Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przełęcz Stelvio - Włochy


SzymonSeptic

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż mogę dodać od siebie... Dziękuję za wspaniały wypad. Mówi się, że nie ważne gdzie, ważne z kim. W tym wypadku i z kim i gdzie było na najwyższym poziomie :) okazuje się że team złożony z tak różnych sprzętów, ale ludzi mających wspólną pasję to złoty środek do sukcesu :)

Początek był dla mnie dość trudny - sporo stresu z ustawianiem dokładnej trasy przejazdu - nie chciałem dać d..., troszeczkę tęsknota za córeczka ;) ale było warto ;) 

Powtórzę jeszcze raz, w takim teamie to nie mogło się nie udać :) 

Jeszcze raz dziękuję : Szymon, Blady, Termi(nator) ;) ekipie z Warszawy za trasy. 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dołączam się o prośbę zestawienia kosztów, z uwzględnieniem cen paliwa na trasach Austria / Włochy...

Na dzień dzisiejszy wyjazd planowany na początek sierpnia, stanął w lekkim "stanie nieważkości" z powodów kłopotów zdrowotnych ojca (75 lat), ale mam nadzieję, że uda się mu dojść do poprawy na tyle, by mógł normalnie funkcjonować (matula czeka na operację biodra - przez to niemal nie chodzi, więc nie mogę ich zostawić niemobilnych choć z jednej strony)... Jestem dobrej myśli, że uda mi się podążyć Waszym szlakiem wokół jeziora  Garda...

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, SlawoyAMD napisał:

Dołączam się o prośbę zestawienia kosztów, z uwzględnieniem cen paliwa na trasach Austria / Włochy...

Na dzień dzisiejszy wyjazd planowany na początek sierpnia, stanął w lekkim "stanie nieważkości" z powodów kłopotów zdrowotnych ojca (75 lat), ale mam nadzieję, że uda się mu dojść do poprawy na tyle, by mógł normalnie funkcjonować (matula czeka na operację biodra - przez to niemal nie chodzi, więc nie mogę ich zostawić niemobilnych choć z jednej strony)... Jestem dobrej myśli, że uda mi się podążyć Waszym szlakiem wokół jeziora  Garda...

Najszybszy przelicznik

ile km tyle pln :)

Choć brzmi śmiesznie zawsze się sprawdza i jeszcze zostaje pare ojro na kolejny wyjazd :) 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, SlawoyAMD napisał:

Dołączam się o prośbę zestawienia kosztów, z uwzględnieniem cen paliwa na trasach Austria / Włochy...

Na koszt zakupy paliwa wpływ będzie miał przelicznik zł do EU, chyba że zarabiasz w euro.  

W dodatku w sierpniu to chyba zły pomysł. Nie dość że najbardziej gorąco to jeszcze noclegi najdroższe. 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
7 godzin temu, EndriuBis napisał:

W dodatku w sierpniu to chyba zły pomysł.

Niestety tak mam urlop i nie ma szans na przełożenie... Planuje opcję z namiotem, wiec ceny sa jeszcze do przyjęcia (około 20 euro), nie przy samej Gardzie, tylko kawalek dalej (małe miasteczko, a dokładnie Camping Cane in Fiore).

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Koszty campingów wychodza podobnie jak mniej wypasione pensjonaty. Z rozbiciem na dziko mozesz miec problem z Polizei

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 minutę temu, arturas napisał:

Z rozbiciem na dziko mozesz miec problem z Polizei

Nie przewiduję takiej opcji... 

Odnośnik do komentarza

Paliwa najdroższe we Włoszech oczywiście od 1.7-1.83 €, tylko w strefie bezcłowej paliwo było tańsze - z tego co pamiętam trochę ponad 1€. W Austrii paliwo od 1.35-1.5 €.
We Włoszech stacje to ograniczony dostęp czasowy oczywiście - jak brak bezpośredniej obsługi to można zatankować za gotówkę - ale przyjmuje wyłącznie banknoty: 5,10,20€ - to że automat niby ma obsługę kart to nie znaczy że można tak zapłacić (powiem rzadkość).

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Termi_N napisał:

............. - jak brak bezpośredniej obsługi to można zatankować za gotówkę - ale przyjmuje wyłącznie banknoty: 5,10,20€ - to że automat niby ma obsługę kart to nie znaczy że można tak zapłacić (powiem rzadkość).

A jak to działa ?  Najpierw płać , potem tankuj ?  Czy płacisz za to co wlejesz ? 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Przy gotówce to jak wsadzisz za duży banknot i się nie zmieści to twoja strata.

A kartą to często jest określony limit max ( np we Francji było to 150€ ) i do tej kwoty blokują środki na koncie. Jak już wszystko po rozliczają to dostajesz zwrot nadpłaty ( zatankowałem za 20€ a na resztę czekałem ponad 7 dni !sciana )

Odnośnik do komentarza

Płacisz a potem się modlisz aby weszło- zawsze można dolać koledze.

We Włoszech też robiło blokadę na 100€ jak tankowałem z automatu kartą.

Odnośnik do komentarza

Swego czasu były w Warszawie stacje paliw samoobsługowe, nazwy nie pomnę. Tam też blokowało kwotę konkretną kwotę, a później zabierało rzeczywistą.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Koszt całkowity naszego 9dniowego wyjazdu zamknąl się w 3000-3500zł na osobę ze wszystkim.8 noclegów w tym 4 ze śniadaniem,4 bez .

Warunki do spania wyśmienite.Pierwszy i ostatni nocleg w Maria Alm koło Zell am See w Austrii...pózniej kolejno 2 noclegi w Riva del Garda ,2 w Bormio i 2 w Arabbie.Cała mapa przejazdu dzień po dniu jest na 1wszej stronie tego tematu....trasę ustalał Sysgone - genialna ;) 

Film z wyjazdu opublikuję jutro . z 400Gb !!!!! Materiału ,Syn sklecił mi 4 minutowy filmik....Ciężko tak naprawdę wszystko przejrzeć ,żeby wybrać coś dobrego....najchętniej zrobiłbym parę filmów ,ale nie mam na to czasu ani umiejętności.Najgorsze jest to ,że film nie oddaje nawet w 10% tego co tak naprawdę widać na żywo .....

Mam jednak nadzieję ,że będzie się podobał i co nieco zobrazuje Wam jak wyglądała nasza pierwsza Alpejska wyprawa ;) 

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Tobą w 100% że film nie odda tego co widzisz na żywo

P.s U mnie jest około 500 GB materiału z 3 lat i nie ma czasu ani chęci na obróbkę :) 

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
8 noclegów w tym 4 ze śniadaniem,4 bez .

Jakie pokoje? Każdy miał swój pokój w pojedynkę ? Czy wspólne spanie?

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Zawsze mieliśmy 2 pokoje 2 osobowe , w hotelu spanie na osobnych łóżkach,

w pensjonacie na małżeńskim z Termim spałem - nie narzekał :D 

A to filmik z naszego wypadu !!!

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...