Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wzrost cen paliwa?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
5 godzin temu, SlawoyAMD napisał:

 W Shellu przy samej granicy 6.99 za 95-kę...

Można się pocieszać, że u nas i tak "tanio". Znajomy dziś tankował pod Rzymem diesel'a... 2.30€/l.

 

5 godzin temu, SlawoyAMD napisał:

Dziś tankowałem motóra

Pali ci 3.5 l/100? Lucky man! 😉

Odnośnik do komentarza

W niedzielę jak wracałem z nad morza w okolicach Płocka widziałem cenę ON - 6,93 zł, a Pb - 6,23 zł.  Nie była to stacja ORLEN, ale jakaś lokalna. Wynika z tego że jednak na stacjach aktualnie marża jest dość wysoka.  Tutaj pewnie właściciel kupuje bezpośrednio w rafinerii, transport też go dużo nie kosztuje to i cena dla końcowego klienta jest niższa. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

A w Helsinkach dziś takie ceny.
196b8f5b83ae0c7c1df17576bd3244c0.jpg

b8ebf6774ab5d6460887bb2f41d9918e.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Patrząc na temat wciąż humorystycznie Są tacy, którzy nie akceptują drastycznych podwyżek i protestują...

bca2007f9f37414afadeb6b0a7663a4e.jpg

0e086db9bdeb2ab4be6bb376be7d7bd0.jpg

...inni znowu poszukują tanich stacji i tankują hurtem

217913a48a094fd94ced04fc999dfb71.jpg

d08ae289b150ec6faf476316a9ada9aa.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

W DE, dziś na głebokiej wiosce...
794b187768a751c16bc40181e862db58.jpg

019898e2939606d2548cb427d1a664a4.jpg

Autostrada 2.25 pb i 2.35€ za diesla.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Inna stacja. Małe miasteczko, Dolna Skasonia.
12cce54de5340fb0bf76d4621767d6a1.jpg

Odnośnik do komentarza

W rejonie Gardy cena ON wacha się od 1,829 do 1.999 euro, a cena et 95 jest o 5 eurocentów niższa. Drożej w północnej części jeziora.

Odnośnik do komentarza

Od lipca minimum za godz w De, 10. 45. Czyli 5 l wachy. U nas 19.71 pln. Czyli ok 3 litrów. 

 

Odnośnik do komentarza

Pamiętajmy że w PL mamy cenę zupy jaką mamy a do lipca działa w tym zakresie tarcza. 

Myślę że na wakacje i dalej trzeba przyjąć cenę 9-9,5zł i wtedy będzie realnie i bez zaskoczenia. 

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Aktualnie w Berlinie.903db83e51ce951cec62464e7124c3c8.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Na PL stacjach paliw ponoć testują już dodanie drugiej cyfry na pylonach. Hit czy kit, na razie, nie ma się co spodziewać spadków.

64a6b3f97e5a3a6dd01ba16c6cfd72cb.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Corfu, cena paliwa 5.06.2022.
90995678f1f2d6e263fb5da58dfb657c.jpg

Dla porównania, we wrześniu 2021 były tu takie ceny
de73b8428b9bfc6ef449ab53e05d22df.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Dochodzi do tego, że w spontanie ludziska blokują stacje paliw Orlenu😲

,,Punktualnie  05.06. w południe kilkanaście samochodów osobowych zablokowało wjazd na stację benzynową Orlenu w Bielsku-Białej - podaje portal bielskiedrogi.pl. Akcja trwała przez około godzinę. To protest przeciw wysokim cenom.

Kilkanaście aut blokowało przez około godzinę wjazd na stację. Właściciel stacji benzynowej na miejsce wezwał policję. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, wszystkie samochody znów ruszyły. Nikt nie został ukarany mandatem.

- Cena euro spada. Cena dolara spada. Złoty się umacnia, a paliwo idzie w górę. Myślę, że to wszystko się nie klei – powiedział portalowi jeden z uczestników akcji. Dodał, że "ekonomicznie nikt chyba nie jest w stanie wyjaśnić dlaczego".

 

Aż strach myśleć co będzie dalej...🤔

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, grzybek napisał:

Dochodzi do tego, że w spontanie ludziska blokują stacje paliw Orlenu😲...

mówiąc szczerze to nie bardzo to rozumiem. 🤔 co winny właściciel (ajent) stacji ? Nie prowadzi instytucji charytatywnej tylko biznes. Kupuje paliwo w hurcie i sprzedaje z zyskiem. Można się przyczepić do wysokość marży, ale na cenę hurtową raczej wpływu nie ma. 

A mówienie w stylu: "Złoty się umacnia, a paliwo idzie w górę. Myślę, że to wszystko się nie klei .."  miało by sens gdyby paliwo było drogie tylko w PL. A tak nie jest.  Nie mówię że jestem z tego zadowolony 😞  no nie jestem, ale "co zrobisz, jak nic nie zrobisz" ?

Mnie osobiście bardziej dziwią i zastanawiają wahania różnicy ceny po między ON i Pb 🤔 Najpierw ON dużo droższy od Pb, a teraz nagle odwrotnie.  Dla mnie niby lepiej, bo miesięcznie zużywam diesla tyle co benzyny przez cały sezon, ale się martwię że za chwilę tendencja znowu się odwróci.  

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, EndriuBis napisał:

mówiąc szczerze to nie bardzo to rozumiem. 🤔 co winny właściciel (ajent) stacji ? Nie prowadzi instytucji charytatywnej tylko biznes. Kupuje paliwo w hurcie i sprzedaje z zyskiem. Można się przyczepić do wysokość marży, ale na cenę hurtową raczej wpływu nie ma. 

Prowadzącego stację często ceny również zaskakują, a do tego nie może przecież działać na szkodę własnej firmy i sprzedawać ze stratą. Z drugiej strony rozumiem też reakcje społeczne, bo inflacja już powoduje odczuwalne ubytki w budżetach domowych i będzie to postępowało nawet w przypadku spadku tempa wzrostu inflacji, a dodatki socjalne i zmiany 500 na 750 itp. tylko doleją oliwy do ognia przedłużając ten proces. 10zł/litr pęknie już niedługo.

Odnośnik do komentarza

Generalnie dla wszystkich lepiej ,że ropa tańsza niż benzyna. Transport głównie opiera się na ropie. Co do blokowania stacji ,to blokowanie akurat stacji która sprzedaje pod szyldem Orlenu , jest delikatnie mówiąc bez sensu .  

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
2 godziny temu, EndriuBis napisał:

mówiąc szczerze to nie bardzo to rozumiem. 🤔 co winny właściciel (ajent) stacji ? Nie prowadzi instytucji charytatywnej tylko biznes. Kupuje paliwo w hurcie i sprzedaje z zyskiem. Można się przyczepić do wysokość marży, ale na cenę hurtową raczej wpływu nie ma. 

 

 

1 godzinę temu, Geni napisał:

Z drugiej strony rozumiem też reakcje społeczne, bo inflacja już powoduje odczuwalne ubytki w budżetach domowych i będzie to postępowało ...

W tym też duchu, podobnie jak Geni skonstruowałem post, aby wykazać zachowania społeczne w obliczu gnających z godziny na godzinę cen wszelkich paliw płynnych  i uwarunkowania ekonomiczne budżetów domowych. 

Odnośnik do komentarza

🙂 ok, tylko dla mnie ta sytuacja z blokowaniem stacji paliw to typowe polskie "Kowal zawinił, a Cygana powiesili"  😃 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, EndriuBis napisał:

Mnie osobiście bardziej dziwią i zastanawiają wahania różnicy ceny po między ON i Pb 🤔 Najpierw ON dużo droższy od Pb, a teraz nagle odwrotnie.  Dla mnie niby lepiej, bo miesięcznie zużywam diesla tyle co benzyny przez cały sezon, ale się martwię że za chwilę tendencja znowu się odwróci.  

Kiedyś miało to uzasadnienie, że paliwo  jest droższe jako rektyfikacja ropy. W końcu trzeba było włożyć dodatkowej energii, ale obecnie to już nic nie wiadomo🤷‍♂️. Czasem słychać, że mazut i reszta z rektyfikacji ( potrzebne np. do budowy dróg ) ma lepszą cenę jak kiedyś przez co warto to robić i uzyskiwać paliwo a nie sprzedawać w prostszej postaci jako ropę.

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

EndriuBis- mówisz i masz zestawienie cen pomiędzy rożnymi rodzajami paliw.

YWphamEtMzc0NzQ1MzAuanBnIiwidyI6NzcxfQ.webp

Interpretację pozostawiam każdemu😉

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...