Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Turystyczna 125 ccm


Gość Mali

Pytanie

Witam

Jako że jestem "nowicjuszem" na burgmanii chciałbym sie przywitać :o oczywi?cie w specjalnym w?tku.

Bardzo podoba mi się klimat tego forum oraz profesjonalizm userów :D

Wracaj?c do tematu:

Większa pojemno?ć niż 125 ccm nie wchodzi w gre... blokuje mnie wiek, mogę sobie pozwolić jedynie na "prawko" A1.

Interesuje mnie nowy skuter, który służyłby mi do jazdy tylko i wył?cznie po trasie, dla przyjemno?ci (20 km-200 km).

Wymagam od skutera szczególnie wygody, co za tym idzie dobrego tłumienia nierówno?ci i dużego wygodnego siedziska, na którym mógłbym wysiedzieć kilka godzin. Oczywi?cie pozycja za kierownic?, anty krzesełkowa. Drugim ważnym aspektem jest ekonomiczno?ć/niezawodno?ć, interesuj? mnie skutery, które dawkuj? paliwo elektronicznie. Ochrona przed wiatrem również jest kluczowym aspektem w moim wyborze. Osi?gi plasuje za komfortem i ekonomik?.

Na rynku jest wiele skuterów, najbardziej odpowiada mi nowo?ć Hondy (jestem miło?nikiem tej marki) model S-wing. Bardzo podoba mi się również Pugg Satelis w wersji z kompresorem, chodĽ boje się, że ta sprężarka musi zostać dobrze "wyżywiona" i napewno jest trudna w obsłudze.

Nie ograniczaj? mnie koszty zakupu.

Bardzo proszę o podawanie konkretnych modeli, które odpowiadaj? mojemu opisowi. Podkre?lam wygoda, ekonomika i niezawodno?ć !!! :)

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam

Niedawno miałem okazje przejechać się Burgmanem 150, w identycznym jaskrawo żółtym kolorze. Skuter bardzo zwinny, zrywny, wygoda w stosunku do mojego Runnera nieporównywalna !OK

Ja już mam przyzwyczajony tyłek do długich dystansów... 50-k? wytrzymuje trasy rzędu 150 km, chodĽ brakuje mi mocy :unsure

Mała pro?ba:

Panie Mariuszu zależy mi bardzo na informacji, gdzie produkowany jest S-wing. Obszukałem już fora/strony zagraniczne i nic nie znalazłem. Gdyby mógłby Pan poszukać tej informacji, bardzo bym sie ucieszył whist

P.S.

kolce_de: bardzo wysok? ?redni? masz na autostradach, 110 km/h to możliwe !tut

Odnośnik do komentarza
  • 0
Gość Gładzior
To je?li miałbym na Twoim miejscu wybierać, maj?c możliwo?ć kupna

"gdzie indziej", to nie X8 a X9 Evo bym wybrał z racji na najbogatsze wyposażenie

w "stawce"

Hmmm....a czym one się różni? wyposażeniowo?

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Sympatycy

A choćby tym, że X9 ma co? w rodzaju komputera pokładowego, 2 tarcze z przodu,

obydwa koła 14 calowe, i jest nieco "pojemniejszy" od X8 - ki.

pzdr

BTW:

Napisałem: "je?li (JA) miałbym na Twoim miejscu wybierać"...

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam

Poszperałem po włoskich stronach i znalazłem. S-wing produkowany jest we... Włoszech. Podobno Pantheony po 2003 również były montowane w Europie i naprawdę s? solidnie zmontowane :P

Mam jeszcze pytanie:

1) Ile może spalać 125ka w trasie przy jeĽdzie 90 km/h realne ??? Czy spala mniej przy takiej prędko?ci niż w mie?cie ??? Nie chodzi mi o konkretny model, tylko o spalanie skuterów tej pojemno?ci :D

2) Czy istnieje możliwo?ć zamówienia u polskiego importera Hondy nowego S-winga ??? Czytałem na Burgmanii, że dobrze się z nimi współpracuje, ?ci?gaj? modele niedostępne na naszym rynku... czy to prawda ???

3) Czy na forum można złapać namiary na użytkownika Pantheona w czterosówie ???

P.S. Szorstki podobno X9EVO już nie jest produkowany z silnikiem 125ccm, to prawda ???

Odnośnik do komentarza
  • 0
Witam

Poszperałem po włoskich stronach i znalazłem. S-wing produkowany jest we... Włoszech. Podobno Pantheony po 2003 również były montowane w Europie i naprawdę s? solidnie zmontowane :D

Mam jeszcze pytanie:

1) Ile może spalać 125ka w trasie przy jeĽdzie 90 km/h realne ??? Czy spala mniej przy takiej prędko?ci niż w mie?cie ??? Nie chodzi mi o konkretny model, tylko o spalanie skuterów tej pojemno?ci :D

2) Czy istnieje możliwo?ć zamówienia u polskiego importera Hondy nowego S-winga ??? Czytałem na Burgmanii, że dobrze się z nimi współpracuje, ?ci?gaj? modele niedostępne na naszym rynku... czy to prawda ???

3) Czy na forum można złapać namiary na użytkownika Pantheona w czterosówie ???

P.S. Szorstki podobno X9EVO już nie jest produkowany z silnikiem 125ccm, to prawda ???

na przykładzie majesty:

zawsze 2,0-3,0 l/100, na trasie do Krakowa (górki) przy przelotowej 90 km i miejscowo 110 km - około 2,5-3,0, w mie?cie zawsze 2,5 :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...