego czasu zastanawiałem się na kupnem takiego "cuda" lecz ze względów czysto ekonomicznych nie pokusiłem się na takie rozwi?zanie...

Po przeanalizowaniu za i przeciw kupiłem przyczepę Calaverair... jeden "pokój" zamykany rolet?, łazieneczka, wc itd, ilo?ć wygodnych miejsc w pozycji horyzontalnej = 4, niewygodnych więcej... !OKK

Zdjęcia póĽniej...

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

mnie chyba też kiedy? to brało i nawet na tę okoliczno?ć kupiłem sobie nie kamper ale najzwyklejsz? niewiadowsk? przyczepę . i co ? i nic ,15 lat stała pod plandek? , a finał był taki że sprzedałem j? zaszłego roku. jednak latka lec? , może jaka? wygrana w totka w poł?czeniu z bezstresowym życiem wieku emerytalnego to kto wie ? !OKK

no ale niech się cieszy ten co ma !

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

I już wszystko jasne,

zauważyłem, że ostatnio paru klubowiczów nie ma czasu na wycieczki skuterowe !V .

Tłumacz? się, bo praca i takie tam, a tu trzeba kampery szykować do sezonu. !happybth

Mimo wszystko, gratuluję nowych wozidełek !scooter

Odnośnik do komentarza

kamper fajna rzecz, mi sie kojarzy z niezależno?ci? , z emerytur? to mi sie maxi skuter kojarzy !scooter Takze brawo . To to niech sie jeszcze mafia od NIvek chwali !V

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Jeżeli to taka "nasza" nowa choroba to ja poproszę więcej zdjęć. Chcę wiedzieć na co zachorowałem. A tak na poważnie też zawsze chciałem mieć takie cudo, sprzedać wszystko w piz.. i pojechać w ?wiat na zawsze ale wyszło jak wyszło !scooter

Odnośnik do komentarza

Emeryci kupuj? Kampery, Ludzie chc?cy być trendy Smarty, Małolaty czerwone roadstery (prawda Mareczku, Lechu i Ortosie !happybth !scooter bym zapomniał o rudym_56)..... ot kolejna moda na burgmanii przynajmniej nie wieje nud? !V .

Pozdrawiam zajechanych do maximum.

Odnośnik do komentarza
Emeryci kupuj? Kampery, Ludzie chc?cy być trendy Smarty, Małolaty czerwone roadstery (prawda Mareczku, Lechu i Ortosie !OKK :)bym zapomniał o rudym_56)..... ot kolejna moda na burgmanii przynajmniej nie wieje nud? :( .

Pozdrawiam zajechanych do maximum.

brawo Pawelku,iscie Freud'owska analiza. !OKK

Ciekawe kto kupuje maxi sqty???

Ale prawda jest smutna.W okolicach 3m kamperami poruszaja sie tylko siwi ludkowie w bialych butach i zlotych drucianych okularach (aha zapomnialem ,ze siwi po 60-tce).

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Emeryci kupuj? Kampery, Ludzie chc?cy być trendy Smarty, Małolaty czerwone roadstery (prawda Mareczku, Lechu i Ortosie :):(bym zapomniał o rudym_56)..... ot kolejna moda na burgmanii przynajmniej nie wieje nud? !OKK .

Pozdrawiam zajechanych do maximum.

Jak Mario trafnie zauwazyl jest jeszcze jedna grupa żNiviarzy !OKK ale temat owszem powstanie jak beda konkretne foty, a beda bo startujemy w zawodach off road'owych juz niedlugo.

A Campery bajka, no ale moze nie teraz, na razie czas pobawic sie w blocie.

Tak czy inaczej gratuluje zabawek:D :(

Odnośnik do komentarza
Emeryci kupuj? Kampery, Ludzie chc?cy być trendy Smarty, Małolaty czerwone roadstery (prawda Mareczku, Lechu i Ortosie  :)  !scooter bym zapomniał o rudym_56)..... ot kolejna moda na burgmanii przynajmniej nie wieje nud?  !wchair .

Pozdrawiam zajechanych do maximum.

Nawet mi przez my?l nie przeszło, że kupię sobie Smarta, żeby być trendy...

Kupiłem go bo:

1. Nie muszę wachlować nog? sprzęgła...

2. Biegi z niższych na wyższe zmienia się bardzo szybko i prosto a z wyższych na niższe same się zmieniaj?...

3. Nie martwię się, że nie będę miał gdzie zaparkować...

4. W większo?ci czasu przemieszczam się sam na niezbyt długich odcinkach więc nie jest mi potrzebny duży samochód.

5. Ilo?ć zużytego oleju napędowego jest mniejsza o połowę niż w innym samochodzie...

itd...

Swoj? drog?, pełen podziwu jestem, że masz takich znajomych emerytów których stać na kampery... Przypuszczam, że nie napisałe? tego na podstawie "hamerynkskich filmów"...

Ja nie znam ani jednego emeryta który ma kampera... nawet starego... oczywi?cie kampera...

Zapytajmy Scootiego ile takie cudo kosztuje... a potem policzmy inne koszty...

Czy takie kampery maj? Ci emeryci którzy nie maj? na wykupienie wszystkich leków z recepty...????

O roadster'ach nie będę pisał bo znacznie odmłodzeni Mareczek, Lechu, Ortos i Rudy_56 mogli by mieć mi to za złe... !sciana Ale w sumie człowiek ma tyle lat na ile się czuje...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
W okolicach 3m kamperami poruszaja sie tylko siwi ludkowie w bialych butach i zlotych drucianych okularach

Tacy sami ludkowie w Niemczech jeżdż? na dużych skuterach !sciana. Ciężko tam znaleĽć fana maxi poniżej 50 roku życia (patrz np. Klub- forum An.650.de)... tylko co z tego? W Polsce na dużych skuterach jeżdż? wszystkie grupy wiekowe i nikt się nie zastanawia dla kogo dedykowany jest maxi... i dobrze :)

Jest jeszcze druga strona medalu... kamperami raczej jeżdż? ludzie na emeryturze głównie dlatego, że wtedy zaczynaj? mieć wolny czas.

W Polsce jest trochę inaczej zarówno z maxi jak i mobilehome' ami... Ta tematyka dopiero się rodzi, szczególnie jak będziemy patrzeć przez pryzmat Niemców czy Holendrów. To tak samo jakby porównywać sprzedaż maxi w PL do sprzedaży w IT.

Kiedy? uważałem podobnie... kamper na staro?ć będzie OK... tylko kto z nas ma umowę na długowieczno?ć? Plany trzeba realizować wtedy kiedy jest to możliwe bo "jutro" jest strasznie póĽno !wchair !happybth

Dla mnie kamper to niezależno?ć, czyli to co zawsze było dla mnie bardzo ważne... a poza tym niebagatelny wpływ na decyzje miały tutaj dzieciaki. One już teraz twierdz?, że inny tryb spędzania wolnego czasu ich nie interesuje !happybth .

No i na koniec jeszcze jeden aspekt... Tylne platformy pozwalaj? poł?czyć zarówno niezależno?ć z możliwo?ci? jeżdżenia !scooter na wyjazdach... czyli mamy 2 in 1 !happybth

Aha... Zgodzę się z tym co pisał Dragon... kamper od strony ekonomicznej jest trudnym tematem i w tym miejscu argumenty mi się kończ? !happybth

Odnośnik do komentarza

A my rodzink? mamy przyczepę !happybth I po tych kilku wyjazdach nie wyobrażam sobie gnieżdżenia się na wakacjach w jakie? ciasnej klitce z łóżkami i stolikiem na krzyż !scooter Przyczepka to niezależno?c, no i muszę przyznac że znacznie większa niż camper, powód prosty- rozstawicie campera na polu, wypoziomujecie, rozstawicie graty... i nagle macie chęc na wycieczkę do miasteczka 30km dalej-przy czym chcecie zostac na tym campingu na którym jeste?cie. Trzeba zwin?c cały majdan, i?c do recepcji i powiedziec że wrócicie- bo zajm? wam parcelę !wchair PoĽniej wracacie, poziomujecie, rozstawiacie graty itd... problem mobilno?ci rozwi?zuje moto z tyłu..aale co z dzieciakami? Z obserwacji wiem, że mało osób jeĽdzi we dwoje camperami. Zwykle emeryci bior? wnuczęta !sciana

Problem mobilno?ci rozwi?zuje przyczepa campingowa, chcecie się gdzies ruszyc? Proszę bardzo, zapraszam do samochodu- a graty? To chorwacja tu nie kradn? !happybth

Wracacie z wycieczki, wyjmujecie zimnego browca z lodówki- malYna :)

Nie wspominaj?c już o porównaniu cen przyczep do camperów...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Co do aspektu ekonomicznego.

Mariusz o jednym nie napisał.

Doszli?my podczas ostatniej wycieczki do wniosku, iż zdecydowanie najtaniej jest kupić pojazd używany (zakładam że w przyzwoitej cenie w nienagannym stanie) i po roku, dwóch lub trzech sprzedać.

Przy odrobinie szczę?cia i cierpliwo?ci można wzi?ć tyle samo ile się dało lub niewiele stracić.

Wynajęcie "jakotakiego" samochodu kempingowego kosztuje w Polsce ca. 300zł netto więc łatwo policzyć, że samo wynajęcie pojazdu na dwutygodniowy wyjazd (liczę ł?cznie 16 dni) to koszt prawie 6000 zł. To się nie opłaca - nawet gdyby kupić kampera na 1 sezon i sprzedać nieco taniej i tak mamy furę pieniędzy w kieszeni.

Oczywi?cie pozostaje kwestia zamrożenia pieniędzy - ale to chyba oczywiste - po prostu trza mieć trochę luĽnej gotówki !sciana.

Co do zdjęć w pierwszym po?cie i kwestii czyj jest kamper na nich uwieczniony !happybth

Brawa dla:

Emiksika - poznał po moim samochodzie z którego Burgi robił zdjęcia.

Worlana - za wrodzon? zdolno?ć do kojarzenia faktów i dobr? znajomo?ć słabo?ci kolegów z klubu - On po prostu na wyczucie zadzwonił do mnie z gratulacjami !happybth i nie pomylił się.

EDIT:

A my rodzink? mamy przyczepę !happybth I po tych kilku wyjazdach nie wyobrażam sobie gnieżdżenia się na wakacjach w jakie? ciasnej klitce z łóżkami i stolikiem na krzyż  !scooter Przyczepka to niezależno?c, no i muszę przyznac że znacznie większa niż camper, powód prosty- rozstawicie campera na polu, wypoziomujecie, rozstawicie graty... i nagle macie chęc na wycieczkę do miasteczka 30km dalej-przy czym chcecie zostac na tym campingu na którym jeste?cie. Trzeba zwin?c cały majdan, i?c do recepcji i powiedziec że wrócicie- bo zajm? wam parcelę  !happybth PoĽniej wracacie, poziomujecie, rozstawiacie graty itd... problem mobilno?ci rozwi?zuje moto z tyłu..aale co z dzieciakami? Z obserwacji wiem, że mało osób jeĽdzi we dwoje camperami. Zwykle emeryci bior? wnuczęta  !happybth

Problem mobilno?ci rozwi?zuje przyczepa campingowa, chcecie się gdzies ruszyc? Proszę bardzo, zapraszam do samochodu- a graty? To chorwacja tu nie kradn?  !happybth

Wracacie z wycieczki, wyjmujecie zimnego browca z lodówki- malYna  !happybth

Nie wspominaj?c już o porównaniu cen przyczep do camperów...

Piszesz - nie bez racji - o zaletach przyczepy campingowej w stosunku do kampera.

Niestety przemilczałe? wady !sciana

Najważniejsze wg. mnie to:

1.Podróżowanie w ciasnym samochodzie osobowym wraz z dziećmi co wyklucza długie przejazdy z powodu znudzenia dzieci, braku możliwo?ci skorzystania z toalety podczas jazdy czy znalezienia sobie zajęcia innego inż gapienie się przez przedni? szybę.

2.Możliwo?ć przemieszczania się po pojeĽdzie podczas jazdy (za wyj?tkiem szofera !happybth !happybth )

3.Manewrowanie pojazdem z przyczep? campingow?;

4.Niska ładowno?ć zespołu pojazdów;

5.Za kamperem możesz holować przyczepę z dodatkowym wyposażeniem (motocykl, skuter, mała łódĽ lub skuter wodny)

6. Możliwo?ć nocowania praktycznie wszędzie - w przypadku przyczepy jest to niemożliwe;

6.Przyjemno?ć z prowadzenia kampera - jazda domem na kółkach daje wiele pozytywnych wrażeń !happybth

7.Brak możliwo?ci bezpiecznego wjechania do centrów miast - np. celem zwiedzenia czego?.

........

Co do aspektu cenowego - jest oczywistym że przyczepa będzie tańsza (o koszt samochodu) lecz przyznam szczerze, że w cenie mojego kampera kupiłbym pewnie o 5 lat młodsz? przyczepę o tej samej klasie - więc różnica niewielka.

A co do poziomowania - w moim jest automatyczne :) !wchair

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...