Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Plusy minusy kwarantanny i wszelkich zakazów i nakazów


Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Zadziała, czy nie zadziała ta szczepionka - nie wiem. A ja chcę spróbować, bo to jedyne, co mogę zrobić,żeby coś zmienić. Żeby wreszcie wyjść do ludzi. Jechać w świat. Dać zarobić restauracjom, hotelom i innym przedsiębiorcom. Chciałbym już planować wyjazdy na 2021. Niech mi nawet małpie uszy wyrosną od tej szczepionki, to zaryzykuję. 😆

Dziś słyszę, że zaszczepiono już ok. 200 tyś. Polaków. Przez 2 tygodnie! Ja nie wiem ...- to Sasin organizuje te szczepienia? 😨😜

Czyżby kolejny sezon miał być zmarnowany? W tym tempie, to się doczekam może w wakacje ...2022. 😭

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ja tylko subtelnie zwrócę uwagę aby dyskusja nie kierowała się w stronę polityki, której tu od zawsze 👉 nie tolerujemy.👈 

 

9 godzin temu, Jack napisał:

Czyżby kolejny sezon miał być zmarnowany?

Zeszły nie był taki zły. Fakt, że pierwszy raz w historii Klubu nie odbył się nasz sztandarowy zlot, który jest zawsze rekordowo liczebny, a co właśnie przełożyło się na konieczność jego odwołania.

Jednak zaliczone na :scooter: Suwałki Blues i Po Valašsku na skútru. Odbył się też Kongres, Leniwiec i Mierzeja.... co cieszy. Bądźmy więc dobrej myśli... odnośnie sezonu 2021 💪

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
12 godzin temu, MariuszBurgi napisał:

Jednak zaliczone na :scooter: Suwałki Blues i Po Valašsku na skútru. Odbył się też Kongres, Leniwiec i Mierzeja.... co cieszy. Bądźmy więc dobrej myśli... odnośnie sezonu 2021 💪

Dokładnie 👍, bądźmy dobrej myśli !

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
7 godzin temu, JER2Y napisał:

Jak widać zjawisko nienowe.

JER2Y pozamiatałeś 👌

23 godziny temu, Jack napisał:

Chciałbym już planować wyjazdy na 2021. Niech mi nawet małpie uszy wyrosną od tej szczepionki, to zaryzykuję. 😆

Podpisuję się pod tym obiema 🤲

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

na 1 punkt szczepień (ten moich rodziców) obejmujący 3 przychodnie dają na szczepienie 80-latków 30 szczepionek z czego 15 do wykorzystania dla zarejestrowanych przez internet a 15 do podziału na 3 przychodnie, czyli po 5szt. Reszta nie wiadomo kiedy.

Narodowy Program Szczepień rulez!

Odnośnik do komentarza

No, to żeś teraz "newsa" wygrzebał.

Jak do tej pory ŻADNA szczepionka nie zabezpieczała przed przenoszeniem czy rozprzestrzenianiem wirusa. Szczepionka ze swojej natury ma zabezpieczać SZCZEPIONEGO przed ciężkim przebiegiem choroby i powikłaniami z nią związanymi. To, że spadała po szczepieniach emisja choroby to efekt tego, że ponieważ choroba nie rozwijała się u osób zaszczepionych lub nie rozwijała się w pełni, zmniejszała się per saldo ilość patogenu w otoczeniu. 

Na tą chwilę jeszcze jest zbyt wcześnie aby stwierdzić autorytatywnie czy będzie chronić przez rok, dwa czy więcej - po prostu minęło dopiero pół roku od pierwszych szczepień, to się dopiero okaże. Jeśli wirus zmutuje to ta szczepionka może na niego już nie zadziałać i konieczna będzie jej modyfikacja. 

I jeszcze a propos słowa "eksperyment medyczny". Czy Ty czytasz (czasami) etykiety na produktach spożywczych? Jeśli tak, to chyba wiesz, że codziennie jesteś ofiarą eksperymentów medycznych które dokonują na Tobie producenci żywności - te wszystkie E coś-tam, gumy wszelkiego rodzaju, zagęstniki, słodziki itp. 

Suplementy diety? - to jest dopiero eksperyment medyczny a jako Polska jesteśmy na szczytach rankingu używania tego g....  ale jakoś nie słychać żeby ktoś nad tym ubolewał.

I na koniec jeszcze fragment ulotki APAPu - możliwe skutki uboczne takiego popularnego "bezpiecznego" leku, są nie mniej groźne do tych deklarowanych dla szczepionki. Pod różnymi nazwami ludzie łykają go (substancja czynna - paracetamol) jak pelikany:

 

Tak jak i inne leki, tak również APAP 500 mg może powodować skutki uboczne. Bardzo rzadko są to stany zagrażające życiu. Należy odstawić preparat i niezwłocznie udać się do lekarza, jeżeli wystąpią:

- wstrząs  anafilaktyczny – objawy to zaburzenia świadomości, zawroty głowy, przyspieszenie czynności serca, spadek ciśnienia krwi,

- obrzęk naczynioruchowy – jego symptomy to trudności w oddychaniu oraz obrzęk twarzy, warg, języka i gardła,
ciężkie reakcje skórne.
Rzadko, - u 1 do 10 na 10 000 osób przyjmujących preparat pojawiały się:

- reakcje nadwrażliwości, pokrzywka, rumień, wysypka

- dolegliwości ze strony układu pokarmowego: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia.

Bardzo rzadko, u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów występowały:

- ostre uszkodzenie wątroby – zazwyczaj na skutek przedawkowania,

- skurcz oskrzeli - u osób nadwrażliwych na kwas acetylosalicylowy oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne,
- spadek liczby płytek krwi (trombocytopenia),

- plamica barwnikowa,
- spadek liczby granulocytów (agranulocytoza)

Odnośnik do komentarza

Ekhym... tylko że ludzie biorą Apap od ładnych kilku lat, więc ten tego .... eksperyment jest bardziej "przewidywalny". No, ale na chwilę obecną szczepienia nie są obowiązkowe. Tyle. 

Odnośnik do komentarza

Z Apapem zwróciłem tylko uwagę na to, że pomimo, iż to lek znany i lubiany to swoje skutki uboczne też posiada, nawet groźne o czym pewnie niewielu przeczytało i wie. Dla szczepionki Pfizera tych skutków producent deklaruje mniej niż może być przy Apapie i nie tak groźne - ale jest krzyk. Oczywiście zawsze jest pewne ryzyko, że być może u jakiegoś ułamka procenta jeszcze coś wyskoczy - niestety to cena postępu, jakkolwiek by to nie zabrzmiało. A dotyczy to wszystkich dziedzin życia od motoryzacji przez łączność (chociażby słynne 5G), transport po medycynę właśnie.

 

Odnośnik do komentarza

Odwieczne w społeczeństwie :
Strach przed nowym
Pierwsze samochody w uk musiały być poprzedzane przez gościa z chorągiewką który ostrzegał przed zbliżającą się bedtią
:)
I zarzucano że kury nie niosą zwierzęta chorują a kobiety spędzają ciąże


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, tomekmajesty napisał:

Odwieczne w społeczeństwie :
Strach przed nowym

Tomku wybacz, ale szczepionki nie są niczym nowym. Są znane od lat, a większość wyrażających obawy sama jest zaszczepiona na wiele chorób, które zostały albo całkowicie, albo prawie całkowicie zwalczone właśnie dzięki szczepionkom. Mało tego, o ile sa to osoby w wieku 40+ to były szczepione wielokrotnie gorszymi preparatami niż dostępne lub opracowywane aktualnie. Niestety dzięki mediom społecznościowym istnieje duża łatwość rozpowszechniania się teorii spiskowych, dezinformacji i propagandy z czego korzysta spora grupa osób i instytucji je rozpowszechniających. Czyż nie jest porządane wygenerowanie grupy sceptyków przy przewidywanej, ograniczonej podaży szczepionek? To ostatnie oczywiście z lekkim przymrużeniem oka.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, dropi napisał:

Jestem już po szczepieniu (2 dawkami) i na czole nie wyrosła mi dodatkowa moszna czy 3 oko.

 

🤔A nie masz nieposkromionej ochoty zakupić nowego oprogramowania od Billa Gatesa? 🤪

Odnośnik do komentarza

W zasadzie 3 oko by się przydało
:)
Tylko nie wiem czy lepsze dalekowzroczne czy panorama
;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Paul napisał:

Dopadło i mnie + 

Samopoczucie do dupy gorączka, wszystko smakuje jak płyta paździerzowa ,węchu brak .

 

Szybkiego powrotu do zdrowia.Trzymaj się. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Paul napisał:

Dopadło i mnie + 

Samopoczucie do dupy gorączka, wszystko smakuje jak płyta paździerzowa ,węchu brak .

 

Współczuję!

Proponuję nie zwlekać z wizytą u lekarza (zdalnie czy osobiście) tylko działać zdecydowanie i nie czekać na chwilę kiedy faktycznie pojawią się większe problemy, np. z gorączką i dusznościami; wtedy zazwyczaj jest już za późno.

Moje doświadczenie jest niestety dość przykre bo blisko 50% moich znajomych bardzo ciężko przechodziła tę chorobę (jeden zgon w przeciągu 2 tygodni od zachorowania) i stwierdzam, że skrupulatna diagnoza płuc to podstawa. Nie da się zbadać płuc "zdalnie" ale jak się trafi na normalnego lekarza to nie będzie problemu z wizytą. Problemem tej choroby jest jej szybkość działania; w 3 dni potrafi rozwalić płuca a jak się już trafia pod respirator to bez szwanku się z pod niego nie wychodzi...

 

Dlatego nie bagatelizujmy tej choroby i nie czytajmy kolejnych mądrosci w internetach bo kto tego nie przeszedł to niech się nie wypowiada,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...