Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Oświęcim i okolice wyważanie kół 13 cali


Kolec

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • Klubowicze

Każdy serwis motocyklowy wyważy to statyczne. Na pewno jakiś masz w pobliżu. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

właśnie nie-chodzi o to mocowanie koła na wałku-ośka jak w rowerze :D

A koła mam małe,zależy mi na przednim 13 cali,ale fajnie by było też tylne zrobić 12 calowe

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Nie wiem w czym masz problem. Ja nam z tyłu koło 13 cali i od lat wyważanie właśnie statyczne. Jest to zdecydowanie lepszy acz dłuższy sposób. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Problem w tym, że koło jest przymocowane ośką 12 mm,podobno za mały otwór w kole mam żeby koło mogli przymocować do wyważarki 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Do wyważenia statycznego jest obojętna średnica osi. Koło umieszcza się na  stożkach.  Na "dynamice" koło się zakłada na oś maszyny i może być problem. Ja wyważam statycznie i nie mam problemów w czasie jazdy, a osiągam dość znaczne prędkości...:biggrin:

Odnośnik do komentarza
  • 0

kenobi napisał

Nie przekraczam 4000/min. tj 80 max.100 km/h średnio 90.:unsure:.

8 godzin temu, kenobi napisał:

Ja wyważam statycznie i nie mam problemów w czasie jazdy, a osiągam dość znaczne prędkości...:biggrin:

:D, no .......... mi przy 90 też już oczy łzawią :D.

Jestem dziś w Pszczynie, zapytam w warsztacie z którego usług korzystam.

Odnośnik do komentarza
  • 0
26 minut temu, BURISMAN napisał:

Jestem dziś w Pszczynie, zapytam w warsztacie z którego usług korzystam.

Extra,dzieki. Czekam na info

8 godzin temu, arturo-bb napisał:

Są ośki i 10mm. Więc "dobry" warsztat nie powinien mieć problemu.

Wlaśnie " dobry "i w tym slowie caly problem. W kilku pytalem,i kazdy mowi ze nie da rady,ze takie kolo zaklada sie i jezdzi :/

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzwoniłem i nie ma problemu z takim kołem, posiadają wyważarkę i mocowanie dla osi 12 mm.

Umów się w serwisie

MOTOCYKLICZNI - PSZCZYNA 

tel. 694 996 994.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzieki chlopaki,dzwonilem do Motocyklicznych i dowiedzialem sie ze takich kol sie nie wyważa ( do 120 km/h )....a do Pawlowic mam juz kapke daleko z Oświęcimia  :/

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze
2 godziny temu, Kolec napisał:

Dzieki chlopaki,dzwonilem do Motocyklicznych i dowiedzialem sie ze takich kol sie nie wyważa ( do 120 km/h )

Pierd.......nie :fyou:

Jak jest możliwość to się wyważa. Skoro mają sprzęt ( a pisze Burisman że mają) to do roboty a nie pieprzyć że "się nie wyważa"

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze
9 godzin temu, BURISMAN napisał:

kenobi napisał

Nie przekraczam 4000/min. tj 80 max.100 km/h średnio 90.:unsure:.

:D, no .......... mi przy 90 też już oczy łzawią :D.

Jestem dziś w Pszczynie, zapytam w warsztacie z którego usług korzystam.

Ehhhh...za słówka chwytają....:geek: pasek i cvt teraz docieram i dlatego tak....szaleje ;).

Odnośnik do komentarza
  • 0
3 godziny temu, Kolec napisał:

No ale co zrobię, pojadę z kolami i wrócę...i 60 km w plecy autem :)

Rozmawiałem z nimi drugi raz.

Nie mówili Ci, że się nie wyważa, tylko zasugerowali, że jeżeli jest to skuterek o mniejszej pojemności i rozwijasz na nim szybkości znacznie mniejsze to zazwyczaj się nie eksperymentuje z wyważaniem, ale jak klient sobie życzy to i owszem, czemu nie. A 60 km autem to nie takie znowu plecy, bez przesady, może warto zainwestować by się dowiedzieć że wszystko OK i mieć pewność.

Odnośnik do komentarza
  • 0

I mówili jak napisałem,i tak jak Ty napisałeś. Rozmowa wyglądała że faktycznie ,osoba z którą rozmawiałem zasugerowała że takich kół się nie wyważa( ze względu na prędkości jakie się osiąga),ale dalsza część rozmowy wyglądała - przyjedź pan,spróbujemy . A ja chce wiedzieć,że jak przyjadę,będzie sie dało wyważyć,a nie może. Mam ponad 30 km do pszczyny,mieszkam kapkę za Osw,więc średno chce mi się dymać na próbę...

A tak swoją drogą odwiedziłem starego znajomego w okolicy przypadkiem......i prowadzi jakiś mały serwisik moto...i ma wyważarkę :DDD więc próba będzie na miejscu.

Dzięki za chęci i za informacje

Odnośnik do komentarza
  • 0

Niestety,za mała srednica wew.lożyska. Koła ze względu na brak fizycznej mozliwosci osadzenia na wyważarce - wyważyć nie mozna. Pozostaje wywazenie statyczne,ale w to jednak bawil się nie będę.

Odnośnik do komentarza
  • 0
Dnia 9.06.2018 o 09:16, Kolec napisał:

Niestety,za mała srednica wew.lożyska. Koła ze względu na brak fizycznej mozliwosci osadzenia na wyważarce - wyważyć nie mozna. Pozostaje wywazenie statyczne,ale w to jednak bawil się nie będę.

Kolego nie rozumiem Cię, od początku chłopaki piszą Ci ze tylko wyważanie statyczne, trujesz gdzie co i jak i jak Ci jakiś gość w warsztacie to potwierdził to stwierdziłeś że się nie będziesz bawil :huh:

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Na spokojnie.... spróbuj wyważyć statycznie.  Wszystkie posiadane maxi wyważałem w ten sposób i nie narzekam.... Koszt niewielki....nie będzie pasować, szukaj dalej....

Odnośnik do komentarza
  • 0

Z tego co wiem w Pszczynie mają wałek 11,8mm, więc zrobienie koła skutera z osia 12mm nie powinno być problemem. Wyważarkę jaką mają w Pszczynie, jak dobrze pamiętam to jest ona bagnetowa. Wymiana wałków (osi) bez ingerencji kluczami w układ mocowania, dlatego jest to uniwersalna maszyna. Kolega w drugim zakładzie ma wyważarkę, ale najmniejsza średnica wałka to 14mm i On nie robi kół z mniejszymi ośkami. Dwa dni temu wymieniałem opony w aucie i go pytałem, też mi powiedział, że wyważanie koła skuterka jest bezsensowne, szkoda kosztów i roboty, co innego w motocyklach, czy maxi skuterach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 0
15 godzin temu, BURISMAN napisał:

Dwa dni temu wymieniałem opony w aucie i go pytałem, też mi powiedział, że wyważanie koła skuterka jest bezsensowne, szkoda kosztów i roboty, co innego w motocyklach, czy maxi skuterach. 

Chcialem wyważyć tylko przednie kolo,13 cali. Maxi suktry tez takie koła mają trzynastki,i jakos nie znajdują się osoby zniechęcające do tego i piszace ze nie ma potrzeby ....

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Klubowicze

Nikt nie zniechęca ( a przynajmniej z użytkowników ) natomiast polecamy wyważanie statyczne na które z jakichś powodów nie chcesz się zdecydować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...