Skocz do zawartości
Forum Burgmania

E10 czy PB98 w Kymco Xciting 400


Rafa303

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Fudo napisał(a):

Metanol - Odradzam bo światło zgaśnie

Nie, jest to etanol, z ziemniaka, zboża, kukurydzy czy innch bioskładników. Metanol otrzymuje się innymi metodami (reakcje chemiczne). Pomijam oczywiście kwestię czystości tego bioskładnika. Można zresztą sobie sprawdzić w karcie charakterystyki dla benzyny. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Fudo napisał(a):

Przy metalowym zbiorniku gorzej, ponieważ spirytus łączy się z wodą i korozja murowana......

bez dostępu powietrza ? 🤔 temu właśnie ma zapobiegać pełny bak, a właśnie zbiorniki z tworzywa mogę źle znosić kontakt z alkoholem.

O walorach smakowych się nie wypowiadam bo mam inne preferencje 🤣

Pytanie z innej beczki. Jaki zbiornik ma Burgman 650 ? 🤔 Bo 400-ka miała metalowy (przynajmniej K3) a tu ?

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, EndriuBis napisał(a):

Jaki zbiornik ma Burgman 650 ?

Plastikowy. A posiadłem tą bezużyteczną dla mnie wiedzę, wrzucając hasło na allegro. Polecam. Ewentualnie google. 😁

https://allegro.pl/listing?string=burgman 650 zbiornik&stan=używane

5 godzin temu, EndriuBis napisał(a):

mam inne preferencje

Jesteśmy tolerancyjni. 🌈

 

 

 

 

 

ale bez przesady.... 😁

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, cezzar napisał(a):

Nie, jest to etanol, z ziemniaka, zboża, kukurydzy czy innch bioskładników.

Nie żebym się czepiał, ale dodają dziady jedno i drugie, nawet ołów jest mimo, że niby bezołowiowa.

 Zawartość związków tlenowych     PN-EN 1601
PN-EN 13132
PN-EN ISO 22854
  metanol %(V/V) max. 3,0
  etanol max 5,0

 

https://www.orlen.pl/pl/dla-biznesu/produkty/paliwa/benzyna/benzyna-bezolowiowa-95

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, cezzar napisał(a):

Plastikowy. A posiadłem tą bezużyteczną dla mnie wiedzę, wrzucając hasło na allegro. Polecam. Ewentualnie google. 😁.....

na to też wpadłem, ale ze zdjęcia nie do końca to wynika, tym bardziej że większość jest z demontażu i brudna 😉

12 godzin temu, cezzar napisał(a):

....Jesteśmy tolerancyjni. 🌈

naprawdę 😵  a to dobrze o Was świadczy 🤣

2 godziny temu, Fudo napisał(a):

Nie żebym się czepiał, ale dodają dziady jedno i drugie, nawet ołów jest mimo, że niby bezołowiowa.

ale wychodzi na to że kolega @cezzar ma racja. To etanol sprawia że jest E5, a za chwile będzie E10.

Bimber z Rumuni (Palinkę 😉) przywoziłem z plastikowych butelkach po "Tymbarku" i się nie rozpuściły. Wprawdzie długo w tej butelce nie postał (wyparował 🤣), ale jednak, to może i bak w B650 wytrzyma ? 🙂

I powtórzę raz jeszcze. Wolał bym za 10 - 20 lat jeździć na paliwie E100 niż elektrykiem czy na wodór. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Fudo napisał(a):

dodają dziady jedno i drugie, nawet ołów jest mimo, że niby bezołowiowa.

No niestety, także np. toluen i inne silne rozpuszczalniki. 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj (była ładna pogoda), widziałem Kymco Agility 16+ 50-tka i na korku wlewu paliwa był naklejka E5 i nic więcej. Właściciel zakupił go w 2022 r. A E10 gdzie 🙃

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Vince napisał(a):

....Ja się dopatrzyłem:
E10 lepiej nie tankować m.in. do aut z LPG, oraz do motocykli odstawionych na zimowy postój..

no tak, tylko linijkę wyżej jest "sporadycznie używanych pojazdów z metalowymi zbiornikami paliwa" i chyba o ten metalowy zbiornik się rozchodzi ? 🤔

Generalnie to jaj już nie wiem. 😵 jedni piszą że będzie problem z plastikowymi zbiornikami bo bio-alkohol może je rozpuszczać, a inni że z metalowymi bo z bio-dodatków będzie woda i co za tym idzie - rdza.  A i jeszcze wyczytałem że jak masz w motocyklu webasto to też musisz uważać 😀

Odnośnik do komentarza

Ogólnie chodzi o to że,  na tym paliwie będzie chodzić tylko gorzej z elementami gumowymi.  Ta zwiększona zawartość tego badziewia w paliwie będzie miała na to negatywny wpływ w postaci uszkadzania tych elementów.  Wszystko  oczywiście w jakimś tam czasie.  Jeszcze pytanie jak w reakcję będzie wchodzić z innymi metalami. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kazekkazek napisał(a):

Czy ktoś wie dlaczego 98 nie "wzbogacą" w etanol? 

Może przez to że 98 ma swoje oktawy a przy 95 dodając etanolu chcą podnieść wydajność paliwa. Ogólnie to chodzi o ekologię hm......takie sranie w banie na moje.  Ktoś trzepie kasę na tym i tyle a bidny Kowalski znowu po kieszenie.....

Odnośnik do komentarza

Odnośnie lania 98. Obok mojego domy jest Circle K ma której nie ma 98. Jest 95 miles i 95 miles plus. Także. z zalaniem 98 w trasie może być czasem problem


Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak w innej części kraju ale w mojej okolicy żadna staja nie leje jeszcze E10. Rozmawiałem z kierowca ''beczki'' i mówił, że mają dość sporo zapasu E95 i minie jeszcze kilka tygodni zanim zaczną rozwozić E10. Najlepiej zapytać na stacji czy mają już nową dostawę lub przeczytać specyfikacje dostawy jest na każdej stacji (przynajmniej powinna być). Byle do wiosny 🖖

Odnośnik do komentarza

Byłem na Shellu w zeszłym tygodniu i naklejka na pistolecie była E10. Co tam naprawdę nalałem to nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, cezzar napisał(a):

Co tam naprawdę nalałem to nie wiem. 

Masz rację u mnie na Shellu nie ma  jeszcze naklejki bo nie mają nowych dostaw (E10), natomiast na innej stacji jest naklejka E10 ale dostawy stare tzn. E95.

Odnośnik do komentarza

A ja dzisiaj do kanisterka wlałem 98 żeby dolać do zbiornika bo się pusto zrobiło.  I tak sobie myślę że w czasie sezonu będę albo lał 98 albo mieszać tzn dwa baniaki 98 na jeden 95.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Rafa303 napisał(a):

... tzn. E95.

E95 🤔  o panie toć to sam alkohol  😵  tylko lać do "bański" i pić 🤣

Odnośnik do komentarza

Przed chwilą pozwoliłem sobe zadzwonić do Motorlandu i poinformowano mnie, że do pojazdów kymco bez względu na rocznik NIE zaleca sie paliwa E10. Można lać, ale może to skutkować skróceniem żywotności silnika - tak twierdzi ponoć producent. Tak więc przy ewentualnym kupnie używki trzeba jeszcze pytać nie tylko o przebieg, ale jakie paliwo lał poprzednik. 

 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, czemil napisał(a):

Przed chwilą pozwoliłem sobe zadzwonić do Motorlandu i poinformowano mnie, że do pojazdów kymco bez względu na rocznik NIE zaleca sie paliwa E10. Można lać, ale może to skutkować skróceniem żywotności silnika - tak twierdzi ponoć producent. Tak więc przy ewentualnym kupnie używki trzeba jeszcze pytać nie tylko o przebieg, ale jakie paliwo lał poprzednik. 

 

A ja pytałem o kawasaki j 125 - 300 w serwisie i mówią, że można 🤔

Odnośnik do komentarza

Czyli jak zwykle wersja zależy od tego z kim rozmawiasz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, czemil napisał(a):

Czyli jak zwykle wersja zależy od tego z kim rozmawiasz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sprawdzę jeszcze czy coś na klapce jest 🙂

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Przypomnę, że motory J300 vs DT300 nie są techniczne dosłownie identyczne. Już choćby sama moc jest inna. Dlatego tolerowanie E10 może być różne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...