Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy kupno auta elektrycznego ma sens?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Merytorycznie dobre...

 

Odnośnik do komentarza

Co do filmiku z kanału Povagowani- powiedział to, o czym myślałem od dawna. Zbierałem wyniki badań, analizowałem i porównywałem. Jak kiedyś przedstawiłem swój punkt widzenia na pewnym forum, to zwolennicy elektryków mało mnie nie zjedli! Dostało mi się, wyzwali mnie od płaskoziemców  XD

Tak więc szacun dla kanału Povagowani za spokojne i merytoryczne podejście do tematu.  Nic dodać, nic ująć.

 

A z innej beczki: dziś jeździłem VW ID.5

Kolega wziął na weekend do testów. Ładna linia, fajny środek. Auto nie wydaje się ociężałe mimo swojej masy (ponad dwie tony bez pasażerów...). Zawieszenie naprawdę dobre, choć nie doszukałem się tej sportowej charakterystyki o jakiej się mówi. Może po prostu przywykłem do twardego i bardzo bezpośredniego jakie miałem okazję wypróbować w naprawdę sportowych autach? Przyśpieszenie 204 konnej wersji na kolana nie rzuca- spora masa robi swoje.... Tym niemniej zawalidrogą nie jest i przyśpiesza całkiem sprawnie (max 10,4 s do setki). Bogate wyposażenie elektryczne czasem trochę się gubi. Rozpoznawanie znaków nie wszystkie wychwyciło, raz za późno zareagowało na znak obszaru zabudowanego. Prędkość spadła już kilkadziesiąt metrów za znakiem, w razie "W" byłby mandat! Asystent pasa też raz się nie popisał- i to wszystko na trasie około 10 kilometrów. Razi mnie widoczny po otwarciu drzwi kierowcy nieosłonięty fragment mechanizmu fotela- może była tam jakaś maskownica i zginęła? Tylne opony po przebiegu 5 tysięcy km dość mocno poddarte- widać, że to auto testowe 🙂

Ogólnie auto nie dla mnie. Nie dałbym za nie prawie trzysta tysięcy, bo taka byłaby cena tej wersji- zresztą nie mam w planach kupna elektryka, chyba że mnie zmuszą. Tym niemniej doskonale nadaje się do spokojnego przemieszczania się z punktu A do punktu B i dodaje prestiżu- jeśli komuś na nim zależy. Myślę, że większości kierowców przypadłoby do gustu. Moja żona pewnie byłaby zadowolona i może nawet polubiłaby automat, z którym jak na razie nie przepada 😉 

 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Cóż za zmiana trendu 🤔 Tesla tańsza od Škody -> KLIK

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Nie chodzi o ile. Bardziej o sam fakt. Z resztą obniżkę uważam za znaczną. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...