Skocz do zawartości
Forum Burgmania
  • 0

x-max 125 zużycie oleju


vqsoft

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Szczerze to nie wiem co robią i mam to gdzieś, nie będę się z Tobą w to bawił.

U mnie spowodowały, że stosunkowo zużyty silnik pijący olej na poziomie 0,5l/1000 km zszedł do 0,1l/1000km.

Nie z ulotki, z mojego Focusa '01

Wiem, że wy, obrońcy czystości silników i portfeli mechaników, możecie tak długo, ale naprawdę już EOT.

Odnośnik do komentarza
  • 0

O, teraz już wiem skąd Cię pamiętam - skuterowo.

Zdradziły Cię te niezwykle merytoryczne uwagi, widać człowiek się nie zmienia.

Tam zdaje się wykłócałeś na temat wyższości chińskiego badziewia nad całym światem :D

Odnośnik do komentarza
  • 0

Nawet sobie nie zdajesz sprawy ile chińskiego badziewia cię otacza i masz to za wyroby "premium"... ale to tak na marginesie.

Byś mi musiał zacytować gdzie twierdziłem że chińskie jest lepsze od całego świata - bo ja pamiętam tylko takie wypowiedzi że chinole dziś i te sprzed 10 lat to spora przepaść i jak za tą śmieszną kasę którą kosztują są całkiem ok. Śmiałem sobie kupić chinola zamiast święte "lepsze" i nie rwałem włosów z tego powodu.

Ale rozumiem że skoro tak jedziesz to innych argumentów nie masz. A wiesz skąd mnie znasz od samego początku.

Odnośnik do komentarza
  • 0

Masz mój szacunek. Prezentujesz naprawdę poziom demagogii na poziomie "world class".

Nawet sobie nie zdajesz sprawy ile chińskiego badziewia cię otacza i masz to za wyroby "premium"

Tak, szczególnie te sprowadzane w kontenerach przez coś co nazywa się "Romet" - to jest prawdziwe premium. Dobrze wiesz, że chodziło o skutery, a nie to co "mnie otacza".

Byś mi musiał zacytować gdzie twierdziłem że chińskie jest lepsze od całego świata - bo ja pamiętam tylko takie wypowiedzi że chinole dziś i te sprzed 10 lat to spora przepaść i jak za tą śmieszną kasę którą kosztują są całkiem ok.

Jasne, że są ok - przecież sam takiego miałem. Są ok, jeśli chcesz się nauczyć w trybie przyspieszonym budowy silnika, napędu i poszczególnych układów, które psują się średnio raz na 10 dni.

Śmiałem sobie kupić chinola zamiast święte "lepsze" i nie rwałem włosów z tego powodu.

Nie bądź śmieszny. W Twoim "chinolu" chińskie masz już tylko naklejki. Żeby to jeździło wydałeś pewnie wartość paroletniego samochodu.

Ale rozumiem że skoro tak jedziesz to innych argumentów nie masz. A wiesz skąd mnie znasz od samego początku.

Nie znam Cię w ogóle. Widzę tylko co i jak piszesz i do tego się odnoszę.

Ja moje argumenty już przedstawiłem.

Ty Twoje, bardzo merytoryczne, również:

a masz jakiś płyn albo pastę regenerującą zużyte tarcze lub klocki? :D

To teraz napisz tych parę słów od siebie (bo przecież Twój post w dyskusji zawsze musi być ostatni) i miejmy za sobą tę żenującą wymianę zdań.

Mam tylko pretensje do siebie, że dałem Ci się wciągnąć w tę dziecinadę.

Odnośnik do komentarza
  • 0

co do jady po mieście... większe pałowania niż na trasie. Na trasie nie przekraczam 85km/h co daje nie całe 7krpm. Biorąć pod uwagę że przy 5ciu skuter rusza to jest NIC

olej pije. nie wiem jeszcze czy dołem czy górą ,,, gadając z moim mechanikiem wiem jedno - jak sie zdecyduje robie całość. tj góra komplet nowa chyba że cylinder będzie ok. + pełen przegląd dołu... co do przebiegu - 22kmm - niby pewniak, kwity z aso w DE z potwierdzeniem przebiegu... ale to nie jest jedyny wyznacznik... nie wiadomo kto i jak nim jeździł.. Na tą chiwlę smigam...

Jutro robie rewizje endoskopem przez świece i korek spustowy... aby zobaczyć jak wyglada cylinder i tłok.. coś to naświetli.

co do cen..

wstępne rozeznanie cen OEM to :

1. Cylinder - 888,44 zł.

2. Uszczelka cylindra - 52,69 zł.

3. Uszczelka głowicy - 108 zł.

4. Sworzeń - 22,84 zł.

5. Zabezpieczenia - 5,50 zł/2szt.

6. Tłok - 354,63 zł.

7. Komplet pierścieni - 170,22 zł.

łatwa sprawa to nie jest.. jak nie jadę jest ogień :)

czy s8 czy normalnie powstańców to zawsze masz te 70 km;h

Moja yamaha też troche bierze oleju. Zwrocilem rowniez uwage ze silnik wpada w lekkie wibracje. Szarpalem wariatorem na wszystkie strony ale wał nie ma luzu. Prędzej problem chyba jest na tłoku - korbowodzie. Ciekawe co na to $$$ serwis, Nie odczuwasz u siebie nic takiego?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...