Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Wycieczka: PEKELNE DOLY 14-18.06.2017


MISIEK

Rekomendowane odpowiedzi

No cześć Panie i Panowie.

Dzięki Przemo za telefon. Obecnie mam urwanie głowy z kilkoma firmami, które prowadzę równolegle.

Do rzeczy - PISZĘ SIĘ NA WYJAZD !

Jeszcze nie wiem czym. Swojego obecnie nic nie mam, ale dobre duszki są wokół i być może udostępnią mi pojazd. A może poodkładam i znowu będę miał własny. Czas pokaże.
Ale JADĘ! Choćby miałbym się kulać za Wami 4oo :D 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 339
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • MISIEK

    76

  • dziadzia

    52

  • arturo-bb

    26

  • SzymonSeptic

    23

Dnia 22.11.2016 o 21:47, Marek 377 napisał:

W innych regionach nie dyskryminują 125 więc i tu tak powinno być. Jak napisał tu wcześniej jeden z naszych kolegów  z pierwszej stolicy Polski " możesz jechać swoim sprzętem 100 to możesz jechać z nami" i tak powinno być.Na wyścigi to możemy sobie Tor Poznań wynająć.

Marku to organizator stawia warunki jak proponuje swoją imprezę. Ja złożyłem taką propozycję ponieważ zakładałem że jedziemy coś zobaczyć a nie lecimy - mi nie przeszkadzają prędkości spacerowe.

Jednak czasami trzeba dolecieć aby coś zobaczyć dopiero na miejscu (by nie marnować czasu) a organizator ma swój plan i trzeba to również uszanować. Zawsze jednak można przemyśleć potrzeby i zrewidować swoje plany by dojazd był np. we własnym zakresie i tempie.

 

Reasumując piszę się na ten wyjazd + plecaczek.

Odnośnik do komentarza
Dnia 7.12.2016 o 08:20, Termi_N napisał:

Marku to organizator stawia warunki jak proponuje swoją imprezę. Ja złożyłem taką propozycję ponieważ zakładałem że jedziemy coś zobaczyć a nie lecimy - mi nie przeszkadzają prędkości spacerowe.

Jednak czasami trzeba dolecieć aby coś zobaczyć dopiero na miejscu (by nie marnować czasu) a organizator ma swój plan i trzeba to również uszanować. Zawsze jednak można przemyśleć potrzeby i zrewidować swoje plany by dojazd był np. we własnym zakresie i tempie.

 

Reasumując piszę się na ten wyjazd + plecaczek.

Uwaga - Ostrzegam.! 

Będzie ordnung jak w tegorocznej wycieczce " Cel Pora", którą uważam za naprawdę udaną.

Nie będzie miejsca dla śpiochów leniuchów i maruderów. Inaczej nie zwiedzimy i nie zobaczymy tyłu zaplanowanych atrakcji.!

Kto chce z nami jechać musi się dostosować.!

 

Szczegóły na wiosnę...

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
5 godzin temu, MISIEK napisał:

Uwaga - Ostrzegam.! 

oj tam oj tam :P lepiej zapodaj konkrety przynajmniej pierwszego noclegu żebym wiedział gdzie i na którą mam dojechać.... żeby był  ordnung :) bo trasę w zamyśle mam zacną tylko czy czasu wystarczy by wszystkie te kilometry przejechać 

Odnośnik do komentarza

 

Tak sobie obejrzałem załączone w poście informacyjnym zdjęcia, poszperałem w necie i takie dwa filmy znalazłem z ciekawostkami, co mnie jeszcze bardziej zachęciło, do objechania tych terenów ;)

link 1

link 2

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, robert1973 napisał:

oj tam oj tam :P lepiej zapodaj konkrety przynajmniej pierwszego noclegu żebym wiedział gdzie i na którą mam dojechać.... żeby był  ordnung :) bo trasę w zamyśle mam zacną tylko czy czasu wystarczy by wszystkie te kilometry przejechać 

Nie ma "oj tam... Oj tam"

1. Pobudka codziennie około 7:00,  a nawet czasem wcześnie (więc wycieczka nie dla śpiochów)

2. Tankujemy wszyscy na tej samej stacji co ok. 200 km - nikt się nie wyłamuje, żebyśmy potem nie zatrzymywali co 50 km.

3. Śniadanie zawsze przed wyjazdem.

4. W trasie nie będzie czasu na długie pobyty w restauracjach (wyjątek planowane Pekelne Doly), czyli bułka i kiełbasa, lub kefir i drożdżówka, McDonald's, itp.

5. Ciepły posiłek na kolację.

6. Motorek musi mieć swoją moc. Może się okazać że będziemy musieli podgonić nieco czas. I na wolną jazdę nie będziemy mogli sobie pozwolić (kto był w tym roku to pamięta pościg autostradą)

 

Tak wyglądał plan na zeszłego wycieczce:

Będzie podobnie jak na tegorocznej wycieczce. Kto nie chce się dostosować - jechać nie musi, nikogo nie zmuszamy.

 

Cztery noclegi prawdopodobnie w Bogatynii lub po stronie czeskiej... Na ustalenia mamy jeszcze czas.

Dokładać atrakcji już chyba nie będziemy - czas niestety nie jest z gumy.

Ale... Można przyjąć jakieś atrakcje rezerwowe.

8 godzin temu, smarciu napisał:

 

Tak sobie obejrzałem załączone w poście informacyjnym zdjęcia, poszperałem w necie i takie dwa filmy znalazłem z ciekawostkami, co mnie jeszcze bardziej zachęciło, do objechania tych terenów ;)

link 1

link 2

 

Smarciu : zapodaj konkrety. Jakieś zdjęcia i krótki opis.

Te filmiki są zbyt długie by je obejrzeć.!

Odnośnik do komentarza

Wycieczka zapowiada się zacnie. Tylko czy mój Kymco ND 350 dałby radę, bo 250 to za mało a 400 ok....

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

250cc to dolna granica. Ćwiartką trzeba będzie po prostu dobrze kręcić. 

Ja gdybym jechał nawet 125cc to i tak wszyscy by mówili że zapierdalam :D

Odnośnik do komentarza
Gość Robert JAPAN
25 minut temu, przemo honda napisał:

nie da sie :(

tj da sie bez problemu :) zrobisz za dnia np 400km. Jednak trzeba zapierniczac jakby wszedzie byla ekspresowka. I do tego wyprzedzanie czegos co jedzie 80kmh jest ryzykowne

samemu jakos daje rady ale jakbym mial plecaczek to bym musial pchac.

a to ze marek377 twierdzi ze 125 nie jest dyskryminowane to prawda bo nikt mu nie napisze przeciez - ej spier.. Z tym pierdzikiem.

tym bardziej ze ten wyjazd to nie 300km tylko konkretna wyprawa

sam bylem na 2dni w CZ z 400cc i 650cc i nigdy wiecej nie pojade.bo moto non stop szlo na maksa.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Klubowicze

 

1 godzinę temu, Robert JAPAN napisał:

nie da sie :(

tj da sie bez problemu :) zrobisz za dnia np 400km. Jednak trzeba zapierniczac jakby wszedzie byla ekspresowka. I do tego wyprzedzanie czegos co jedzie 80kmh jest ryzykowne

Jak widać da się i w dwie osoby i daleko i 125 

Odnośnik do komentarza

http://pl.wander-book.com/

 

Nie wiem czy znacie stronkę. Ja z niej korzystam dłuższy czas. Po lewej wybieracie rodzaj obiektu, później na mapce obiekt a po kliknięciu na wizytówkę macie wszystkie dane łącznie z gps. Jest tego multum.  Obejmuje pd. Polskę (naiwiększa ilość dodawanych obiektów w ostatnim czasie), Czechy, pd. Niemcy i Słowację
Wycieczka i plan super ale aby dobrze to wszystko zwiedzić trzeba duuużo czasu! 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Postawmy sprawę jasno: to nie jest wyjazd pojedynczym skuterem czy wyjazd na zlot z dojazdem w jedną stronę tylko wycieczka i to z bardzo !!! napiętym planem zwiedzania.  Codziennie przez cztery dni będziemy musieli robić sprawnie kilkaset kilometrów. Bądźmy realistami: jedziemy w grupie, wyprzedzanie musi odbywać się sprawnie by było bezpieczne. Pamiętajcie też że jedziemy w góry.! Może zdarzyć się też, że szybko polecimy kawałek autostradą tak jak na poprzedniej wycieczce. Minimum jakie ja widzę na jazdę w grupie i z takim naszym planem wycieczki to pojemność 300 ~ 350.! 

8 godzin temu, markali napisał:

http://pl.wander-book.com/

 

Nie wiem czy znacie stronkę. Ja z niej korzystam dłuższy czas. Po lewej wybieracie rodzaj obiektu, później na mapce obiekt a po kliknięciu na wizytówkę macie wszystkie dane łącznie z gps. Jest tego multum.  Obejmuje pd. Polskę (naiwiększa ilość dodawanych obiektów w ostatnim czasie), Czechy, pd. Niemcy i Słowację
Wycieczka i plan super ale aby dobrze to wszystko zwiedzić trzeba duuużo czasu! 

Powodzenia!

Dzięki za link.! Bardzo ciekawa strona.

Odnośnik do komentarza
  • Sympatycy
12 godzin temu, Robert JAPAN napisał:

sam bylem na 2dni w CZ z 400cc i 650cc i nigdy wiecej nie pojade.bo moto non stop szlo na maksa.

i to jest właśnie istota problemu jazdy ze 125cc, co innego przejażdżka 300km na cały dzień bez zwiedzania a co innego 400 km ze zwiedzaniem gdzie trzeba się dynamicznie przemieszczać, a całkiem inna bajka to wyprawa samemu na 125

Odnośnik do komentarza

Uważam, że problem pojemności i mocy został już wyjaśniony.

 

Pozostawmy więc ten temat na konkrety dotyczące planowania i atrakcji do zwiedzania.! 

Odnośnik do komentarza

Filmy są dla chętnych którzy chcą lepiej poznać atrakcje które na miejscu zobaczymy na youtubie jest możliwość przyspieszenia oglądania nawet o 50% polecam


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...