Skocz do zawartości
Forum Burgmania

ALPY w Sierpniu, czyli zapowiadana wycieczka z serii "Bo Marek nie Widział"...


SlawoyAMD

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
19 godzin temu, SlawoyAMD napisał:
Przespałem się już w Niemczech, a całą noc lał deszcz, więc pakowanie było na mokro. Pogoda się załamała i wracałem, jak po szczytach Grossglocknera, czyli w 12 stopniach.

 

Tego samego dnia jechałem ze Stuttgartu w stronę PL. Całą drogę były mega deszcze i właśnie 10 - 13 stC. Prognozy na kolejne dni podobne. Lekko nie miałeś 🤏

Ps. Czasem przez moment nie padało. Np. w okolicy Bayeruth
af1bb31dbf12c8c761718de01c8b8d06.jpg

a33f8f0b0b022a3b88a17a870a8a31c1.jpg

Odnośnik do komentarza

 

 

Nie nie ma żadnego koła po prostu,  działa na zasadzie zwykłego podnośnika hydraulicznego autko specjalnie dociazone z przodu tak też hołdują samochody za przednią os, my z moim bzykiem graliśmy 120km na godz

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Godzinę temu, MariuszBurgi napisał:

Tego samego dnia jechałem ze Stuttgartu w stronę PL. Całą drogę były mega deszcze i właśnie 10 - 13 stC. Prognozy na kolejne dni podobne. Lekko nie miałeś 🤏

W nocy tak lało, że widziałem, jak pod naporem wody pałąki namiotu się uginały 😆 Ale Decathlonowa Quechua Fresh&Black nie puściła deszczu...

 

PS - Marek już w domu... Ściągnęliśmy sprzęt z cudacznej, ale praktycznej lawety i już jest w garażu...

 

20210825_155410.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zakończenie przygody pomyślne, wszyscy w domach, może nie zawsze tak jak planowali z tym, że te nieplanowane przygody długo zostają w pamięci. Ciekawa relacja 👍😊

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Wreszcie znalazłem kilkanaście godzin wolnego czasu i usiadłem do montażu filmu z sierpniowego wypadu w Alpy... Na razie pierwsza część, bo materiału wideo do przemielenia jest ponad 120 gigabajtów... Najwięcej pracy kosztowało mnie nagranie narracji, bo Czubówną nie jestem, ale może nie wyszło tak źle... ??? To jest tak, że próba z podglądem obrazu przebiega bezproblemowo, a jak wciśniemy już czerwony guziczek Record, to jakby klucha w gębie blokowała... 😛

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zdjęcia miód-malina 👍

Muzyka - można się zakochać 😜

A co do narracji to powiem tak ...........przy najbliższej okazji będziesz cały wieczór siedział koło mnie i opowiadał , opowiadał , opowiadał

 

 

PS

Ddawaj następne części bo mnie poskręca 😡

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No tak, ta narrracja boska. Slawoy będzie musiał z tym brzmieniem głosu podzielić się relacją w szerszym gronie, np. w formie prezentacji🤣

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Przed świętami się nie udało, ale teraz przyszedł czas na drugą część relacji z naszej wyprawy w Alpy... Tym razem zdobywamy szczyt Aiguille du Midi (3842 m n.p.m.), co prawda bez motocykli, ale osobiście 😋 Moja narracja przeszła lekką metamorfozę, bo głos nagrywany jest już nie przez smartfon, a pół profesjonalny mikrofon studyjny, nadesłany mi przez firmę Genesis... Czy jest lepiej, określcie sami...

 

20211219_215425.jpg

20211219_215450.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Świetna wyprawa. Kadry pocztówkowe. Narracja stonowana. 

Jednym słowem dobra robota. Co do lektora na smatfonie i mikrofonie to smartfon bardziej metaliczny pogłos a mikrofon bardziej miękki dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Przed świętami się nie udało, ale teraz przyszedł czas na drugą część relacji z naszej wyprawy w Alpy... Tym razem zdobywamy szczyt Aiguille du Midi (3842 m n.p.m.), co prawda bez motocykli, ale osobiście  Moja narracja przeszła lekką metamorfozę, bo głos nagrywany jest już nie przez smartfon, a pół profesjonalny mikrofon studyjny, nadesłany mi przez firmę Genesis... Czy jest lepiej, określcie sami...
 
20211219_215425.thumb.jpg.67b44a1ba03ab5236a47c8fa02a9eabc.jpg
20211219_215450.thumb.jpg.5c28f9e448e0d49722bbde2e53ed9d4f.jpg
 
 
 
 

Oczywiście, że lepiej i jest „product placement”


Wysłane z iPhone 13 Pro za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

No i przyszedł czas na trzecią część wspomnień z wakacyjnych wojaży po Alpach... Jak się patrzy za okno, to szlag człowieka trafia, że mieszka w takim klimacie... Czas szykować plany na kolejny sezon, czego i Wam życzę. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Super relacja. Ale mi się tęskni za tymi widokami. Może poradzę sobie z kręgosłupem w tym sezonie. Bo poprzedni był dla mnie stracony. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Obejrzałem z przyjemnością i po-napawałem się widokami, które niezmiennie zawsze cieszą. Zdecydowanie czas planować sezon 2022 🏝️ :scooter:🌞

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Mam to szczęście, że nie oglądałem wcześniej części pierwszej i drugiej, dzięki temu łyknąłem wszystkie trzy części, w całości 👍 za jednym podejściem.

Ogląda się jak dobry, ciekawy serial gdy po oglądnięciu "X" odcinków mówi się do siebie o czwartej rano "... a jeszcze, jeszcze tylko jeden odcinek i idę spać" 😀

Fajna wyprawa, super widoki uwiecznione na filmikach, a dzięki wspaniałej narracji przyjemnie i z zaciekawieniem ogląda się i słucha.

SUPER!!!

Odnośnik do komentarza

Świetna relacja filmowa, gratuluję wyprawy i jestem w szoku, że koszt relatywnie niewielki.

Jest opcja odtworzenia wybranych fragmentów trasy, aby trafić na dokładnie te same odcinki które przejechaliście?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 godzinę temu, alkir napisał:

Jest opcja odtworzenia wybranych fragmentów trasy, aby trafić na dokładnie te same odcinki które przejechaliście?

No widzisz, trasa nie była przygotowywana, po prostu odpalamy GPS w opcji bez autostrad i odcinków płatnych i jedziemy... Jeśli chodzi o Alpy Francuskie, to do Francji lecieliśmy trasą SS26 + płatny tunel, a z Chamonix na Albertville N205, prawdopodobnie D909, D1212 i gdzieś wzdłuż A43, bo raczej nie główną trasą... W stronę jeziora D1006...

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.08.2021 o 16:47, Marek62 napisał:

Ergo Hestia lawetę wysłali bez zbędnych pytań, mam wykupione zagranicą 1500km i cała Polska tak że do samego domku zawiozą

Wielkie dzięki za podpowiedź, bo mój agent wywiesił białą flagę. Tylko hestia ma taką ofertę bez AC.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Darek400 napisał:

Wielkie dzięki za podpowiedź, bo mój agent wywiesił białą flagę. Tylko hestia ma taką ofertę bez AC.

Czytałem regulamin i  Car Assistance jest holowanie do 250 km za granicą. Strona 24 paragraf 14.

Ale jako nieliczni mają AC z zakresem terytorialnym Europa, Algieria, Maroko, Tunezja, Izrael i Iran.

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Przyjrzę się żeby nie zostać w jakimś lesie. 

Ps. Swoją drogą to trzeba mieć zacięcie żeby to przeczytać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...