Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Zużycie paliwa przez skutery


PC800

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w związku z ostatnimi upałami zdemontowałem akcesoryjną szybę w moim DT i założyłem oryginał. Spalanie spadło poniżej 3,5 l/100 km. Jeżdżę do do centrum pracy z Pruszkowa Jerozolimskimi albo obwodnicą. Prędkości 110-130 obwodnicą zaś po alejach spokojniej.

P.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 476
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    13

  • zdun13m

    10

  • dr.big

    7

  • antek771

    7

Witam. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Burgmana. Napełniłem pełny bak. Potem jeździłem do rezerwy oraz liczyłem kilometry na liczniku dziennego przebiegu. Potem znowu zatankowałem : 12,5l a przejechałem 238km. Wyszło 5,2 l/100km. Jazda była mieszna, trochę w mieście troche na trasie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Może być moja 400 K7 w zależności jak cisnę na litrze od 18 do 21 km wykreci:-) nic tylko lac i cieszyć się każdym kilometrem. Pozdrawiam ;-)

Może być moja 400 K7 w zależności jak cisnę na litrze od 18 do 21 km wykreci:-) nic tylko lac i cieszyć się każdym kilometrem. Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza

Honda Pantheon 125 2004 4t na wtrysku - 3,4-3,5l/100km przy manetce odkręconej cały czas na maksa, 50% miasto 50% droga poza miastem, ale manetka praktycznie cały czas odkręcona. Więcej spalić się tym sprzętem już nie da.

Od, kilku dni użytkuje nową Hondę Forzę 300. Ponieważ jest to nowy skuter narazie jeżdzę spokojnie, żeby dać mu się ułożyć. Po ok 150km komputer pokazuje 4,1l/100km, mam nadzieję, że w miarę nabijania kilometrów spalanie spadnie, bo martwię się, że gdy zacznę go normalnie użytkować to skoczy do 5l.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

[.......] bo martwię się, że gdy zacznę go normalnie użytkować to skoczy do 5l.

Na spalanie na poziomie 125cc to nie masz co liczyć, ale nie udało mi się uzyskać z całego baku spalania większego niż 4,3 z manetką odkręcaną do końca. Zwykle, wartość średniej z całego baku była mniejsza od 4,0 l./100 km.

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/71742

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Tmax SJ06, 60% trasa 40% miasto. Normalna jazda bez wygłupów. W trasie z plecaczkiem cirka 90-110 km/h.

Spalony kociołek w takich warunkach= 4.6 l/100 km.

Odnośnik do komentarza

Forza 125 jest chyba nie do pobicia średnia 2,1 l na odcinku 1000 km :-)

--------------------------

Cześć, faktycznie trzeba to z radością potwierdzić - moja Forza na dystansie 300 km srednio 2,2 (70% miasto). Poza miastem, przy przelocie bez autostrady i ekspresówek zaraportowała 1,9.

Odnośnik do komentarza

Sym GTS250 na wtrysku: poniżej 3l/100km, z tego jakieś 20% w mieście, reszta to przedmieścia Trójmiasta, obwodnica, w ostatni weekend autostrada. Chyba znośnie, dla porównania sąsiadowi skuterek 50ccm z silnikiem czterosuwowym pali 2l/100km.

Odnośnik do komentarza

Co do skuterków z czterosuwami, to mój Zoomer popylał paląc 1,8 litra na 100km, ale 45km/h na liczniku to było wszystko ;).

Mniejsze spalanie to już ciężka sprawa, ale zobaczymy, może mi się uda na innym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza

Nie jeżdżę po mieście i wokół komina a moja kobyłka pali średnio 5.6 litra - to już po ostatnim dociążeniu przodu ołowiem (bo mam dużo gratów powieszonych z tyłu swojego burka) by zwiększyć stabilność - w końcu 300 kg masy własnej skuta coś musi pchać do przodu. Ja mam 100 kg masy + plecaczek + załadowane kufry tylny i boczne + pod siodłem i lekko przekraczam 500 kg na drodze -:).

Przy zupełnie spokojnej jeździe w Szwecji (70-100 km/h) ten sam sprzęt spalił 4,5 litra - więc jednak można i tyle spalić.

Odnośnik do komentarza

Zatankowane pod korek zrobiłem 97km. I znowu pod korek wyszło 3,6l. Troszeczkę po mieście reszta w trasie, dziwne że na liczniku pokazuje 4,6l. jestem ciekaw dlaczego tak jest, może jakaś sugestia z waszej strony? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli Integra to skuter to wychodzi - wg wskazań komputera - 3,4 w trybie D na spokojnie i 3,8 w S z częstymi redukcjami, wyprzedzaniem gdzie tylko bądź.

Pozytywnie jestem zaskoczony

Odnośnik do komentarza

Mój Downtown 300i na dotarciu ok 4L/100KM. Po dotarciu w trasie: 3,40L/100KM, w mieście z 3,80L/100KM Dla mnie wynik jest super extra zarąbisty. To mój chinol 72cm3 jeżdząc z 60 km/h pił ok 3,8 L na setke, a tu mamy ten sam wynik w 300-tce jeżdżąc ze 100 km/h ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...