Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

Kymco New Downtown 125 - A Może Coś Innego?


HDTeam

Pytanie

Witam!

 

Chyba odżyły szczenięce marzenia o motorze/motocyklu :) Co prawda za czasów gimnazjalno-licelanych miałem i jeździłem różnej maści motorynkami, po polu nawet jakaś Panonia się trafiła, ale pasja została jakoś zaprzepaszczona, także moje doświadczenia motocyklowe nie są jakieś bogate, ale jednak jeździłem..

 

Ze względu na gabaryty/mobilność/możliwość jeżdżenia na kat. B taki wstępny, albo właściwie jedyny możliwy wybór padł na skuter do 125 ccm..

 

Pierwszy wybór 'na gorąco' stety/niestety padł na Honda NSS Forza 125 - byłem nawet w Honda Gdańsk posiedzieć, popatrzeć, pomacać - no bajka, majty oszczane :)

 

Ale pierwsze emocje trochę opadły, przejrzałem też inne, podobne gabarytowo modele i chyba co ważniejsze - tańsze.. Moja uwagę zwrócił Kymco New Downtown 125..

 

Ze względu na fakt, że ten sezon zmierza bardziej ku końcowi to jakikolwiek ew. zakup - czy to nowego, czy używanego będzie raczej grubo po nowym roku tak, aby odpalać wczesną wiosną..

 

Co uważacie na temat takiego zakupu, jako właściwie pierwszej maszyny po takiej długiej dwukołowej absencji? Czy w motocyklach też bywają jakieś wyprzedaże roczników i pyli się poczekać na takie okazje?

Ponadto biję się jeszcze z myślami co do jednego problemu - nie mam garażu, gdzie mógłbym w okresie sezonu nocować skuter.. Zimować będę mógł w firmie w warunkach wręcz luksusowych, ale co na co dzień - czy takie nocowane pod motocyklową derką to jest jakaś opcja, czy może to wpłynąć jednak znacznie na stan techniczny skutera?

 

Pozdrawiam, HDTeam!

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

  • HDTeam

    25

  • Tomjoz

    12

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    5

  • Yarorot

    5

Top użytkownicy dla tego pytania

Opublikowane grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak tam nowe sprzęty to nie wiem (nie stać mnie na nowy :angry:) ale używane najtańsze są własnie późną jesienią i zimą , bo wiosną ...wychodzi słoneczko i wszystko rośnie (ceny też) :P

Nocowanie na dworze jest niczym szczególnym dla motocykla i projektowany jest by jeździć w każdej pogodzie, ba na zachodzie to prawie norma, tyle że bardziej niż pogody bój się  ...ludzi . Jeden będzie chciał sprawdzić czy mu pasuje i tylko fotę na fejsa sobie strzeli ale już drugi może z buta strzelić w lusterko. 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam!

Jeśli chodzi o te trzymanie 'pod chmurką' to osiedle ogrodzone, monitorowane, chronione, szlabany itd., a z sąsiadami, jak z rodziną, także te niejako argument 'na minus' całkowicie odpada..

Jest jeszcze taka pozycja jak: SYM GTS Joymax 125I SPORT ABS, ale strasznie mało info na ten temat, nawet na sym.pl dokładnie tego modelu nie ma..

Pozdrawiam, HDTeam! 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Hejka Ja swojego Downtawna kupowałem pod koniec sezonu, zadzwoniłem do sprzedawcy (siedziba za Warszawą) udało mi się uzyskać niższą cenę do tego dostawa pod dom. Po prostu podzwoń, napisz maile na pewno na tym nie stracisz ;)

Odnośnik do komentarza
  • 0

Kwestie bardziej finansowe będę rozważał po nowym roku (ew. wyprzedaże roczników), bezpośrednio przed ew. zakupem - wtedy maile polecą na pewno..

Na ten moment szukam w miarę ostatecznego pretendenta, aby się jakoś zafiksować i zbierać kaske :) 

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator
13 minut temu, HDTeam napisał:

Kwestie bardziej finansowe będę rozważał po nowym roku (ew. wyprzedaże roczników),

Polecam jednak zainteresować się tematem w tym roku, bo mogą pojawić się dodatkowe możliwości negocjacji z racji wejścia od 2017 roku EURO4. Na magazynach stoją jeszcze 125'tki, które nie spełniają tej normy, więc importerom będzie raczej zależało na wypchnięciu ich przed końcem roku.

Np. taką promocję masz teraz na DT125

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Temat rzeka. Jeśli jesteś początkujący i 2 klocki nie grają roli to polecam z ABS.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Dzięki MariuszBurgi za udział w moim poście.. Do pracy jeżdżę autem i raczej się to nie zmieni, bo po drodze zgarniam jeszcze kilku pracowników, więc szukam czegoś bardziej na popołudniowo-wieczorne 'odcięcie się od świata' i ogarnianie po robo jakichś sklepów, aptek itd. ..

Dzwoniłem do lokalnego 'dilera' pod kątem wspomnianego SYM'a i ten radził nie pchać się w tą bajkę, gdyż podobno ruchy importera na naszym rynku są mocno niepewne i KYMCO to towarzystwo bije o głowę..

Odnośnik do komentarza
  • 0

Ja kupiłem z ABS i takiego Ci polecam (już dwa razy ten system uchronił mnie przed wywrotką) dałem 13600 za rocznik 2015r oczywiście nowy.

Tu masz moje tematy

http://forum.burgmania.net/topic/24481-zakup-burgmana-125-pytania/

http://forum.burgmania.net/topic/24631-kymco-downtown-125i-abs-2015-yarorot/

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witaj Nie mam na myśli narzucać Ci co i jaką markę masz kupić,a korzystając z okazji mogę z czystym sumieniem polecić Ci moją ofertę mam na sprzedaż KYMCO DT125i ze śladowym przebiegiem 3,5tys z roku2015 A proponuję sprzedaż z jedynego tylko powodu nabyłem wersję 300i,a 125tka stoi u dilera w ofercie sprzedaży.

 

Nie zraź się fotkami opublikowanymi w motoklinice ponieważ skuter od nowości nie był myty bo po co i widać na nim kurz

http://motoklinika.com/skutery-i-motorowery/7551-kymco-downtown-125-.html

tu masz ofertę z OLX-a nie zraź się ceną to jest cena wystawowa

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-kymco-downtown-125i-na-kat-b-rok2015-nie-burgman-125-CID5-IDhBFLZ.html#2e132d76f1

 

A co do oferty 2017 EURO4 nie do końca tak jest że producent musi je wypchnąć. Producent nie sprzeda po kosztach tylko zostawia sobie któreś sztuki jako nie sprzedażowe,a ceny nie opuszczą tylko producent wydaje o prawie rejestracji w drodze wyjątku.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
  • 0

Wiadomo

Po prostu polecam tą sztukę bo to nówka sztuka Jeśli rozważasz zakup nówki to jest to dobry kompromis. Parkowany był w ogrzewanym garażu i nigdy nieeksploatowany  w deszczowe dni. Kupiłem go w listopadzie rok temu zarejestrowałem go w styczniu 2016 zacząłem sezon w kwietniu na chwilę obecną stoi w tych komfortowych warunkach u dilera. Wiadomo jest na gwarancji przegląd do 2018roku Wszystkie papiery łącznie z Fakturą zakupu Dodatkowe fotki mam ich bardzo dużo mogę przesłać bądź można się kontaktować z Dilerem Motoklinika.    Polecam i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Witam!

Nie ukrywam, ze chcialbym nabyc pojazd nowy, z r. 2016 - te sa obecnie w oficjalnej cenie 15.400 - o u dilera i na stronie..

Jesli macie doswiadczenia w tym wzgledzie, ile z tej ceny da sie jeszcze urwac w formie negocjacji zakupowych?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Z tego co wiem aktualnie DT 125 bez ABS'u są już praktycznie niedostępne. U importera brak, może jeszcze gdzieś u dealerów.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Koledzy kilka postow powyzej sugeruja brac z ABS, w szczegolnosci, ze bedzie to powrot po dlugiej absencji motocyklowej i moze pomoc ratowac tylek..

Takze sklanialbym sie ku wersji z ABS..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
  • 0
  • Administrator

Ja też to sugerowałem. Podałem informacyjnie nt. tych bez ABS.

 

Odnośnik do komentarza
  • 0
Godzinę temu, HDTeam napisał:

Puszcze mailiki do wszystkich lokalnych z zapytaniem i zobaczymy co z tego wyjdzie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Poszukaj na Allegro, odległość zawsze mogą dowieść, jak nie oni to są przewoźnicy którzy specjalizują się w przewozie motocykli.

Odnośnik do komentarza
  • 0
4 godziny temu, MariuszBurgi napisał:

Z tego co wiem aktualnie DT 125 bez ABS'u są już praktycznie niedostępne. U importera brak, może jeszcze gdzieś u dealerów.

Tak dokładnie jest jak zamawiałem 300tkę to w ogóle bez ABS nie było więc musiałem nabyć z ABs   125 mam bez ABS i powiem szczerze,że raczej nie był mi potrzebny,mało tego chciałem też w odcieniu białym to były dostępne tylko 2ie sztuki,a co do ceny to tylko i wyłącznie targujemy się z dilerem i według mnie to możesz liczyć na około 800pln rabatu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...