Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zapisy na kalendarz na 2023 rok


krzytro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Sympatycy

Dostałem w swoje "rączki" radość wielka, ale..... nie chce pisać zbyt wiele, bo nie znam szczegółów powstawania tego "dzieła" krótko, Worlanowi trzeba przyznać 1000% rację,  z drugiej strony chwała Krzysiowi że zajął się tematem.... Swoją drogą takie pytanie dotyczące technicznej strony tworzenia KALENDARZA..Skoro jest obowiązek wysyłania oryginalnych foto(na konkurs) z ludzką rozdzielczością to  gdzie leży problem żeby z tego materiału zrobić kalendarz???????

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Też mi się wydawało, że focie przechodzą przez sito wymagań rozdzielczości. Ja tylko tyle dodam, że mój kalendarz przyszedł mocno pogniecony- radość mniejsza. Ale i tak się ciesze że powstał. Krzysiu musiałby każdą sztukę zapakować w tekturę jak to robiono dotychczas.

Odnośnik do komentarza

Co do jakości, pory roku w tle no i kadru zdjęć to.. sami takie wybraliśmy😉.

W końcu to konkurs dla amatorów i fachowców, czy tylko tych drugich? 

PS

Zdjęcia UFO są bardzo niewyraźne, źle skadrowane a mimo to są niezwykle cenne i nikomu nie przeszkadza, by zamieszczać je we wszystkich mediach🤣🤣

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
8 godzin temu, robert1973 napisał(a):

Już odpowiadam, nie wiem czemu tak się stało ale to ja mam uprawnienia do skrzynki pocztowej gdzie wysyłacie zdjęcia. Do tej pory było tak, że na przełomie października i listopada dostawałem sygnał od Arturasa, że pora działać. Siadałem przed kompem i zaczynałem od sprawdzenia wyników konkursu z całego roku, to znaczy od września do sierpnia. Następnie porównywałem zdjęcia i nick fotografa z tym co zostało przesłane na skrzynkę. Miało tego być 24 sztuki, bo brane były pod uwagę również drugie miejsca. Tworzyłem dwa katalogi w których zamieszczałem oryginalne pliki zdjęciowe w dużej rozdzielczości. Jeszcze nigdy nie było na skrzynce wszystkich wygranych zdjęć. Do „niezdyscyplinowanych” wysyłałem pm’y z prośbą o przesłanie fotek. Trochę to wszystko trwało ale w końcu forumowicze przysyłali brakujące zdjęcia. Uzupełniałem brakujące katalogi gdzie każde zdjęcie opisywałem z którego było miesiąca i kto naciskał migawkę 😉. Następnie 2 katalogi leciały do chmury skąd Arturas je ściągał. Dalej to już Artur zdjęcia kadrował, polepszał i przystosowywał do swojego projektu kalendarza. 
Tym razem Artur nie mógł się zająć projektem i produkcją kalendarzy. Pałeczkę przejął Krzysiu i podjął się produkcji w styczniu. Z tego względu i ja dopiero w tym czasie otworzyłem skrzynkę pocztową. Było tam tylko 8 zdjęć które przesłałem na e-mail Krzytra, reszta miała już być u niego. Te zdjęcia które były na skrzynce foto konkursu były w bardzo dobrej rozdzielczości i zostały opisane. Były brane pod uwagę tylko zdjęcia z pierwszych miejsc. Drugie miejsca tym razem zostały pominięte z wiadomych względów.
Dla przykładu zdjęcie GrzechoCnik’a 3840x2160 pikseli, 6,34 MB. I tyle. Presja czasu była duża.  
 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
15 godzin temu, Worlan napisał(a):

Było tam tylko 8 zdjęć które przesłałem na e-mail Krzytra,

No, czyli wszystko jasne, sami zwycięscy zaniedbali obowiązku i tyle, z presją czasu się zgodzę mało go było na jakiekolwiek "ruchy", swoją drogą Arturas mógł dać wcześniej znać.... temat raczej do obgadania "live".

Tak czy inaczej kalendarz wisi ... oby w przyszłym roku nie wisiał od lutego 😀

16 godzin temu, Nazir napisał(a):

W końcu to konkurs dla amatorów i fachowców, czy tylko tych drugich? 

Przez prawie 10 lat człowiek przyzwyczaił się do wysokiego poziomu, nawet w wydaniu amatorskim :)

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Worlan napisał(a):

..... Było tam tylko 8 zdjęć które przesłałem na e-mail Krzytra, reszta miała już być u niego. ....

Miałem się nie odzywać, ale ....   Może warto wyjaśnić na jaki adres mają być wysyłane wybrane zdjęcia. 

W 2021 roku był podawany adres:  fotokonkurs@burgmania.net  , a teraz (nie wiem od jakiego momentu) jest   fotoburgmania@gmail.com . Jest między nimi jakiś alias ?

Pamiętam że w październiku na 100 % wysyłałem moje zdjęcie na ten pierwszy adres, a mimo to @krzytro teraz prosił o ponowne podesłanie zdjęcia.  Nie robię z tego problemu ale może tu jest przyczyna braku zdjęć na skrzynce.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
5 godzin temu, EndriuBis napisał(a):

Miałem się nie odzywać, ale ....   Może warto wyjaśnić na jaki adres mają być wysyłane wybrane zdjęcia. 

W 2021 roku był podawany adres:  fotokonkurs@burgmania.net  , a teraz (nie wiem od jakiego momentu) jest   fotoburgmania@gmail.com . Jest między nimi jakiś alias ?

Pamiętam że w październiku na 100 % wysyłałem moje zdjęcie na ten pierwszy adres, a mimo to @krzytro teraz prosił o ponowne podesłanie zdjęcia.  Nie robię z tego problemu ale może tu jest przyczyna braku zdjęć na skrzynce.

Adres e-mail został zmieniony z przyczyn technicznych już dawno temu. Była zamieszczona informacja, już nie pamiętam w którym co miesięcznym konkursie. Problem był w ubiegłym roku kiedy powstawał kalendarz na 2022 rok. Natomiast wszystkie konkursy od września 2021 do sierpnia 2022 podawały adres: fotoburgmania@gmail.com

Edit: Sprawdziłem i faktycznie w wątkach z kandydaturami jest właściwy adres, natomiast w wątkach z głosowaniem jest niewłaściwy adres. Tu nic na to nie poradzę. Mogę tylko ubolewać, że tak się stało. 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Panie i Panowie fajnie, że mamy kalendarz i podziękowania kolejne dla Krzyśka...

Jak kalendarza w tym roku by nie było - to by były inne narzekania...to takie "Polskie nastawienie - narzekać"..

Cieszmy się z tego co mamy! 😉

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, BUGI napisał(a):

Jak kalendarza w tym roku by nie było - to by były inne narzekania...to takie "Polskie nastawienie - narzekać"..

Cieszmy się z tego co mamy!

Taka jest prawda

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, BUGI napisał(a):

Panie i Panowie fajnie, że mamy kalendarz i podziękowania kolejne dla Krzyśka...

Jak kalendarza w tym roku by nie było - to by były inne narzekania...to takie "Polskie nastawienie - narzekać"..

Cieszmy się z tego co mamy! 😉

Popieram w 100% procentach 👍👍👍

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dziękuję wszystkim za wsparcie duchowe , ale czyż nie jest ciekawie jak na naszym forum odbywa się jakaś ożywiona dyskusja?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...