Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zużycie paliwa przez skutery


PC800

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Integra to skuter to wychodzi - wg wskazań komputera - 3,4 w trybie D na spokojnie i 3,8 w S z częstymi redukcjami, wyprzedzaniem gdzie tylko bądź.

Pozytywnie jestem zaskoczony

Komputer przekłamuje wlej pod korek zrób 100 km. I znowu wlej pod korek i wtedy się przekonasz na 100% w/ g twojej weryfikacji to integra pali mniej niż moja sw t,

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 476
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    13

  • zdun13m

    10

  • dr.big

    7

  • antek771

    7

  • Sympatycy

To akurat testowaliśmy lokalnie i niestety - Integra pali mniej od SW-T. Zresztą, to jest przecież jedna z jej najwiekszych zalet.

Odnośnik do komentarza

Spalanie z komputera vs pod korek - pokrywa sie w przypadku Integry.

Burgman 650 2006 zgodnie z podpisem, aczkolwiek nieekonomicznie.

Spalanie komputer vs dystrybutor pokrywa się +/- 0,1l.

Najmniej jadąc międzymiastową do 90km.h spala 3,9ll/100km, najwięcej - bardzo nieekonomicznie w mieście (but spod każdych świateł 5,9l/100km Łódź godzina 16:00)

Prędkość po autostradzie 120-160 pali 4,8-5,2ll/100km

Średnia 5,2l/100km

Odnośnik do komentarza

Zawsze mnie bawią takie rozważania na temat spalania :)

Chociaż tak jak jestem jeszcze w stanie zrozumieć same rozważania, porównania tak już w ogóle nie rozumiem narzekania w stylu..."mój moto pali 4,7 a wszędzie podają i inni mówią, że pali im 4,3 - co jest nie tak, skąd taka różnica" - faktycznie TAKA różnica może przywrócić o zawrót głowy, zwłaszcza jak ktoś jeździ tylko w słoneczne niedziele robiąc 500 km w miesiącu :)

Odnośnik do komentarza

Honda Forza 125 - wg wskazań komputera 2,2 a wg wyliczeń tankowania 2,16. (koputer ma tylko 1 miejsce po przecinku)

trasa/miasto 20/80%

....jet nieźle

Odnośnik do komentarza

Nie wiem ile to jest dobrze a ile źle. Traktuję ten wątek jako żródłó informacji i odniesień a nie ranking. Owszem, spalanie 3,4 przy pojemności 750 to całkiem nieźle i to sobie chwalę ale i tak irytuje mnie mała pojemnosc baku :) Wolałbym tankować co 500-600 km a nie 300. W dodatku jadę rozkoszując się ciepłym wiatrem, na wskażniku paliwa 2-3 kreski więc bezpiecznie, nagle rondo, dwa mocne wychylenia i za rondem mam migająca rezerwę :) Oczywiśćie chwilowo ale potrafi przestraszyć.

Odnośnik do komentarza

Honda Forza 125 - wg wskazań komputera 2,2 a wg wyliczeń tankowania 2,16. (koputer ma tylko 1 miejsce po przecinku)

trasa/miasto 20/80%

....jet nieźle

Według mnie to nieźle by było jakby 100% miasto tyle pokazał :P.

Mnie udało się zejść maksymalnie do 3,8l/100 (komputer chwilowi pokazywał 3,6), a jakim "autobusem" jeżdżę :P. Fakt było to generalnie 90trasa/10% przejazdy przez miasto.

Tak zazwyczaj w mieście 5,3-5,5 (a jeszcze zimy nie ma) i tu chylę czoła dla Integry - ona w tych samych warunkach miejskich +/- 4l/100km.....gdyby tylko była bardziej "skuterowa" :down:

Odnośnik do komentarza

Ostatnio pobawiłem się w małe testy :

Kymco Xciting 500 2005 rok,rano tankowanie pod korek 200 km większość w trasie ,średnio przelotowo 100-120 km/h i wieczorem wlałem 9.2 litra-4.6 l.

Autostrada 150 km/h -150 km i średnia 6.5 litra na 100 km

i ta sama trasa tankowania rano-wieczór HONDA SILVER WING 600 2004(wysoka szyba) -200 km ,przelotowo 100-120 km/h wlałem 13 litrów -6.5 l na 100

Autostrada 150 km/h -150 km-12 litrów - 8 l na setkę .

W jednym i drugim skuterze przy 100 km/h mam średnio 4900 obr,120 km/h 5900 obr

Odnośnik do komentarza

Po ponad pół roku obserwacji i notowania stwierdzam, że mój Burgman AN400 z 2005 roku spala pomiędzy 3,68 a 4,61 l/100km w zależności od warunków trasy i innych w/w. Gdybym miał lać powyżej 5l/100 do skutera, to bym go nawet nie kupił.

Odnośnik do komentarza

Silver Wing pali sporo , ale praca dwóch cylindrów,dzwięk,moc, przyspieszenie rekompensuje wszystko .Jeżdziłem Majką 250 i ona paliła mało , ale ten zapas mocy i 240 kg bezcenne . Xciting to też dobry sprzęt i spalanie na poziomie 4.5-5 litrów w tym sezonie powtarzalne na dystansie 3 tys.km to bardzo dobry wynik.

Odnośnik do komentarza

Burgman AN400ABS

Spalanie trasa 100-120km/h - 3,8l

Spalanie miasto - 4,2 do 4,6l (trasy 3km do 6km)

Spalanie trasa 140-150km/h - 4,2l

Okres letni

Waga kierowcy 90kg

Styl jazdy normalny

Olej w silniku 5W30 syntetyk

Odnośnik do komentarza

Gdybym miał lać powyżej 5l/100 do skutera, to bym go nawet nie kupił.

Każdy powinien używać sprzętu który mu pasuje - :). Musisz pamiętać że maszynki 2 cylindrowe spalają jednak trochę więcej zupki gdy są obciążane i tutaj się nie ma co handlować - przyjemności kosztują - w końcu to hobby (które nigdy nie bywa tanie).

Moja kobyłka potrafi spalić nawet 4,5 litra ale trzeba się kulać (70-90 km/h) a nie latać - przy normalnym śmiganiu 5,4-5,5 litra ale przy lataniu to bak ledwo starcza (15 litrów) na 200 km. Mój buras ma już 300 kg i ja ma 100kg i do tego rzadko jeżdżę sam - więc na szosie często mam ok 0,5 tony - to musi kosztować.

Jak się chce zaoszczędzić to zawsze można sobie gaz założyć do skuta - :).

Odnośnik do komentarza

Moja Gilera Fuoco 500-tka według ostatnich wyliczeń spala w granichach 5-5,2 litra na setkę.70% miasto,30% trasa.

Kiedyś miałem Apke Leonardo 150 - poniżej 4l/100km nie chciała palić.:)

Odnośnik do komentarza

To i ja się pochwalę wynikiem. Mbk Kilibre 300 głównie górskie trasy i podmiejskie wychodzi przeciętnie 3,6l. Póki co średnia z 1000km. Teraz założyłem nowy napęd, filtry, świece i zobaczymy czy coś się zmieni.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Witam Gilera 300 nexus wtrysk przy prędkościach autostradowych 120-140km i zgarbiony za owiewką niestety aż 3,3L a lajtowo po okolicach Nowego Sącza 2,9-3,1L. NAJOSZCZĘDNIEJ 2,7 ale to nie jazda... Komputer nie wiedzieć czemu podaje średnią o około 0,5L niższą!!! Dodam że Romet 7 125ccm palił 2,6-3,1L...to wcale nie jest mało!

Odnośnik do komentarza

Witam

Honda Silver WIng 400 (FJS400D) z 2008 roku.

Spalanie hmm... miało być 4,6 l/100km, a jest 6 :). Jak temperatura spadła poniżej +5 st. C spalanie wzrosło powyżej 6, ale to chyba efekt podgrzewania manetek i kanapy. :)

Pozdrawiam kolegów i koleżanki.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
17 minut temu, jankes napisał:

Jeżdżę codziennie po Gdańsku i u mnie również zużycie w okolicach 6.

Ale ty masz 600 z przed 2007 roku i twój wynik jest normalny w tych warunkach.

 

2 godziny temu, dekateam napisał:

Honda Silver WIng 400 (FJS400D) z 2008 roku.

Spalanie hmm... miało być 4,6 l/100km, a jest 6

Albo ciśniesz cały czas 0-1 na maxa albo coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Jako że jeżdżę prawie cały rok, to "zimowe - także ujemne C" spalanie było średnio większe o ok.0,5l - max.1l (gdy miałem AN400 k8, plus grzania,dwa światła i inne...).    Mimo że preferuję markę "S", to gratuluję sprzętu, bo jest dobry i przyczepności życzę.

Odnośnik do komentarza

 

Dnia ‎09‎/‎08‎/‎2015 o 14:35, gregorion napisał:

Mój cygnus x125 pali 3,7-3,8 jazda tylko po mieście, manetka raczej zawsze na full. Wydaje mi się, że powinno być troche mniej

Yamaha Cygnus 125 ccm gaźnikowy model w mieście kręcona do końca za każdym razem i ostre hamowanie na nastepnych światłach , rano bez korków po południu w korkach max 4,2litra ja 110kg , przy spokojnej jeździe okolo 3,8 w miscie , cykl mieszany 20km czesc przez miasto i wioski okolo 3,3litra. Mysle ze przy delikatnej jeździe zeszłaby w okolice 3l. Ale poza ekologią nie przesłanek ekonomicznych. Oszczędność nie odczuwalna dopiero w wymiarze roku nabiera znaczenia.

Odnośnik do komentarza

To ja mam ochleja pije jak Zagłoba 7.5-8L/100 zawsze z plecaczkiem i po mieście no i teraz jest zimno, może jak bedzie cieplej to mniej wyżłopie ochlej jeden

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...