Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wietnam 2023 i 2024


xmarcinx

Rekomendowane odpowiedzi

No to pięknie 🤩 

Najważniejsze, że cali i zdrowi. 
A co zobaczyliście, posmakowaliście to Wasze 

LWG

Pozdrawiam 

Długi  

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Napiszę krótkie podsumowanie wyprawy z mojej strony. Odnośnie kosztów , przeloty samolotem 4200 PLN , wynajem motorków 1500 PLN. Na miejscu kupiłem kartę SIM za 14$, 5 GB ,która skończyła się po trzech dniach. Włożyłem ją do starego telefonu, który służył jako dawca internetu. Marcin założył mi esim do mojego głównego telefonu i do końca wyprawy zużyłem 1,6 GB. Wymieniliśmy w Hanoi 300$ na dongi, pod koniec dobrałem z bankomatu dwa mln dongów za około 320 PLN. Jedno co najbardziej zwróciło moją uwagę to ludzie, całkiem inne rysy twarzy. Czym dalej na północ tym wyraźniej. Doczytałem że to są ludy które uciekły z Chin w 18- tym wieku ze względu na niepokoje . Wietnam to państwo wielonarodowe, Tay, Murong, Hmong, Nung, Hoa i wiele innych. Ostatnie dni dominowały w temperatury 35 stopni a po praniu nic nie chciało schnąć ze względu na wilgotność. Ostatnie przebranie do samolotu, musiałem wilgotne od potu ciuchy włożyć do torby motocyklowej. Tak to przyleciało do Polski w bagażu rejestrowanym. Gdy w domu otworzyłem torbę, zapach był odpowiedni, zaraz pralka zrobiła dwa kursy. Takie są realia takich wypraw a ja to lubię. Co się zobaczyło, spróbowało z jedzenia to moje, jednym słowem warto było jak zawsze.

Takie coś przywiozłem 

IMG_20240429_141251_0.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Widziałem pracowników leśnych którzy mieli takie wielkie noże w pochwie. Była okazja , kupiłem za około 65 PLN a sierp do trawy około 22 PLN. Robią to kowale ze starych resorów. 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Andrzeju przeszło to w bagażu rejestrowanym i nikt się nie doczepił???? jaką to ma długość?? co by nie powiedzieć PAMIĄTKA przednia i wycieczka też pozytywnie zazdraszczam

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Robert, przeszło w bagażu rejestrowanym, mieliśmy jeszcze podstawowe narzędzia, multitole. Co do noża , klinga ma 27 cm a cały 45. Solidne narzędzie do dżungli.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Andrzeju przeszło to w bagażu rejestrowanym i nikt się nie doczepił???? jaką to ma długość?? co by nie powiedzieć PAMIĄTKA przednia i wycieczka też pozytywnie zazdraszczam

Rejestrowany to ten co jest w luku bagażowym. Możesz nawet sztucer i „klamkę”przewozić. W podręcznym nie można .
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bomber napisał(a):

Możesz nawet sztucer i „klamkę”przewozić.

Pod warunkiem że masz stosowne pozwolenia. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...