Skocz do zawartości
Forum Burgmania

Po?cig policyjny za motocyklem


Co ma zrobić policja której nie zatrzymał się do kontroli użytkownik motocykla?  

81 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem zrobienia sondy. Jestem bardzo ciekaw Waszych odpowiedzi. Bardzo proszę aby wszyscy wzięli udział w tej sondzie. Jest tak wiele różnych komentarzy do posta o po?cigu prowadzonym ostatnio w Lublinie, że chyba jedynym wła?ciwym miernikiem naszych odczuć będzie wła?nie sonda.

EDIT 1:

ostatnia odpowiedĽ której nie widać brzmi: NIE MAM ZDANIA.

Prosiłem Mariusza o poprawienie sondy ponieważ ja nie mam możliwo?ci edycji... ma j? poprawić wieczorem. i Ľle zrobiłem, że zamnk?łem post... robiłem to pierwszy raz...

EDIT 2: Już widać...

Temat przeniesiony do działu "OT"

MariuszBurgi

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • dr.big

    6

  • 𝕄𝕒𝕣𝕚𝕦𝕤𝕫𝔹𝕦𝕣𝕘𝕚

    4

  • szorstki

    4

  • rafałek

    3

Witam.

Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem zrobienia sondy. Jestem bardzo ciekaw Waszych odpowiedzi. Bardzo proszę aby wszyscy wzięli udział w tej sondzie. Jest tak wiele różnych komentarzy do posta o po?cigu prowadzonym ostatnio w Lublinie, że chyba jedynym wła?ciwym miernikiem naszych odczuć będzie wła?nie sonda.

EDIT:

ostatnia odpowiedĽ której nie widać brzmi: NIE MAM ZDANIA.

Prosiłem Mariusza o poprawienie sondy ponieważ ja nie mam możliwo?ci edycji... ma j? poprawić wieczorem. i Ľle zrobiłem, że zamnk?łem post... robiłem to pierwszy raz...

Wła?nie BIGu otworzył post i dodał opis... Dzięki

Odnośnik do komentarza

Moglbys dodac jeszcze jeden punkt.

Czy powinni go zepchnac za wszelka cene na pobocze?

PS. Sa kraje gdzie takie zasady sie stosuje... W koncu nie bylo wiadomo co takiego mial na sumieniu, ze musial az uciekac...

Odnośnik do komentarza
Moglbys dodac jeszcze jeden punkt.

Czy powinni go zepchnac za wszelka cene na pobocze?

PS. Sa kraje gdzie takie zasady sie stosuje... W koncu nie bylo wiadomo co takiego mial na sumieniu, ze musial az uciekac...

Prawda... nie pomy?lałem o takim rozwi?zaniu ale tak naprawdę chcę poznać opinie co do podjęcia samego po?cigu. W postach jest BARDZO różnie... ale faktycznie, można było dodać taki wariant.

Odnośnik do komentarza

No to szczapa powiedz mi jakie przytocz przyklady....Gosc nie mial prawka w brew temu co pisal wczesniej Dragon.Zwrocil na siebie uwage funkcjonarjuszy poniewaz jechal z duza predkoscia i mial zawinieta blache (tabl.rej) wiec jak mozna by go zidentyfikowac????Ciekawe moze masz jakis pomysl i oswiecisz mnie?Jedyna i sluzna decyzja to poscig i zepchniecie barana z drogi.Ch...j z jego zyciem skoro narazal zycie innych...Strasznie sie o niego troszczysz szczapencja.

Ja powiem ze jezdze sporo i raczej spotykam sie z gestami calkiem sympatycznymi ze strony policjiantow pozdrawiam ich zawsze i zawsze pozdrawiaja oni mnie, przymykaja oko na drobne wykroczenia typu przeciskanie sie w korku np.na zakopince :unsure: i nie tylko.A w razie kontroli zawsze sie zatrzymuje i jakos jedzie sie dalej ;)

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
A w razie kontroli zawsze sie zatrzymuje i jakos jedzie sie dalej ;)

Dobre... :unsure:

Odnośnik do komentarza
(...)przymykaja oko na drobne wykroczenia typu przeciskanie sie w korku np.na zakopince :unsure: i nie tylko(...)

Dokladnie, jak sie nie przesadza i nie kozakuje, to nie ma strachu. Wielokrotnie bylem namierzony pistoletem i zazwyczaj konczlo sie na pogrozeniu palcem. Podobnie jest przy przeciskaniu sie w korkach czy innych "delikatnych" wykroczeniach. Mialbym uciekac przy probie zatrzymania? Bezsens...

Z drugiej strony, jesli ktos wyjezdza na ulice z rejestracja uniemozliwiajaca jej odczytanie, to wiadomo ze cos jest nie tak i takim delikwentem powinni sie zajac. Bo ma najwyrazniej jakies problemy emocjonalne ;) ...

PS. Nikt nie jest swiety, powiem tak: jechalem sobie nad morze troche szybciej niz predkosc dopuszczalna dodatkowo wyprzedzajac na zakazie. Z daleka widzialem stojacy patrol, oraz to ze funkcjonariusz juz sie na mnie "czai" (mial zreszta racje). Zwolnilem i skrecilem w lewo (droga podrzedna), jakies 50m przed stojacym radiowozem (ze wzgledu na moj "spadochron" byla mozliwosc odczytania numerow nawet z daleka). Ja musialem nadrobic jakies 15 kilometrow, ale nie spowodowalem zadnego zagrozenia. Byla mozliwosc bezpiecznego odbicia, to ja wykorzystalem, gdyby jej nie bylo, to grzecznie bym sie zatrzymal i probowal negocjowac wysokosc kary ;) .

Odnośnik do komentarza

Całkowicie zgadzam się z majonem.

Sporo się mówi o tym, by takich motocyklistów po prostu nie ruszać. Leci, niech leci - nie ?cigać, bo ro?nie zagrożenie na drodze.

To prawda, ale własnie taka bierna postawa policji, doprowadziła do sytuacji w której co bardziej krewcy i dziarscy ?ciganci lekceważ? wezwanie do kontroli i czuj? się ponad przestrzeganiem reguł ruchu drogowego.

Majon ma rację, bo ujęcie w trakcie popełnienia wykroczenia jest jedynym realnym sposobem na doprowadzenie do ukarania. Nie ma możliwo?ci identyfikacji motocyklisty (jest nierozpoznawalny - fizjonomia ukryta). Nie ma też identyfikacji pojazdu, bo rejestracja jest niewidoczna. Z punktu widzenia prawa identyfikacja podstawie ubioru, czy malowania motocykla jest niewystarczaj?c? przesłank?. Każdy prawnik to potwierdzi, bo prokuratura musi udowodnic przestępstwo konkretnemu człowiekowi, a nie osobie w takim a taki kombinezonie, albo jad?cej na takim a takim motocyklu.

Pozostaje więc po?cig i trzeba sobie jasno powiedzieć: Konsekwencje i winę za nieszczęscie w takiej gonitwie ZAWSZE powinien ponosić uciekinier. Ocena decyzji o wszczęciu po?cigu jest w tym momencie jednoznaczna z kwestionowaniem karania za wykroczenia drogowe.

Co do samego przebiegu po?cigu, to możecie mi wierzyć decyzję o blokadzie drogi podjemuje się zawsze, o ile tylko możliwe jest jej ustanowienie - czyli jest pewnosc co do przebiegu trasy ucieczki (trzeba uciekiniera nagonić na ni?). No i jednostka blokuj?ca musi dotrzeć na miejsce, gdzie blokada będzie skuteczna, czyli nie można jej wymin?ć, nie zatamuje normalnego ruchu drogowego no i dotrze tam na czas... Spróbujcie wyforsować jednostkę blokuj?c? ( to nie jest jeden patrol) przed po?cig rozgrywaj?cy się z prędko?ci? w granicach 180 km/h, przewidzieć trasę, wybrać miejsce i nie zablokować jezdni, rozci?gaj?c kolczatkę na kilka sekund przed pędz?cym jak sto diabłów wariatem...

Szczapa nie obraĽ się ale przytoczone rzez ciebie załozenie nie ?cigać, bo nie wiadomo dlaczego motocyklista ucieka jest trochę nie teges... A jak będ? wiedzieć dlaczego ucieka to co? Jak ucieka od kontroli policyjnej to szkoda życia? A jak ucieka z napadu to już nie? A jak leci tras? 200 km/h i nie ucieka tylko po prostu grzeje to jak to zinterpretować? No i koronne: skoro jak napisałe? po co ma stracić zycie to niech ten motocyklista chociaż trochę bardziej dostosuje się do przestrzegania kodeksu ruchu drogowego. To na pewno ne zabija tak skutecznie jak szaleństwo za kółkiem

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Mariusz wez no Ty sie nie nabijaj wiesz jaki to czasami stres :););):P

Wiem, dlatego Ci się dziwie... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Gość SzCzApA™
Ciekawe moze masz jakis pomysl i oswiecisz mnie?Jedyna i sluzna decyzja to poscig i zepchniecie barana z drogi.Ch...j z jego zyciem skoro narazal zycie innych...Strasznie sie o niego troszczysz szczapencja.

:unsure: niedam sie sprowokowac

takie jest moje zdanie i niezmienie go a jesli komus nieodpowiada to ma problem i tyle ;)

juz kiedys dalem sie sprowokowac w innym watku o podobnej tematyce i znalazlo sie gro krytykantow z zamilowania, moznaby wywnioskowac po przesledzeniu forum :P

trzeba powiedziec jasno ze niejest to latwy temat ciekawe co wymysla ustawodawcy bo podobno maja byc wprowadzone jakies zmiany czytalem na jakiejs stronie znajde i podesle linka ;)

Odnośnik do komentarza

Zaznaczyłem " Powinni zrobić blokadę i odst?pić od po?cigu?"

Ponieważ :

Jeżeli zrobi? blokadę i wstrzymaj? po?cig wtedy kierowca motocykla nie musi uciekac i narażać swojego życia, a za moment blokada i po kłopocie ...

Wydaje mi się że jest to najbardziej rozs?dne rozwi?zanie, ale widzę że użytkownicy maj? inne zdanie :unsure:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator
Zaznaczyłem " Powinni zrobić blokadę i odst?pić od po?cigu?"

Ponieważ :

Jeżeli zrobi? blokadę i wstrzymaj? po?cig wtedy kierowca motocykla nie musi uciekac i narażać swojego życia, a za moment blokada i po kłopocie ...

Wydaje mi się że jest to najbardziej rozs?dne rozwi?zanie, ale widzę że użytkownicy maj? inne zdanie  ;)

Pod warunkiem, że kieruj?cy nie jest pod wpływem alkoholu lub innych ?rodków odurzaj?cych a te s? coraz czę?ciej wykrywane podczas kontroli drogowych :unsure:

Wtedy wszelkie założenia nie maj? najmniejszego sensu bo pacjent ma wył?czone płaty mózgowe, które s? wypełnione dopamin? i nie my?li racjonalnie. I co wtedy daj? zapory, blokady itp?

Ogólnie temat jest kontrowersyjny i tak naprawdę nie ma 100% odpowiedzi co jest lepsze. Z tym problemem boryka się cały ?wiat i co chwila słychać o jakim? nieszczę?liwym wypadku np. w USA.

Je?li mam być szczery zaznaczyłem opcje: po?cig i blokada. Po prostu tak uważam i tyle. Każdy ma prawo popełnić bł?d na drodze, przejechać ci?gł? linie, przekroczyć prędko?ć lub dać du... w każdy inny sposób. Nie sztuk? jest niepopełniać błędów tylko sztuk? jest je eliminować lub minimalizować ale nie unikaj?c tym samym ewentualnych konsekwencji.

PS. Tak przy okazji tematu... Szczapa- nie jestem za "miękk? legalizacj?".

Odnośnik do komentarza

Zaznaczyłem po?cig i blokada.... a gdyby była jeszcze opcja ... "jeżeli to nie przyniesie efektów - strzelać" ... to wła?nie tę opcję bym zaznaczył.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ..... a gdyby? był np. ?wiadkiem że taki wła?nie delikwent potr?cił przy 200 km/h na pasach dziecko i zbiegł z miejsca wypadku..... to jak? wtedy opcję by?my zaznaczali .....

Prawo jest jedno dla wszystkich i trzeba żyć z nim w zgodzie .... kto tego nie robi podejmuje ryzyko na włsn? odpowiedzialno?ć..... i powinien być ?wiadomy co za to grozi .... wliczaj?c w to nawet własn? ?mierć.

Odnośnik do komentarza
Ciekawe moze masz jakis pomysl i oswiecisz mnie?Jedyna i sluzna decyzja to poscig i zepchniecie barana z drogi.Ch...j z jego zyciem skoro narazal zycie innych...Strasznie sie o niego troszczysz szczapencja.

:D niedam sie sprowokowac

takie jest moje zdanie i niezmienie go a jesli komus nieodpowiada to ma problem i tyle :D

juz kiedys dalem sie sprowokowac w innym watku o podobnej tematyce i znalazlo sie gro krytykantow z zamilowania, moznaby wywnioskowac po przesledzeniu forum :D

trzeba powiedziec jasno ze niejest to latwy temat ciekawe co wymysla ustawodawcy bo podobno maja byc wprowadzone jakies zmiany czytalem na jakiejs stronie znajde i podesle linka :D

...szkoda, bo patrz?c na sondę mam wrażenie, ze odkrywasz swój snobistyczny charakter... szkoda, ża nie obserwujesz sondy... zachowanie w stylu LPR... to nic, że większo?c my?li inaczej niż Ty, Ty masz zawsze rację bo i tak zdania nie zmienisz!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość SzCzApA™

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ..... a gdyby? był np. ?wiadkiem że taki wła?nie delikwent potr?cił przy 200 km/h na pasach dziecko i zbiegł z miejsca wypadku..... to jak? wtedy opcję by?my zaznaczali .....

:D mysle ze po takim wypadku motocyklista niebylby juz w stanie dalej jechac tak poza tematem

Mariusz i oto kaman na tym swiecie gdybysmy wszyscy mieli takiesame poglady to byloby nudno np to forum straciloby ses :D

no i masz racje ze to trudny temat i niema jednego racjonalnego rozwiazania cokolwiek by sie nie zmienilo zawsze bedzie gro ludzi za i przeciw

Dragonie wiekszosc tez moze sie mylic tak w mojej ocenie to i tak ja mam racje a jak jej niemam to i tak ja mam i tyle a co do sugerowanych upodoban politycznych to powiem ci ze mpolityke mam w d........ i to bardzo gleboko

Odnośnik do komentarza

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ..... a gdyby? był np. ?wiadkiem że taki wła?nie delikwent potr?cił przy 200 km/h na pasach dziecko i zbiegł z miejsca wypadku..... to jak? wtedy opcję by?my zaznaczali .....

:D mysle ze po takim wypadku motocyklista niebylby juz w stanie dalej jechac tak poza tematem

Mariusz i oto kaman na tym swiecie gdybysmy wszyscy mieli takiesame poglady to byloby nudno np to forum straciloby ses :D

no i masz racje ze to trudny temat i niema jednego racjonalnego rozwiazania cokolwiek by sie nie zmienilo zawsze bedzie gro ludzi za i przeciw

Dragonie wiekszosc tez moze sie mylic tak w mojej ocenie to i tak ja mam racje a jak jej niemam to i tak ja mam i tyle a co do sugerowanych upodoban politycznych to powiem ci ze mpolityke mam w d........ i to bardzo gleboko

...chyba nie tylko politykę... :D

Odnośnik do komentarza
Gość SzCzApA™

widze ze w tym gronie szczerosc niejest cecha doceniana

:D pewnie lepiej byloby jakbym i tak myslac swoje napisal to co wiekszosc uznala za sluszne :D

szkoda gadac odpuszczam sobie niema sesu zaznaczam wyraznie mamy demokracje wolnosc slowa i takie tam

tu niewolno miec swojego zdania?????? :D

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

O robi sie ciekawie :D Tylko wlasnie z tego co widze kazdy ma swoje zdanie i slusznie bo bylo by nudno jak by kazdy myslal tak samo :D

Szczapa pokaz mi post gdzie na tym forum nie mozna miec wlasnego zdania. Ja sam nie raz dokonalem zjebki kogos na forum i sam doznalem zjebki na forum hehe ale na tym polega wlasnie dyskusja nie zawsze konstruktywna ale jednak dyskusja.

Ten watek zalozony byl do wyrazenia opinii i niech tak zostanie. Na marginesie moja odpwiedz w sondzie jest w mniejszosci no ale takie mam zdanie. Innych wypowiedzi sa skrajne z moimi pogladami ale to nie znaczy ze przestane rozmawiac z ludzmi ktorzy maja inne zdanie. Poprostu maja inne i ja to szanuje :D

Pozdrawiam i dobrych i zlych motocyklistow.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...