Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Oświęcim i okolice wyważanie kół 13 cali


Kolec

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 godziny temu, Kolec napisał:

Chcialem wyważyć tylko przednie kolo,13 cali. Maxi suktry tez takie koła mają trzynastki,i jakos nie znajdują się osoby zniechęcające do tego i piszace ze nie ma potrzeby ....

Oj tam, oj tam. Nic nie zrozumiałeś z tego co ja i koledzy Ci piszą. Rozmiar koła nie ma znaczenia, czy go wyważać czy nie, znaczenie ma to że twoje koło 13 " prowadzi jako pierwsze skuter rozwijający max 120km\h, a u kolegów z maxi skuterów to samo koło (średnica) jedzie na przodzie z prędkością 180km/h. W tym problem że nie praktykuje się wyważania kół do skuterków mniejszej mocy, natomiast do skuterów maxi już tak, wielu robi to statycznie i to wystarcza, inni szukają maszyn przystosowanych do mniejszych średnic osi, (uchwytu koła) w wyważarce. Mam nadzieję , że teraz już mamy jasność.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze
19 minut temu, BURISMAN napisał:

... wielu robi to statycznie i to wystarcza...

...no właśnie i w zupełności. !OK   No ale mamy wolny kraj i każdy niech robi "po swojemu"...mimo dobrych rad...!YES

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie będę sie za bardzo wcinał w temat .Ale Burisman ma racje chłopaki też .Ale każdy robi jak chce .

Od lat wyważałem statycznie i było ok.

Znalazłem jakieś stare opony z burku wszystkie po przebiegu ok 10tyś oprócz tylnej która miała 7tyś.

Nie kolekcjonuje starych opon ale te które znalazłem w garażu same mówię za siebie .pirelli gts Michelin pilot pirelli diablo (2 x przód 1 x tył) reszta z kompletów poszła na doniczki do ogródka.Na gts bym jeszcze z 2 tyś zrobił ale pewnie tył był już śmietnik.Gdzieś chyba Mariusz burgi pisał że u niego poleciał szybciej przód niż tył a więc nie ma reguły.

IMAG1310.jpg

IMAG1309.jpg

IMAG1305.jpg

IMAG1307.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam po pierwsze wszystko co się kręci wiruje obraca powinno byś wyważone , po drugie motocykle skutery czy to maxi cz pierdzikółka powinno się wyważać zawsze ,,STATYCZNE '' wyważenie dynamiczne jest dla kół samochodowych !!!!! Wyważam Motki Skutki i jak ktoś sobie życzy to i quady a może być i taczka :P:Dod dawna i nigdy nikt nie powiedział że mu coś drży czy biję jestem wulkanizatorem od 32 lat to chyba wiem co robię i co mówię , a że ktoś nie ma wałka 12 to się nie dziwię bo mają go nieliczni bo normą jest 14 i tyle w temacie . Pozdrawiam J

Odnośnik do komentarza
  • 0

Z tego co widziałem ostatnio w ASO przy zmianie opon w moim Tmaxie, to wyważanie było robione na specjalnej wyważarce przeznaczonej jedynie dla kół jednośladów. Wyważarki samochodowe są inne.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam Doktorze Bigu wyważarki są takie same tylko mniejsze bo nie potrzeba tylu funkcji co do wyważenia koła od 400 . u mnie w firmie mam malutką wyważareczkę do motków ale i wymienny uchwyt który mogę zamontować ma profesjonalną wyważarkę samochodową po zdjęciu uchwytu i założeniu ,,śmigła '' do motkówi tam też mogę śmigać kółka :D!scooter.Pozdrawiam J

Odnośnik do komentarza
  • 0

I wszystko jasne :) . A co do wyważania małych kół, robiłem to kilkakrotnie w Szczecinie w Hexagonach (koła 10 i  nowsze11 cali). Na wyważarce, tylko warsztatu oferującego tą usługę musiałem długo szukać. No ale to było ponad 15 lat temu.

I też mi "sprzedawali" w wielu serwisach gadkę typu: "paaaanie, takich małych to się nie wyważa..." , na moją odpowiedź, że "to małe" jeździ prawie 150 km/h* coś tam mamrotali pod nosem z niedowierzaniem. Ale w końcu znalazłem mały serwis ogumienia, który, przy okazji, specjalizował się w kołach jednośladów. Ale robił to na samochodowej.

 

*wiadomo, dwusuw: to sportowy wkład filtra, karbonowa membrana Malossi, cylek Malossi, wario Malossi, korektor, sportowe kolanko i czasami też dłuższe przełożenie Polini/Malossi... Wtedy się jeszcze w takie coś bawiłem.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 21.06.2018 o 15:21, Kolec napisał:

Przeczytaj na spokojnie jeszcze raz, wszystko.

No przeczytałem i wysnułem taki wniosek, że zwracasz się pomoc, jak dostajesz rady (słuszne z resztą) to i tak wiesz swoje (olewasz temat), więc nie rozumiem po co pytasz. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...