Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Wybór 125'tki. Moje typy i prośba o Wasze opinie


striker994

Pytanie

Cześć,

Zdecydowałem się na kupno skutera klasy 125. Mam niestety dylemat w wyborze. Chciałbym poprosić doświadczonych kolegów o ich opinie na temat moich typów. Wraz z typami zawrę moje obserwacje. Proszę  również o ewentualne wyprowadzenie mnie z błednych wniosków. :rolleyes:

Satelis 125 I gen (2007-2011)  - wtrysk i brak części zamiennych poza ASO. Mylę się? Czy jest możliwość samodzielnej diagnostyki, jak w przypadku aut poprzez OBDII? Poza wersją tradycyjną, korci mnie compressor - warto się w to pchać, faktycznie często pada? Czy ABS stosowany w Satkach jest dobry? Warto za niego dopłacić?

X-Evo 125 - Typ na równi z Satkiem. Fajny, duży. Części są. Faktycznie jest wolny na tle innych Piaggio serii X? Czy to kwestia rolek ? Bardzo subiektywne pytanie - X-Evo czy Satelis ? ;)

X-Max 125 I gen oraz  X-City- wszystko fajnie ale na tle innych wydaje się być mały. Odnoszę wrażenie, że nie da się na nich wyciągnąć nóg (pozycja stricte krzesełkowa).

Aprilia Atlantic 125 - warto się w to  pchać? Faktycznie jest tak, jak ją opisują- kiepska elektryka i plastiki? To, co zaobserwowałem to o wiele mniejszy kufer na tle Piaggio serii X. Rozumiem, że silnik to również Piaggio Leader? Wyczytałem, że od początku ma kombinowany układ hamulcowy - jest ok?

Peugeot Elystar 125 - warto? Kółka 12 cali i stosunkowo niska moc w porównaniu do powyższych. Warto pchać się w Peugeoty na wtrysku?

Honda FES Pantheon 125 na wtrysku - co o niej sądzicie? Małe kółka, osiągi wydają się być ok, przynajmniej na papierze. Brak części dedykowanyc poza ASO - trzeba dobierać z innych modeli?

X8-  Duża różnica między X8 a X-Evo? Z tego, co czytałem, to X-Evo to kontynuacja X8. Silnik ten sam? Różnią się bajerami czy zmiany są gruntowne? Mowa oczywiście o mechanice i geometrii.

Panie i Panowie,
Mam nadzieję, że temat nie wywoła kontrowersji, ponieważ pytam w nim o wiele skuterów. Myślę, że taka usystematyzowana wiedza przyda się również innym. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Patryk :)

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Najlepiej zobacz w realu jak to wyglada z tym wyprostowaniem nóg ja mam 185 i nie narzekam w xmaxie na nogi 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...