Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Przełęcz Stelvio - Włochy


SzymonSeptic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Klubowicze

Z tego roku 1.06 stelvio899dc6227643cf104b3da4383cb184f0.jpg0755d97ef7bc1784f3c84621c1cb3b1a.jpga6a7656c851719fd29f4acc6467ec86d.jpg1ae94f7fda87c02ffd8f75fcdb21c6dd.jpg38f8a67a2d6b4330b82de5a42fc26752.jpg884e02b7839f6e81f0d0645a075e9063.jpg88d641310910cc8d6bf366dd56f64c8f.jpgfdf062596547fdd827a359ac41d485be.jpg
W dwa dni można wiele ale do tego trzeba dobrze przysiąść a o obiedzie dwugodzinnym to można zapomnieć. Ale nocna kąpiel w Gardzie rekompensuje wszystko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeszcze jedno -warto wjechać do Livigno (ciekawa droga z Bormio, tanie paliwo poniżej euro bo to strefa bezcłowa, tani sprzęt elektroniczny i tani obiad w dolinie ma swój klimat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • SzymonSeptic

    21

  • Piootr

    10

  • Sysgone

    10

  • Sobier

    5

  • Klubowicze

Widzę, że sobie w temacie wyprawy Szymona niezły przechwałkowy Hyde Park zrobiliśmy. Ja pierwszy posypuję głowę popiołem.


Pozdrawiam Piootr

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem, czy przechwałkowy? Szymon pierwszy raz wybiera się w tamte rejony i zapewne z chęcią poczyta o wszelkich naszych sugestiach. A czy zechce z nich skorzystać, to już jego sprawa. Myślę, że dopóki trzymamy się tematu, a Szymon nie rozpoczął relacji z wyprawy, to możemy tu pisać?
Chyba, że nie możemy, to wtedy przepraszam i już sobie idę.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
5 godzin temu, Sysgone napisał:

Szymon pierwszy raz wybiera się w tamte rejony i zapewne z chęcią poczyta o wszelkich naszych sugestiach.

EGZAKLI :) 

Odnośnik do komentarza
Dnia 9.12.2017 o 22:04, SzymonSeptic napisał:

.................Samochód VW Caravelle T5+przyczepa na 3 motocykle więc ilość miejsc ograniczona...........

Szymek, jakie DMC ma ta Caravelle? Pytam, bo jeśli ma większe niż 2749 kg, to zestawem - samochód + przyczepka (zakładam że jej DMC to typowe 750 kg) - przekraczasz 3499 kg i  podlegasz pod opłaty Viatool w Polsce a i za granicą chyba również. Wczoraj właśnie przerabiałem ten temat w trochę inną stronę, mam lekką przyczepkę towarową o DMC 750 kg, taką jaką można kupić w wielu marketach i odkryłem, że mój samochód nie może jej ciągnąć bo ma homologację na przyczepę bez hamulca do DMC 650 kg (jest to w DW ale kto by tam czytał). Nie powiem ile czasu targałem ją w nieświadomości obecnym oraz poprzednim samochodem.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, mefisto.diabel napisał:

To ja wrzucę taktycznego Adolfa. Choć na przyszły rok planuję z jedną ekipą Nepal na Royalach.

Można prościej

FkL7Bn6l.png

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Na tą chwilę przyczepka pełna : )

Blady,Drek z Asia i Ja z Dominika 

Jak będzie ktoś chętny jeszcze to musi zorganizować wóz z hakiem i przyczepa i najlepiej 2 kompanow ....

Jednak 6moto to absolutny maks na ten wyjazd......W styczniu po niwym roku organizujemy spotkanie w celu dokładnego zaplanowania trasy itd.....

Jerzy w razie w Viatoll się zakupi..Ale faktycznie spojrze jakie jest dmc.....

Odnośnik do komentarza

Martwił bym się również DMC samej przyczepy bo 3 sprzęty (zależy jakie oczywiście) to już może przekroczyć jej możliwości załadunkowe i problemy murowane u szczególarzy papierologi jakimi są Szwajcarzy czy Austryjacy.

Dlatego się nie pcham na przyczepę swoim bo mam dla niej litość. Jeśli pojadę to tylko na kołach.
Jeszcze jedna uwaga - teoria że samochód z przyczepą i trzema na nich Moto to będzie szybciej i dacie radę w 10 godzin to przejechać a na samych moto będzie dłużej to dziwne założenie.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Dnia 1.12.2017 o 22:55, SzymonSeptic napisał:

The greatest driving road in the world!

Tak mówi Jeremy Clarkson :)

 

sorry za OT, ale jemu nie chodziło o przełęcz Stelvio, tylko............................. no właśnie, film w 1 poście rozwiewa wszystkie wątpliwości od 7:27 

:-)

 

 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Termi_N napisał:

Martwił bym się również DMC samej przyczepy bo 3 sprzęty (zależy jakie oczywiście) to już może przekroczyć jej możliwości załadunkowe i problemy murowane u szczególarzy papierologi jakimi są Szwajcarzy czy Austryjacy.

Dlatego się nie pcham na przyczepę swoim bo mam dla niej litość. Jeśli pojadę to tylko na kołach.
Jeszcze jedna uwaga - teoria że samochód z przyczepą i trzema na nich Moto to będzie szybciej i dacie radę w 10 godzin to przejechać a na samych moto będzie dłużej to dziwne założenie.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

Nic dodać nic ująć. w 100% się z Tobą zgadzam :)

Odnośnik do komentarza

To prawda, 10h czy to na 2, czy na 4 kółkach, pokonacie w takim samym (bardzo podobnym) czasie. Co innego, gdybyście zamierzali jechać z 16h, na 2 kierowców. Wtedy istotnie bus będzie mieć przewagę.

Co do Clarksona, to fajnie mu tak mówić, jak im specjalnie drogę zamknęli, żeby chłopaki mogli się tam pokręcić. Normalnie, to tam jest tak:

84fb8694c33b2ae2f8358c75780d3ce2,780,0,0

 

sam_9214-960x640.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Dnia 19.12.2017 o 18:37, JER2Y napisał:

Szymek, jakie DMC ma ta Caravelle? Pytam............

Pytałem, gdyż kara za przejechanie tylko jednej bramki wynosiła 3000 zł a każdej następnej tyle samo. Przejeżdżając przez całą Polskę  można było popaść nieświadomie w kosmiczne koszty - były przypadki ponad 30 tys zł. Jak to jest sprawdzane? - bardzo prosto, na bramkach kamery odczytują nr. rejestracyjne, system ma dostęp do danych DMC zarejestrowanych pojazdów więc na bieżąco weryfikuje  czy pojazd / zespół pojazdów podlega opłatom.

Teraz kary te zostały obniżone do 1500 zł za dobę. Za granicą, w Niemczech opłaty chyba są (w 2017 bo za 2018 mogą wprowadzić) dopiero powyżej 7 T natomiast w Austrii są powyżej 3,5 T ale tam system jest jakiś bardziej skomplikowany i opłata zależy też od emisji CO2

Odnośnik do komentarza

DMC przyczepy faktycznie trzeba by policzyć... u nas są dość pobłażliwi w tej kwestii, za granicą może już nie być tak kolorowo.

Moje szanse troche wzrosły (chęci są ogromne, a przeszkody znasz) i próbuje namówić jednego kolegę który ma Jumpera... Moto wtedy na pake i mniejszy kłopot z jazdą. Jeśli nie znajde innego transportu to, tak jak Termi, poważnie myślałem żeby na kołach jechać :) Gorzej jak będzie trzeba walić całą trase w ulewie np... Bieszczady co prawda nas przećwiczyły w ten sposób ale to było raptem 2,5h...

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Maska napisał:

u nas są dość pobłażliwi

Tak jak Jerzy napisał są kamery i system sam wyłapuje zestawy bez opłaty (fakt nie wszędzie), a przekroczenie DMC to oprócz kary pieniężnej zakaz dalszej jazdy, najgorszy scenariusz to odholwanie przyczepy na koszt kierowcy (np autostrada itp) Jeśli pobłażliwość to fakt, że udało się przejechać bez kontroli to się zgodzę. Nie ryzykował bym tej zabawy za granicą. 

Tu trochę teorii o zestawach: http://oskduet.pl/nauka-jazdy/prawo-jazdy-przyczepa

Odnośnik do komentarza

Miałem na myśli przekroczenie DMC przyczepy, Caravelka chyba nie waży aż tyle żeby całość przekroczyła 3,5t ale to tylko moje przypuszczenie ;) Tutaj już główny organizator musi spr.

 

Odnośnik do komentarza

Nie jest istotne ile waży Caravelka, ważne ile MOŻE ważyć maksymalnie obciążona (DMC - Dopuszczalna Masa Całkowita). Ten właśnie parametr jest brany pod uwagę. 

Zostawmy temat DMC Szymonowi bo zaczyna się robić OT, wie na co zwrócić uwagę i tylko o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 19.12.2017 o 18:37, JER2Y napisał:

przekraczasz 3499 kg

Jak polecimy autobahna to viatoll nas raczej nie obowiązuje bo płacimy na bramce myto

Dnia 22.12.2017 o 13:35, Sysgone napisał:

Co innego, gdybyście zamierzali jechać z 16h, na 2 kierowców. Wtedy istotnie bus będzie mieć przewagę.

I raczej tak to będzie wyglądało :) 

Odnośnik do komentarza
Dnia 22.12.2017 o 12:38, Termi_N napisał:

Martwił bym się również DMC samej przyczepy bo 3 sprzęty (zależy jakie oczywiście) to już może przekroczyć jej możliwości załadunkowe i problemy murowane u szczególarzy papierologi jakimi są Szwajcarzy czy Austryjacy.

Dlatego się nie pcham na przyczepę swoim bo mam dla niej litość. Jeśli pojadę to tylko na kołach.
Jeszcze jedna uwaga - teoria że samochód z przyczepą i trzema na nich Moto to będzie szybciej i dacie radę w 10 godzin to przejechać a na samych moto będzie dłużej to dziwne założenie.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

Coraz bardziej mi się podoba pomysł żeby jechać na kołach... Tym bardziej że po cichaczu podrzucilbym swój bagaż do Caravelki :P

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
1 godzinę temu, Maska napisał:

Tym bardziej że po cichaczu podrzucilbym swój bagaż do Caravelki

Nie ma problemu stawka DHL -10% rabatu :P 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
Dnia 13.12.2017 o 00:38, Piootr napisał:

a pierwszy posypuję głowę popiołem

Piootr nic się nie stało ,przypominam ,że dziś święto Trzech Króli .....o reszcie popiszemy na PW ;)  

trzech.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...