Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Po Valašsku na skútru - 3-5 Czerwiec 2022 - Powtórka z Powtórki z rozrywki...


arturo-bb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze
2 godziny temu, fundi600 napisał(a):

zlot jak co roku od 18 lat odbywa się w pierwszy weekend czerwca i tak samo będzie w 2024 roku. Czyli od 29.05.2024r, do 02.06.2024r

@fundi600 wie co mówi

 

6 godzin temu, tomekstw napisał(a):

 

W dniu 6.12.2022 o 12:55, 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚 napisał(a):

Kiedy usiedliśmy do rozmów z Radkiem, to było już za późno na zmiany dat. Oba terminy zlotów (PL i CZ) są tymi, których trzymamy się od lat ale... w 2024 roku nastąpią zmiany i kolizji nie będzie.

Szkoda że jednak coś nie zagrało .

Wielka szkoda 😪

Myślę że ze stratą dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tak, szkoda. Tym bardziej, że temat mieliśmy terminowo ustalony. Zlot w CZ 2024 miał być tydzień po naszym, taką deklarację otrzymałem od Radka.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mi najlepiej pasowało jak „Czechy” były we wrześniu. Poza tym może im nie na rękę, aby taką ilość ludzi z Polski do nich przyjeżdżała ? Trochę dominowaliśmy, szczególne podczas naszej pierwszej wizyty (czerwone koszulki)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
8 godzin temu, Piootr napisał(a):

może im nie na rękę, aby taką ilość ludzi z Polski do nich przyjeżdżała ? Trochę dominowaliśmy

Szczególnie na parkiecie.

Pamiętam te wściekłe spojrzenia jak tańczyliśmy .

A często z Czeszkami a ich faceci byli lekko pdq...ieni😇

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
57 minut temu, arturo-bb napisał(a):

Szczególnie na parkiecie.

Pamiętam te wściekłe spojrzenia jak tańczyliśmy .

A często z Czeszkami a ich faceci byli lekko pdq...ieni😇

I wszystko jasne 😂😅

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚 napisał(a):

Tak, szkoda. Tym bardziej, że temat mieliśmy terminowo ustalony. Zlot w CZ 2024 miał być tydzień po naszym, taką deklarację otrzymałem od Radka.

Nie wiem jak się prowadzi negocjacje międzynarodowe i kiedy ta deklaracja padła, ale termin kolejnego zlotu w Czechach został podany do publicznej wiadomości już w dniu 04.06.2023r. o godzinie 21.57 na stronie Wallachian Scooter Rider - KLIK. Więc o żadnym zaskoczeniu nie możemy mówić.

W bieżącym roku część ludzi od nas zamiast na Burgmanię, pojechała do Nich i coś mi się wydaje, że w przyszłym roku będzie podobnie. Zamiast mieć możliwość pojechać na obydwa, trzeba będzie wybierać, bo każda ze stron idzie w zaparte i trzyma się "tradycyjnego" terminu. Oni podali pierwsi termin zlotu i wiedząc o tym, mogliśmy przełożyć termin naszego.

Jest takie powiedzenie, że "zawsze można się dogadać - tylko obie strony muszą tego chcieć". A tu, zabrakło tego "chcenia" z obydwu stron i to po raz kolejny.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 godzinę temu, Saper napisał(a):

Jest takie powiedzenie, że "zawsze można się dogadać - tylko obie strony muszą tego chcieć". A tu, zabrakło tego "chcenia" z obydwu stron i to po raz kolejny.

Wszystko wskazuje że raczej z jednej. Tej Czeskiej.

My już 2022 termin specjalnie przekładaliśmy a oni?

My byliśmy u nich 3-4 razy a oni u nas ?

Ewidentnie to im nie zależy

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
W dniu 3.11.2023 o 14:44, Saper napisał(a):

A tu, zabrakło tego "chcenia" z obydwu stron i to po raz kolejny.

...a pamięć tak ulotna...

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, arturo-bb napisał(a):

My byliśmy u nich 3-4 razy a oni u nas ?

Ewidentnie to im nie zależy

 

To chyba też kwestia formuły zlotu, tam jest to impreza otwarta, tylko drobne wpisowe i jesteś ile chcesz, śpisz gdzie chcesz i jesz gdzie chcesz. Burgmania to jednak impreza (w zasadzie) zamknięta we "własnym gronie", z pełną odpłatnością.

Jakby nie spojrzeć, Organizator Burgmanii ma jeszcze miesiąc na ewentualne zejście z kursu kolizyjnego i może narodzi się nowa świecka tradycja - np. Burgmania w 2 weekend czerwca?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
11 godzin temu, JER2Y napisał(a):

Jakby nie spojrzeć, Organizator Burgmanii ma jeszcze miesiąc na ewentualne zejście z kursu kolizyjnego i może narodzi się nowa świecka tradycja - np. Burgmania w 2 weekend czerwca?

Każda organizacja zlotu/spotkania wymaga wcześniejszych działań, niekiedy  nawet z rocznym  lub dłuższym wyprzedzeniem, zmiana terminu nie zawsze jest możliwa. Jeśli mimo obopólnych rozmów Czesi nie dotrzymują ustaleń to więcej nic nie można zrobić. Ponadto już raz zlot przekładaliśmy ze względu na nich i mimo zaproszenia nikt z Czech do nas nie zawitał.

17 godzin temu, arturo-bb napisał(a):

Wszystko wskazuje że raczej z jednej. Tej Czeskiej.

My już 2022 termin specjalnie przekładaliśmy a oni?

My byliśmy u nich 3-4 razy a oni u nas ?

Ewidentnie to im nie zależy

 

Podsumowując, każdy z nas ma wolny wybór i może decydować w której imprezie będzie uczestniczył. Ja osobiście nie mam dylematu którą imprezę wybrać 😉😊

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

 

 

Byliśmy w jednym dniu na czeskim zlocie i było fajnie, alee forma tego zlotu jest inna. Jesteśmy przyzwyczajeni do naszej formy organizacyjnej zlotu i oby się nigdy nie zmieniła! Trochę mam żalu do Czechów że nie przyjechali do nas kiedy wszystko było dla nich przygotowane. W zależności od ilości chętnych na wyjazd do Czech można by przemyśleć przesunięcie naszego zlotu i przy okazji dania kolejnej szansy Czechom na rewizytę. Kiedyś ktoś poruszył kwestię ceny naszego zlotu więc tylko powiem że zlot grzybowy w Sielpi w tym roku to było 900 zł od osoby! Mam tylko nadzieję że ci którzy chcą jeździć na zlot do Czechów nie porzucą naszego zlotu.

 

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Ewik napisał(a):

Każda organizacja zlotu/spotkania wymaga wcześniejszych działań, niekiedy  nawet z rocznym  lub dłuższym wyprzedzeniem, zmiana terminu nie zawsze jest możliwa.

To oczywista oczywistość, dlatego słowo ewentualnie w mojej wypowiedzi, wiadomo, jak się nie da, to się nie da.

Skoro temat został wywołany tutaj na forum, to znaczy, że jest jakaś ilość osób które chciałyby być i tu i tam. Poprzednimi laty, grupa osób z Burgmanii bywała w Czechach, sam też raz byłem.

Ponieważ to z naszej strony jest jakieś tam zainteresowanie uczestnictwem w imprezie w Czechach a odwrotnie zupełnie nie (przynajmniej dotychczas), to dla mnie jest jasne, że to my powinniśmy się dostosować z terminem a nie oni. Oczywiście, jeśli jest u nas taka wola międzynarodowego bratania się. 

Odnośnik do komentarza

bylem na wielu zlotach motocyklowych kluby mc ale za granica nigdy ,chetnie bym zawital w czechach na zlocie . z waszych opowiadan wynika ze tak jest super 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Generalnie zapewne  6.12.2023 nic nowego nie wniesie .... może to i dobrze, każdy wie gdzie jechać, gdzie spać (w piątek może być z tym kiepsko) od kilku lat to taki standard....  niech i tak będzie. Inna impreza? ok spoko niech każdy wedle własnego sumienia decyduje .....i tyle w temacie. Osobiście śmigam  na Burgmanię choć nie będę zdziwiony jej lokalizacją ( całkiem niezłą biorąc pod uwagę ilość ludzi)

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
8 godzin temu, robert1973 napisał(a):

 Osobiście śmigam  na Burgmanię choć nie będę zdziwiony jej lokalizacją 

Żebyś się nie zdziwił 😲

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...