Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Suzuki Burgman 650 rok 2020 ! Koniec produkcji AN650


Majeranek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze
4 godziny temu, MariuszBurgi napisał:

Akcesorium dostępne od początku produkcji tego skutera.

O proszę,  nigdy na żywca nie widziałem.....lub jak widziałem, to pewno nie zwróciłem na to uwagi ?

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 5.11.2019 o 22:07, bobby napisał:

Wygląda ze na eicma jest burgman 650 link. Nie wiem co zostalo zmienione, ale nie wygląda zeby znikal z rynku.

 

Już tu było 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, PawełJW napisał:

Taki filmik dzisiaj znalazłem

Nie wiem jakie środki bierze ten gość z filmu ale chcę takie same!?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Astonpiotr napisał:

Nie wiem jakie środki bierze ten gość z filmu ale chcę takie same!?

On jeździ co roku po targach i chyba jest fanem B650 ,ale w tym roku chyba ma problemy z zdrowiem . Jego mowa i ruchy chyba o tym świadczą. Ale chłopina się stara. A jeśli chodzi o burka to na rynku UE nie mam pojęcia jak może być sprzedawany jeśli nie spełnia norm . No chyba że coś pozmieniali ?

Odnośnik do komentarza
Dnia 6.11.2019 o 18:02, MariuszBurgi napisał:

Akcesorium dostępne od początku produkcji tego skutera. (...)

Tak, już prawie 15 lat temu zmieniałem w moim i płaciłem za chromowany nosek coś około 130 euro w ASO.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dnia 2.08.2019 o 10:37, MariuszBurgi napisał:

Jak pokazał czas, tak... to były plotki. W zapowiedziach nic nie ma nt. nowego AN650. Powiem więcej... wszystko wskazuje na to, że skuter został wycofany z produkcji. Mówią o tym m.in japońskie źródła medialne ale także i sama strona producenta w JP -> KLIK

Oświadczenie prezesa Suzuki Toshihiro Suzukiego: „Naszą rolą w Suzuki jest tworzenie produktów, których ludzie potrzebują, przynosząc źródło radości i emocji w ich życiu".

Wygląda na to, że Burgmana 650 już nie ma na liście tych produktów.

 

c17794cab5529ffef7c73b51ba2c4a52.jpg

Wspominałem o tym już w zeszłym roku. Powody są dwa... ale najważniejszy to brak opcji dostosowania do EURO5 a na zupełnie nowy model AN650 Suzuki ma za mało "woli walki".

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Długi 1973 napisał:

Umarł „KRÓL”

Ale została piosenka i miłe (moje) wspomnienia: "...jeżdżę po mieście królem skuterów, mój skuter kapie od bajerów, gdy wokół ciebie trzęsie się ziemia, bądź pewien jestem obok, nie peniaj..."?.

1.JPG

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Miło wspominam. Pierwszy K3, odbierany 17 lat temu jako ganz nowy z salonu... w tamtych czasach robił piorunujące wrażenie ?

dsc01104.jpg

dsc01065.jpg

Odnośnik do komentarza

Wielka szkoda, że Suzuki nie ma ochoty walczyć. Możemy tylko liczyć, że w przyszłości wypuszczą na rynek coś w tej klasie.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy

Pozostało nam pielęgnować nasze burki, za paręnaście lat będą klasykami jak wsk ☹️

8 godzin temu, MariuszBurgi napisał:

Pierwszy K3

Fajny numer rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza

Ach te normy. Wystarczyło dodać oświetlenie LED z przodu , jakieś gniazda USB, uchwyt na GPS , kontrolę trakcji i nadal byłby królem. 

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam tą markę i sadzę , że Suzuki zaskoczy nowym modelem 650 niejednego. Robi to z pewnym opóźnieniem ale skutecznie. Za przykład niech posłuży nomen omen samochód ostatnia porządna (w rozsądnej cenie) terenówka Suzuki Jimny.  Sądzę, że z burkiem będzie podobnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

To tu, to tam... chodzą słuchy, że Suzuki do końca 2020 w UE chce się w ogóle wycofać z grupy maxi- skuter. Dokładniej to nie tyle chce, co została zmuszona. Żaden z oferowanych do tej pory modeli (ewentualnie poza AN400 ale jego sprzedaż jest dziś śladowa) nie ma szans na dostosowanie do EURO5. Tu niezbędna jest całkowita wymiana oferty, zupełnie nowe konstrukcje, nowe napędy oraz diametralnie nowe założenia i polityka.

Temat jest niejasny a przedstawiciele marki we FR, IT czy ESP unikają trudnych pytań dziennikarzy branżowych. Ostatnio udało się coś wydusić od dyrektora francuskiej filii, jednak nie padły żadne konkrety a odpowiedzi można uznać za lakoniczne. Tu materiał -> Suzuki maxi skuter znika z rynku.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

A co miałoby znaczyć to zdanie z artykułu w "Ścigaczu"?

... nie powiedział wprost, że będzie to skuter, a jedynie przyznał, że możemy to nazwać skuterem.

Czyżby coś w stylu Integry?? ?

Odnośnik do komentarza

....a wg mnie to naciski eurokołchozu na firmę Suzuki która to na rynku motoryzacyjnym rośnie w siłę,  np Suzuki Jimny który aktualnie jest hitem i trzeba na nowego czekać bodajże 2lata, znika z oferty w Europie ze względu na normy emisji spalin, to jest chore!

szkoda Króla, powinien powstać następca

Suzuki Jimny

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Dnia 21.02.2020 o 22:01, Jack napisał:

... nie powiedział wprost, że będzie to skuter, a jedynie przyznał, że możemy to nazwać skuterem.

Czyżby coś w stylu Integry?? ?

Niewykluczone chociaż nie bardzo widzę konstrukcję w aktualnej ofercie, bądź co bądź skromnej, która mogłaby służyć za bazę.

 

Dnia 22.02.2020 o 11:07, Ananakofana napisał:

szkoda Króla [...]

Szkoda ale poza problemem EURO5 spójrzmy też na wyniki sprzedaży AN650 np. w IT, gdzie w 2019 r. znalazł jedynie 290 klientów.

Dla porównania... Integra: 1113, T-max: 2881 a X-ADV: 4263. Liczby są bezwzględne.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 6.02.2020 o 12:47, Długi 1973 napisał:

Umarł „KRÓL”

KRÓL żyje! i dalej Króluje.... dzisiaj się z nim widziałem i trochę pogadaliśmy ?

tylko nie ma następców.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...