Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Skuter 400/500 do 10tys.


Corbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wielokrotnie było pisane na tym forum, że wielkość koł często ma się nijak do realnego komfortu podczas jazdy. Przykład - Piaggio Beverly 500. Ma duże koła a zawieszenie zestrojone tak, że plomby z zębów wypadają. Za to Honda Sh300 na dużych kołach jest już przyjemniejsza na nierównościach. Natomiast duże skutery "na małych kołach" typu Burgman 650 czy C650GT to komfortowe i luksusowe połykacze nierówności ale też zachowujące się bezpiecznie przy większych prędkościach. Reasumując - nie oceniajmy komfortu tylko przez pryzmat rozmiaru kół.

Odnośnik do komentarza

Jeżdżę na Vespie GTS na kołach 12 i komfort i prowadzenie lepsze od poprzednika czyli Kymco Xciting
Dlaczego ? Przedni wachacz i samonośna metalowa buda…
A więc ta dyskusja porusza problem bez spojrzenia gdzie jaka opona jest zamontowana
Idąc tokiem niektórych rozumowania to traktor ma najlepszą trakcję bo ma duże koła z tyłu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 23.12.2023 o 11:23, profbolek napisał(a):

Dla kierowcy 190 cm średnia koła ma jednak znaczenie większe niż pojemność bagażnik

 

W dniu 18.12.2023 o 21:12, profbolek napisał(a):

Im większe koła tym lepiej, zwłaszcza dla wysokich:

  @MariuszBurgi     @tomekmajestyCo wy się znacie 😉

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.12.2023 o 19:59, profbolek napisał(a):

To chyba zupełnie nie na temat wielkości skutra ale "Zmiana szerokości opony zawsze zwiększa jej wysokość" BZDURA, wyobraź sobie że do samochodu założyłem szersze opony i wcale nie są wyższe, przelicz 15", 175/70 a teraz  są 15", 185/65.

Sam sobie przeczysz i udowodniłeś właśnie, że mamy rację😉. Musiałeś zmniejszyć profil, żeby średnica koła została bez zmian, czyli jeżeli zwiększymy tylko szerokość bez zmiany profilu a o tym cały czas pisaliśmy to koło będzie wyższe. Oczywiście dla dużych facetów najlepsze są duże skutery, B650 i C650GT tylko budżet nie ten choć jakiegoś Burka da radę za 10k znaleźć.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, RONIN napisał(a):

😉 Oczywiście dla dużych facetów najlepsze są duże skutery, B650 i C650GT tylko budżet nie ten choć jakiegoś Burka da radę za 10k znaleźć.

Tylko kolega który zaczął temat ma lejce A2. Ani B650 ani C650GT się nie łapie. 

To może Malaguti Spidermax 500.  😁 Ten to jest naprawdę wielki.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.12.2023 o 19:59, profbolek napisał(a):


Może ty uzasadnij swoją pionierską teorię że motocykl się dobiera ze względu na wagę a nie wysokość kierownika.

 

Mogę ja Ci to szybko wytłumaczyć, wróć- uzasadnić. Na własnym przykładzie. Zmieniłem B650 z powodu zbyt małej wartości DMC.  I co powiesz na to?

Odnośnik do komentarza

Malaguti mi się zbytnio nie podoba niestety. Nie udzielam się za dużo, bo też zbytnio na tych wielkościach kół się nie znam. Już widzę, że szykuje się dużo jeżdżenia żeby przymierzać się do skuterów tych kilku marek. 

Może jest ktoś z okolic Bydgoszczy kto posiada coś z powyższych modeli i udostępni żebym mógł zasiąść? 

Odnośnik do komentarza

Nie do końca się zgodzę z tą wielkością skutera adekwatną do wielkości kierowcy
Chodzi o ergonomię i gdzie jest wykorzystywany
W ruchu miejskim przecież lepszy mniejszy i zwrotniejszy
Często omijam stojące w korku skutery i motocykle na mojej Vespie
A mam 181 cm wzrostu i jest mi wygodnie na mieście w dwie osoby a w trasie w jedną
Ale na mieście zwrotność i przyspieszenie robią swoje że większe zostają za mną :)
Trzeba dobierać do swoich potrzeb a nie na zasadzie większy to lepszy bo wtedy byśmy jeździli małymi ciężarówkami np amerykańskimi pick upami a nie osobowymi autami
:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

tomi ma racje kupujac pojazd dla siebie musisz wiedziec czego od niego bedziesz oczekiwal sadze ze i tak po roku lub dwoch zmienisz na cos innego

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Corbi napisał(a):

Malaguti mi się zbytnio nie podoba niestety. ...

😀 no bo "piękno" to kwestia indywidualna 🤣 zwróć jeszcze uwagę na jedną rzecz. "Pająk" jest wielki, ale pozycja kierownika - tylko "krzesełkowa", a wszystkie Burgmany, Hondy SW-T czy np. T-Max - możesz nogi wyłożyć do przodu - jak na czoperze na "spacerówkach".

3 godziny temu, Corbi napisał(a):

...... Już widzę, że szykuje się dużo jeżdżenia żeby przymierzać się do skuterów tych kilku marek. ...

zwracałem Ci delikatnie na początku uwagę, że warto się przywitać w specjalnym wątku w dziale Serdeczności , napisać kilka słów o sobie a jest szansa że ktoś z regionu się odezwie i zaprosi na jakieś spotkanie 🙃

a jak nie to obserwuj dział Imprezy i podróże i po prostu wbijaj na jakieś spotkanie (nawet samochodem jak nie masz w garażu innego 2oo). A na takim spotkaniu można spotkać różne sprzęty i za zgodą właściciela się przymierzyć.

Odnośnik do komentarza

Noo dokładnie. Mogę sobie pozwolić na wybór z tych największych gdyż do miasta rzadko kiedy wjeżdżam, a nawet jak zechce jeździć do marketu to mam po drodze 4 sygnalizacje świetlne, więc nawet jak postoje, nic się nie stanie. Dlatego pytam czy ktoś by się znalazł w Bydgoszczy albo okolicach żebym się przysiadł.

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.12.2023 o 08:21, Corbi napisał(a):

Witam jako nowy użytkownik forum.

Na początku wiosny planuje zakup skutera na dojazdy do pracy, na zakupy do miasta i kręcenie się po okolicach.

Mieszkam na wiosce, do pracy mam 15km (również wiocha), więc w mieście wizyty również będą okazjonalne.

Mam 190cm wzrostu i chciałbym aby skutek miał jak najwięcej miejsca. Prędkości maksymalnej mnie nie interesują, prędkość podróżna 120-130km/h, a to chyba wszystkimi tak da radę.

Czytam i czytam ! to teraz ja (dodam, tak ze swojej praktycznej strony. 2-gi sezon w siodle) -  troszeczkę o mnie - 105 kg wagi,  180 cm  wzrostu, a sprzęt to Kymco 400i, 16 km dojazdu do pracy.  Mieszkam przy E94 (Tarnów -Kraków), gdzie mogę mieć Twoją prędkość podróżną 120-130 km/h, ale po co. U mnie w/g przepisów miejscami na prostej 90 km/h, a reszta to 50 km/h (chyba, że masz kasę na mandaty). Ty, jak piszesz mieszkasz w terenie wiejskim to z kim chcesz się ścigać na światłach?. Potwierdzam moim Kymco odchodzę każdego płynnie ze świateł i to sprawia mi radość. Poza tym, dojeżdżam do pracy w granicach 70-90 km/h i mam banana na ustach z frajdy jazdy. Na zloty i nasze imprezy tez dojadę. Rozbierając na czynniki pierwsze przez naszych ''braci'' każdą część (oponę - wysokość, szerokość itp. 😀😂) i inne podzespoły to Ty nigdy nic nie kupisz, bo tyle będzie opinii co jeżdżących. Ja, jak na razie jestem mega zadowolony ze swojego zakupu i moje Kymco mi się bardzo podoba i to jest chyba najważniejsze. Kieruj się rozsądkiem i zastanów się czego tak naprawdę chcesz. Powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza

Z mojej wioski jeśli chcesz jechać do Bydgoszczy lub Świecia, jedziesz droga szybkiego ruchu, do pracy również wyjeżdżam kawałek na eske. Więc taka prędkość zostanie wykorzystana. Tym bardziej jakbym chciał jechać nad morze z dziewczyną, również te 120km/h się przyda. Z tego co wiem Kymco dobrze przyspieszają, biorę go równiez pod uwagę, teraz tym bardziej gdyż ktoś tam wyżej napisał, że jest więcej miejsca na nim. 

Ja prędkości też nie przekraczam, samochodem pojadę szybciej, ale na motorkach delektuje się jazdą na terenach wiejskich. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Corbi napisał(a):

Z mojej wioski jeśli chcesz jechać do Bydgoszczy lub Świecia, jedziesz droga szybkiego ruchu, do pracy również wyjeżdżam kawałek na eske. Więc taka prędkość zostanie wykorzystana. Tym bardziej jakbym chciał jechać nad morze z dziewczyną, również te 120km/h się przyda.

To Cię źle odczytałem bo dla mnie wioska ma bliżej do drogi wojewódzkiej niż do drogi szybkiego ruchu (a napisałeś że z wioski do wioski), chociaż teraz po rozbudowie dróg i autostrad chyba wszędzie po kilkunastu kilometrach możesz już być na autostradzie - nie będziemy tego roztrząsać.  Jechałem kilka razy z moją ładniejszą połową i powiem Ci, że w trasę i 120  km/h to szkoda męczyć siebie i sprzęt - 36KM szału nie ma.  Dla samego siebie OK. Ale to taka moja osobista sugestia. Chociaż widziałem 2 osoby na 125-ce i też sobie podróżowały. I dodam jeszcze, że zwieszenie w Kymco jest twarde, wszelkie nierówności i studzienki kanalizacyjne jak je nie ominiesz to odczujesz. Kanapa jest szeroka i wygodna to fakt. Tyle ode mnie. Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Corbi napisał(a):

Z mojej wioski jeśli chcesz jechać do Bydgoszczy lub Świecia, jedziesz droga szybkiego ruchu, do pracy również wyjeżdżam kawałek na eske. Więc taka prędkość zostanie wykorzystana. Tym bardziej jakbym chciał jechać nad morze z dziewczyną, również te 120km/h się przyda. Z tego co wiem Kymco dobrze przyspieszają, biorę go równiez pod uwagę, teraz tym bardziej gdyż ktoś tam wyżej napisał, że jest więcej miejsca na nim. 

Ja prędkości też nie przekraczam, samochodem pojadę szybciej, ale na motorkach delektuje się jazdą na terenach wiejskich. 

Miałeś xj 600 nie przypasiła, żeby sprawdzić czy skuter Ci przypasi jest tylko jeden sposób. Musisz kupić i pojeździć. 🙂 Sam mam motocykl i skuter. Drugi rok nie mogę się zdecydować co zostawić. Ale generalnie wygrywa skuter i to trzysetka 🙂

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
13 minut temu, Kazekkazek napisał(a):

Sam mam motocykl i skuter. Drugi rok nie mogę się zdecydować co zostawić.

Kurcze, powoli też mi dojrzewa taka myśl....😉

Odnośnik do komentarza

krzysztof ja tez szukam czegos dla siebie i mam na mysli piagio mp3 500  jako drugi w rodzinie  moze cos w tym kierunku pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.12.2023 o 10:53, Krzynio66 napisał(a):

za ta kase to ty kupisz 2010do 2013 nie bedzie to super stan pisze o kymco 400

 

XC400 jest produkowany od 2013 roku, za 10 tyś spokojnie kupi na pewno nowszy niż Hondę czy Suzuki.

A propos wyboru miałem XC250 i XJR1300, na kolejnym przeglądzie wyszło że XJR zrobiłem 120 km przez rok, sprzedałem oba i kupiłem XC400. Od 6 lat jakoś mi wystarcza, choć AK550 czy T-maxem bym nie pogardził.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...