Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Czy kupno auta elektrycznego ma sens?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Fiat podaje że pięćsetką można przejechać do 160km na jednym ładowaniu - w lecie, a w zimie ~100km.

Ja idę na rekord ! 🙂 tylko nie wiem jak to nazwać, bo w benzyniaku jeździ się "na kropelce",

a w elektryku?  

"na waciku"?

1656490866497.thumb.jpg.3f4197083ef890339bc3314063365d32.jpg

Odnośnik do komentarza

Stawiam na polisę z assistance. Koniec prądu = laweta. Oczywiście laweta napędzana 3 litrowym dieselem, bo przecież laweta musi jeździć, a nie bawić się w ekologię itp.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Patryk napisał:

Fiat podaje że pięćsetką można przejechać do 160km na jednym ładowaniu - w lecie, a w zimie ~100km.

Ja idę na rekord ! 🙂 tylko nie wiem jak to nazwać, bo w benzyniaku jeździ się "na kropelce",

a w elektryku?  

"na waciku"?

1656490866497.thumb.jpg.3f4197083ef890339bc3314063365d32.jpg

Brawo Ty 💪

Dobrze, że jeździsz tylko po asfalcie blisko stacji, bo faktycznie można by się martwic czy nie będzie jak z suvami: im dalej zajedzie w teren tym dalej będzie po niego jechał ciągnik🤭🤣🤣

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jak ktoś uważnie przeczytał to wyłapał ile błędów popełnił autor.

Po 1 ograniczył się tylko do jednej sieci ładowarek ( no sorry ale to tak jak by ktoś uparł się że będzie tankował tylko na Shellu- to zapraszam w Bieszczady. 🤣Nigdzie nie zatankuje ale to nie powód że spalinowe są złe tylko kierowca Baran)

Po 2 Koleś zaskoczony że stacja jest po drugiej stronie autostrady ( a jak wytyczał trasę to nie mógł sprawdzić? Przecież to na mapie widać)

Po 3 Jak już zawrócił i dojechał na ładowarkę to miał 30% baterii czyli nawet w naszym ubogim w ładowarki kraju by spokojnie dojechał do następnej no ale patrz pkt 1

Po 4 Napisał że stracił godzinę na ładowarce a z tego wynika że ładował ponad 80% pojemności baterii ( a dzisiaj to już chyba dzieci wiedzą że do 80% ładuje się w ok 30 minut - lepsze samochody w 18 minut - i w trasę bo te dodatkowe 20% idzie dużo wolniej.)

I skoro wiem to ja a nie mam elektryka to ktoś kto się wybiera takim pojazdem powinien też to wiedzieć ( tak jak powinien wiedzieć jakie paliwo wlać do baku jak jedzie spalinowcem )

Generalnie ludzie beż problemu z Polski jeżdżą po Europie a on miał kłopot dojechać do Karpacza. Moim zdaniem to nie problem infrastruktury czy samochodu tylko kierowcy.

 

 

Odnośnik do komentarza

1- jeżeli miał wykupiony abonament to trzymał się tej sieci. To czy mu się opłacało nadrobić tyle kilometrów to oczywiście druga sprawa.  2-nie wiem jak inni ,ale ja jadąc z klasycznym napędem nigdy nie wytyczam tras według stacji tankowania.  3 -,patrz punkt 2 .   4 ok 30 minut o ile ładowarka jest wolna,spalinowym tankowanie powiedzmy 15 minut ,raz na taką całą trasę.   Nie wiem jakie wlać paliwo , idę do obsługi stacji i mi wleją odpowiednie (w większości stacji)  😊.     Co nie uważam ,że nie jest to przyszłość,tak jak tel komórkowy w praktyce wyeliminował stacjonarny.  Wszyscy pamiętamy jak szukało się "pola"  Ja u siebie musiałem wchodzić na dach , żeby zadzwonić (też się dało)

Odnośnik do komentarza

Fiatem 500 przejechałem 100 km i zużyłem połowę baterii
Styl jazdy ostro szalony, upał klima chodziła cały czas
Więc te 200 realne
Jednak nadal uważam że jak ktoś jeździ tylko po mieście do pracy i z powrotem a mieszka pod miastem w domku - super alternatywa dla benzyny.
Jedynie czy większą dwukrotnie cenę da się zrekompensować jazdą po buspasie i darmowym parkowaniem ?
Bo auto dla mnie ma być pragmatycznym środkiem komunikacji a nie zabawką jak … skuter


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Wszystko się zmienia. Ceny paliw i prądu też. Zobaczymy jaka będzie relacja tych "nośników energii" za parę lat. Dziś 4oo elektryk ma sens, tylko dla nielicznych i tylko w specyficznym środowisku użytkowania. Dochodzi właśnie ta wspomniana konieczność "planowania". Nie każdemu to pasuje, tym bardziej jeśli nasza praca jest w godzinach nienormatywnych. Natomiast podróżowanie autem EV - dla mnie odpada. Na tę chwilę - tylko hybryda.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
12 godzin temu, tomekmajesty napisał:

Fiatem 500 przejechałem 100 km i zużyłem połowę baterii
Styl jazdy ostro szalony, upał klima chodziła cały czas
Więc te 200 realne
Jednak nadal uważam że jak ktoś jeździ tylko po mieście do pracy i z powrotem a mieszka pod miastem w domku - super alternatywa dla benzyny.
Jedynie czy większą dwukrotnie cenę da się zrekompensować jazdą po buspasie i darmowym parkowaniem ?
Bo auto dla mnie ma być pragmatycznym środkiem komunikacji a nie zabawką jak … skuter emoji3.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A którą generacją F500e jeździłeś? Który rocznik?

W kolejnych generacjach zasięg zwiększał się 160/240/ponad 300 czy nawet 400

W moim przypadku to wersja 160km (2014r.)

Odnośnik do komentarza

Najnowszym modelem testowym od dealera
Mówił że wersja z zasięgiem około 200 km
Miał chyba 6 miesięcy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
23 godziny temu, tomekmajesty napisał:

Najnowszym modelem testowym od dealera
Mówił że wersja z zasięgiem około 200 km
Miał chyba 6 miesięcy

 

Czyli dwa kroki do przodu.

Pewnie przy delikatnej jeździe >300 

Odnośnik do komentarza

Minie jeszcze trochę czasu, gdy elektryki będa powszechne. Mamy stacje ładowania elektrycznego. Klienci z nich korzystają, ale trochę to zajmuje czasu:)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ładowanie auta EV w bloku, pod oknem? No pewnie, że można 😉

 

Ps. I żeby nie było... znam osobiście 2 osoby, które dokładnie tak ładują swoje auta, mieszkając właśnie w bloku. Mieli awantury z sąsiadami, administracjami budynków ale... po pewnych usprawnieniach (maszty, kombinacje z kablem by nie przebiegał po chodniku) jakoś z tym żyją.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie elektryk ma sens (aktualnie) dla dużej części odbiorców, czyli mały, prosty TANI, jako "worek na zakupy", niestety wymogi dopuszczenia do ruchu i próby zrobienia wokół tego filozofii windują ceny pod samo niebo, nikomu na razie nie za bardzo zależy (zwłaszcza w naszym kraju) aby to był "przedmiot powszechnego użytku, bo to się nikomu nie opłaca 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Nad Balatonem gość prawie namioty poprzewracał, by dopchać się elektrykiem do słupka z prądem... Pierwsze, co zrobili po wyjściu z auta,  to oczywiście  podłączenie auta, dopiero później namiot i reszta kampingowego wyposażenia... Widać elektryczna turystyka, ma swoje priorytety...

20220716_192425.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Można być niezależnym w EV?!
bc96267614cee04f6be8f2c9bc5bd017.jpg

8636cc8d6f0a86e8abcbefd0ca7f2dd2.jpg

24697b1cdb94ba42aa89cf725a6a90d1.jpg

Odnośnik do komentarza

Jakby gość jechał tą przyczepą solarną a nie ją ciągnął za wozem to miałoby to większy sens i byłoby łatwiejsze w przemieszczaniu😜. Taki solarkamper. To trochę tak jakby ktoś uwielbiał jazdę moto i nie potrafił ograniczyć wożonych rzeczy - czyli ciągnąłby za sobą autosan z całym majdanem🤣

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
W dniu 25.07.2022 o 07:09, Nazir napisał:

Jakby gość jechał tą przyczepą solarną a nie ją ciągnął za wozem to miałoby to większy sens i byłoby łatwiejsze w przemieszczaniu😜. Taki solarkamper. To trochę tak jakby ktoś uwielbiał jazdę moto i nie potrafił ograniczyć wożonych rzeczy - czyli ciągnąłby za sobą autosan z całym majdanem🤣

i są tacy 1967248603_Przechwytywaniecccv.JPG.715e12c418ca4f88ec06230919566c4d.JPG 🙂

 

Odnośnik do komentarza

U nas w pracy mamy elektryka VW e-UP. Zasięg do 50 latem:) NA ten moment w Polsce lepiej inwestować w skutery elektryczne, które łatwo i szybko można podładować w domu. Do pracy do 50 km idealne, na wycieczki i do spożywczego. Mamy jeszcze za małą infrastrukturę ładowarek i są przestarzałe technologicznie. Za wolno ładują.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

To jeszcze coś w temacie "auto ev + obciążenie" -> KLIK

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...