Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Czas na zmianę Paggio X8 na coś nowszego ?


kuba_kubi

Pytanie

Witajcie, od prawie 4 lat jeżdżę Piaggio X8 125cm i nadszedł czas na coś nowszego może i mocniejszego ? Szukam czegoś rozmiarów podobnych do X8 by nie wyglądać na nim jak na kucyku jak również wygodnego na dłuższe trasy. X8 nie jednokrotnie robiłem po 200km w ciągu dnia. Szukałem i mam kilka typów lecz może ktoś będzie w stanie się do nich odnieść z perspektywy użytkowania ?
Z góry zaznaczę iż budżet to ok 8-10 tyś i rocznikowo nie starszy niż 2010 – obecny X8 2005r …
– Sym GTS – na chwilę obecną jeden z faworytów
-Yamaha X-max – drugi z faworytów
– Piaggio Mp3 – tu rozczarowanie … oglądałem, przymierzałem się do 250 cm i mam wrażenie że mniejszy a na pewno mniej miejsca na nogi niż X8? Krucze miałem wrażenie że siedzę na stołku – kiedyś mój faworyt przez L5e i większą pojemność ale chyba na dłuższe trasy ta pozycja nie będzie mi do końca odpowiadała ?
– Piaggio Xevo ?
– Kymco Dink Street
– Burgman
– Gilera Nexus

Jeśli macie jakieś swoje typy i uzasadnienia dlaczego to tak dlaczego to nie chętnie poznam wasze opinie czy doświadczenia z konkretnymi modelami 🙂

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

MP3 ma po prostu bardziej dynamiczną pozycję kierowcy
A poza tym przednie koła z dwóch stron nie pozwoliły na wysunięcie płóz jak w X8
Ale przecież turystyki moto mają właśnie taką pozycje najlepszą w trasy
Chyba że ktoś lubi czoperową to Burgman
A X10? Duuży skuterek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jestem zadowolony z Dink Street. Oprócz tego, że zakupiłem, jak się okazało praktycznie wrak. Ale to już inna historia. Duży bydlak, poważnie wygląda, części dostępne, bo to Downtown125. Nogi raczej na podestach, skosy dla mnie ( 181cm) to pozycja raczej na 5min, czuję przeniesienie środka ciężkości, komfort żaden. Drugi minus,tylko na obwodnicy 3City, słabnie na dłuższym podjeździe do 80km/h. V max u mnie, to raczej 100 do 110 na prostej. Brak zapasu przy wyprzedzaniu, miałem już przygodę. Teraz jeżdżę zdecydowanie, prawym pasem, mowa o obwodnicy. Podróżna prędkość 80/90km, bez problemu. Spalanie 2,6 - 2,8l. Często jazda 0-1. Marzy mi się Forza125, ale chyba w zwiazku z sytuacją wiekową i finansową pozostanę przy Donku. Leję paliwo i robię to co instrukcja każe. Sprzęt niezawodny. I nie boję się, że ryskę gdzieś zrobię, rocznik 2013. Konieczny deflektor, bo huk pod kaskiem niesamowity, tak od 60/70km. Życzę jak najmniejszego bólu głowy przy wyborze 😀 Trasa 400km, lekki ból tyłka, ale to kwestia przyzwyczajenia. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Orion Forza fajna - według testów które widziałem jedna z lepszych 125, nie znacznie X-max jej ustępuje 🙂  X10 spoko ale w tej kwocie raczej nie do dostania i nie wiem czy nie przesadzili tam z elektroniką ...

tomekmajesty na MP3 się zwiodłem właśnie przez pozycję ... Nie wiem na ile ona wygodna będzie na dłuższą trasę, a właśnie chcę coś co będzie wygodne na trasy 200-250 km w ciągu dobry.

Co powiecie o Quadro 350 ?? Podobno wygodniejsze od MP3 i lepsze w prowadzeniu - większe koła z przodu ??

Z mojej X8 jestem mega zadowolony jednak czas na coś nowszego. Przejechane na niej prawie 7 tyś bez jakiejkolwiek awarii i dość wygodny jest skubany 🙂 jak zmieniać to tylko na lepsze.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Koledzy @Orion  i @kuba_kubi  chciałem tylko zwrócić wam uwagę na jedną sprawę odnośnie podestów i pozycji przyjmowanej w czasie jazdy.

Zauważcie że w większość modeli Kymco "skośne" podesty zaczynają się dopiero kilka cm wyżej od podestów dolnych, w Burgmanie podobnie jak w większych modelach (400 i 650)  skośne podesty połączone są bezpośrednio z dolnymi.  Generalnie jadąc Burgmanem z nogami do przodu pięta stopy opiera się na dolnym podeście.  Może kiepsko to opisałem, znalazłem takie zdjęcia dla porównania.

 

Suzuki_uh125.jpg

Dink Street.jpg

Wydawać by się mogło że różnica jest nie wielka, ale jednak przy pokonywaniu dłuższych tras kręgosłup jest lepiej odciążony.  

Odnośnik do komentarza
  • 0

Według mnie to bardzo osobista sprawa
Wpływa na to wiek i stopień zdewastowania kręgosłupa

Dla mnie od kilku sezonów Vespa GTS super komfort
Wcześniej Kymco Xciting niezbyt wygodny a Burgman 400 walił po kręgosłupie przez pozycję z czopera a do tego niezbyt zwrotny
Tmax natomiast był dla mnie wygodny a niektórzy twierdzą że dziwna jest w nim pozycja
Trzeba się przejechać trochę i dopiero się okaże


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 0

Użytkuję Quadro 3 350. Pozycja wygodna ale nie mam porównania z innym sprzętem. Stylistycznie i design fajny, zwraca uwagę. Są też negatywne odczucia innych w tym temacie. Są też mankamenty. Dostępność częsci od ręki. Podstawowe sprawy eksploatacyjne są dostępne ale inne trzeba zamawiać wcześniej. Jakość niektórych podzespołów mogłaby być lepsza. Można pokombinować i dołożyć lepsze przy wymianie zużytych np. łożyska, końcówki drążków itp. Pamiętać trzeba , że to lepszy chińczyk, no Taiwan. Koncepcja Aeon. Składany w Europie ma nazwę Quadro. Mamy kikunastoosobowy skład i pomagamy sobie w technikaliach . Możliwość zamówienia części w Gorzowie lub portalach-sklepach zagranicznych.

Odnośnik do komentarza
  • 0

SKALA dzięki za info 🙂 miałem okazję przymierzyć się właśnie ostatnio do takie sprzętu i bardziej wizualnie mi przypadł do gustu niż MP3 jak również odniosłem wrażenie że jest masywniejszy od niego i na dłuższą trasę zapowiada się na sporo wygodniejsza maszynę. Jedyny problem jaki widzę to dostępność tych sprzętów samych w sobie ... Ciężko chyba u nas kupić coś sensownego niestety 🤔

Odnośnik do komentarza
  • 0

w ofercie w Gorzowie jest jeszcze sprzęt nowy do kupienia w obniżonej cenie. 3 i 4 kołowy. Czasem zdarzają się sprzęty młode z prywatnego importu. Reszta to uszkodzone egzemplarze w ofertach lub po naprawach lepiej lub gorzej zrobionych.

Odnośnik do komentarza
  • 0
W dniu 11.01.2022 o 16:28, kuba_kubi napisał:

Co powiecie o Quadro 350 ?? Podobno wygodniejsze od MP3 i lepsze w prowadzeniu - większe koła z przodu ??

Q ma większe koła z przodu dodatkowo ma szerszy rozstaw przedniej osi  , po mimo mniejszej pojemonści wydaje się bardziej masywniejszy od  Mp3.

Co do komfortu nawijania kilometrów zapytaj  @skala  jak go wozi jego  biały szerszeń . 

W poprzednim sprzęcie który posiadałem Mp3 500 HPE ,  jakoś nie odczuwałem  dyskomfortu podróżowania na dystansach 500 i więcej km łącznie w 1,5 roku przejechałem ponad 34 000 km  moim zdaniem Mp3  spokojnie nadaje się na dalekie wojaże . 

Foto dla porównania   

 

 

20210411_150235.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dołączę się do tematu, ponieważ moja żona użytkuje MP3. Jest bardzo zadowolona ze sprzetu mimo wagi ( sama wazy 48 kg i nosi rozmiar 34 czyli XXs) . Często w miescie gdzie ja nie wciskam się swobodnie T-maxem, Asia prześlizguje się całkiem zgrabnie. dzienne przeloty rzedu 400 kilometrów nie robiły większego wrażenia na sprzęcie i kierowniku. Szczerze polecam ten sprzęt ale pojemność minimum 250ccm - waga.

Paul nie bardzo rozumiem dla czego narzekasz na włoszczyznę. Asia zrobiła UŻYWANĄ MP3 ponad 30tyś bez awarii, Ty miałeś nówkę.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Miałem jak Paul MP3 500 . Bez problemu nadaje się na długie trasy . Minusem jest waga sprzętu ale przy odpowiednim wzroscie i budowie nie jest straszny problem.

Odnośnik do komentarza
  • 0
3 minuty temu, cris76 napisał:

Ty miałeś nówkę.

Bardzo irytowały mnie  ciągłe naprawy  począwszy od dupereli  po  przedni zawias  aż 2 razy,  czarę goryczy przelała awaria napadu . O sprzęt dbałem  wszystkie interwały robione zgodnie z książką , może to była  tylko kwestia mojego egzemplarza . Po mimo  moich odczuć dalej będę twierdził że ten sprzęt  nadaje się do dalekich wojaży .

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Moja żonka ogarnia sprzęt całkiem sprawnie. Błogosławieństwem jest możliwość blokowania zawieszenia na postoju oraz poruszanie sie 300ccm bez prawka A. Pakowność squta jest rewelacyjna. Penły kosz w Lidlu wchodzi pod siedzenie do kufra a jest jeszcze hak na reklamówkę,

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja na mojej X8 kupionej z przebiegiem ponad 30 tys jak raz ja oddałem to dobrego serwisu i zrobiłem co trzeba i 3lata oraz 12 tys km zrobiłem również odpukać bez awarii. @skala jak miałbyś możliwość podesłać mi jakiś link do ogłoszenia bo powiem szczerze ogłoszeń w tym temacie w całej Polsce jak na lekarstwo. Pytanie jeszcze co myślisz o kupnie właśnie takiego uszkodzonego? Jak wygląda temat przedniego zawieszenia?

Odnośnik do komentarza
  • 0
4 godziny temu, kuba_kubi napisał:

Ja na mojej X8 kupionej z przebiegiem ponad 30 tys jak raz ja oddałem to dobrego serwisu i zrobiłem co trzeba i 3lata oraz 12 tys km zrobiłem również odpukać bez awarii. @skala jak miałbyś możliwość podesłać mi jakiś link do ogłoszenia bo powiem szczerze ogłoszeń w tym temacie w całej Polsce jak na lekarstwo. Pytanie jeszcze co myślisz o kupnie właśnie takiego uszkodzonego? Jak wygląda temat przedniego zawieszenia?

tutaj masz link do firmy co spzedaje nowe sprzęty 3 i 4 kołowe. Masz tam też możliwość zamawiania nowych części. https://www.kma-maszyny.pl/katalog-produktow/motor-trojkolowiec-qv3.html  . Nie ijestem ekspertem, ale według mnie zawieszenie przednie działa bardzo dobrze. Lepiej jak w MP3. Jest innej konstrukcji. Amortyzatory gazowo-olejowe. Hamujesz i na postoju przy naciśnietych hamulcach zawieszenie sztywnieje- możliwość braku podpórki, ruszasz i jest gotowe do jazdy. Dodatkowo ręczna wajcha do blokady zawieszenia. Używane sprzety pojawiają się na OLX sprawdz sobie co się pojawia. Tutaj gwarancji nie masz co kupujesz. Strona quad company w DE tam masz też całe spektrum części nowych włącznie z plastikami. Kupno uszkodzonego to ruletka. Zależy jak uszkodzony i co do wymiany. Jak po upadku i tylko rozbite plastiki to może OK ale jak jakiś powypadkowy to bym nie skorzystał z oferty. Kwestia zaufania a na to bym nie liczył. Na trasy jak najbardziej się nadaje. Nasz kolega Smarciu jechał na NordKap czterokołówką. Jest na tym forum i sporo wie o sprzecie - zna plusy i minusy.

8 godzin temu, Paul napisał:

Q ma większe koła z przodu dodatkowo ma szerszy rozstaw przedniej osi  , po mimo mniejszej pojemonści wydaje się bardziej masywniejszy od  Mp3.

Co do komfortu nawijania kilometrów zapytaj  @skala  jak go wozi jego  biały szerszeń . 

W poprzednim sprzęcie który posiadałem Mp3 500 HPE ,  jakoś nie odczuwałem  dyskomfortu podróżowania na dystansach 500 i więcej km łącznie w 1,5 roku przejechałem ponad 34 000 km  moim zdaniem Mp3  spokojnie nadaje się na dalekie wojaże . 

Foto dla porównania   

 

 

20210411_150235.jpg

Dzięki Paul za fotkę. Faktycznie widać tutaj różnice. Trzeba by sprawdzić wymiary ale MP3 jest podobnych rozmiarów. Biały zawsze wypada optycznie większy.

Odnośnik do komentarza
  • 0

@skala dzięki za linka, z tego co udało mi się dowiedzieć to sprzęt podobno nowy ale z 2019 r .... Dla mnie osobiście trochę to dziwne ze 3 lata i nowy sprzęt garażowany 🤔 do Gorzowa mam kawałek z Krk wiec jechać oglądać raczej słaby temat na taką wycieczkę niestety 

Odnośnik do komentarza
  • 0

@skala pytanko do Ciebie jako użytkownika Quadro na co zwrócić uwagę przy oglądaniu, co jest najbardziej newralgicznym elementem konstrukcji? Pytam ponieważ może uda się podjechać oglądnąć taki z nalatanym poniżej 10tys km. Drugie pytanie bo właśnie znajomy kupił takiego z 2013/2014 i szuka prawej gumy w miejscu na nogi? Wiesz może gdzie jej szukać ??

Odnośnik do komentarza
  • 0

zwróć uwagę na kompletność skutera, stan ogólny, zawieszenie przednie, e w łwahacze powinny byś lekko rozchylone w dół inaczej brakuje powietrza albo oleju. Jeśli pali i jeździ powinno być OK. Klocki, rolki i paski i tak będziesz wymieniał. Ja bym kupował 2015/2016 rok wcześniejsze wersje te od początku produkcji wersja D mają 300cm3 te z literą S i 3 oraz nowe QV 3 to 350 cm3 są poprawione w porównaniu do tych pierwszych. Sporo używanych ma popękane plastki , owiewki, brak niektórych elementów np brak oryginalnej szyby a one dość drogie są. Gumy pod nogi znajdzie na olx i allegro za nieduże pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze
W dniu 26.01.2022 o 19:44, skala napisał:

 

Dzięki Paul za fotkę.....

To ja w tym temacie dodam skromnie, że ja jestem autorem tej fotki. Pamiętacie koledzy nasz wypad do Zamarte? Trzeba będzie to powtórzyć😉

Odnośnik do komentarza
  • 0
Godzinę temu, grzybek napisał:

To ja w tym temacie dodam skromnie, że ja jestem autorem tej fotki. Pamiętacie koledzy nasz wypad do Zamarte? Trzeba będzie to powtórzyć😉

Mam nadzieję, że więcej spotkań będzie niż w minionym roku. Ja już powoli przygotowuję się do sezonu. Czekam tylko na lepszą pogodę i ogarniam serwisowo sprzęt. Mam nadzieję, że więcej szabel będzie z naszego regionu do wspólnych wypadów. Na Burgmanię się wybieram więc pewno razem pojedziemy no chyba że ktoś w czwartek zaczyna. Wszystko wskazuje , że pojawią się też koledzy z podgrupy Quadro. Ilu to jeszcze niewiadomo, ale grupa się rozrasta do kikunastu osób. Ja muszę znaleźć serwis w Bydgoszczy co mi parę rzeczy poprawi. Zamarte powtórzymy i może jakiś punkt spotkań sobie znajdziemy. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

@skala co do tej gumy to ciężko o prawą właśnie za to z lewą nie ma problemu 🙂 kolega kupił 2014 r ale lekko zaniedbany i powoli z nim chce działać tak by na sezon był gotowy. Dzięki za info, ten który chcę oglądać to 3-4 letni egzemplarz bo chciałbym coś już na dłużej - X8 kupowałem na próbę zobaczyć czy złapie zajawkę a więcej nim km ostatnie dwa lata robiłem niż autem 😄

Odnośnik do komentarza
  • 0

@skaladzięki za wszystkie porady 🙂 Sprzęt kupiony nawet młodszy niż się okazało 👍 jak nam się wspólnie będzie układało się okaże ale sądzę że godnie zastąpi X8 🙂

tmp-cam-4356440740630126516.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...