Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wiosna 2017 w Grupie Podlaskiej-Przebudzenie


Mateo28

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż pozostaje powiedzieć... Panowie!!! Serdecznie dziękuję za przybycie i wspólne kulanko!!! :)
Dziś najtwardsi z najtwardszych, najodważniejsi z odważnych dokonali w podlaskim oficjalnego rozpoczęcia sezonu Burgmania Grupa Podlaska 2017.
Będąc z wami szczerym, dzisiaj rano zmieniając olej w burgmanie miałem wyraźnie mieszane uczucia, czy aby to nasze podlaskie spotkanie się uda... I tu z odpowiedzią przyszedł niezawodnie Roman, który dzisiejszego poranka widząc pogodę, stwierdził krótko i jednoznacznie "pier....ole jak się naubierałem i motocykl wytargałem z garażu to nie ma odwrotu, JEDZIEMY!!!" Co przyznam było swoistym "miodem na moje serce" gdyż już zacząłem obawiać się ze w podlaskim, to będzie jak w W-M że wyjeżdża się tylko jak temperatury rozpieszczaja, a wieści o deszczu nie może być słychac w okolicy od co najmniej 3dni...
Jednoznacznie i wyraźnie pragnę zaakcentowac, panowie Jarek, Putek, Zbychu, Marig i Roman jestem z was dumny bo dzisiejszy przejazd z całą śmiałością można uznać za wyjątkowy i na długo zapadnie w mej (i jestem przekonany że nie tylko w mojej) pamięci na dłuuuuugi czas :)
Tak więc, z Romanem zaczęliśmy od godziny 10 szybką kawą w suwalskim McD po czym wyruszyliśmy w drogę do białego ;) Trasa szła wręcz koncertowo, więc by w śpiewie głosy nam nie posłabły, szybki przystanek w Kumiale na dziwnie smakującą herbatę i jeszcze dziwniejszy w smaku jabłecznik... Zmotywowało nas to do niezwłocznego opuszczenia lokalu i kontynuowania wyprawy, kilka chwil później gościł nas już Białystok
fe527eb7136653344915e87daee4eceb.jpg
Po chwili oczekiwania ruszyliśmy na podbój Białystoczyzny :)
Jarek zadbał o drobny akcent enduro
31a59b1ee3fc4fe4c53041ef2dd43a5d.jpg
Po czym przeszliśmy do ofensywnej części wyprawy -najazdu na zamek w Tykocinie... 5741efc8b3ced9ce5e02cb576672ab41.jpg
W czasie gdy Jarek szukał za pomocą aplikacji na telefonie dziewic na zamku, myśmy postanowili poszukać złota, ale jakoś nikt oprócz Jara nie garnął się do roboty 54e773b7d2ee9f7f062e3fa77da80ddd.jpg
Potem jeszcze rutynowe gwałty, rabowanie i finalnie nasz znak rozpoznawczy, trucie studni
9b09f0738ac6dfa176c7df313646f9ae.jpg
Potem jeszcze fotki dokumentujące nasz podbój (na tym zdjęciu widać zamek przez nas doszczętnie zrujnowany - treningi Romana nie poszły na marne, po wszystkim kamień na kamieniu nie został...)
d6f32fa144f3cf337d7abc7d458c0039.jpg
Następnie jak to Jaro waleczny zapodał "na gorąco" udaliśmy się na strawę (też gorącą). Żydowskim jadłem poraczeni ruszyliśmy w drogę powrotną :) trzeba przyznać że pogoda rozpieszczała nas warunkami iście niebywałymi, chciałoby się powiedzieć wręcz Toskania.... Tylko tak jakby zimą, całe +4st Celcjusza, wieje, leje, szaro i stabilnie (czyt. Nic nie zapowiada poprawy pogody ?)
Ciesząc się z tak cudownych okoliczności pogodowych, pełni radości i entuzjazmu przycupneliśmy z Romanem na kawkę w Augustowie, gdzie Roman postanowił skwitować wyjazd słowami piosenki: "zima zima zima, pada pada deszcz, jadę jadę w świat burgmanem, cieszę kur..a się opadem..."
Bezpiecznie dotarłwszy do domu, spijam zdrowie dzisiejszych towarzyszy podróży!!! Najlepszego Bracia!!!
Myślę że nie muszę wspominać iż ci którzy wybrali na dziś ciepłe kapcie i pilota od TV zamiast burgmana, mają czeeeeeego żałować!!! Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!!! Wypad mega;)
Jak tak ma wyglądać sezon 2017 to już doczekać się nie mogę kolejnych wypadów


Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Mateo28

    22

  • jaro_4setka

    19

  • jazbycho

    18

  • putek

    16

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jaro a ty nie sprzedawałeś v-stroma ??    fajny wypadzik..niestety w pracy musiałem być,może następnym razem......

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, CZARO napisał:

Jaro a ty nie sprzedawałeś v-stroma ??    fajny wypadzik..niestety w pracy musiałem być,może następnym razem......

 

Już nie sprzedaję, szkoda mi,dobry motorek :)

Odnośnik do komentarza

właśnie..jak komuś nie zależy na osiągach ,to v-strom jest moim zdaniem motocyklem prawie idealnym.....a na co chciałeś zmienić ??

 

 

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, CZARO napisał:

właśnie..jak komuś nie zależy na osiągach ,to v-strom jest moim zdaniem motocyklem prawie idealnym.....a na co chciałeś zmienić ??

 

 

Nie miałem pomysłu...

Odnośnik do komentarza

Powoli się kończy za kilka dni następny weekend się zaczyna:)...jakieś plany? Mateusz fajne podsumowanie wypadu choć trwał  tylko kilka godzin, dzięki za przejażdzkę i do następnego

Odnośnik do komentarza

Putek, wybacz że napisanie relacji z wypadu zajęło tyle czasu, ale chwilę zajęło zanim odmarzłem i zgrabiałe palce odzyskały sprawność by móc napisać tych kilka słów podsumowania;)
Powiem wam że analizując ten nasz wczorajszy wypad i warunki pogodowe nasuwa się stwierdzenie opisane na poniższej grafice df084e06f750bdebd1bee71f5ecaaddf.jpg
P.S. Putek jestem jak najbardziej za tym by urządzić tradycją Grupy Podlaskiej cotygodniowe spoty ;) może być co tydzień w innym miejscu, aby nikt nie czuł się poszkodowany ;)

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Co tydzień to pewnie nie wyjdzie ale próbować trzeba ja planuję do Wielkanocy odwiedzić Suwałki , Ełk. Taka mała przejeżdzka wokół komina nie za daleko nie za blisko ale dzionek minie:). Suma sumarum jak połączyć podlaskie z warminsko -mazurskim to mamy co robić i co najważniejsze jest się czym pochwalić albo się czegoś nauczyć a to zawsze będzie nasze. Ja np poznałem słowo i jak smakuje "kugel" i wiem co to jest:)

-co to jest kugel?

-to taka babka ziemniaczana

-to ja poproszę mleko chociaż tego nie ma w menu

- ale się znajdzie w lodówce:)

byłem dziś u rodziców mieszkają na Podlasiu co najmniej kilkadziesiąt lat i tego słowa nawet nie znali, następnym razem jak wpadnę do nich to powiem żeby tylko nie za mało boczku było w tych kuglach:).... i jak im powiem o co chodzi to już więcej chyba tego nie zrobią a ja nie zjem. Zostanie tylko kiszka ziemniaczana ale tam to trzeba podjechać:)

Odnośnik do komentarza

Putek tak szczerze mówiąc to kwestia cotygodniowych spotów mogłaby wypalić, ale wymaga większej liczby ludzi zaangażowanych. Jestem jak najbardziej za tym by nawiedzać Ełk i podtrzymywać możliwie najlepsze relacje z W-M aczkolwiek scalanie dwóch grup może mieć działanie bardziej destrukcyjne niż się nam wszystkim wydaje, a to z tego względu że jest nas brutalnie ujmując pojedyncze sztuki z każdego miasta, które to są rzstrzelone na zbyt dużej powierzchni (odległości między miastami są zbyt duże). Wszystko miałoby większy sens gdyby tak Suwałki (czyli w gruncie rzeczy dwa motocykle czynnie jeżdżące klubowo) chciały by się przyłączyć do W-M czy coś w tym stylu gdyż miasto można powiedzieć graniczy z siedzibą dyrekcją W-M (Ełk) jednakże trzeba mieć na uwadze fakt że W-M to nie tylko Ełk a grupa Podlaska to nie tylko Białystok. Teraz łącząc GP i W-M jak wyobrażasz Putek sobie użytkownikow z np Bartoszyc, Kętrzyna czy Olsztyna dojezdżajacych na spot cykliczny do Białegostoku?? To jest główny powód dla którego uważam że takie połączenia nie mają przyszłości, a nawet jeśli ktoś dziś powie że w W-M nie ma ludzi z krancowych miejscowości woj Warmińsko-mazurskiego to nie bardzo na miejscu jest tworzenie grupy do której ograniczać będziemy dostęp potencjalnym przyszłym członkom grupy/posiadaczom maxiskuterow, gdyż takie zachowanie niestety ale jest sprzeczne z regulaminem burgmanii i głównym założeniem klubu czyli szerzeniem i propagowaniem idei maxiskuterow stąd nie wypada nam w tym momencie czynić w jakikolwiek z siebie grupy elitarnej mającej jakiejś przywileje tylko z uwagi na fakt że już jesteśmy w tej grupie...

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze
17 godzin temu, Mateo28 napisał:


Dziś najtwardsi z najtwardszych, najodważniejsi z odważnych dokonali w podlaskim oficjalnego rozpoczęcia sezonu Burgmania Grupa Podlaska 2017.
JEDZIEMY!!!" Co przyznam było swoistym "miodem na moje serce" gdyż już zacząłem obawiać się ze w podlaskim, to będzie jak w W-M że wyjeżdża się tylko jak temperatury rozpieszczaja, a wieści o deszczu nie może być słychac w okolicy od co najmniej 3 dni.
 

 

17 godzin temu, Mateo28 napisał:


 

 

Odnośnik do komentarza

Maki aby uprzedzić jakiekolwiek awersje i uwagi, całość tekstu proszę czytać i jako całość tekstu interpretować. Jak przeczytasz to dostrzeżesz grubą dozę satyry.... ;) bo o to w tym wszystkim chodzi by te spotkania odbywały się w pozytywnym nastroju i z uśmiechem na twarzy, a nie w smętnym doszukiwaniu się podtekstów.... Także banan na buźkę, miłej lektury i oczywiście zapraszamy jako Grupa Podlaska do udziału w naszych następnych spotkaniach ;)

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

Kolego Mateo 

Widzę  że masz jakiś  niesmak do grupy W-M ., lub czytasz stronę po łebkach. 

Wyraźnie  było napisane że  kolega Bartheez ma rozebrane moto a ja jestem podziębiony , w związku z czym nie ma się  jak spotkać  z Wami.

Pragnę  zaznaczyć  że  Bartheez sezon zaczął  już 2 tyg  temu i temp. Nie miała wpływu  na jego jazdę . My czyli Ja i Bartheez jak mamy czas i możliwości  to siadamy i jeździmy czego dowodem są  szybkie i niespodziewane spontany z poprzednich sezonów, i dlatego nie rozumiem takich zgryzliwych przypisów z twojej strony .

Pozdrawiam i życzę  dalszych rozjazdów  po pięknej  ziemi podlaskiej.

Odnośnik do komentarza

Maki ja Broń Boże nie mam żadnych problemów do ciebie czy grupy W-M po prostu z moich obserwacji długoletnich wynika prosty wniosek taki ze grupa W-M jest wyraźnie ciepło lubna i tyle, nikomu tym nie ujmując ani nie ublizajac (dlatego piszę wyraźnie ogolnikiem a nie bezpośrednio odnosząc się do osoby) stąd nie wiem dlaczego doszukujesz się na siłę uszczypliwosci???? Sam widzisz ze całość tekstu jest napisana z satyrycznym przekąsem i nikt tu nie miał w zamiarze kogokolwiek urazić....

 

A ponad wszelkie dywagacje Krzysiu, jak wspomniałem wcześniej każdy członek grupy W-M jest mile widziany na spotach GP, a to że nie przyjeżdżacie pomimo zaproszeń to tylko i wyłącznie wasza prywatna sprawa i my to szanujemy i nie oczekujemy jakiegokolwiek tłumaczenia się . Wystarczy krótki wpis informacyjny jak to uczyniles, by na spocie na was nie czekać i nikt do ciebie ani nikogo z grupy W-M żalu nie ma za to że ciebie/was nie było. Ponadto należy zaznaczyć że grupa W-M to nie tylko ty Krzysiu i Barthez więc spokojnie, myślę że będzie jeszcze nie raz czas by się pointegrowac ;) Tymczasem Krzysiu troszkę dystansu i pozytywnego podejścia do postów i relacji. To wszystko służy temu by było wesoło między nami a środowisko Maxiskuterowe było zawsze odbierane pozytywnie, a nie żeby doszukiwać się uszczypliwości na siłę i czytać niestworzone historie między wierszami....

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Hmm.  Tak wpadłem niechcący na ten wątek ale muszę powiedzieć,że podoba mi się ta gra słówek to znaczy że żyjemy:) , a ja jako prawowity pan tych włosći postaram się odwiedzić wszystkich od Olsztyna do Lublina:) albo i dalej:)   i słowo na niedzielę.POLSKA gola i do następnego

Odnośnik do komentarza

Panowie korzystając z okazji że jest poniedziałek i jak to w poniedziałek bywa nie każdemu chce się pracować zapraszam do wykorzystywania czasu na podrzucanie dat i miejsc na potencjalny następny/ne spot/y....

Gorąco wszystkich pozdrawiam i życzę miłego dnia i tygodnia

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jarku Jestem za!! Ale do tego czasu dobrze byłoby się kulnąć jeszcze z kilka razy tak razem wspólnie

 

 

A tak w ramach dygresji patrząc dziś za okno, uwierzyć nie mogę że w sobotę było ledwie +4st

23afca7a28aa6b5d13749dab4062d58c.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza

No - do Rynii ,to i ja się może zabiorę.Czekam na ostateczną  ostateczność, bo jak zwykle  znajomym brak czasu na podjęcie decyzji w tej sprawie.

Moim spotem będzie sobotni wyjazd na motobazar -na Bemowie.01-02-kwietnia.Ma być ładna pogoda na przejażdżkę do stolicy , więc chętnych zapraszam na wspólny spot.

Odnośnik do komentarza

kto dzisiaj 28.03 wtorek jechał po 15 NA Popiełuszki od tunelu Nila aż do zjazdu na ul. Bacieczki ,obok białego horneta ?? kolor aprilli atlantic chyba ciemny granat, deski chyba warszawskie WZ......   ??  ktoś od nas ??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...