Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Stary-Nowy temat...co na pierwszą 125 ?


musashi

Pytanie

Witam ponownie...

Po uprzejmościach w serdecznościach ;) przyszedł czas na konkrety....A więc szukam czegoś fajnego dla siebie,mam 190 cm i 95kg.Będę często jeździł z żoną (55kg) . Po kilkugodzinnym wertowaniu forum mam już jakieś swoje typy.Prosiłbym bardziej zaawansowanych "skuterowców" o weryfikację poniższych propozycji.Czy warto się tym interesować ? A może ktoś,coś ma ciekawego do sprzedania lub wie o jakiejś ciekawej ofercie ? 

xmax

xevo

satelis

daelim s3 - podoba mi się ;) i cena atrakcyjna .

Jest jeszcze jakiś handlarz w mizerowie ma dużo ofert,ale doczytałem tu,że sprzedaje padaki.Potwierdzacie ?

Z góry dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pierwsza kwestia - przymierzyłeś się do jakiegoś z wymienionych przez Ciebie skuterów? 195 cm to nie mało....Przymiarka pozwoli Ci na pierwsza weryfikacje i wykluczenie pewnych modeli.

Satelis nie wygląda źle...i to model z rozbieranym filtrem powietrza wiec już plus. Jeśli przebieg prawdziwy to nie powinien  sprawiać problemów.Ja własnie przekroczyłem 32tys.(kupiłem z przebiegiem 24 tys.) Jesli planujesz jezdzić z plecakiem to brakuje mu oparcia pasażera ,albo dokładanego kufra ,a to wiąże się też z kupnem całego stelaża .Cena są mało atrakcyjne -wiem bo sam  dokładałem oparcie i stelaż.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Hej....Nie przymierzałem jeszcze ,niestety. Mam dokładnie 190 cm :) . Oglądałem-siedziałem jedynie na keeway silverblade ...konkretnie na tym modelu :

keeway i nawet było spoko,ale coś mi w tym moto nie pasowało,że tak powiem nie było efektu "wow" ;) . Gość chciał mi go puścić za 5400 . Pozatym ta marka jakoś mnie nie przekonuje.

Satelis chyba oferuje najwięcej miejsca ? Czy się mylę ?

Odnośnik do komentarza
  • 0

Miałem takie same dylematy w ubiegłym roku. Rozumowanie w miarę podobne, też rozglądałem się za Satelisem

Najlepiej jest zrobić tak jak koledzy radzą: poprzymierzać.

Ja wyszukałem sobie handlarza, który miał dosyć bogata ofertę, o ten: https://grekmoto.otomoto.pl 

Pojeździłem i poprzymierzałem. Od tego trzeba by zacząć.

Odnośnik do komentarza
  • 0
7 minut temu, MISIEK napisał:

No to polecam >>> Honda Forza 125.

Jest już sporo do poczytania na forum o tym skuterze.! 

Patrząc na kwotę którą ma kolega do wydania to chyba nie bardzo pasuje do tego Honda........

Odnośnik do komentarza
  • 0

Grek moto z Zabrza to chyba jeszcze większy "Mirek" ni ten "włoch" z Mizerowa ! Podjedź do Kończyć i zobacz okolice budynku ...tam za taśmą ... cmentarzysko ram i plastików! Kolesie składają z 3 jeden skuter , potem cudny i łapiący za serce opis na aukcję i już kasa leci ;)  Szukaj ofert prywatnych, bo może i cena wyższa ale szanse zakupu "wiecznej skarbonki" mniejsze.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Fakt Honda forza 125 jest piękna :) ale obawiam się,że zostałbym wygnany z domu gdybym sobie kupił zabawkę za 12-15 tysi :D . I tak ledwo wynegocjowałem te +/- 5000 :D . 

Powalla ... zgadzam się z Tobą.Wolę kupić sprzęta bezpośrednio od kogoś kto się tym poruszał jakiś czas i wie coś na temat moto. 

Coś takiego jeszcze znalazłem..brzmi fajnie choć moto ma już swoje lata..ale czasami wiek nie jest wyznacznikiem stanu : atlantic przekonuje mnie fakt,że gość nie ma oporu wsiąć i jechać 300 km ,czyli jest pewny stanu moto.

Porusza się ktoś atlantickiem ? 

Odnośnik do komentarza
  • 0
41 minut temu, powalla napisał:

Grek moto z Zabrza to chyba jeszcze większy "Mirek" ni ten "włoch" z Mizerowa ![...]

No ale pooglądać i przymierzyć się nie znaczy kupić. Opinii i zdjęć jest pełno, a nic nie zastąpi przymierzenia się. Potem już wiadomo czego szukać.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Jesli moge wtracic. O ile sokól w mizerowie jeszcze slyszal9em pochlebne opinie i sam bedac w mizerowie to jakbys sie uparl cos bys wybral to Grek moto omijalbym szerokim lukiem - to co widzialem to przeszczepy. A maja podobny dylemat kilka lat temu doszedlem do wniosku ze na pierwsze 125ccm latwiej wydac ok 3-4 tys. Pojezdzic zlbaczyc czy sie spodoba...a pewnie sie spodoba to wtedy przesiadka na wiekszy. A tansza 125 latwiej sprzedac. To z moich doswiadczen.

pozdrawiam
marco

Odnośnik do komentarza
  • 0

JA powiem tak:

Też miałem taki dylemat prawie rok temu :blink: czy zakupić to co na necie używki z zagranicy, czy używkę od kogoś z PL. Fakt że mało tego, bo 125 zrobiły się popularne i jak ktoś już kupił to ma :) i ot tak nie sprzedaje, chyba że zrobił między czasie uprawnienia na Kat.A , bo wiekszą Maszyną fajniej pojeździć :)  i tak nie raz sie zdarza takie okazje. Ale wiadomo nowszy sprzęt to więcej kosztuje, ale z drugiej strony jak poczytałem, coś tam słyszałem co HANDLARZE robią żeby sprzedać, to aż STRACH kupić :(  Nie powiem też nie można wszystkich do jednego WORA pakować, bo wiadomo są ludzie i ludziska. Jeden sprzedający, czy właściciel  jest uczciwy, powie o co chodzi, co dolega i sprzedaje, bo chce zmienić sprzęt na inny, a drugi aby tylko sprzedać. Fakt że niby wszystko jest OK, ale czy to składane czy co robione to nie wiemy :( Na pewno trzeba pojeździć i popatrzeć, tam u Was na Południu to trochę ludzi ma takie Maszyny do sprzedania i może cos by się trafiło :)  I tak jak Koledzy piszą może lepiej tańszy sprzęt na początek zakupić pojeździsz i zobaczysz czy Ci pasuje, czy cos większego byś chciał :unsure: Chyba że tylko takim sprzętem 125cm  chcesz jeździć, to może lepiej nowszy zakupić, ale wiadomo jest droższy i wtedy śmigasz  i się cieszysz . Ja śmigam X max i jestem zadowolony :)

image.png.9c9b91af68075ede26e6407bc1353fc4.png

image.png.26d2dcf179bb3014ea78085076087e0d.png

 Nie powiem, że chciało by się coś większego, ale brak uprawnień u mnie  :(  bo pewnie jak masz kolegów co jeżdżą Motocyklami to mówią  idź na prawko i będziesz śmigał prawdziwym motocyklem a nie rowerem z silnikiem , tak jak mi kolega powiedział. ;) 

Ale wtedy masz większe możliwości wybrania sprzętu, większe prędkości i fajniejsze ogólnie Maszyny :)  Ale wiadomo, musisz przemyśleć wszystko, wziąć wszystkie ZA i PRZECIW i przede wszystkim ile chcesz wydać :unsure: 

W każdym bądź razie zyczę udanego zakupu !OK 

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Uzupełniając, doprecyzowując mój wpis dodam, że kupiłem 125 ccm w sytuacji gdy wcześniej nie jeździłem innym jednośladem jak rower w kwocie minimalnej z zamiarem zobaczę czy dam rade, czy się spodoba. Spodobało się, a żona sama wysłała mnie na pj żebyśmy we dwoje sprawniej i bezpieczniej odkrywać okolice bliskie i dalekie na nowo z nowej perspektywy. Dlatego warto rozważyć czy nastawiamy się tylko na tę pojemność. Nie wiadomo co będzie. A kurs prawa jazdy kat A i zdanie egzaminu za pierwszym podejściem nie jest niemożliwe.

pozdrawiam
marco

Odnośnik do komentarza
  • 0

W tej cenie to raczej oglądał bym się za burkiem. Nawet starszymi ale jest tego więcej do wyboru i części jak i akcesoria tańsze. Do satelisa ciężko Ci będzie dostać głupi stelaż do kufra a jak się trafi to będzie drogo :).

A jak piszesz że chcesz śmigać z żoną to po sezonie jazdy na 125 stwierdzisz że to mało ( a gwarantuje Ci że tak będzie, sam po roku robiłem kat A) i pójdziesz na kat A. Więc lepiej wybrać coś tańszego, jeździć i sie wprawiać a nadwyżkę zostawić na kurs ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Pozdrawiam, jeżdżę już czwartym skuterem i teraz po 3 sezonach i 18 kkm na burku 125 mogę powiedzieć, że to najlepszy motocykl jaki miałem. Dla wysokiego kierowcy też będzie dobry, kanapa dla Ciebie i plecaczka będzie bardzo wygodna. Znakomite prowadzenie, hamulce i osiągi lepsze niż można się spodziewać po 125. Polecam

Odnośnik do komentarza
  • 0

Potrzebuje pomocy przy wyborze skutera 125.

Mam budżet +- 6tyś zł i chciałbym coś z wtryskiem, chłodzonego cieczą, nie starszego niz 2010r. Nastawiłem się na PCX'a

Przeglądając oferty widzę, że w tej kwocie można kupić nowego, albo prawie nowego chińczyka (Romet, Keeway, Zipp, Barton etc) ale z gaźnikiem i chłodzone powietrzem. Tak się zastanawiam co byłoby lepsze?

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Nie zastanawiaj się nawet chwili. PCX to jedna z najlepszych 125'tek jakie skonstruowano. Przy czym ma doskonały stosunek cena > jakość. 

Unikaj tylko egzemplarzy po kolizjach, PCX ma bardzo wrażliwą ramę.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Za tą cenę kupisz też świeżą 110-tkę np. Addressa albo Vision - bardzo proste i niezawodne sprzęty. W mieście dają sobie radę. Na trasę oczywiście się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nie wiem jak z wysokością siedziska w starszych rocznikach xmaxa, bo siedziałem na 2016 i ledwo palcami dotykałem ziemi przy moim wzroście 170cm. Żona mierzy 160cm i skuter musi dla niej być komfortowy. 

Patrzymy jeszcze na Nmaxa i DownTowna, ale PCX najbardziej jej się podoba. Jazda próbna zdecyduje o wszystkim ☺

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dla kobiety? Pierwszy skuter? Do miasta? (chociaż po relacji z Chorwacji, to jak widać na dłuższe wycieczki też się nadaje ;))... Tylko pcx :-) Jeździłam testowo na nim i jest naprawdę super. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem yamaha x max z 2013 r przerobiona przez firmę Mbk gorąco polecam ten skuter. W załączeniu wysylam zdjecie.

20170628_132354.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 0
21 godzin temu, EwaPia napisał:

Dla kobiety? Pierwszy skuter? Do miasta?

Prawie wszystko się zgadza. Skuter ma być tylko weekendową zabawką na krótkie wycieczki poza miasto.

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator
4 godziny temu, Tom38sl@o2.pl napisał:

x max z 2013 r przerobiona przez firmę Mbk

MBK nie przerabia X-maxów tylko je produkuje.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Najlepiej niech się przejedzie na różnych skuterkach, bo to dla każdego co innego jest ważne lub mniej ważne ;) Ja na przykład po początkowym zachwycie nad Kymco Agility City teraz wiem, że on nie dla mnie... po prostu w tym modelu spadam z kanapy :D. Piaggio x9 - bo i na takim miałam okazję jeździć - z kolei za duży, za ciężki, mało zwrotny jak dla mnie... Na PCX dobrze mi się jeździło, ale jakoś nie wierzyłam wówczas, że tym "maluchem" da radę jeździć dalej niż w przysłowiowe w koło komina. ;) Dlatego padło na Piaggio x8 i jestem bardzo zadowolona. Jak na pierwszy skuter z parametrami motocykla, to dla mnie był dobry wybór. Dlatego moja rada jak wyżej - przejechać się różnymi modelami. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...